ارمنستان, مهاجرت

مهاجرت به ارمنستان

راه های مهاجرت به ارمنستان

در انتخاب هر کشوری برای مهاجرت به آن، مطمئنا ویژگی ها، استقلال کشوری و ارزش آن کشور را در جهان خواهید سنجید. این امر سبب می‌ شود که در نهایت بگویید شما یک کشور را به عنوان کشوری ایده‌ آل برای مهاجرت انتخاب کرده‌ اید. برای مهاجرت به هر کشوری نیز شرایط و قوانین خاصی وجود دارد. در این مقاله از سایت آوات قصد داریم شما را با راه های مهاجرت به کشور ارمنستان آشنا کنیم. همراه ما باشید تا اطلاعاتی جامع و کامل در مورد مهاجرت به کشور ارمنستان و چگونگی انجام اقدامات لازم به دست آورید.

نگاهی به کشور ارمنستان برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

ارمنستان کشوری محصور در خشکی غربی آسیا است. این کشور در دروازه بین آسیای غربی و اروپای شرقی قرار دارد. همچنین ارمنستان با جمهوری آذربایجان، گرجستان، ایران و ترکیه هم مرز است. ارمنستان واقع در رشته کوه های قفقاز کوچک، منطقه ای کوهستانی با رودخانه های پر جریان است. جمعیت این کشور حدود 3 میلیون نفر است. ارمنستان در سال 2018 از بین 180 کشور در رتبه 63 از نظر شاخص عملکرد زیست محیطی (EPI) قرار گرفت. رتبه این کشور در زیرشاخص سلامت محیطی (که 40٪ در EPI وزن دارد) 109 است، در حالی که رتبه ارمنستان در زیرشاخص سرزندگی اکوسیستم (وزن 60٪) است.

سیستم حکومتی ارمنستان یک جمهوری است. در این کشور رئیس جمهور رئیس دولت است. ارمنستان دارای یک سیستم اقتصادی مختلط است که شامل انواع آزادی خصوصی، همراه با برنامه ریزی متمرکز اقتصادی و مقررات دولتی است. ارمنستان یکی از اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) است.

ارمنی ها الفبا و زبان متمایز خود را دارند. این الفبا در سال 405 بعد از میلاد توسط مسروپ ماشتوتس اختراع شد و شامل سی و نه حرف است که سه تای آن در دوره کیلیکیه اضافه شده است. 96 درصد از مردم این کشور به زبان ارمنی صحبت می کنند، در حالی که 75.8 درصد از جمعیت علاوه بر این، روسی صحبت می کنند، اگرچه انگلیسی به طور فزاینده ای محبوب می باشد.

برای مهاجرت به ارمنستان نیازمند است از تمامی ویژگی های این کشور آگاهی کافی داشت. در ادامه به ویژگی های این کشور و راه های مهاجرت به این کشور خواهیم پرداخت.

چرا ارمنستان را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

یکی از دلایلی که ارمنستان مورد توجه بسیاری از مهاجران ایرانی قرار می گیرد، نزدیکی آن به کشور خودمان می باشد. همانطور که پیش تر گفته شد، ارمنستان با ایران هم مرز می باشد و این ویژگی می تواند دلیل خوبی برای ایرانیان برای مهاجرت به این کشور باشد. برای مهاجرت به ارمنستان به دلیل نزدیکی دو کشور به یکدیگر، رفت و آمد هزینه پایینی خواهد داشت. همچنین این کشور شرایط آسان تری برای اشتغال دارد.

نرخ باسوادی در ارمنستان 100% در اوایل سال 1960 گزارش شد. در سال 2014، برنامه ملی تعالی آموزشی شروع به ایجاد یک برنامه آموزشی جایگزین رقابتی و آکادمیک در سطح بین المللی (لیسانس آراراتیان) برای مدارس ارمنستان و افزایش اهمیت و جایگاه نقش معلم در جامعه کرد. این موارد نشان دهنده اهمیت تحصیل و آینده تحصیلی در این کشور نسبت به شهروندان می باشد.

پایین بودن هزینه های زندگی در این کشور و مناسب بودن این هزینه ها به تومان ایران از مهم ترین مزایای جذب مهاجران ایرانی به این کشور می باشد. واحد پول این کشور AMD بوده که معادل 59 تومان ایران است. این مقدار برای ایرانیان بسیار مناسب بوده ولی لازم به ذکر است که ارزها هر روز در حال تغییر بوده و ممکن است این مقدار ثابت باقی نماند.

یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به ارمنستان پایین بودن هزینه های زندگی در این کشور می باشد. هزینه زندگی در ارمنستان به تومان برای متقاضیان ایرانی مناسب می باشد. واحد پول این کشور AMD است که معادل 59 تومان است. لازم به ذکر است که این قیمت برای واحد پول ارمنستان مربوط به تاریخ 3 اسفند 99 می باشد و ممکن است در آینده تغییر کند.

همچنین راه های مهاجرت به ارمنستان بسیار دشوار نبوده و می توان با رعایت برخی نکات به راحتی به این کشور مهاجرت نمود.

راه های مهاجرت به ارمنستان

به طور کلی مهاجرت به ارمنستان از شرایط نسبتا خوبی برخوردار است و مشکلات و دشواری های آنچنانی ندارد. ما در اینجا شما را با بهترین و راحت ترین راه های مهاجرت به ارمنستان آشنا خواهیم کرد:

موسسه مهاجرتی آوات برای انجام کارهای لازم برای مهاجرت به این کشور آماده همکاری با شما می باشد. برای شروع مراحل مهاجرت و اقدام در این زمینه، می توانید فرم ارزیابی سایت را تکمیل کنید. مشاوران مجرب و با تجربه ما به محض بررسی اطلاعات شما تماس گرفته و راهنمایی‌ های لازم را انجام خواهند داد. همچنین می توانید از ساعت 9 الی 18 در تمام روزهای هفته مستقیما با ما تماس حاصل فرمائید.

مهاجرت از طریق تحصیل:

در ارمنستان، حدود 26 کالج و دانشگاه دولتی و 33 کالج و دانشگاه خصوصی تاسیس شده است. این کشور حدود 10 درصد مخارج سالانه خود را صرف افزایش کیفیت مراکز آموزشی و همچنین، کیفیت آموزش در آن‌ها می‌کند. برای مهاجرت به ارمنستان از طریق ویزای تحصیلی ابتدا باید از مرکز آموزشی مورد نظر پذیرش گرفت که بسته به آن مرکز شرایط پذیرش متفاوت خواهد بود. توجه شود که بدون اخذ پذیرش از مراکز آموزشی ارمنستان پیش از ورود به این کشور، می تواند شرایط سختی برای متقاضیان تحصیل در این کشور ایجاد کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزا تحصیلی این کشور به مقاله ویزای تحصیلی ارمنستان مراجعه کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

ارمنستان کشوری است که با ایجاد فضای مناسب کاری و تجاری، دارای ثبات و امنیت اقتصادی می باشد. به همین دلیل سرمایه گذاری در این کشور یکی از بهترین راه های مهاجرت به ارمنستان می باشد. راه های متفاوتی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. خریداری خانه، ملک و مستغالات، خریداری سهام های دولتی، خریداری اوراق قراضه دولتی، بهره برداری از منابع طبیعی، استخراج معادن و ثبت شرکت های خارجی، مواردی از راه های این سرمایه گذاری می باشند.

برای کسب اطلاعات کامل در خصوص شرایط هر یک از روش های سرمایه گذاری در ارمنستان، می توانید مقاله اخذ ویزای سرمایه گذاری ارمنستان را که در سایت قرار گرفته است، مطالعه کنید.

مهاجرت از طریق کار:

یکی دیگر از بهترین راه های مهاجرت به کشور ارمنستان، مهاجرت کاری به این کشور است. متقاضی برای مهاجرت به این روش، باید پیشنهاد کاری از یک کارفرما ارمنستانی داشته باشد. در واقع رکن اصلی اخذ ویزا کاری ارمنستان، دریافت جاب آفر می باشد. همچنین تسلط مهاجر به زبان های ارمنی یا روسی می تواند در روند این نوع مهاجرت تاثیرگذار باشد.

برای اطلاع از تمامی شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری به ارمنستان، اخذ ویزای کاری ارمنستان را مطالعه نمائید.

مهاجرت از طریق ازدواج:

در این مهاجرت به ارمنستان، نیازمند است که متقاضی اثبات کند که قصد او از ازدواج با شهروند این کشور، صرفا جهت راهی برای ورود به این کشور نیست. در واقع برخی تصور می کنند که با برگزاری ازدواجی سوری، می توانند راه خود را به کشورهای دیگر هموار کنند اما این چنین نمی باشد. برای اثبات این امر، اقدامات خاصی همچون توضیح چگونگی آشنایی دو طرف و حتی اثبات علاقه متقابل این دو به یکدیگر از شروط لازم برای پذیرش این نوع اقامت است.

البته موارد ذکر شده فقط برخی از شرایط بوده و برای تکمیل کردن اطلاعات مورد نیاز لازم است اخذ ویزای ازدواج ارمنستان را مطالعه نمائید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ارمنستان

برای ارسال درخواست ویزای ارمنستان، ابتدا باید تعدادی از شرایط ویزای ارمنستان را برآورده کنید. به منظور اثبات دارا بودن این شرایط باید مدارکی ارائه دهید.

سیاست ویزای ارمنستان بیان می کند که متقاضیان برای ارسال فرم درخواست ویزا باید موارد زیر را داشته باشند:

 • گذرنامه با حداقل اعتبار 6 ماه از تاریخ مورد انتظار ورود، حاوی حداقل 1 صفحه خالی.
 • عکس اخیر متقاضی، اندازه پاسپورت
 • کارت اعتباری یا نقدی معتبر برای پرداخت هزینه eVisa
 • آدرس ایمیل فعلی که برای دریافت کپی از ویزای الکترونیکی ارمنستان تایید شده است.
 • بلیط های پرواز برگشت تایید شده
 • مدارک اقامت در ارمنستان
 • صورتحساب بانکی از 3 ماه قبل

هنگامی که متقاضی نتیجه در خواست ویزای تایید شده را در صندوق پست الکترونیکی خود دریافت کرد، به آن ها توصیه می شود که یک کپی را چاپ کنند تا پس از ورود به کنترل مرز ارمنستان ارائه شود.

روند کلی اخذ ویزاهای ارمنستان برای مهاجرت به این کشور

در اولین مرحله برای مهاجرت به ارمنستان، متقاضی باید مدارک معتبر ورود به این کشور را داشته باشد. مهاجر باید اطمینان حاصل کند که برای درخواست ویزای ارمنستان به موقع گذرنامه‌ خود را اخذ می‌کند. دانشجویانی که دارای این ویزا هستند، می‌توانند موسسه آموزش عالی مورد نظر خود در ارمنستان را انتخاب کنند. پس از اخذ پذیرش از موسسه، این موسسه‌ برای اجازه‌‌ی ورود شما به واسطه‌ بخش کنسولی وزارت امور خارجه اقدام می‌کند.

بعد از کسب اجازه‌ی ورود از بخش کنسولی وزارت خارجه، دانشجویان باید برای دریافت ویزا از سفارت ارمنستان اقدام کنند. سفارت ارمنستان برای هر شخصی که هزینه‌ی دریافت ویزا را پرداخت کرده باشد، یک ویزای جداگانه صادر می‌کند. پس از حضور دانشجویان در ارمنستان، هر شخص یک کارت اقامت بدون هزینه دریافت می‌کند. دانشجویان بین‌المللی باید دارای گذرنامه‌ی معتبر، ویزای ورود یا یک مدرک مرتبط با وضعیت اقامتشان باشند. افراد می‌توانند با مراجعه حضوری به سفارت ارمنستان در کشور خودشان درخواست ویزای تحصیلی کرده و آن را دریافت کنند.

نکات کلی در خصوص مهاجرت به کشور ارمنستان با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور

 1. هزینه ویزای ارمنستان عبارتند از:
  • برای ویزای بازدید کننده 21 روزه: 6 دلار آمریکا
  • برای ویزای بازدید کننده 120 روزه: 31 دلار آمریکا
  • برای ویزای بازدید کننده چند بار ورود: 42 دلار آمریکا
  • برای ویزای ترانزیت یکبار ورود: 21 دلار آمریکا
  • برای ویزای ترانزیت چند بار ورود: 37 دلار آمریکا
 1. مهاجران این کشور می توانند با اخذ ویزای موقت این کشور وارد کشور شده و با توجه به نوع ویزا و شرایط شخصی خود، تابعیت این کشور را دریافت نمایند.
 2. بازم به ذکر است که از طریق تحصیل در این کشور راه غیر مستقیمی برای دریافت تابعیت این کشور وجود دارد. مهاجر پس از فارغ التحصیلی باید باید با چند سال اشتغال در این کشور برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنند.
 3. یکی از راه های مهاجرت که برخی به فکر مهاجرت از این طریق می باشند، مهاجرت از طریق پناهندگی است. لازم به ذکر است این روش دارای خطرات بی شمار بوده و آثار روجی و جسمی منفی در پی خواهد داشت. در این نوع مهاجرت شما پس از ورود به خاک ارمنستان باید درخواست پناهندگی ارائه کرده و فرم هایی را تکمیل کنید. در صورت رد شدن درخواست پناهندگی شما باید به کشور خود بازگردید که با عواقب مشخصی مواجه خواهید شد.

سوالات متداول

 1. آیا می توان از طریق کار در ارمنستان اقامت دائم این کشور را اخذ کرد؟
 • بله. پس از 3 سال اشتغال در این کشور می توان برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمود.

2. آیا امکان اخذ اقامت ارمنستان با خرید خانه وجود دارد؟

 • خرید خانه در ارمنستان، یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور می باشد. با اخذ ویزای سرمایه گذاری ارمنستان و خرید خانه و املاک در این کشور می توان برای اخذ اقامت دائم آن نیز اقدام نمود.

3. آیا می توان از ایران بدون نیاز به اخذ ویزا به ارمنستان مهاجرت کرد؟

 • خیر. برای ورود قانونی به این کشور نیازمند است متقاضی حتما یکی از ویزاهای این کشور را اخذ نماید.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص کشور ارمنستان

ارمنستان یکی از مقاصد موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات است. در واقع سال ها است که مجموعه ما در خصوص مهاجرت به این کشور خدمات مهاجرتی متنوع و مشاوره تخصصی به متقاضیان ارائه می دهد. به عبارتی اگر قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق تحصیل و… را داشته باشید، می توانید از خدمات و مشاوره کارشناسان و متخصصان مجموعه ما استفاده فرمایید.

البته همانطور که گفته شد، ارمنستان تنها مقصد مجموعه ما نیست. شما می توانید در خصوص مهاجرت به کشور هایی نظیر انگلستان، آمریکا، روسیه، اسپانیا، فرانسه، آلمان، کانادا، اوکراین، لهستان، گرجستان و… از خدمات ما استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس حاصل فرمایید. همکاران ما هفت روز هفته از ساعت 9 الی 18 پاسخگو شما هستند. اگر تمایل به دریافت مشاوره رایگان نیز دارید، می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را تکمیل نمایید.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =