اسلوونی, کشورها

شرایط و راه های مهاجرت به اسلوونی

شرایط و راه های مهاجرت به اسلوونی

امروزه اسلوونی یکی از مقاصد مهاجرتی شناخته می شود. چرا که با توجه به آب و هوای خوب، اقتصاد رو به رشد، شرایط خوب زندگی و… که در این کشور وجود دارد، متقاضیان بسیاری هر ساله به این کشور نقل مکان می کنند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با 4 راه مهاجرتی مطمئن و متداول برای مهاجرت به کشور اسلوونی آشنا کنیم. پس اگر می خواهید بهترین راه های مهاجرت به اسلوونی در سال جدید را بشناسید، در این مقاله با ما همراه باشید.

نگاهی به کشور اسلوونی برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

اسلوونی از جمله کشورهای کوچک و کم جمعیت اروپا است که در قلب شبه جزیره بالکان قرار گرفته. این کشور با کشورهایی نظیر ایتالیا، اتریش، کرواسی و مجارستان مرز مشترک دارد.

داشتن موقعیت جغرافیایی ویژه، طبیعتی بکر و زیبا، باعث شده علاوه بر مهاجران، هر ساله گردشگران قابل توجهی نیز به این کشور ورود پیدا کنند.

طی دهه های اخیر، کشور اسلوونی در زمینه های مختلفی نظیر اقتصاد، کشاورزی، صنعت و… پیشرفت چشم گیری داشته است. این موضوع، یکی از مهم ترین دلایلی است که تعداد مهاجران سالانه این کشور به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده.

در حال حاضر، اسلوونی یکی از مقصد های محبوب مهاجرتی جهان به حساب می آید. به عبارتی مهاجرانی که به دنبال زندگی با استاندارد بالا، امکانات رفاهی مناسب، هزینه به صرفه، درآمد خوب و… هستند به این کشور مهاجرت می کنند. البته نا گفته نماند که کشور اسلوونی هنوز به اندازه سایر کشورهای اروپایی مشهور و محبوب نیست. اما بدون شک طی دهه های آینده به جایگاه بالاتری نسبت به زمان حال می رسد.

چرا اسلوونی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

پیشرفت های صورت گرفته در دهه های اخیر باعث شده اسلوونی به یکی از بهترین مقاصد مهاجران تبدیل شود. برخی از پیشرفت های صورت گرفته باعث شده موارد زیر در اسلوونی ایجاد شوند:

 • شرایط کاری مناسب برای مهاجران
 • امکان زندگی در شرایطی با استاندارد بالا و مناسب
 • زندگی در کشوری خوش آب و هوا
 • اقتصاد قوی
 • پروسه مهاجرتی آسان
 • و…

به طور کلی می توان گفت…

 • اگر می خواهید برای تحصیل و زندگی به اسلوونی مهاجرت کنید، این کشور شرایط بسیار خوبی را در اختیار شما می گذارد. حتی بعد از فارغ التحصیلی می توانید به سادگی وارد بازار کار اتحادیه اروپا شوید.
 • اگر دنبال سرمایه گذاری هستید، با توجه به سیر رو به رشدی که در شرایط کاری و اقتصادی این کشور وجود می توان گفت بدون شک سود قابل توجهی به دست خواهید آورد. حتی به واسطه سرمایه گذاری در اسلوونی می توانید از مزایای قابل توجهی برخودار شوید.
 • اگر هم به دنبال زندگی در کشوری با آب و هوای خوب، مناظر زیبا، امکانات رفاهی خوب و… هستید بدون شک کشور اسلوونی می تواند تمام خواسته های شما را برآورده کند.
 • و…

راه های مهاجرت به اسلوونی

برای مهاجرت به کشور اسلوونی، راه های بسیاری وجود دارد که از طریق آن ها می توانید به این کشور نقل مکان کنید. اما ما در این مقاله از سایت آوات قصد داریم شما را با مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، کار و ازدواج آشنا کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه های مهاجرت به این کشور می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس حاصل فرمایید.

به طور کلی در نظر داشته باشید که پروسه مهاجرت به اسلوونی (از طریق هر یک از راه های زیر که اقدام کنید)، نسبت به پروسه مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی بسیار آسان تر است. در واقع مهاجرت به این کشور می تواند یکی از راه های نقل مکان شما به سایر کشور های اروپایی باشد.

مهاجرت از طریق تحصیل

دانشگاه های معتبر و خوبی در کشور اسلوونی وجود دارد که مهاجران می توانند به راحتی از آن ها پذیرش دریافت کنند و در نهایت با اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی به این کشور نقل مکان کنند.

اگر نگران هزینه های تحصیل در این کشور هستید، بهتر است بدانید اکثر مهاجران بین المللی می توانند برای تحصیل از این کشور از بروسیه تحصیلی استفاده نمایند. دریافت بورسیه تحصیلی می تواند هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور اسلوونی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. حتی امکان تحصیل رایگان در اسلوونی را برای شما فراهم کند.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای تحصیل در مقاطع مختلف کمی متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله شرایط تحصیل در اسلوونی و ویزای تحصیلی اسلوونی را مطالعه فرمایید.

مهاجرت از طریق کار

اگر بتوانید در کشور اسلوونی شغل مناسبی پیدا کنید، می توانید با اخذ ویزای کار اسلوونی به این کشور نقل مکان کنید. البته شغلی که پیدا می کنید باید دارای شرایط به خصوصی باشد. به طور مثال میانگین درآمد سالانه تان باید برابر یا بیشتر از میانگین درآمد سالانه در این کشور باشد.

با اخذ ویزای کار اسلوونی شما می توانید اقامت موقت این کشور را به دست آورید. اما با گذشت چند سال و داشتن شرایط لازم می توانید ویزای خود را تمدید نمایید و در نهایت اقامت دائم اسلوونی و پاسپورت این کشور را به دست آورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت کاری به اسلوونی توصیه می کنیم مقاله مربوط به ویزای کار اسلوونی را مطالعه نمایید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اکثر کشورهای اروپایی از جمله کشور اسلوونی، از طریق سرمایه گذاری به شما امکان اخذ اقامت کشور خود را می دهند. از این رو می توان گفت سرمایه گذاری یکی از آسان ترین راه های مهاجرت به اسلوونی است.

برای اینکه بتوانید از طریق سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید، لازم است که سرمایه ای را جهت ثبت شرکت در اسلوونی، وارد این کشور کنید. البته راه های سرمایه گذاری دیگری برای اخذ اقامت اسلوونی وجود دارد. به طور کلی اگر سرمایه خود را وارد یکی از صنایع موجود در این کشور کنید، مانند صنعت کشاورزی، دامپروی و… می توانید اقامت دائم کشور اسلوونی را به دست آورید.

برای مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق سرمایه گزاری باید به نکات مهمی توجه کنید. به طور مثال اگر تمام قوانین مربوط به تجارت و سرمایه گذاری بین المللی موجود را رعایت نفرمایید، سرمایه گذاری شما نمی تواند منجر به اخذ اقامت دائم این کشور شود. بنابراین به شما توصیه می کنیم حتما برای انجام این کار از افراد مجرب و حرفه ای راهنمایی بگیرید.

برای آگاهی از شرایط مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه گذاری، می توانید با مشاوران و متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات صحبت کنید. برای این کار می توانید از ساعت 9 الی 18 از طریق شماره های درج شده در سایت با همکاران ما تماس بگیرید.

مهاجرت از طریق ازدواج

اسلوونی مانند هر کشور اروپایی دیگر به تشکیل خانواده اهمیت ویژه ای می دهد و از کنار هم بودن اعضای خانواده حمایت می کند. از این رو ازدواج یکی از راه های مهاجرت به اسلوونی است. در واقع شما می توانید از طریق ازدواج با یک شهروند یا مقیم ساکن این کشور ویزای ازدواج اسلوونی را دریافت نمایید.

ویزای ازدواج اسلوونی به راحتی قابل دریافت است به شرطی اینکه بتوانید ثابت کنید اخذ اقامت اسلوونی و مهاجرت به این کشور یکی از اهداف شما در انجام این ازدواج نیست.

با اخذ این ویزا نیز بعد از چند سال در صورت پا برجا بودن ازدواجتان می توانید اقامت دائم، پاسپورت و شهروندی اسلوونی را به دست آورید.

شرایط کلی مهاجرت به اسلوونی

اگر بخواهیم کلی بگوییم، چه از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کنید، چه از طریق سرمایه گذاری و حتی چه از طریق کار، شما باید شرایط مشخصی داشته باشید:

 • عدم ابتلا به بیماری های عفونی، واگیر دار و…
 • عدم داشتن هیچ گونه سابقه کیفری
 • داشتن توانایی مالی کافی برای گذراندن زندگی خود در این کشور
 • و….

این ها از جمله شرایطی هستند که برای مهاجرت به اسلوونی از طریق هر راهی باید داشته باشید. اما برخی از شرایط لازم وجود دارند که کاملا بستگی به روش مهاجرتی شما دارند. به طور مثال برای مهاجرت تحصیلی به اسلوونی، باید قبل از هر چیز از یک موسسه آموزشی در این کشور پذیرش دریافت کنید. در غیر این صورت نمی توانید این ویزا را دریافت نمایید. این موضوع در رابطه با ویزای کار متفاوت است. یعنی اگر پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری نداشته باشید نمی توانید ویزای کار کشور اسلوونی را دریافت نمایید.

اگر سوالی در رابطه با شرایط دریافت هر یک از ویزاهای این کشور دارید می توانید مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید. همچنین می توانید در آخر مقاله سوال خود را با ما و همراهان آوات به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسلوونی

همانطور که شرایط مورد نیاز برای مهاجرت از طریق هر یک از ویزاهای اسلوونی متفاوت است. مدارک مورد نیاز برای اخذ هر یک از ویزاهای اسلوونی نیز متفاوت می باشد. اما برخی مدارک هستند که شما برای اخذ هر یک از ویزاهای این کشور باید آن ها ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

 • مدارک هویتی منظیر شناسنامه، پاسپورت و…
 • چند قطعه عکس 3 در 4 با ویژگی های عکس پاسپورت
 • تکمیل و ارائه فرم مربوط به درخواست
 • ارائه مدارک مالی برای اثبات میزان توانایی مالی
 • ارائه مدارکی که بیانگر سوابق تحصیلی و شغلی شما باشد.
 • گواهی سلامت
 • گواهی پلیس
 • فیش پرداخت هزینه رسیدگی به درخواست
 • و…

همانطور که گفته شد این ها مدارک عمومی هستند که برای اخذ تمامی ویزاهای کشور اسلوونی باید ارائه دهید. اما برخی مدارک هستند، مانند گواهی تاییدیه دانشگاه، قرارداد کار، سند ازدواج و…. که با توجه به نوع ویزایتان از شما خواسته می شود.

در مقالات منتشر شده در مورد هر یک از ویزاهای اسلوونی، مدارک مورد نیاز برای دریافت هر یک، به طور کامل ذکر شده است.

روند کلی اخذ ویزاهای اسلوونی برای مهاجرت به این کشور

روند کلی اخذ ویزاهای اسلوونی برای مهاجرت به این کشور، تقریبا یکسان است. به طور کلی این روند از روند کلی اخذ ویزاهای سایر کشورهای اروپایی آسان تر و سریع تر طی می شود. البته به شرط آنکه از تخصص و دانش کافی برخودار باشید. به طور کلی با طی کردن مراحل ذیل می توانید هر یک از ویزاهای این کشور را به دست آورید.

1- در مورد شرایط، مزایا و معایب هر یک از ویزاهای این کشور تحقیق کنید و تا می توانید اطلاعات به دست آورید.

2- با توجه به هدف و شرایط خود بهترین ویزایی که می توانید کسب نمایید را انتخاب کنید.

3- شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مد نظرتان را فراهم نمایید.

4- به صورت آنلاین یا به صورت حضوری درخواست خود را ثبت فرمایید.

5- هزینه مربوط به رسیدگی به درخواستتان را بپردازید.

6- مدارک تعیین شده را ارسال کنید.

7- در صورت لزوم در مصاحبه حضوری که برای آن باید به سفارت یا کنسولگری اسلواکی مراجعه نمایید، شرکت کنید.

8- منتظر بمانید تا مدارک و شرایطتان مورد ارزیابی قرار بگیرد.

9- با توجه به نتیجه درخواستتان قدم بعدی برای نقل مکان به کشور اسلوونی را بردارید.

نکات کلی در خصوص مهاجرت به کشور اسلوونی با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور

 • برای راه اندازی کسب و کار در اسلوونی لازم است که شرایط به خصوصی داشته باشید. همچنین در نظر بگیرید که وقتی به واسطه ثبت شرکت به اسلوونی مهاجرت می کنید، چندین سال طول می کشد تا اقامت دائم اسلوونی را به دست آورید.
 • اگر می خواهید به خوبی با جامعه این کشور ادغام شوید و مشکلی در انجام امور کاری، تحصیلی، زندگی و… خود نداشته باشید، بهتر است که زبان رسمی و رایج این کشور را بیاموزید. از آنجا که تسلط به زبان رسمی این کشور پروسه مهاجرتی شما را سریع تر و آسان تر می کند، توصیه می کنیم حتما قبل از مهاجرت به اسلوونی این زبان را یاد بگیردید.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص مهاجرت به اسلوونی

مهاجرت امری است که قبل از انجام هر اقدامی برای آن، باید به خوبی تحقیق و بررسی کنید. چرا که این امر به تنهایی یک کار پیچیده و دشوار است. افرادی که از دانش، تجربه، تسلط و… کافی برخودار نیستند، به راحتی می توانند هزینه، وقت و انرژی خود را هدر دهند. اما ما اینجاییم که نگذاریم این اتفاقات برای شما بیافتد.

شما می توانید با استفاده از دریافت مشاوره و خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات با کم ترین هزینه و کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد دلخواهتان نقل مکان کنید. کارشناسان و وکلای مهاجرتی آوات می توانند شما را از صفر تا صد این راه همراهی کنند و در این زمینه خدمات ارزنده ای به شما ارائه دهند. برای استفاده از خدمات مجموعه ما می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نمایید. با تکمیل و ارسال این فرم مشاوران ما می توانند در اسرع وقت پس از بررسی شرایطتان با شما تماس بگیرند.

 

سوالات متداول

 1. با مهاجرت به اسلوونی چند سال طول می کشد تا اقامت دائم این کشور را به دست آوریم؟
 • زمانی که یکی از ویزاهای اسلوونی را دریافت می کنید. این ویزا به طور عمومی امکان 1 سال اقامت در این کشور را به شما می دهد. شما باید چندین بار این ویزا را تمدید نمایید تا بتوانید در نهایت اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. تجربه نشان داده است که اکثر مهاجرت پس از 5 سال زندگی در اسلوونی موفق به اخذ اقامت دائم این کشور می شوند.

2. آسان ترین راه مهاجرت به کشور اسلوونی کدام راه است؟

 • این موضوع کاملا به شرایط، بودجه و… شما بستگی دارد. اما اگر بخواهیم کلی بگوییم، می توانیم مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را آسان ترین راه مهاجرت به این کشور بدانیم. چرا که قوانین مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اسلوونی آسان تر است. در نتیجه شما می توانید در بازه زمانی کوتاه تری به این کشور نقل مکان کنید.
3.7/5 - (25 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 12 =