اقامت, روسیه, مهاجرت

بررسی کامل شرایط خرید خانه در روسیه

بررسی کامل شرایط خرید خانه در روسیه

با خرید خانه در روسیه می توان اجازه ی اقامت در این کشور را به دست آورد؟ هزینه ی خرید ملک در روسیه چقدر است؟ افرادی که علاقه مند به خرید ملک در این کشور هستند، بهتر است قبل از انجام هرگونه اقدامی، اطلاعات کامل را به دست آورند. در ادامه در نظر داریم به طور کلی به بررسی برخی از مهمترین اطلاعات در این باره بپردازیم، با ما همراه باشید.

کشور پهناور روسیه به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند دارای فرصت های مطلوبی است به همین دلیل هر ساله افراد بسیاری از کشورهای دیگر به فکر مهاجرت به این کشور هستند. خرید خانه در روسیه یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور است که توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جلب کرده است، ولی خرید ملک چه مزایایی می تواند به همراه داشته باشد؟ اگر چه خرید خانه نمی تواند به دریافت اقامت در این کشور منجر شود ولی می تواند در این زمینه بسیار کارساز باشد. از سوی دیگر اقامت در روسیه با توجه به رشد اقتصادی و رونق بازار کار برای تاجران و سرمایه گذاران گزینه ی سودمندی خواهد بود.

شرکت و موسسات بسیاری در زمینه ی خرید خانه در روسیه فعالیت دارند ولی توجه کنید که سودجویان نیز از قافله عقب نمانده اند و با ترفندهای مختلفی به دنبال فریب افراد هستند. به همین دلیل سعی کنید بررسی های دقیق در این زمینه انجام دهید. اعتماد شما، سرمایه ما است به همین دلیل با بهره مندی از نماد اعتماد الکترونیکی و یک تیم کاملا حرفه ای در صدد آن هستیم که بهترین خدمات در اختیار شما قرار گیرد.

سرمایه گذاری از طریق خرید خانه در روسیه

سرمایه گذاری از طریق خرید خانه در روسیه یک فرصت مطلوب دیگر می باشد که توجه بسیاری از افراد را به سو خود جلب کرده است. در خرید ملک در این کشور برخی از محدودیت های خاص موجود است که می توانید اطلاعات کامل در زمینه ر از طریق راههای ارتباطی موجود از کارشناسان ما به دست آورید.

هزینه ی خرید ملک در این کشور به پارامترهای مختلفی وابسته است. البته علاوه بر خرید خانه باید هزینه های دیگری نیز پرداخته شود که شامل موارد زیر است:

 • هزینه ثبت نام ملک
 • مالیات بر ارزش افزوده
 • هزینه ثبت اسناد به صورت رسمی
 •  هزینه مربوط به آژانس املاک

همه ی موارد یاد شده می تواند به طور میانگین در حدود 15 هزار روبل باشد. البته با توجه به مکان و زمان، این هزینه قابل تغییر خواهد بود. خانه و آپارتمان های مختلف در این کشور با توجه به موقعیت و پارامترهای دیگر، هزینه ی متفاوتی درخواست می کنند. می توانید با مشخص کردن بودجه ی مشخص، ملک مد نظر را خریداری کنید.

خرید خانه ارزان در روسیه

کشورهای مختلفی هستند که به کاربر اجازه ی مالکیت برای خانه ی خریداری شده را نمی دهند به عنوان مثال: اتباع خارجی با خرید خانه از ترکیه، نمی توانند به طور کامل مالک آن باشد. ولی خرید خانه در روسیه این نوع از دردسرها را ندارد، خانه و یا ملک خریداری شده مادام العمر و به صورت 10% به شما تعلق خواهد گرفت.

"بررسی

از سوی دیگر مالیاتی که برای خانه و یا ملک خود در این کشور پرداخت خواهید کرد، بسیار کمتر از بسیاری از کشورها است.
قیمت خرید خانه در روسیه در سال های اخیر به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش یافته است به همین دلیل سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می تواند بسیار سودمند باشد. با بررسی کافی و اطلاع از شرایط کامل می توانید خانه ی دلخواه خود را به قیمت پایین خریداری کنید.

اگر قصد اجاره خانه در روسیه را دارید پیشنهاد می کنیم به مقاله برآورد هزینه اجاره خانه در روسیه نگاهی بیندازید.

مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در روسیه

به منظور خرید خانه در روسیه لازم است مدارک اولیه ای آماده شود. از جمله مهم‌ترین مدارک اولیه برای خرید خانه در روسیه می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 •  کارت شناسایی
 •  سند ملک مد نظر
 •  پرداخت شدن عوارض شهرداری ملک
 •  عکس 3 در 4 از دو طرف معامله
 •  داشتن شاهد
 •  داشتن مترجم روسی در صورت نیاز
 •  وکیل طرفین
 •  اصل و کپی وکالت نامه
 •  تایید مدارک از وزارت خارجه

اطلاعات کامل در مورد سایر مدارک در صورت نیاز توسط کارشناسان ما در اختیار شما قرار داده می شود. همین اکنون می توانید اقدامات خرید خانه در روسیه را نهایی کنید و با خرید ملک در این کشور، از مزایای بعدی آن بهره مند شوید.

نکات مهم

"بررسی

در خرید خانه در روسیه دقت کنید که پس از خرید باید اقدامات رجیستری در پیش گرفته شود. این امر اهمیت بسیاری دارد و هر گونه سهل انگاری می تواند به دردسرهای بسیاری منجر شود. کاربران می توانند به دو روش جداگانه اقدامت رجیستری را نهایی کنند.

به منظور رجیستری ملک خریداری شده یا به اداره ی پست به همراه فردی که از او خانه را خریداری کرده اید. مراجعه کنید و یا اینکه به مراکزی به نام Мои Документы یا МФЦ رجوع کنید. این نوع از مراکز همانند پلیس 10+ در کشور خودمان هستند و می توانند پروسه ی لازم را نهایی کنند.

برای اجاره دادن خانه ی خریداری شده در این کشور نیز برخی از نکات را جدی بگیرید. زیرا اقدامات سوء استفاده در این زمینه نیز از دیگر مشکلاتی است که می تواند به وجود آید. لازم است تاکید کنیم که اگر هدف شما از خرید ملک، دریافت اقامت روسیه است. مجدد در سرمایه گذاری خود تجدید نظر کنید زیرا به طور حتمی نمی توان از این روش اقدامات مربوط را نهایی کرد.

براساس خط مشی ی هایی که در سال های اخیر در این کشور به وجود آمده است. افراد پس از خرید خانه در این کشور می توانند اقدامات تنظیم سند ملک مربوط را به راحتی انجام دهند. گفتنی است که اتباع خارجی اجازه ی خرید ملک در مناطق مرزی و البته کشاورزی ندارند. البته این امر برای اتباع روسی نیز صادق است.

در دوره های مختلفی شرایط فروش ویژه ملک برای افراد فعال می شود. شما می توانید با بهره مندی از این فرصت ها، با پرداخت هزینه ی کمتر، سود بیشتری به دست آورید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی آشنایی با مشاور املاک در روسیه و وظایف آن مراجعه کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.با خرید خانه در روسیه می توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

 • خیر. امکان خرید خانه تنها برای افرادی فراهم است که اقامت این کشور را دارند.

2.چطور می توان تابعیت روسیه را با خرید خانه دریافت کرد؟

 • افرادی که اقامت روسیه را دارند سه سال پس از خرید خانه می توانند درخواست دریافت تابعیت این کشور را داشته باشند.

3.افراد خارجی می توانند در روسیه خانه خریداری کنند؟

 • امکان خرید خانه برای افراد غیر روسی که اقامت این کشور را دارند وجود دارد.

4.خرید خانه برای خارجیان با محدودیت هایی همراه است؟

 •  افراد خارجی در خرید املاک کشاورزی دارای محدودیت هستند. ضمن اینکه نمی توانند در مناطق مرزی ملک خریداری کنند.

5.قیمت ملک در چه شهرهایی از روسیه پایین است؟

 • شهرهایی از جمله چلیابینسک و کراسنویارسک دارای خلانه هایی با قیمت پایین تر نسبت به سایر شهرها هستند.

6.چگونه می توان برای دریافت وام خرید خانه در این کشور اقدام کرد؟

 • وام خرید خانه به افرد خارجی که ساکن روسیه نیستند تعلق نمی گیرد.

7.آیا روسیه کشور گرانی از لحاظ مخارج زندگی است؟

 • خیر. در مقایسه با بسیاری از کشورها روسیه کشور گرانی نیست و بسیاری از افراد با حقوق متوسط به راحتی در این کشور زندگی می کنند.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *