کانادا

ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا

ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا

در این مقاله می پردازیم به بررسی ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا، اولین مسئله ی قابل اشاره در خصوص ویزای طولانی مدت دیدار خانواده این است که این ویزا با ویزای توریستی کاملا متفاوت است و مزایایی نسبت به آن دارد. در واقع در این نوع از ویزا امکان رفت و آمد به مدت 10 سال برای پدر و مادر و همین طور پدربزرگ و مادربزرگ فرد مهاجر داده می شود.

اولین بازدید از کانادا توسط والدین شخص مهاجر می تواند به مدت دو سال و بدون خروج از این کشور باشد اما دیدارهای بعدی هرکدام حداکثر می تواند به مدت شش ماه باشد. این در حالی است که ویزای توریستی یا مولتی حداکثر فقط تا پنج سال معتبر است و فرد دارنده ی این نوع از ویزا در هر بار فقط می تواند شش ماه در کانادا بماند، نام دیگر ویزای طولانی مدت دیدار خانواده، سوپر ویزا است.

شرایط ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا

 • فردی که درخواست ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا را برای والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ خود دارد باید دارای اقامت موقت یا دائم در کانادا باشد.
 • در مصاحبه ای که صورت می گیرد فرد متقاضی ویزا باید بتواند اثبات کند که فقط قصد دیدار از فرزند یا نوه ی خود را دارد و پس از پایان مهلت ویزا حتما به کشور خودش برخواهد گشت.

فرد یا افرادی که متقاضی می خواهد با آن ها دیدار کند، باید دارای حداقل درامد سالیانه به شرح زیر باشند. اهمیت این مسئله در این است که از توانایی او برای میزبانی از میهمانانش در طول مدت اقامت آن ها اطمینان حاصل شود.

تعداد افرادی که میزبانی را برعهده می گیرند حداقل درامد سالیانه
یک نفر 23298 دلار
دو نفر 29004 دلار
سه نفر 35657 دلار
چهار نفر 43292 دلار
پنج نفر 49102 دلار
شش نفر 55378 دلار
هفت نفر 61656 دلار
بیشتر از هفت نفر 62268دلار
 • فرد متقاضی باید گواهی مبنی بر خرید بیمه درمانی کانادا به مدت حداقل یک سال را ارائه دهد.
 • اگر شخص، متقاضی ویزای طولانی مدت تر از 6 ماه است باید مدارکی دال بر انجام آزمایشات پزشکی ارائه دهد.
 ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا

ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا، نوعی ویزا برای اقامت موقت در کشور کانادا است. در واقع به موجب ویزای توریستی کانادا می تواند حداکثر 6 ماه در کانادا حضور داشته باشید، جدای از بحث مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا، این نوع ویزا به دو صورت سینگل و مولتیپل قابل دریافت است. ویزای توریستی کانادا سینگل، ویزایی تک ورود است. یعنی بعد اینکه با استفاده از این ویزا یک بار وارد کانادا شده و سپس خارج شوید، ویزا خود به خود باطل می شود.

ویزای توریستی چند بار ورود

اما  ویزای توریستی کانادا مولتیپل، ویزایی چند بار ورود است. یعنی به واسطه این ویزا می توانید چندین مرتبه از مرزهای کانادا عبور کنید. البته تا زمانی که ویزا اعتبار دارد، اما شما برای دریافت  ویزای توریستی کانادا چه به صورت سینگل و چه مولتیپل می بایست به مراجع صدور ویزای کشور کانادا معروف به وک مراجعه کنید.

خوشبختانه کانادا در اکثر کشورهای دنیا دارای نمایندگی وک است؛ یعنی شما در هر جای دنیا باشید می توانید به راحتی به وک دسترسی داشته باشید و برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام نمایید که البته اکثر ایرانی های متقاضی دریافت  ویزای توریستی کانادا به مراکز واقع در تهران یا در شهرهای همسایه آنکارا، استانبول، ابوظبی یا دبی مراجعه می کنند.

برای آگاهی بیشتر: ویزای توریستی کانادا

چگونه شخص متقاضی  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا می تواند ثابت کند که پس از اتمام دوره ی ویزا باز خواهد گشت؟

برای متقاضیان  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا مهم ترین عامل پذیرفته نشدن عدم قانع شدن مسئول یا شخص مصاحبه کننده در خصوص اطمینان از بازگشت آن ها به کشورشان است. به خصوص این مشکل در مورد کشورهایی که وضعیت سیاسی یا اقتصادی متزلزلی دارند بیشتر صدق می کند. با این حال همه ساله با درخواست عده ی زیادی برای اخذ این نوع ویزا موافقت می شود و بنابراین با رعایت چند نکته مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.

اولین نکته که می تواند ثابت کند فرد متقاضی قصد بازگشت به کشورش را دارد، دلبستگی های او به کشورش است. به عنوان مثال؛ فرد می تواند در مصاحبه اعلام کند که بعضی از اعضای خانواده و اقوامش در کشور خودش زندگی می کنند و او قطعا باید به کشورش بازگردد و در کنار آن ها باشد.

دومین مورد هدفی است که فرد از مسافرت به کانادا و دیدار فرزند یا نوه ش دارد، در این حالت عامل دلتنگی کافی می باشد اما به عنوان مثال: اگر فرزند فرد متقاضی اخیرا نوزادی را به دنیا آورده است و متقاضی اعلام کند که می خواهد هم نوه ش را ببیند و هم به فرزندش در نگه داری از او کمک کند، این می تواند دلیل محکمی برای لزوم دیدار او با فرزندش باشد.

نکته ی بعدی شرایط خانوادگی و مالی فرد تقاضا دهنده است، اگر فرد بتواند ثابت کند که مشکل خانوادگی جدی ندارد و زندگی خانوادگی خود در کشورش را دوست دارد و همچنین به لحاظ مالی در مضیقه نیست می تواند به مصاحبه کننده این اطمینان را بدهد که با ماندگار شدن در کانادا پس از اتمام ویزایش سربار دولت این کشور نخواهد شد.

مدت زمان و هزینه ی صدور ویزای طولانی مدت

 ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا

ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا

مدت زمانی که طول می کشد تا ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا رای متقاضی صادر شود 133 روز بوده و هزینه ی آن 75 دلار کانادا است، در ضمن این ویزا قابل تمدید است و برای هربار تمدید هم مجددا همین مبلغ دریافت می شود. چه در صورت موافقت شدن و چه در صورت رد شدن صلاحیت برای صدور ویزا، این مبلغ بازگردانده نمی شود.

چه مدارکی برای درخواست صدور ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا لازم است؟

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • پرینت حساب در شش ماه اخیر
 • کپی بلیط برگشت
 • گواهی مبنی بر اینکه مبلغ 75 دلار برای صدور ویزا پرداخت شده است.
 • دعوتنامه از سوی فرزند یا نوه ی مقیم کانادا.
 • گواهی که نشان دهد فرد متقاضی با فرد مقیم در کانادا رابطه ی والد-فرزند و یا پدربزرگ/مادربزرگ-نوه دارد.
 • کپی از بیمه درمانی که برای مدت حداقل یک سال خریداری شده است.
 • فرم هایی که مسئولان سفارت برای اخذ ویزا به فرد متقاضی می دهند باید تکمیل شده و تحویل داده شود.

مقاله پیشنهادی: راه های مهاجرت به کانادا

مدارکی که نشان دهد میزبان حداقل درامد مورد نظر برای دعوت بستگانش را دارد:

 • آخرین کپی از T4 و یا T1. این مدارک مربوط به درامد و مالیات فرد مقیم در کانادا می باشد.
 • پرینت از آخرین فیش حقوقی که از آژانس درامد کشور کانادا اخذ می شود.
 • اصل گواهی کار که در آن درامد فرد، وظایف شغلی او، ساعت کاری، محل کار و نام و نوع کارفرمای او مشخص است.
 • مدرکی دال بر پرداخت بیمه شغلی.
 • اگر فرد متقاضی خودش دارای یک کسب و کار است و کارفرما محسوب می شود، می بایست نامه ای شامل میزان درامد یا حقوق سالانه اش را از یک حسابدار دریافت کرده و تحویل دهد.
 • مدارک لازم که منبع درامد، حقوق بازنشستگی، سرمایه و دارایی های فرد متقاضی را مشخص می کند.

به طور کلی ویزای طولانی مدت دیدار خانواده در کانادا معمولا اگر با مشکلاتی برای توجیه مصاحبه کننده های سفارت در خصوص بازگشت به کشور از سوی فرد متقاضی مواجه نشود و همچنین نقصی در مدارک فرد یا افراد مقیم در کانادا و فرد یا افراد دعوت شونده وجود نداشته باشد، کار دشواری نیست و حتی با احتمال بیشتری نسبت به اخذ ویزای توریستی صورت می گیرد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1. فرد متقاضی ویزای طولانی مدت می تواند با خود همراه داشته باشد؟

 • این ویزا شامل حال فرزندان شخص متقاضی ویزا نمی شود بلکه فقط مختص او و همسرش است.

2. چه روش هایی برای دریافت ویزای همراه دانش آموزی وجود دارد؟

 • برای همراهی دانش آموزان برای تحصیل در مدارس کانادا والدین باید ویزای گاردین دریافت کنند یا می توانند با ویزای توریستی او را همراهی کنند.

3. ویزای توریستی برای همراهی دانش اموز چه مدت اعتبار دارد؟

 • اعتبار ابن ویزا 6 ماهه است که می توان آن را تمدید کرد.

4. شرایط  دریافت ویزای گاردین کانادا چیست؟

 • ابن ویزای گاردین با نام های، ویزای والدین، ویزای همراه، ویزای همراه دانش آموزی، ویزای قیم، ویزای کاستودین نیز شناخته می شود. والدین می توانند ضمن دریافت این ویزا برای فرزندانی که هنوز به سن قانونی نرسیده اند برای یکی از اعضای خانواده (پدر، مادر، پدربزرگ و مادر بزرگ) نیز درخواست ویزای گاردین نمایند. معرفی همراه برای دانش آموزان متقاضی ادامه تحصیل در مدارس کانادا که هنوز به سن قانونی نرسیده اند ضروری می باشد.

5. چرا دریافت ویزای توریستی برای ایرانیان کمی دشوار شده است؟

 • متاسفانه در سال های اخیر بعضی از ایرانیان با ویزای توریستی وارد کانادا شدند و اقدام به پناهندگی کردند.که این موضوع سبب شده تا دریافت ویزای توریستی برای ایرانیان دشوار شده است.

6. ویزای توریستی کانادا چه مدت اعتبار دارد؟

 • مدت زمان اعتبار این ویزا از چند روز تا حداکثر 6 ماه است.

7. صدور ویزای دانشجویی کانادا چه مدت زمان می برد؟

 • مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا بین هشت یا نه هفته می‌باشد که در این زمان شما باید خود را برای جواب سفارت آماده نمایید. در صورت تائید و صدور ویزا نیز شما باید مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا را تکمیل کرده و سپس با رزرو بلیط به این کشور سفر نمایید، اما اگر با درخواست ویزا مخالفت شود در نامه‌ای که برای شما ارسال می‌گردد علت رد ویزا مطرح می‌گردد.

8. آیا می توان ویزای توریستی را تمدید کرد؟

 • اگر درخواست بیشتر از 6 ماه را داشته باشید، باید درخواست امتداد حضور در کانادا را بدهید.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. محمد امین گفت:

  درود به شما
  خیلی مطلب خوب و مفیدی بود سپاس فراوانننننننن

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   خواهش میکنم .ممنون که از سایت ما دیدن کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *