انگلستان, مهاجرت

بهترین و راحت‌ترین راه برای مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس

افرادی که تمایل دارند جهت مهاجرت به انگلیس و کسب اقامت در انگلیس اقدام نمایند می بایست قبل از هر گونه تصمیم گیری و برنامه ریزی در این خصوص نسبت به شرایط مهاجرت و نحوه انجام امور مربوط به آن آگاهی لازم را به دست آورند تا بتوانند از بهترین راه ممکن به هدف خود دست پیدا کنند. در این فرصت در نظر داریم به مزایایی که مهاجرت و اقامت در این کشور برای افراد متقاضی در بر دارد اشاره کنیم. همچنین در ادامه به معرفی انواع روش های مهاجرت به انگلیس و کسب اقامت در انگلیس می پردازیم.

اقامت انگلیس چه مزایایی دارد؟

امروزه تعداد زیادی از افراد به دلایل گوناگون قصد دارند نسبت به انگلیس اقدام نمایند. به همین جهت کشور انگلیس مقصد بسیاری از کسانی است که تمایل دارند به منظور بهبود اوضاع کار، زندگی، تحصیل و … در یک کشور خارجی اقامت کنند.

اما سوال مهمی که در اینجا پیش می آید آن است که مهاجرت و اقامت در انگلستان چه مزایایی برای افراد متقاضی دارد؟ در جواب باید گفت کشور انگلیس به دلایل بسیاری یکی از بهترین انتخاب ها جهت مهاجرت و زندگی است.

مهم ترین این مزیت ها:

وضعیت اقتصادی و بازار کار خوب کشور انگلیس

یکی از مسایلی که سبب ایجاد مزیت برای افراد متقاضی مهاجرت و اقامت در انگلیس می شود بهره مندی این کشور از بدنه اقتصادی قوی و مستحکم و بازار کار مناسب آن است.

به همین دلیل بازار کار در انگلیس برای افراد مهاجری که به منظور یافتن موقعیت کاری مناسب راهی این کشور می شوند جذابیت خاصی دارد.

سرعت بالای رشد اقتصادی و تقاضا به منظور جذب اشخاص متخصص همواره برای آن دسته از متقاضیانی که مهارت بالا یا حتی پایین در حرفه کاری خود دارند قابل توجه بوده است و این افراد در هر شرایطی متقاضی مهاجرت و اقامت در انگلیس می باشند.

وجود دانشگاه های معتبر دنیا در انگلیس

از دیگر مزایای انگلیس وجود دانشگاه های معتبر دنیا و موسسات برتر در این کشور است. شرایط خوب و مناسب جهت تحصیل در کشور انگلیس سبب شده افرادی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند از شرایط کاری مناسب تری برخوردار باشند و حتی امکان ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر برای آنان در کشور آمریکا راحت تر از کشورهای اروپایی میسر شود.

زبان انگلیسی: از جمله دلایلی که سبب ترغیب افراد به منظور مهاجرت به انگلیس می شود زبان انگلیسی است. از آنجایی که زبان انگلیسی در بسیاری از کشورها به عنوان زبان دوم مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین این زبان در کل دنیا زبانی بین المللی به شمار رفته و به طور متداول در مکاتبات تجاری به کار می رود به همین علت آشنایی به زبان انگلیسی و اخذ مدارک بین المللی زبان از جمله تافل و آیلتس برای افراد علاقه مند به اقامت در انگلیس امری دشوار نخواهد بود بلکه این مساله موجب می شود افراد متقاضی جهت مهاجرت و اقامت در انگلیس تصمیم جدی اتخاذ نمایند.

امکان اخذ ویزا با میزان ریسک پایین

کسانی که خانواده آن‌ها در کشور انگلیس به سر می برد و از ارتباطات خانوادگی در این کشور بهره مند هستند شرایط بهتری را جهت اقدام به مهاجرت به انگلیس و اقامت در این کشور دارا می باشند. این مساله سبب می شود فرد متقاضی مهاجرت به انگلیس با ریسک کمتری مواجه باشد و افراد مهاجر به محض این که به خاک این کشور وارد می شوند مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند.

انواع روش های مهاجرت به انگلستان

افراد متقاضی به منظور مهاجرت و اقامت در انگلیس روش های متعددی را پیش رو دارند که آشنایی با این روش ها و توجه داشتن به احراز شرایط لازم جهت موفقیت در هر کدام از این مسیرها می تواند نقشی اساسی در دستیابی به هدف نهایی داشته باشد. در زیر به برخی از مهم ترین روش ها جهت مهاجرت و کسب اقامت در انگلیس اشاره می کنیم.

تحصیل در انگلیس

یکی از روش های مهاجرت به انگلیس از راه ادامه تحصیل در این کشور است. کشور انگلیس به دلیل وجود شرایط مناسب و ایده آل در زمینه های آموزشی همواره به عنوان یکی از برترین انتخاب ها جهت مهاجرت و ادامه تحصیل شناخته می شود. وجود سیستم آموزشی مدرن و پیشرفته و امکانات خاصی که کشور انگلیس برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می سازد سبب جذب بسیاری از افراد جهت مهاجرت تحصیلی و اقامت در انگلیس می شود.

از سوی دیگر به علت وجود قوانین اقامتی مطلوب جهت رفاه حال دانشجویان در کشور انگلیس دانشجویان مقیم این کشور امکان آن را دارند که در مدت زمان کمتری به اقامت دائم انگلیس دست پیدا کنند.

کار در انگلیس

از جمله روش های دیگری که به کمک آن می توان اقامت در انگلیس را کسب کرد مهاجرت از راه کار در این کشور است. این امکان حتی برای افرادی که اقامت در انگلیس را به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور انتخاب کرده اند وجود دارد که در حین تحصیل به کار پاره وقت بپردازند و یا پس از فارغ التحصیلی نسبت به درخواست کار از کارفرمایان کشور انگلیس مبادرت ورزند.

افرادی که قصد دارند از طریق کار به اقامت در انگلیس برسند در ابتدا باید نسبت به اخذ ویزای کار انگلیس درخواست دهند. به این منظور فرد متقاضی می بایست دعوتنامه ای از طرف یک شرکت انگلیسی و یا شرکتی چند ملیتی که از مجوز لازم جهت صدور دعوتنامه برخوردار است ارائه دهد.

همچنین اشخاصی مثل: رهبران مذهبی، ورزشکاران ممتاز و مربیان بین المللی قادر خواهند بود برای اخذ این ویزا درخواست دهند.

ازدواج در انگلیس

افراد متقاضی مهاجرت به انگلیس می توانند از طریق ازدواج به مقصود خود دست یابند. ویزای ازدواج کشور انگلیس برای اشخاصی که قصد مهاجرت به روش ازدواج را دارند صادر می گردد.

نکته مهم آن است که ازدواج فرد متقاضی با یکی از اتباع یا اشخاص مقیم در کشور انگلیس باید به صورت کاملا حقیقی باشد. ویزای ازدواج انگلیس به دو شکل ویزای ازدواج و ویزای نامزدی دسته بندی می شود و شرایط هر دو نیز تقریبا مثل هم است.

فرد متقاضی به منظور اخذ هر یک از این دو نوع ویزا باید قادر به کسب موافقت و اقناع مراجع قانونی یا سفارت باشد.

سرمایه گذاری در انگلیس

با توجه به وضعیت مناسب کشور انگلیس به لحاظ بهره مندی از ثبات اقتصادی، متقاضیان زیادی جهت سرمایه گذاری در این کشور و دستیابی به اقامت در انگلیس تمایل نشان می دهند.

چنانچه شخصی علاقه مند به سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در انگلیس باشد می بایست در ابتدا ویزای سرمایه گذاری انگلیس را اخذ نماید. با در اختیار داشتن این ویزا فرد می تواند اجازه اقامت در انگلیس را دریافت نموده و به فعالیت اقتصادی در این کشور اشتغال بورزد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *