انگلستان, تحصیلی

با شرایط بورسیه پزشکی در دانشگاه آکسفورد آشنا شوید

بورسیه پزشکی در دانشگاه آکسفورد شامل نرخ هزینه سالانه برای تحصیل تمام وقت است مگر اینکه مشخص شده باشد. بودجه مربوط به این هزینه ها به صورت سالانه افزایش می یابد.

این بورسیه ها معمولاً به طور کامل تمامی هزینه ها و هزینه های زندگی را پوشش می دهد، هر چند برخی از آن ها جزئی هستند. بسیاری از بورسیه ها به شرایط فردی بستگی دارد.

اکثرا بورسیه های تحصیلی در سطح دانشگاه تنها به داوطلبینی اختصاص می یابد که یک دوره تحصیلی جدید را آغاز می کنند.
اگر چه گاهی اوقات ممکن است به تعداد اندکی از دانشجویانی که از پیش ثبت نام کردند نیز تعلق بگیرد. دانشجویانی که تحصیل خود را در آکسفورد به تعویق انداخته اند مجاز به استفاده از این بورسیه ها نیستند.

آشنایی با دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد که در شهر آکسفورد در منطقه آکسفورد شایر انگلستان قرار دارد، قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیسی‌زبان جهان به‌شمار می‌رود. که به همین دلیل، آکسفورد قدیمی‌ترین دانشگاه در منطقه انگلیسی زبان و دومین دانشگاه قدیمی در جهان (بعد از دانشگاه بولونیا) شناخته می‌شود.

دانشگاه آکسفورد از مؤسسات و دانشکده‌ها و دپارتمان‌های مختلفی تشکیل شده‌است است و بزرگترین دانشگاه جهان با هزینه بورسیه ۸۴ میلیون پند است و صادر کننده بالاترین مدرک تحصیلی جهان اکسفورد دیپلماد است.

این دانشگاه نیز مانند دانشگاه های دیگر دارای بورسیه تحصیلی می باشد که در ادامه شرایط دانشگاه و بورسیه شدن آن را برای شما آمده است.

آشنایی با تحصیل در دانشگاه آکسفورد انگلستان

طبق آمارهای به دست آمده از این دانشگاه مشخص گردید هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی که از 138 کشور مختلف راهی انگلستان شده اند، درخواست پذیرش و تحصیل در این دانشگاه را دارند.

این دانشگاه در میان دانشگاه های انگلستان دارای رتبه و جایگاه بالایی است. رتبه دانشگاه آکسفورد از دیدگاه نظام رتبه بندی گاردین، مقام پنجم در میان دانشگاه های برتر این کشور رقم خورده است.

هر ترم تحصیلی در دانشگاه آکسفورد در 8 هفته (2 ماه) گذرانده می شود و دانشجویان پس از پایان ترم با آزمون های نهایی مورد ارزیابی قرار می گیرند که البته فشار زیادی را به دانشجویان وارد می آورد. بنابراین کاملا واضح است که شرایط پذیرش در دانشگاه آکسفورد انگلستان دشوار می باشد، اما ناممکن نیست.

شرایط دریافت بورسیه پزشکی دانشگاه آکسفورد

پس از پشت سر گذاشتن مراحل و شرایط پذیرش در دانشگاه آکسفورد،اگر به منظور تحصیل در انگلستان از سوی دانشگاه آکسفورد پذیرفته شده باشید، می توانید در صورت دارا بودن شرایط زیر از بورسیه های این دانشگاه استفاده کنید:

 • مدرک لیسانس خود را از دانشگاه معتبر اخذ نموده باشید.
 •  معدل شما حداقل 3.5 از 4 و بالاتر باشد. (معادل بالای 18)
 • دارای گواهینامه GMAT با نمره حداقل 650 یا مدرک GRE با حداقل نمره 160 verbal و 161 quantitative
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 7.5 یا مدرک تافل با نمره حداقل 110
 • دارای انگیزه نامه شخصی باشید. (که حداقل 500 کلمه باید باشد)
 • دارای 2 توصیه نامه باشید.
 • رزومه تحصیلی خود را در قالب یک صفحه ارائه دهید.

مقاله پیشنهادی: با هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان آشنا شوید.

سطح ‌زبان مورد نیاز جهت پذیرش در رشته ی پزشکی دانشگاه آکسفورد

بورسیه پزشکی در دانشگاه آکسفورد

بورسیه پزشکی در دانشگاه آکسفورد

در هر مرحله ای از پذیرش باید شرایط پذیرش در دانشگاه اکسفورد را داشته باشید.چنانچه حتی یکی از شرایط لازم را نداشته باشید، با درخواست پذیرش تان موافقت نخواهد شد.نمره زبانی که برای پذیرش مورد نیاز است بستگی به مقام و درجه دانشگاه انتخابی تان دارد.

هر اندازه که دانشگاه مورد نظر شما عالی رتبه تر باشد، نمره مورد نیاز شما در مدرک زبان باید بالاتر باشد.نمره زبان تان باید در آیلتس، حداقل نمره 7 تعیین باشد. به طوری که در کلیه مهارت های آیلتس باید حداقل نمره 7 را اخذ کرده باشید.

تاریخ درخواست و شرایط بورسیه پزشکی دانشگاه آکسفورد

از دیگر شرایط پذیرش در دانشگاه آکسفورد، بازه زمانی تعیین شده ای است که صرفا باید در همان بازه زمانی اقدامات لازم را انجام دهید و درخواست دهید.

پذیرش از سوی دانشگاه آکسفورد تا اواسط ماه اکتبر که همان اواخر مهرماه می شود، صورت می گیرد و پس از آن، درخواست شما ثبت نمی گردد.

شرایط مورد نیاز برای دریافت بورسیه پزشکی دانشگاه آکسفورد

برای دریافت بورسیه باید دارای شرایط زیر باشید:
• مدرک کارشناسی از دانشگاههای معتبر
• معدل 3.5 از 4 به بالا (18 به بالا)
• مدرک GMAT (با حداقل نمره 650) یا GRE (با حداقل نمره verbal 160 و 161 quantitative)
• مدرک آیلتس آکادمیک با نمره 7.5 یا تافل با نمره 110
• انگیزه نامه شخصی (با توضیح در مورد خودتان و اینکه چگونه می توانید گزینه مناسبی برای این بورسیه باشید – حداکثر 500 کلمه)
• رزومه تحصیلی (1 صفحه)
• 2 توصیه نامه

بورسیه های خارجی

برای بورسیه های تحصیلی فرآیندهای درخواست و ضرب العجل دانشگاه آکسفورد باید به طور مستقیم با سازمان مربوطه تماس بگیرید و درخواست خود را برای این بورسیه های ارائه نمایید.

بورسیه های کالج

بورسیه پزشکی در دانشگاه آکسفورد

بورسیه پزشکی در دانشگاه آکسفورد

تقریباً تمامی کالج ها، کمک های مالی را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می کنند، این بورسیه ها انواع مختلفی از هزینه ها اعم از خوابگاه رایگان تا شهریه و کمک مالی برای مخارج زندگی را در برمی گیرد.

بورسیه های تحصیلی کالج ها اغلب در ارتباط با یک گروه و یا صندوق های دیگر، از جمله بورسیه های دانشگاهی کلارندون ارائه شده است.
اکثر بورسیه های تحصیلی کالج نیاز به فرآیند خاصی برای درخواست ندارند و تمامی داوطلبین پذیرفته شده توسط کالج که برای دریافت بورسیه واجد شرایط هستند، می توانند آن را دریافت نمایند.

مقاله پیشنهادی: بورسیه تحصیلی انگلستان

بورسیه های دپارتمانی

بورسیه های دپارتمانی شامل بورسیه هایی با پوشش تمامی شهریه ها و هزینه های زندگی، تا کمک هزینه های تحصیلی می شود که (حدود £ 2.000) از میزان شهریه را دربرمی گیرد.

برخی از بورس های تحصیلی دپارتمانی به فرآیند خاصی برای درخواست نیاز ندارند و تمامی داوطلبین پذیرفته شده توسط کالج که برای دریافت بورسیه واجد شرایط هستند، می توانند آن را دریافت نمایند.

در رشته های علوم، می توان با استفاده از فرم درخواست استاندارد برای بورسیه های دپارتمانی دانشجویی درخواست دهید. در اکثر موارد، باید به آخرین مهلت درخواست توجه داشته باشید تا درخواست خود را در زمان مناسب ارائه دهید تا شامل بورسیه تحصیلی شوید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4.2/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مرتبط

یک دیدگاه ثبت کنید برای “با شرایط بورسیه پزشکی در دانشگاه آکسفورد آشنا شوید

 1. Zahra گفت:

  از سال اول هم بورسیه میکنن دیگه درسته؟ مثلا اگر کسی رتبه برتر باشه تو ایران( تک رقمی) شانس اینو داره که بورسیه بشه؟؟

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با سلام
   شرایط بورسیه دانشگاه آکسفورد ربطی به کنکور ایران ندارد.

 2. سیمین گفت:

  سلام با تشکر فراوان از زحمات شما آیا امتحان gmath. الزامی هست یا در بعضی از رشته ها این امتحان نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *