ارمنستان, مهاجرت

راه های مهاجرت به ارمنستان

راه های مهاجرت به ارمنستان

راه های مهاجرت به ارمنستان

راه های مهاجرت به ارمنستان مختلف است، گروه موسسه حقوقی و بین المللی آوات در این مقاله بر آن شده است که در ارتباط با مهاجرت به ارمنستان و بهترین راه های مهاجرت به ارمنستان و هزینه های زندگی و هزینه تحصیل در ارمنستان ،اطلاعاتی کامل در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهد .کشور ارمنستان در همسایگی ایران قرار دارد  و همین نزدیکی مسیر باعث شده است که از نظر خیلی ها ، ارمنستان کیس مناسب برای مهاجرت باشد .

راه های مهاجرت به ارمنستان

به طور کلی می توان گفت در امر مهاجرت ، ایمن ترین و به صرفه ترین راه برای مهاجرت ، مهاجرت تحصیلی و یا اخذ ویزای تحصیلی می باشد . البته لازم به ذکر است که متقاضیان عزیز از طریق ویزای تحصیلی به اقامت دائم ارمنستان نمی رسند ، بلکه بعد از اتمام تحصیل می توانند به اداره مهاجرت مراجعه نموده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند و بعد از آن به دنبال اخذ اقامت دائم باشند .

اقامت ویژه ارمنستان

اقامت موقت ، اقامت دائم و اقامت ویژه ارمنستان ، سه نوع اقامت هایی هستند که می توان بعد از اخذ ویزای ارمنستان ، به آن ها دست یافت ، پیشرفت و رشد سریع ارمنستان در عرصه اقتصاد و فعالیت های تجاری به دلیل عضو بودن در سازمان ملل متحد ، شورای اروپا و سازمان های تجارت جهانی ، این کشور را به مکان ایده آل برای مهاجرت مبدل ساخته است .

این کشور به دلیل کم بودن جرم و جنایت و بذهکاری و پایین بودن هزینه زندگی ، زندگی امن تر با امکانات فراوان را مهیا ساخته است . در حال حاضر تورم این کشور به نسبت کشور های دیگر پایین است برای مثال هزینه اجاره یک واحد آپارتمان مسکونی که جز هزینه های سنگین در هر کشوری محسوب می شود ، فقط ۲۵۰ دلار می باشد ،

به طور کلی اجاره کردن یک ملک مسکونی و یا آپارتمان مسکونی در کشور ارمنستان ، به این صورت نیست که شما فکر کنید که باید پول پیشی کنار بگذارید ، خیر . در کشور ارمنستان شما با پرداخت دو ماه اجاره زودتر که یکی برای هزینه اجاره و دیگری برای هزینه آب و برق و اینترنت و تلفن که هر ماه بیش از ۵۰ دلار تجاوز نمی کند . اکثر خانه های مسکونی در ارمنستان مبله و همراه با لوازم اساسی منزل می باشند .

البته این هزینه هایی که ما به آن اشاره نمودیم مربوط به شهر ایروان است که پایتخت این کشور و جمعیت کثیری از ارمنستان را در خود جای داده است .

اگر بخواهیم به هزینه های خارج از پایتخت اشاره نماییم ، باید هزینه ها را به ۵۰ تا ۱۰۰ دلار پایین تر در نظر بگیریم .

پس به طور کلی می توان گفت که متقاضیان برای اخذ اقامت در ارمنستان می توانند راه های گوناگونی را اتخاذ نمایند و بنا به این روش ها می توانند اقامت موقت را به اقامت دائم و در نهایت به اقامت ویژه تبدیل سازند .

تحصیل در ارمنستان

تحصیل در ارمنستان یکی از راه های اخذ اقامت ارمنستان می باشد و مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل ، قابل انجام می باشد .

تحصیل در دانشگاه های کشور ارمنستان در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری انجام می گیرد کشور ارمنستان به دلیل پایین بودن هزینه زندگی و تحصیل و هزینه های شهریه های دانشگاهی ، دانشجویان بسیاری را به جهت تحصیل در ارمنستان راهی این کشور ساخته است .

تحصیل رایگان در دانشگاه های کشور ارمنستان

تحصیل رایگان در دانشگاه های کشور ارمنستان به دانشجویانی تعلق می گیرد که با گذراندن آزمون ورودی و کسب نمره قبولی در این آزمون ، می توانند در مقطع کارشناسی به صورت رایگان تحصیل نمایند ، تحصیل در مقطع کارشناسی به مدت چهار سال به طول می انجامد و در دانشگاه های کشور ارمنستان ، ارائه فرم درخواست ، ارائه اصل شناسنامه و اصل پاسپورت و ارائه مدرک دیپلم و همراه با ریز نمرات قبولی و گواهی سلامت جسمانی ، برای ثبت نام دانشجویان  الزامی می باشد .

 

البته دانشجویان در صورت پذیرش در دانشگاه های ارمنستان ، با اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان ، اقامت موقت یک ساله دریافت می کنند و اعتبار ویزای تحصیلی ارمنستان تا اتمام تحصیل دانشجو قابل تمدید می باشد .

خرید ملک در ارمنستان

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ارمنستان و اخذ ویزای اقامت ارمنستان ، خرید ملک در ارمنستان می باشد .

خریداران ملک در ارمنستان با در اختیار داشتن حداقل سرمایه خود می توانند خرید ملک را با متری ۷۵۰ دلار شروع نمایند و از طریق خرید ملک ارمنستان برای اخذ ویزای اقامت ارمنستان اقدام نمایند .

ثبت شرکت با علائم تجاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ارمنستان و اخذ اقامت ارمنستان ، ثبت شرکت با علائم تجاری می باشد .

ثبت شرکت در ارمنستان تقریبا با سپری کردن پروسه دو روزه انجام می گیرد ، برای ثبت شرکت در ارمنستان ، کپی پاسپورت اعضای شرکت ، تعیین نوع فعالیت شرکت ، تعین اعضای شرکت ، تعیین مدیر عامل و میزان سهام هر یک از اعضای شرکت ، آدرس و تلفن شرکت و مدیر عامل  ، الزامی می باشد.

وجود علائم تجاری در ثبت شرکت ، کمک می کند تا محصولات ارائه شده در شرکت از هم متمایز داده شده و مشتریان بتوانند محصولات قابل فروش شرکت را از هم تمیز دهند .

این علائم تجاری برای اعطای دفتر نمایندگی شرکت ضروری و ممکن است برای گرفتن وام از دولت ارمنستان برای افتتاح شعبه دفتر نمایندگی شرکت ، مفید باشد .

البته لازم به ذکر می باشد که در خواست ثبت علایم تجاری شرکت با اداره مالکیت حدود هشت ماه طول می کشد و هزینه های رسمی دولتی برای ثبت نام علامت تجاری از ۷۵ دلار برای کالا یا خدمات قابل فروش شرکت ، شروع می شود .

اخذ اقامت ارمنستان از طریق تولد

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ارمنستان ، اخذ اقامت ارمنستان از طریق تولد می باشد .

کشور ارمنستان بر اساس قوانین خاک و خون در قانون  اساسی خود ، طبق قوانین مهاجرتی ، تابع خون ، می باشد و باید حتما یکی از والدین کودک متولد شده ، تابعیت ارمنستان را دارا باشند .

البته این امکان برای خانواده هایی که کودکی را به فرزند خواندگی می گیرند نیز وجود دارد برای مثال اگر پدر و مادری که تبعه ارمنستانی دارند کودکی را به فرزند خواندگی بپذیرند آن کودک طبق قانون مهاجرتی ارمنستان ، تابعیت ارمنستان را اخذ می نماید.

یکی دیگر از راه هایی که می توان از طریق آن برای مهاجرت به ارمنستان اقدام نمود ، اخذ اقامت ارمنستان از طریق ازدواج می باشد .

ازدواج با شخصی که تبعه ارمنی دارد و یا دارای فرزند شدن از او قبل از ازدواج با ایشان به عنوان همسر ، یکی دیگر از راه ها ی اخذ اقامت ارمنستان محسوب می شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

مقالات مرتبط با ارمنستان:

  1. کار در ارمنستان
  2. اقامت ارمنستان
  3. اقامت تحصیلی ارمنستان
  4. سرمایه گذاری در ارمنستان
  5. ارمنستان
  6. شرایط دریافت ویزای کاری ارمنستان برای ایرانیان [2019]
  7. شرایط دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان برای ایرانیان [2019]

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *