انگلستان, کاری

اقامت انگلستان از طریق کار

اقامت انگلستان از طریق کار

سالانه افراد بسیاری به دنبال کسب اقامت انگلستان از طریق کار می باشند. برای دریافت اقامت انگلستان شیوه های بسیاری وجود دارد ولی عده ی زیادی به دنبال کار در این کشور هستند تا از این طریق بتوانند اقامت انگلستان را کسب نمایند. انگلستان به دلیل وجود معادن و صنایع بسیاری که در این کشور وجود دارد همواره مورد توجه بسیاری از تجار و کارجویان از سرتاسر جهان بوده است. کشور انگلستان در زمینه ی اقتصادی در جهان در رتبه ی بالایی قرار دارد و از طرفی نسبت به سایر کشور ها مالیات کمتری هم دریافت می کند بنابراین به این دلایل، بسیاری از افراد به دنبال یافتن کار در این کشور هستند. کسب اقامت انگلستان از طریق کار به چندین طریق امکان پذیر است که در ادامه به بررسی این راهها می پردازیم.

راه‌های اقامت انگلستان از طریق کار

یکی از راه‌های اقامت از طریق کار در انگلیس این است که فرد متقاضی ابتدا یک ویزای جستجوی کار در انگلستان دریافت می کند که این ویزا دارای مدت محدودی است و فرد باید در این مدت محدود به دنبال کار در انگلستان بگردد و پس از یافتن کار با کارفرما قرارداد کاری منعقد کند. در صورتی که متقاضی در این مدت نتواند کاری را در کشور انگلستان بیابد باید بعد از اتمام این مدت از کشور انگلستان خارج شود.

به طور معمول این نوع ویزا بر اساس امتیاز بندی صورت می گیرد و در صورتی که فرد متقاضی امتیازات لازم را کسب کند می تواند این ویزا را دریافت نماید.

روش دیگر کسب اقامت انگلستان از طریق کار این است که فرد متقاضی بایستی یک دعوت نامه ی کاری یا پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای انگلیسی دریافت کند. این شیوه مرسوم تر بوده و نتیجه بخش تر خواهد بود. در این روش کارفرما و کارجو هر دو باید شرایط خاصی را داشته باشند تا متقاضی موفق به اخذ ویزای کار در انگلستان شود. کارفرمای انگلیسی ابتدا باید کار مورد نظر را به مدت 3 ماه در کشور انگلستان آگهی کند و در صورتی که فرد مناسبی برای این شغل پیدا نشد باید به مدت 3 ماه دیگر این کار را در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا نیز آگهی کند و اگر در این مدت شخص مورد نظر پیدا نشد اجازه دارد که این کار را به متقاضی پیشنهاد دهد.

اساساً یافتن کار از این طریق بسیار مشکل است زیرا از یک طرف یافتن یک کارفرما که شرایط لازم را داشته باشد بسیار دشوار است و از طرفی بر اساس قوانین دولت انگلستان برای جذب نیروی کار، افراد بومی انگلستان در اولویت هستند بنابراین شخصی که می خواهد از این طریق اقدام کند باید دارای شرایط ویژه و خاصی باشد و داشتن مهارت و تخصص بالا لازمه ی این نوع ویزاست. کسانی که مهارت و تخصص خاصی ندارند از شانس زیادی برای دریافت ویزای کار از کشور انگلستان برخوردار نیستند.

روش دیگر هم برای کسب اقامت انگلستان از طریق کار وجود دارد که این روش به این صورت است که فرد ابتدا باید دست کم یک دوره ی تحصیلی را در کشور انگلستان بگذراند و پس از فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاههای این کشور می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کند. بر اساس قوانین انگلستان دانشجویان در این کشور می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند که البته مدت زمان کار برای هر نفر بر اساس دوره ی تحصیلی او متفاوت است مثلاً دانشجویان دوره ی کارشناسی اجازه ی 10 ساعت کار در هفته دارند و دانشجویان دوره ی کارشناسی ارشد اجازه دارند که به مدت 20 ساعت در هفته در انگلستان مشغول به کار شوند. به این ترتیب دانشجویان ضمن کار در انگلستان و کسب درآمد با نحوه ی کار در این کشور آشنا می شوند و پس از فارغ التحصیلی می توانند برای دریافت ویزای کار انگلستان اقدام نمایند.

شرایط اقامت انگلستان از طریق کار

برای دریافت ویزای کار انگلستان که به آن ویزای Tier 2 گفته می شود باید شرایط خاصی داشت. اولین شرط لازم برای دریافت این ویزا دریافت یک دعوت نامه ی کاری از سوی یک کارفرمای انگلیسی یا یک شرکت معتبر در انگلستان است. از دیگر شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا این است که متقاضی بایستی حتماً دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره ی بالای 6 باشد. همچنین داشتن مدرک تحصیلی مورد تأیید انگلستان و داشتن یک حامی مالی یا اسپانسر از ملزومات اخذ این نوع ویزا می باشد.

افرادی که به دنبال اقامت انگلستان از طریق کار در این کشور هستند بایستی برای دریافت این نوع ویزا مبلغی معادل 80 هزار پوند در حساب بانکی خود داشته باشند و در صورت داشتن همراه برای هر کدام از همراهانش هم باید مبلغ 5300 پوند در حساب بانکی خود واریز نماید.

مدارک لازم برای کسب اقامت انگلستان از طریق کار

 •  مدارک مربوط به مسکن متقاضی (اجاره نامه یا سند مالکیت و …) به همراه ترجمه ی رسمی آن‌ها
 •  پرینت 6 ماهه ی حساب بانکی متقاضی با ترجمه ی رسمی آن
 •  مدارک مربوط به شغل متقاضی با ترجمه ی رسمی آن‌ها ( فیش حقوقی، پروانه ی کسب، گواهی اشتغال به کار و … )
 • 2 قطعه عکس جدید در اندازه ی 5×6 ( عکس جدید)
 •  تکمیل فرم اینترنتی درخواست ویزا و ارائه ی برگه ی تأییدیه وقت سفارت
 •  پرداخت هزینه ی مصاحبه
 • ارائه ی ترجمه ی شناسنامه ی فرد متقاضی

در این نوع ویزا باید مدارک اسپانسر نیز ارائه گردد که شامل:

مدارک شغلی اسپانسر (فیش حقوقی، گواهی اشتغال به کار، ارائه ی درآمد سالیانه ی او و ….)

 •       ارائه ی دعوت نامه ی کاری به همراه کپی گذرنامه ی کارفرما
 •       ارائه ی پرینت حساب بانکی اسپانسر
 •       ارائه ی آخرین برگ مالیاتی اسپانسر
 •       اسناد ملکی اسپانسر (شامل اجاره نامه یا سند مالکیت در انگلستان)
 •       ارائه ی چند نمونه از قبوض پرداختی اسپانسر در انگلستان(شامل قبض آب، برق، گاز و …)

لازم به ذکر است برای دریافت ویزای کار انگلستان بهترین سن 25 تا 40 سال می باشد و کارفرما علاوه بر سابقه ی کار و تخصص فرد متقاضی، سن او را هم در نظر می گیرد.

افرادی که از طریق ویزای کار وارد انگلستان می شوند می توانند ویزای خود را تمدید کنند و بعد از گذشت 5 سال اقدام به درخواست اقامت دائم در انگلستان نمایند و بعد از اینکه اقامت دائم انگلستان را اخذ کردند در صورتی که تا 5 سال در انگلستان زندگی کنند می توانند پاسپورت انگلستان را نیز دریافت نمایند.

با توجه به مطالب ذکر شده کسب اقامت انگلستان  بسیار دشوار می باشد و افرادی که از این طریق می خواهند اقدام نمایند بایستی دارای شرایط خاصی باشند و حتماً یک اسپانسر در کشور انگلستان داشته باشند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *