لیتوانی, مهاجرت

مهاجرت به لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی- اقامت لیتوانی – مهاجرت به کشور لیتوانی از طریق تحصیل –اقامت کاری لیتوانی –  مدارک لازم جهت اقامت کاری لیتوانی اطلاعات در خصوص مهاجرت به لیتوانی برای متقاضیان اقامت لیتوانی امری بسیار مهم تلقی میشود که در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  مهاجرت به لیتوانی مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث مهاجرت به لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی

جمهوری لیتوانی سرزمینی است واقع در شمال شرقی اروپا که از شمال به لتونی، از مشرق و جنوب شرقی به بلاروس، از جنوب به لهستان، از جنوب غربی به روسیه (منطقه برون‌بومی کالینینگراد) و از مغرب به دریای بالتیک میرسد . جمهوری لیتوانی بزرگترین و جنوبی‌ترین کشور در میان سه جمهوری حوزه بالتیک در اروپاست .

زبان  اصلی مردم این کشور زبان لیتوانیایی است

واحد پول لیتوانی از ژانویه ۲۰۱۵ به یورو تغییرپیدا کرد

امروزه مهاجرت به لیتوانی به عنوان مسیری ارزان، آسان و سریع است که برای دریافت ورود به کل اتحادیه اروپا و حرکت در سراسر کشورهای شنگن به صورت آزادانه و استفاده از تمام خدمات و امکانات کشورهای اروپایی راه شما را هموار خواهد کرد.

محبوب ترین و قابل اعتماد راه مهاجرت به اتحادیه اروپا اقدام از طریق این کشور است اجازه اقامت درکشور  لیتوانی بر اساس , راه اندازی شرکت در لیتوانی و یا خرید شرکت در لیتوانی نیز مقدور است

روشها وراه های مهاجرت به لیتوانی

عمده ترین روش ها  برای کسب اجازه اقامت در لیتوانی به شرح زیر است:

کسب و کار (اشتغال در فعالیت های قانونی) در لیتوانی یا مهاجرت کاری

تحصیل

کار

الحاق و پیوستن به خانواده

تولد در لیتوانی

اقامت در لیتوانی در ابتدا به صورت اقامت موقت  اخذ می شود

برای به دست آوردن حق اقامت موقت موقت اسناد زیر لازم است:

  1. ۱٫ کپی پاسپورت شخصی و اطلاعات مربوط به آدرس شخص در خارج از کشور؛
  2. ۲٫ تاریخ ازدواج فرد، اطلاعات در مورد همسر، والدین، کودکان، برادر، خواهر، آگاهی از زبان ها، آموزش و پرورش، خدمت در خدمات نظامی، اقامت در کشورهای خارجی که در فرم درخواست رسمی ذکر شده است؛
  3. ۳٫ اطلاعات در مورد محل اقامت احتمالی فرد در لیتوانی؛
  4. ۴٫ سند تایید اقامت افراد در لتونی (به عنوان مثال، قرارداد کار – برای کارمند)؛
  5. ۵٫ یک تایید از سابقه کیفری صادر شده توسط یک موسسه صالح شهروندی یا کشور میزبان (برای یک خارجی که بیش از ۱۴ سال دارد)، اگر یک خارجی در آن کشور بیش از ۱۲ ماه اقامت داشته باشد؛
  6. ۶٫ بیمه درمانی.

سند تایید اقامت در لیتوانی (به عنوان مثال، قرارداد کار – برای کارمند) شخص باید درآمد ۳۷۰ یورو در هر ماه داشته باشد.

هزینه های دولت: برای ثبت آدرس ۴٫۲۷ یورو اسناد باید در لیتوانی به اداره  مهاجرت ارسال شود

اجازه اقامت موقت در جمهوری لیتوانی (از این پس – اجازه اقامت موقت) – یک سند است که به یک خارجی این حق را برای اقامت موقت در جمهوری لیتوانی دوره مشخص شده در آن است.

یک تبعه خارجی حق انتخاب محل اقامت خود در جمهوری لیتوانی را دارد  درصورت  تغییر آدرس خود باید اقامتگاه جدید را به  واحد پلیس شهرستان ستاد مهاجرت (از این پس – خدمات مهاجرت) را مطلع نموده و در نظر بگیرد عدم اعلام اقامت بیش از ۶ ماه به معنی لغو اقامت موقت است

یک اجازه اقامت موقت به یک بیگانه صادر می شود که ملیت یک کشور عضو اتحادیه اروپا نیست . این معمولا برای یک تا دو سال صادر می شود، اما می تواند برای یک دوره کوتاه تر صادر شود. افرادی که اجازه اقامت موقت با دادن مالیات و …. رعایت کنند برایشان  اقامت موقت برای مدت پنج سال صادر شده میشود

ثبت شرکت:

بصورت معمول برای ثبت شرکت، اقامت های یک سال به  یک سال داده می شود که در صورت پرداخت مالیات و تمدید آن و پس از سپری کردن ۴ تا ۵ سال به اقامت دائم تبدیل می شود.

یکی از مهم ترین نکات کم خرج بودن و کم هزینه بودن هزینه ها در کشور لیتوانی می باشد که افراد این کشور را انتخاب می کنند. از دیگر نکات حائز اهمیت می توان به سرعت بالای پروسه مهاجرتی کشور لیتوانی اشاره کرد که طول مدت این پروسه ۶ تا ۸ ماه می باشد.

بصورت معمول سه گروه  از با سه منظور برای ثبت شرکت کشور لیتوانی اقدام می نمایند.

گروه  اول – افرادی که سفر های زیادی را در سال انجام می دهند، که اگر از روش ثبت شرکت لیتوانی اقدام نمایند (که حتی ثبت شرکت نیازی به استخدام کارمند ندارد) به خواسته خود رسیده و هم می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

گروه  دوم – افرادی که چند سال آینده قصد مهارجرت به یک کشور دیگر را دارند و از این روش می توانند پایه های سفر و یا شانس خود را افزایش دهند.

گروه  سوم – افرادی می باشند که قصد مهاجرت به یک کشور دیگر را دارند ولی بعلت مشکلات اقدامی، کشور لیتوانی را بعنوان پلی به کشورهای اصلی خود در نظر می گیرند.

بهترین و برترین روش برای ورود به کشور لیتوانی پروسه ثبت شرکت می باشد.

 

مدارک اولیه مورد نیاز برای اخذ ویزای کار لیتوانی :

برای متقاضی کار در کشور لیتوانی برای افراد مهاجر که خواهان کار در این کشور می باشند بدین شکل است که باید برای کار مورد نظر لازم می باشد مدارکی مبنی بر مهارت در زمینه کاری  پیشنهاد شده ارائه نمایند تا در آن زمینه واجد شرایط شود . لذا برای تأیید مهارت های خود می بایست مدارک  کاری ، سابقه کاری ، سمینار ها ، تمام ادوار تحصیلی ، دوره های علمی و …   را تسلیم دولت لیتوانی نماید .

فرد متقاضی می بایست در دو سال گذشته حداقل یک سال سابقه کار مرتبط و با شرایط فوق الذکر ارائه نماید .

کارفرمای لیتوانی برای تسلیم پیشنهاد کاری شما باید در یک دفتر محلی کار لیتوانی کار را ثبت نماید .

مدت زمانی که برای صدور اجازه کاری شما زمان بر می باشد در حدود ۲۰ روز خواهد بود .

پس از صدور اولیه اجازه کاری شما می بایست مدرک شما برای تأیید نهایی و صدور اجازه اقامت نیاز می باشد و باید تسلیم نمایید . شما برای ارائه مدارک خود جهت اخذ اقامت لیتوانی در زمینه کاری می بایست مدارک خود را به یک اتاق  دیپلماتیک ، یک پست کنسولی در لیتوانی و یا یک سرویس مهاجرتی لیتوانی تسلیم نمایید . مدت زمانی که اقامت کاری لیتوانی برای شما صادر شود در حدود ۲ الی ۴ ماه می باشد .

 

شرایط کار در لیتوانی :

در کشور لیتوانی در صورتی که اقامت به صورت کوتاه مدت را داشته باشید اجازه کار به شما اعطا خواهند نمود .  برای کار در کشور لیتوانی باید یک شرکت یا کمپانی به شما یک پیشنهاد کاری ارائه دهد که تا دو سال مورد تأیید می باشد .

پرسه کاری و مدارکی که برای تأیید پرسه کاری نیاز می باشد ، به شرح ذیل است :

برای بررسی مدارک و تسلیم مدارک می بایست شما باید یک فردی در را برای تنظیم و تسلیم مدارک ارائه نمایید .

در صورتی که فرد متقاضی در خارج از کشور می باشد می بایست ، از طریق نمایندگان بین الملل یا کنسولی از خارج کشور پیگیری نمایید . وزارت امور خارجه لیتوانی کار بررسی پرونده و صدور روادید برای افراد خارج از کشور را به عهده خواهد داشت .

سند محل سکونتی در لیتوانی

اسناد و مدارک بیمه ای فرد

پرسه کاری شما در دو الی چهار ماه زمان بر می باشد

ویزایی تحصیلی در لیتوانی:

دانشگاه‌های لیتوانی از جمله دانشگاه‌های طراز اول اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند. تحصیل در دانشگاه‌های لیتوانی برای دانشجویان خارجی در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است ودر صورت فارغ التحصیلی امکان یافت شغل در سایر کشورها و این کشور وجود دارد و دانشجویان غیر از کشورهای اتحادیه اروپا باید قبل از ورود به لیتوانی جهت دریافت ویزا D اقدام نمایند .

اقامت در لیتوانی بستگی به زمینه درخواست در لیتوانی دارد. این مقدار از ۶۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو است. محدودیت زمانی برای تهیه اسناد برای اجازه اقامت در لیتوانی: تا ۵ روز کاری. محدودیت زمانی برای تصمیم گیری ۲-۴ ماه می باشد اما به دلیل سریعتر بودن پروسه در لیتوانی وهموار شدن  اخذ اقامت به طوری که شما پس از اخذ اقامت لیتوانی می توانید اقامت سایر کشورهای شینگن را راحتر گرفته حتی در آن کشورها حساب باز کرده وبه تجارت بپردازید این مسیر راه ترین مسیر برای مهاجرت به نظر می رسد

 

سخن پایانی نویسنده

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   مهاجرت به لیتوانی   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه   مهاجرت به لیتوانی میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *