کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

متقاضیان علاقمند به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، فرایند مهاجرتی خود را طی می‌کنند. تحصیل در این کشور منجر به دریافت کردن ویزای تحصیلی در کانادا می‌شود. ویزای تحصیلی نوعی از ویزای موقتی است اما متقاضیانی که در کانادا تحصیل می‌کنند از شانس بهتری برای مهاجرت به این کشور برخوردار شوند.

دولت کانادا توجه بسیاری به جذب فارغ‌التحصیلان کرده و در هر هفته به مدت 20 ساعت در طول ترم به شکل تمام وقت در تعطیلات بین ترم در خارج از دانشگاه به کار مشغول می‌شوند. در این زمان علاوه بر کمک به تامین هزینه تحصیلی فرد، فرصت آشنا شدن با بازار کار وجود داشته که در نتیجه آن بعد از فارغ‌التحصیل شدن به فرد کمک بسیار خواهد کرد.

فرد متقاضی می‌تواند با دریافت ویزای تحصیلی برای فرزندان و همسر خود، امکان تحصیل رایگان را در این مدارس فراهم کند. تحصیل کودکان خارجی در مدارس کانادا به صورت رایگان انجام نمی‌شود اما چنانچه والدین مشغول تحصیل در دانشگاه باشند تحصیل فرزندان آنها در مدارس دولتی رایگان و مثل افراد بومی است.

درباره کشور کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

کشور کانادا بعد از کشور پرجمعیت و پهناور روسیه در رتبه دوم کشورهای بزرگ دنیا از لحاظ مساحتی قرار دارد. کانادا در مقایسه با تمام کشورهای جهان طولانی ترین مرز دنیا را با کشور ایالت متحده (آمریکا) دارد.

مساحت تقریبی کانادا 9/982/030 کیلومتر مربع است که35 میلیون نفر را در خود جای داده است. ملکه الیزابت دوم در نقش فرمانروا و ناظر دولتی در کشور کانادا است. این انتخاب ریشه در تاریخ گذشته کشور کانادا دارد، زمانی که امپراتوری بریتانیا سایه استعماری بر روی کشور کانادا افکنده بود.

زبان بیشتر مردم در کشور کانادا: انگلیسی و فرانسوی است. دین اکثریت مردم: مسیحی، کاتولیک و پروتستان است. پایتخت کشور کانادا شهر بزرگ و مشهور اتاوا است. کشور کانادا دارای مکان هایی زیبا، طبیعتی فوق العاده و منظره هایی که در زمستان رنگ و آبی زیباتر به خود می گیرد است.

یکی از زیباترین و جذاب ترین مکان های دنیا متعلق به آبشارا نیگارا است.که در کشور کانادا واقع شده است و نشانگر چیدمان قدرت الهی برروی زمین است.سالانه میلیون ها نفر برای دیدن این منظره طبیعی و به یاد ماندنی وارد کشور کانادا می شوند.

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

دریافت ویزای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل از سایر ویزاها و روش‌های مهاجرتی ساده‌تر است. ویزای تحصیلی کانادا به صورت ۴ساله برای دوره کارشناسی صادر شده و بعد از این مدت تمدید نمی‌شود. فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادا از طریق استانی می‌توانند برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنند. بسیاری از استانها در کانادا شرایط ساده‌تری برای فارغ التحصیلان فراهم می‌کنند. از مزایایی که با مهاجرت به کانادا می‌توان از آن برخوردار شد امکان دریافت ویزای کار برای همسر در طول تحصیلات است.

با داشتن این امتیاز همسر فرد متقاضی می‌تواند در زمان مدت تحصیل همسر خود، ویزای کاری به مدت ۴سال دریافت کرده و به شکل تمام وقت در کانادا به کار مشغول شود. در این صورت فرد با داشتن پیشنهاد کار، می‌تواند به راحتی اقدام به درخواست دائم کند. از دیگر مزایای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، دادن مجوز کاری به فرد متقاضی است. چنانچه فرد میانگین یک سال تجربه کاری را داشته باشد می‌تواند از طریق برنامه جذب نیروی کار ماهر در کانادا، به راحتی درخواست اقامت دائم خود را صادر کند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

برای مهاجرت به کانادا ، متقاضی باید دارای شرایطی باشد. اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلی از کالج یا دانشگاهی در کانادا با داشتن مدارکی مثل معدل خوب، زبان انگلیسی خوب و داشتن نمره ۵.۵ آیلتس برای فرد متقاضی ضروری است. علاوه براین، فرد متقاضی باید مدارکی مبنی بر تمکن مالی داشته باشد که نشان دهد فرد توانایی پرداخت هزینه‌های خود به مدت یک سال را دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق بورسیه تحصیلی

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

همه دانشگاه‌های کانادا برای تشویق کردن دانشجویان خود اقدام به پرداخت بورسیه تحصیلی می‌کنند. کسانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند می‌توانند بورسیه تحصیلی خود را دریافت کنند. این بورس‌ها با توجه به معدل دانشجو و فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی فوق برنامه به دانشجویان تعلق می‌گیرد. این افراد امکان کار در دانشگاه به شکل دستیار استاد TA و دستیار تحقیقیRA را دارند.

دانشجویان می‌توانند فاند تحصیلی دریافت کنند. مبلغ این نوع از بورس و فاند، مطابق بودجه اساتید و مقطع تحصیلی دانشجو مشخص می‌شود. این مبلغ‌ها، درصدی از هزینه تحصیل تا فاند کامل آن را پوشش می‌دهند. ارائه این نوع از بورس در مقطع تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد بیشتر بوده است.

ادامه تحصیل در کانادا

اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند باید به دولت ثابت کنند که می توانند شهریه های دانشگاهی خود را پرداخت کنند. هزینه های زندگی در کانادا ما بین 14000 تا 2300 دلار است که شامل هزینه ها ی مسکن می شود. البته در اکثر دانشگاه ها دانشجویان می توانند از شرایط خوابگاه دانشجویی بهره مند شوند. شهریه های دانشگاهی نیز بین 13000 تا 21000 هزار دلار در سال است و هزینه های زندگی در شهرهای کوچکتر و متوسط پایین تر از هزینه شهرهای بزرگ است.

برای آگاهی بیشتر: شرایط تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا و کار در حین تحصیل

دانشجویان خارجی بر اساس قوانین مهاجرت در کشور از سال اول به مدت 20 ساعت و در تعطیلات تابستان و بین ترم‌ها به صورت تمام وقت کار می‌کنند. بنابراین متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، می‌توانند از لحاظ هزینه در کنار تحصیل، کار کنند. حقوق هر ساعت کار در کانادا در حدود 14دلار است. دانشجویان همچنین می‌توانند کار دانشجویی انجام دهند و داشتن تجربه بعد از فارغ‌التحصیل شدن می‌تواند به دریافت اقامت دائم فرد متقاضی کمک کند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

در کشور کانادا هزینه تحصیل نسبت به برخی کشورهای اروپایی، مناسب‌تر و به صرفه‌تر است. کمک هزینه‌های مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که در صورت واجد شرایط بودن دانشجو برای وی ارائه می‌شود. این نوع از کمک هزینه‌ها بیشتر برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می‌شود. دانشجویان بین‌المللی کانادا به دولت این کشور مالیات نمی‌دهند. به همین دلیل هزینه‌های آنها فراتر از هزینه تحصیلی محسوب می‌شود.

فرد متقاضی تحصیل در کانادا باید برای مواردی مثل کتاب، جزوه و… بودجه کند. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه، در جای تا جای کانادا متفاوت است. دانشگاه دوره‌ای ویژه دارد، که هزینه ثبت نام در آن برای بسیاری از متقاضیان مبلغ زیادی محسوب می‌شود. این برنامه‌ها شامل برنامه‌های مربوط به قانون، تجارت و پزشکی می‌شود که به طور کلی هزینه گران‌تری دارند.

پیش از شروع تحصیل در کانادا، فرد باید مشخص کند که چه میزان پول برای برآورده کردن نیازهای مالی خود دارد. بنابراین مرتب کردن نیازهای مالی برای دست‌یابی به بورس تحصیلی جهت کمک به هزینه‌های تحصیلی می‌تواند یکی از امور مورد تقاضای افراد باشد.

شهریه دانشگاه‌ در کانادا

شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین‌الملی مبلغی بین 12 هزار الی 20 هزار دلار در سال یا 1000الی 1700 دلار در ماه است که این هزینه بستگی به دانشگاه مورد نظر فرد دارد. شهریه دانشگاه در استان کبک برای دانشجویان بین‌المللی مبلغی در حدود 1000 الی 3000 دلار در سال یا 90 تا 250 در ماه است. هزینه زندگی در کانادا مبلغی بین 1000 تا 2000 دلار است که مطابق استان و شهری که فرد برای اقامت در نظر دارد، ممکن است این هزینه متفاوت باشد. در برخی استان‌های کانادا، هزینه دانشجو در حدود 900 تا 1500 دلار در کشور کانادا متغیر بوده است.

سیستم تحصیلی در نظر گرفته شده در کانادا، تحصیل در این کشور را مشمول پرداخت هزینه کرده است. به این مفهوم که در حال حاضر تحصیل رایگان در کانادا وجود ندارد و متقاضیانی که مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را انتخاب می‌کنند باید هزینه تحصیل و شهریه پرداخت کنند، اما تحصیل در کانادا استانداردهای کیفیتی بالایی دارد که ارزش پرداخت هزینه را دارند. هزینه‌های زندگی و شهریه‌ دانشگاه‌ها در کانادا به طور معمول از کشورهای دیگر دنیا مثل آمریکا و کشورهای اروپایی پایین‌تر است.

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا در سه سطح الف و ب و ج و به ترتیب عالی و خوب و متوسط تقسیم بندی می شود که ما در این مقاله سعی کردیم لیست کاملی از دانشگاه های مورد تایید وزرات علوم ایران در کانادا را برای شما عزیزان تهیه کنیم.

لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم ایران در کانادا

دانشگاه های ممتاز کانادا (گروه الف)

نام دانشگاه

سایت رسمی

1

Dalhousie University

https://www.dal.ca

2

Laval University

https://www.ulaval.ca

3

McGill University

https://www.mcgill.ca

4

McMaster University

https://www.mcmaster.ca

5

Memorial University of Newfoundland

https://www.mun.ca

6

Queen’s University

https://www.queensu.ca

7

Simon Fraser University

https://www.sfu.ca

8

University de Montreal

https://www.umontreal.ca

9

University of Alberta

https://www.ualberta.ca/index.html

10

University of British Columbia

https://www.ubc.ca

11

University of Calgary

https://www.ucalgary.ca

12

University of Guelph

https://www.uoguelph.ca

13

University of Manitoba

http://www.umanitoba.ca

14

University of Ottawa

https://www.uottawa.ca/en

15

University of Saskatchewan

https://www.usask.ca

16

University of Toronto

https://www.utoronto.ca

17

University of Victoria

https://www.uvic.ca

18

University of Waterloo

https://uwaterloo.ca

19

University of Western Ontario (Western University)

https://www.uwo.ca

20

University of Windsor

https://www.uwindsor.ca

21

York University

https://www.yorku.ca

برای مطالعه ی بیشتر در مورد دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم به مقاله ی دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا مراجعه کنید.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1. کار پاره وقت به چه معناست؟

  • دانشجویان در حین تحصیل اجازه ی کار پاره وقت را دارند که به معنی حداکثر 20 ساعت کار در هفته است.

2. هزینه ی تحصیل در کانادا به چه صورت است؟

  • برای تحصیل در هر مقطعی در این کشور باید بدانید که تحصیل رایگان نیست و مشمول هزینه هایی است.که این هزینه ها با توجه به دانشگاه و ایالت که در آن مشغول به تحصیل میشوید و رنکینگ دانشگاه متفاوت است.

3. اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی چیست؟

  • برای شروع باید از یک دانشگاه پذیرش دریافت کنید و این پذیرش را همراه مدارک برای دریافت ویزا به سفارت کانادا ارائه دهید.

4. منظور از تمکن مالی چیست؟

  • برای تمکن مالی باید مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های تحصیل در این کشور و زندگی یک ساله ی دانشجویی را ثابت کنید.

5. محدودیت سنی برای تحصیل در کانادا وجود دارد؟

  • برای تحصیل در هر مقطعی محدودیت سنی متفاوت است.ضمن اینکه گپ تحصیلی نباید بیشتز از 5 سال باشد.

6. دریافت ویزای تحصیلی کانادا چه مدت طول می کشد؟

  • مدت زمان دریافت این ویزا با در نظر گرفتن  تکمیل بودن مدارک بین 5 تا 10 ماه طول خواهد کشید.

7. بدون مدرک زبان می توان برای ادامه ی تحصیل در کانادا اقدام کرد؟

  • نداشتن مدرک زبان شانس دانشجو را کاهش خواهد داد.لذا برای دریافت ویزای تحصیلی توصیه ی ما ارائه ی مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه است.

8. چطور می توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

  • برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا پس از پایان تحصیلات و پیدا کردن کار مناسب میتوانید برای اقامت دائم اقدام کنید.
3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *