ایتالیا

مدت زمان تحصیل پزشکی در ایتالیا

مدت زمان تحصیل پزشکی در ایتالیا

مدت زمان تحصیل پزشکی در ایتالیا نیز با توجه به دانشگاه ها متفاوت است که ما در ادامه توضیحاتی را در این باره برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.  اگر درباره مدت زمان تحصیل پزشکی در ایتالیا به دنبال اطلاعات بیشتری هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. شما عزیزان می توانید در سمینارهای تحصیل ایتالیا نیز شرکت کنید. با شرکت در این سمینارها در زمان و هزینه خود صرفه جویی کرده و هم می توانید با افراد همانند خود آشنا شوید که می تواند موقعیت خوبی را برای شما عزیزان ایجاد کند.

مدت زمان تحصیل پزشکی در ایتالیا

مدت زمان تحصیل در دانشگاه ها ایتالیا چقدر است؟

ایتالیا از لحاظ علمی در بالاترین سطوح اروپا قرار دارد و از دلایل مهم تحصیل در این کشور شرایطی ست که دولت این کشور برای دانشجوها فراهم می کند. در برخی از موارد دانشگاه ها رایگان هستند و یا از طرف دولت بورسیه و کمک هزینه ی تحصیلی به افراد داده می شود تا بتوانند در این کشور تحصیل کنند.

دانشگاه پاویا

تدریس به زبان انگلیسی در رشته پزشکی و جراحی از سال 2009 با موفقیت در کنار تدریس ایتالیایی این رشته در دانشگاه Pavia ادامه داشته است. مقاله پیشنهادی: پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی و پزشکی در ایتالیا با زبان ایتالیایی

این رشته متشکل از طیف وسیعی از آموزش ها از جمله سخنرانی رسمی، کار آزمایشگاهی، فعالیت های گروهی عملی، سمینارها و کاریابی می باشد. اجزای مختلف این دوره در هماهنگی با هم عمل نموده تا آموزش های علمی و بالینی لازم برای تمرین طبابت به دانشجویان داده شود.

دوره 6 ساله تلفیقی مدرک تحصیلات تکمیلی در 12 ترم تکمیل می شود و مجموعاً شامل دوره های 360 واحدی می شود(حداقل 60 واحد آن در کار عملی حاصل می شود.)

روش تدریس شامل اتحاد و ترکیب چند جانبه علوم می گردد. در مرحله اول تمرکز بر فراهم کردن یک پایه و بنیان قوی می باشد؛ که این امر با مطالعه و تحصیل در رشته های پیش بالینی حاصل می گردد.

سپس تمرکز بر روی یادگیری بر مبنای مشکلات قرار می گیرد که مستلزم تماس اولیه سریع با بیمار، کسب مهارت های بالینی قوی همچون بهبود مهارت های شخصی می باشد.

دانشجویان دوره های آموزش حرفه ای را (هر یک به میزان 60 واحد) در زمینه های طب داخلی، جراحی عمومی، اطفال، زنان و زایمان همانند رشته های جراحی و پزشکی ادامه می دهند.

مدت زمان تحصیل پزشکی در ایتالیا

دانشگاه ساپینزا – رم

پزشکی در دانشگاه Sapienza از زمان تاسیس ورزشگاه Urbis در سال 1303 تدریس می گردد. در طول قرن ها، دانشکده توانایی و دانش را با یکدیگر تلفیق نموده و به دانش پزشکی در ایتالیا و اروپا شکلی تازه بخشیده و موجب بهبود سلامت بشر گردیده است.

دانشگاه ساپینزا بطور ویژه یک دوره بین دانشکده ای 6 ساله در رشته پزشکی و جراحی به زبان انگلیسی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

هدف از این دوره آموزش استانداردهای حرفه پزشکی به دانشجویان، تربیت پزشکان متخصص در پزشکی بیمار محور و حل مسائل بحرانی در مکانیسم ها، پیشگیری و درمان بیماری همچون مراقبت های بهداشتی و علوم پایه می باشد.

دانشگاه Sapienza بر توسعه مهارت های کلینیکی در طول دوره این رشته تاکید می ورزد و آموزش اغلب در یکی از سه بیمارستان تخصصی این دانشگاه؛ Policlinico، Sant’Andrea و Latina صورت می پذیرد.

رشته پزشکی 45 نفر دانشجو می پذیرد که 35 ظرفیت برای شهروندان اتحادیه اروپا و 10 ظرفیت مختص شهروندان غیر اتحادیه اروپا می باشد. در مقایسه با اکثر دانشکده های پزشکی، دارا بودن کلاسهایی با تعداد محدود دانشجو امکان تعامل بیشتر میان استاد و دانشجو را فراهم نموده و موجب پرورش دانشجویانی خود ارزیاب با تفکر و بررسی مستقل می گردد.

دانشگاه تورورگاتا – رم

مدت زمان تحصیل پزشکی در ایتالیا

دانشگاه Tor vergataدر سال 1982 در شهر رم شروع به فعالیت نمود. دوره 6 ساله پزشکی با هدف تشکیل جامعه ای از پزشکان حرفه ای با دانش پزشکی و روانی و بعنوان چشم اندازی یکپارچه و چند رشته ای از مشکلات حوزه بیماری و سلامت ایجاد گردید.

این رشته بطور کامل به زبان انگلیسی برگزار می شود تا متعلمین را برای تبادل کامل و آگاهانه در سطوح بین المللی آماده سازد. آموزش این رشته، جهت برقراری ارتباط با بیماران؛ شامل دوره های زبان ایتالیایی نیز می شود.

دوره آموزشی به 12 ترم و 36 دوره تلفیقی تقسیم می شود. پذیرش در آن به صورت محدود و بر اساس ظرفیت های موجود صورت می پذیرد.

دانشگاه ناپل 2

در این دوره به دانشجویان تمام زمینه های علمی و مهارت های مورد نیاز به منظور پزشک شدن اختصاص می یابد و روش ها و ملزومات تبدیل شدن به پزشک و محقق علوم پزشکی آموزش داده می شود. دانشجویان ثبت نامی باید مهارت های مختلف از جمله توانایی تصمیم گیری برای مراقبت از بیمار را کسب نمایند.

دانشگاه Naples در شهر ناپل ایتالیا قرار دارد. مدت زمان تحصیل پزشکی در ایتالیا در دانشگاه ناپل 2، مدت 6 سال تحصیلی می باشد. پذیرش بر اساس آزمون می باشد و از مجموع 30 ظرفیت پذیرش، 8 جایگاه به شهروندان اتحادیه اروپا و 22 جایگاه برای افراد غیر شهروند EU در نظر گرفته شده است.

دانشگاه باری

دانشکده پزشکی Bari در سال 1924 و همراه با دانشکده حقوق و داروسازی تاسیس گردید. رشته دروس پزشکی به زبان انگلیسی (BEMC) شامل یک برنامه درسی 6 ساله برای دریافت مدرک پزشکی در دانشگاه باری ایتالیا می شود.

BEMC به شهروندان اتحادیه اروپا (EC) و دانشجویانی که ساکن این اتحادیه نیستند ارائه می گردد. رشته BEMC توسط دانشکده پزشکی در Bari و وزارت تحقیقات و آموزش عالی ایتالیا (MIUR) مورد تایید قرار گرفته است.

کل دوره به زبان انگلیسی است و مشابه رشته آموزش پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه باری می باشد. برنامه تدریس شامل آموزش دروس، مهارت های عملی، سمینارها، آموزش از راه دور، مطالعات شخصی و تعامل با معلمان خارجی متعلق به یک مجموعه، جهت برتری و پیشرفت آموزش پزشکی می باشد.

دانشگاه Bari دوره های مختلفی برای دانشجویان کارشناسی، تحصیلات تکمیلی و فوق تحصیلات تکمیلی ارائه می کند. دانشگاه به غیر از تدریس، برتحقیقات علمی در سطح دکتری نیز تمرکز دارد. مرکز تحقیقاتی دانشگاه باری دارای تعامل بالایی میان بخش های مختلف، دانشگاه ها و سایر مراکز تحقیقاتی می باشد.

امکانات مختلف این دانشگاه شامل کتابخانه های مرکزی و دپارتمانی، سالن های تئاتر و سخنرانی، مراکز کاریابی، دفتر مطبوعاتی، مراکز مشاوره و یک کلیسای کوچک می شود. استفاده از این امکانات برای دانشجویان، اساتید و کارکنان رایگان می باشد.

دانشگاه میلان

در دانشگاه Milan این رشته جهت افزایش درک علمی پزشکی فارغ التحصیلان و شناخت انسان و پیچیدگی های اجتماعی مرتبط با سلامت و بیماری طراحی شده است. بنابراین فارغ التحصیلان باید دارای سوابق علمی و نظری و آمادگی عملی و اجتماعی جهت انجام امور پزشکی باشند.

رشته بین المللی پزشکی در دانشگاه میلان با هدف کمک به ادغام فرهنگی و حرفه ای از طریق ساختار آموزش بین المللی ایجاد گردیده است. علاوه بر دروس و فعالیت های آموزشی که تماماً به زبان انگلیسی ارائه می شود، این رشته شامل دوره های آموزشی در خارج از کشور و دوره های ارائه شده توسط معلمان دانشگاه های معتبر خارجی می شود.

ارائه تقاضا و پذیرش در این رشته از طریق آزمون پذیرش و بصورت محدود انجام می پذیرد. مدت زمان تحصیل پزشکی در ایتالیا در این دانشگاه  6 سال می باشد. زبان آموزشی انگلیسی بوده و شرکت حضوری در کلاس‌ها اجباری است.امیداواریم که از مقاله مدت زمان تحصیل پزشکی در ایتالیا توانسته باشید اطلاعاتی را برا مهاجرت تحصیلی خود دریافت کرده باشید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *