تحصیلی

راحت ترین کشور ها برای تحصیل در رشته ی پزشکی

پزشکی یک دانش کاربردی است،که هدف آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌دیدگان است.و با شناخت بیماریها، تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد.دانش پزشکی بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است در ادامه با شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی کشورهای مختلف آشنا خواهید شد تا کشور مناسب تان برای تحصیل را انتخاب کنید.

معرفی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی

 

برترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته ی پزشکی آمریکا

دانشگاه پزشکی ایالات متحده آمریکا دارای رتبه 89 در میان 500 دانشگاه تاثیر گذار دنیا است. همچنین دارای رتبه بیستم در میان 50 دانشگاه برتر دنیاست.

همچنین دانشگاه هاروارد موقعیت خود را در صدر جدول دانشگاه های برتر دنیا حفظ نموده است که با 5 دانشگاه پزشکی عالی دیگر از میان 10 دانشگاه برتر سر تا سر کشور در ارتباط است.

و کاندیدای 20 دانشگاه برتر سال جاری برای رشته پزشکی، در قسمت تکنولوژی دانشگاه ماساچوست، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه دوک، دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه کالیفرنیا و سن دیِگو شده است.

مقاله پیشنهادی:کم هزینه ترین کشور ها برای تحصیل رایگان پزشکی

بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا

انگلستان با 41 دانشگاه در بین 500 دانشگاه برتر پزشکی، در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بیشترین تعداد دانشجو را به خود اختصاص داده است.

پس از دانشگاه آکسفورد، کمبریج و UCL که در بین ده دانشگاه برتر اروپا قرار دارند، 6 دانشگاه پزشکی انگلیس نیز در بین 50 دانشگاه اول دیده می شوند که عبارتند از: ایمپریال کالج لندن (رتبه ی 12)، کینگز کالج لندن (رتبه ی 16، که قبلا رتبه ی 21 بود) و دانشگاه ادینبورگ (رتبه ی 23).

آلمان با 31 دانشگاه برترین دانشگاه های پزشکی اروپا را شامل می شود.دانشگاه روپرخت کارل هایدلبرگ با رتبه ی 42 مشترک، بهترین دانشگاه آلمانی است.

ایتالیا با 26 دانشگاه پزشکی در رتبه ی بعدی قرار دارد که دو دانشگاه آن در جمع 100 دانشگاه برتر هستند.
دانشگاه میلان (università degli studi di milano) و دانشگاه بلونیا (UNIBO).

در رتبه بندی 17 دانشگاه برتر فرانسوی قرار دارند. دانشگاه پیر و ماری کوری نیز در بین 100 دانشگاه برتر قرار دارند؛
دانشگاه های اسپانیا نیز 13 نماینده در فهرست رتبه بندی دانشگاه های پزشکی دارد که دانشگاه بارسلون با رتبه ای بین 51-100 بهترین آنها است.

هلند و بلژیک هم هر کدام هشت دانشگاه برتر دارند که بهترین نماینده ی هلند دانشگاه آمستردام با رتبه ی 36 است و دانشگاه کاتولیک لُوِن و دانشگاه کاتولیک لووان (UCL) هر دو بین رتبه ی 51 تا 100 قرار دارند.

دانشگاه های پزشکی شمال اروپا

تحصیل در رشته ی پزشکی

تحصیل در رشته ی پزشکی

در کشورهای شمال اروپا،سوئد دارای هفت دانشگاه است که و موسسه ی مشهور کارولینسکا با رتبه ی 6 به علاوه ی دو دانشگاه دیگر در بین 100 دانشگاه برتر شمال اروپا، به چشم می خورند.

فنلاند و دانمارک هر یک پنج نماینده در رتبه بندی دانشگاه های پزشکی دارند و نروژ هم چهار عدد و بهترین دانشگاه های شمال اوپا شامل: دانشگاه هلسینکی فنلاند (51 – 100)، دانشگاه کپنهاگن دانمارک (رتبه ی 37) و دانشگاه اوسلوی نروژ (رتبه ی 101 – 150).

ایرلند نیز می تواند ادعای میزبانی 6 دانشگاه برتر در پزشکی را داشته باشد که از بین آنها دانشگاه ملی ایرلند، گالوی (NUIG)، در بین 200 دانشگاه برتر قرار دارد.

سوئیس هم 6 دانشگاه دارد که نیمی از آنها در بین 100 دانشگاه برتر هستند.پرتغال هم پنج نماینده دارد که دانشگاه لیسبون آن از رتبه ی خوبی برخوردار است.

اتریش و روسیه هم دو دانشگاه برتر دارند که دانشگاه پزشکی وین در بین 100 دانشگاه برتر قرار دارد در نهایت استونی، صربستان، اسلواکی، اسلوونی، لهستان و کرواسی هم در فهرست برترین دانشگاه های پزشکی برای تحصیل در اروپا هستند.

مقاله پیشنهادی:تحصیل در رشته ی پزشکی در خارج از کشور

دانشگاه های پزشکی آسیا و آفریقا برای تحصیل در رشته ی پزشکی

قاره آسیا، 104 دانشگاه پزشکی در میان 500 دانشگاه برتر دنیا دارد که در این بین 31 دانشگاه در ژاپن و 21 دانشگاه آن در کره جنوبی قرار دارد.و بهترین دانشگاه آن در شهر توکیو میباشد که رتبه 26ام را در جهان به خود اختصاص داده است.

دانشگاه کویوتو و اوساکا به ترتیب دارای رتبه 51 الی 100 می باشند.در کره جنوبی میتوان به دانشگاه ملی سئول که رتبه 40 ام را در میان 8 منطقه دیگر دارد اشاره نمود.

و بهتر است بدانید 21 امین دپارتمان پزشکی دنیا متعلق به کشور چین میباشد که میتوان به دانشگاه پکینگ و شانگهای جی آ اُو تونگ آن که دو دانشگاه برتر هستند اشاره نمود.

همچنین تایوان با 10 ویژگی فوق العاده دارای دانشگاه های پزشکی است که تحت نظر دانشگاه ملی تایوان بوده و در رتبه 46ام جای دارند.

دانشگاه مالایا در راس 6 دانشگاه پزشکی برتر مالزی است.و دانشگاه ماهیدول تایلند در میان 5 دانشگاه برتر کشور جایی به خود اختصاص نداده است.

دانشگاه هنگ کنگ، با معرفی سه دانشگاه برتر خود که تحت نظر دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه چینی زبان هنگ کنگ قرار دارند،جای خود را در میان 50 دانشگاه برتر دنیا پیدا کرده است.

از دیگر دانشگاه های برتر پزشکی، میتوان به دانشگاه های کشور پاکستان و دانشگاه ملی سنگاپور با رتبه 29 برای تحصیل پزشکی اشاره نمود.

دانشگاه های پزشکی آفریقا و خاورمیانه

تحصیل در رشته ی پزشکی

تحصیل در رشته ی پزشکی

آفریقای جنوبی دارای 5 دانشگاه برتر در رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا قرار دارد که در راس آن میتوان به دانشگاه کیپ تاون اشاره نمود.

کشور مصر نیز با داشتن سه دانشگاه برتر از جمله دانشگاه کایرو جزو برترین دانشگاه ها می باشد.تز کشور های دیگر می توان به دانشگاه های واقع در نیجریه و دانشگاه مکریر اشاره نمود.

ودر ایران 21 امین دانشگاه برتر پزشکی در مناطق خاورمیانه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی تهران میباشد.

 

دانشگاه های پزشکی استرالیا و نیوزلند برای تحصیل در رشته ی پزشکی

کشور استرالیا جزو 20 دانشگاه پزشکی برتر قرار دارد که از این میان 5 دانشگاه در میان 50 کشور برتر جای دارند.دانشگاه سیدنی با رتبه 15، دانشگاه ملبورن با رتبه 19، دانشگاه موناش با رتبه 29، دانشگاه کوئین لند با رتبه 42 و دانشگاه ولز جنوبی در رتبه 50 قرار دارد.در نزدیکی نیوزلند، دو دانشگاه پزشکی دانشگاه اوکلند و دانشگاه اوتاگو رتبه 51 تا 100 را به خود اختصاص داده اند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *