تحصیلی, چین

شرایط تحصیل پزشکی در چین

تحصیل پزشکی در چین

اگر قصد تحصیل پزشکی در چین را دارید، فرصتی عالی برای کسب تجارب بین المللی در کشوری است که سنت و مدرنیسم را باهم داراست. چین دارای فرهنگ بسیار جالبی است و تقریباً با 1.37 میلیارد نفر دارای پرجمعیت ترین کشور جهان است و هر ساله به طور مداوم در حال رشد است. از نظر سطح کیفیت زندگی، چین چهارمین کشور بزرگ جهان است. زبان رسمی در چین ماندارین است. بسته به منطقه، سایر زبانها نیز رسما شناخته می شوند. در چین، آموزش از اولویت اصلی برخوردار است. بنابراین جای تعجب نیست که چین بیش از 2200 دانشگاه دارد. وقتی تصمیم به تحصیل پزشکی در چین می گیرید، بیش از یک فرصت عالی است که می توانید در دانشگاه پزشکی پذیرش کنید.

علاوه بر برنامه درسی استاندارد، که در اروپا، ایالات متحده آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد، شما می توانید چیزهای زیادی در مورد طب سنتی چینی و طب سوزنی یاد بگیرید. تحصیل پزشکی به ویژه در این دوره تحصیلی بهترین چشم انداز شغلی بین المللی را برای شما ارائه می دهد که می توانید تصور کنید.

چرا تحصیل پزشکی در چین

هزینه کم تحصیل در مقایسه با سایر کشورهای بین المللی

این که آیا شما قصد تحصیل پزشکی در چین یا انگلیس را دارید می تواند به معیارهای خاصی بستگی داشته باشد که می خواهید بر آنها تمرکز کنید. چین به عنوان یکی از بهترین کشورهایی است که تحصیلات عالی را برای دانشجویان بین المللی ارائه میدهد. هزینه تحصیل پزشکی در چین در مقایسه با سایر کشورهای هم رده ارزان تر است.

زندگی در یک کشور پیشرفته

تحصیل پزشکی در چین در دهه گذشته به یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. چین همچنین یکی از برترین مقاصد سفر بوده است زیرا فرهنگ پر جنب و جوش و نقاط جذاب گردشگری را داراست.

حمایت های مالی فراوان از دانشجویان بین المللی

دولت چین طیف گسترده ای از فرصت های مالی را برای جذب دانشجویان بین المللی بیشتر در سراسر جهان فراهم کرده است. تعداد حمایت های مالی توسط دولت چین در حال افزایش است.

کار با ویزای دانشجویی

این مورد احتمالاً یکی از بهترین امتیازهای تحصیل پزشکی در چین است. دولت چین به دانشجویان بین المللی اجازه داده است تا پس از فارغ التحصیلی برای کار در چین بمانند. دانش آموزان همچنین می توانند نیمه وقت کار کنند، به طور متوسط ​​دانش آموزان می توانند در تعطیلات یا در حین تحصیل در چین به صورت نیمه وقت کار کنند. این همچنین فرصتی عالی برای ادامه کار در آنجا و اقامت دائم است.

مقاله مرتبط: تحصیل دندانپزشکی درچین

هفت دلیل برای تحصیل پزشکی در چین

در اینجا میخواهیم هفت دلیل مهم ارائه دهیم که چرا تحصیل پزشکی در چین یکی از پرطرفدارترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی است:

اقتصاد قوی و جامعه پایدار

از نظر اقتصادی، کشور چین در میان قوی ترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور با مشکل امنیتی داخلی روبرو نیست و همچنین دارای زیرساخت های بسیار قوی ای است.

انتخاب بالا برای انتخاب دانشگاه

صدها مدرسه پزشکی و دانشگاه در چین وجود دارد که به هزاران دانشجو اعم از خارجی و محلی آموزش می دهند، بنابراین گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. این دانشگاهها شامل برخی از بهترین دانشگاههای پزشکی در جهان مانند دانشگاه پکن و دانشگاه فودان میباشد. تقریباً تمام مدارس پزشکی چین در فهرست بین المللی آموزش پزشکی (IMED) ثبت شده اند.

شهریه ارزان

شهریه برای تحصیل پزشکی در چین بسیار کم است. سالانه هزینه ای در حدود 1000 تا 2000 دلار آمریکا برای شما خواهد داشت.

فارغ التحصیلی

بیشتر دانشگاه های چین مدرک پزشکی خود را به عنوان لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی (MBBS) ارائه می دهند. برنامه MBBS یک فرآیند سریع برای پزشک شدن است. این مدت پنج سال به طول می انجامد، به این معنی که شما می توانید سریعتر از آنهایی که در آمریکا، کانادا یا آلمان در رشته پزشکی تحصیل می کنند، یک پزشک معتبر شوید، جایی که هفت تا هشت سال طول می کشد تا پزشک شوید.

طب سنتی را بخوانید

مدارس پزشکی چین علاوه بر آموزش طب مدرن، در مورد طب سنتی و فنون پزشکی باستانی مانند طب سوزنی نیز به دانشجویان آموزش می دهند. این معمولاً در سایر کشورها وجود ندارد و فرصت خوبی برای گسترش مهارت های شما است.

زبان جدید بیاموزید

دوره های تحصیل پزشکی در چین در بیشتر دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می شود، اما همچنین لازم است که زبان چینی را به عنوان یک زبان جداگانه بخوانید، که اصلا چیز بدی نیست.

کشوری عظیم برای اکتشاف

از نظر جغرافیایی، چین کشوری عظیم است. این کشور پر از شگفتی های طبیعی و مصنوعی است و اگر در چین تحصیل کنید این فرصت را خواهید داشت که حداقل برخی از این موارد را کشف کنید. دانشگاهی را در پکن یا شانگهای با همه آن آسمان خراش ها و جاده های شلوغ تصور کنید.

آنچه قبل از تحصیل پزشکی در چین باید بدانید

چین با داشتن یک سیستم آموزشی که در ردیف 10 جهانی برتر قرار دارد. با قرار گرفتن در رتبه 8 در جهان، مدتهاست که یک مقصد برتر مطالعه برای بسیاری از دانش آموزان از سراسر جهان بخصوص برای تحصیل پزشکی در چین است. در واقع، این کشور تقریباً 450،000 دانشجوی بین المللی را سالانه در موسسات و دانشگاه های خود ثبت نام می کند. این میزان 11٪ بیش از سالهای گذشته است. در حالی که این کشور طیف گسترده ای از برنامه ها را در چندین دانشگاه با کلاس جهانی ارائه می دهد، اما وقتی صحبت از لیست رشته های محبوب تحصیلی می شود، تحصیل پزشکی در چین بدون شک یکی از برترین ها است.

دانش آموزان از هر زمینه ای حتی دانشجویانی از کشورهایی که با سختگیرانه ترین برنامه های پزشکی مانند ایالات متحده و انگلیس هستند به دلایل مختلف برای تحصیل پزشکی در چین سفر می کنند.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که کجا می خواهید تحصیلات پزشکی خود را انجام دهید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد چین و دانشگاه های پزشکی آن بدانید:

هزینه ی دانشگاه ها یکی از اصلی ترین دلایل مراجعه دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی در چین است. تحصیل پزشکی در ایالات متحده و انگلستان می تواند بسیار گران باشد و گرچه برخی از دوره ها، برنامه ها را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد، بسیاری از درخشان ترین دانشجویان بین المللی توانایی پرداخت شهریه دانشگاه های آمریکا و انگلیس را ندارند، چه رسد به مسکن، هزینه های بین المللی، کتاب های درسی، و غیره.

پس چه کار می کنند؟

آنها به چین مهاجرت می کنند که دارای یک سیستم آموزش پزشکی مشهور در جهان است که در زمینه بهداشت و درمان گام های اساسی رو به جلو برداشته است. هزینه ها به طور متوسط ​​سالانه بین 5000 دلار و 8400 دلار است. به طور کلی، تحصیل پزشکی در چین چیزی بالغ بر 70 درصد ارزان تر از کشوری همچون آمریکا است.

تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

از آنجا که انگلیسی به طور گسترده ای به عنوان زبان مشترک جهان شناخته شده است، داشتن فرصتی برای تدریس توسط یک استاد انگلیسی می تواند یک امتیاز فوق العاده را برای دانشجویان بین المللی فراهم کند. خوشبختانه، بسیاری از دانشگاه های چین برنامه های تحصیل پزشکی در چین را ارائه می دهند که همگی توسط پزشکان مشهور بین المللی به زبان انگلیسی (یا چینی، اگر دانشجویان این گزینه را ترجیح می دهند) تدریس می شود. در حقیقت، اکثر دانشگاه های پزشکی چین در ردیف 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و برای دهه ها برنامه های MBBS (لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی) با زبان انگلیسی را آموزش داده اند.

چین با داشتن دوره ها و برنامه های انگلیسی در تمام سطوح مخصوصا برای تحصیل پزشکی در چین، از برنامه های دوره کارشناسی تا برنامه های تحصیلات تکمیلی و حتی برنامه های دکترا، هر آنچه دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در چین به آن نیاز دارند را دارد. این واقعیت که مجموعه ای از دانشگاههای این دانشگاه برای انجام سخنرانی های خود از زبان انگلیسی استفاده می کنند فقط به افزایش کیفیت آموزش و دسترسی به برنامه ها کمک می کند.

مقاله مرتبط: تحصیل داروسازی در چین

تجربه بین المللی تحصیل در چین

دانشجویان از هر زمینه ای، به ویژه کسانی که تحصیل پزشکی در چین را دنبال می کنند، از تجربه بین المللی بهره مند می شوند. داشتن فرصتی برای آشنایی با فرهنگ جدید، تعامل با مردم محلی و کار در یک محیط جدید، دانشجویان پزشکی را برای دنیای مراقبت های بهداشتی و درمانی که امیدوارند وارد آن شوند، آماده می کند.

دانشگاه های چین نه تنها دانشجویان را در معرض یک فرهنگ جدید و دو زبان با بیشترین گویش در جهان قرار می دهند (اگر دانشجویان تحصیل در یکی از بسیاری از گویش های چینی یا به زبان انگلیسی را انتخاب کنند)، که به آنها کمک خواهد کرد تا از طریق تحصیل پزشکی در چین پیشرفت کنند و مشاغل، بلکه با برخی از برترین برنامه ها در جهان همسو است. به عبارت دیگر، دانشگاه های چین مطابق با استانداردهای تدریس چین و اتحادیه اروپا، وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده و هیئت پزشکی در ایالات متحده هستند. این بدان معنی است که دانش آموزان می توانند برای اقامت و ادامه تحصیل در آمریکا اقدام کنند.

دانشگاه های برتر برای تحصیل پزشکی چین

در اینجا لیستی از بهترین دانشگاه های پزشکی در چین آورده شده است:

  1. Peking University
  2. Fudan University
  3. Shanghai Jiao Tong University
  4. Tsinghua University
  5. Sun Yat-sen University
  6. Zhejiang University
  7. Nanjing University
  8. Central South University
  9. Huazhong University of Science and Technology
  10. Central South University

هزینه تحصیل پزشکی در چین

هر ساله کشور چین در زمینه آموزش عالی این کشور سرمایه گذاری بیشتری انجام می دهد. ازجمله اقداماتی که دولت چین دراین زمینه ی انجام داده است می توان به افزایش بودجه های تحقیقاتی، افزایش بورسیه همچنین افزایش تسهیلات دانشگاه ها و افزایش جذب دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور اشاره نمود. دانشگاه های پزشکی چین در جهان شناخته شده اند و ۲۰ دانشگاه پزشکی چین در میان۱۰۰۰ دانشگاه پزشکی برتر جهان قرار دارند.

به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی در چین که به ( MBBS ) معروف است در میان همه برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه های  چین ارزان ترین رشته محسوب می شود. علاوه بر این، دانشجو در دانشگاه هایی که رتبه های بالاتری را در کشور چین دارا هستند مستلزم پرداخت شهریه ی بیشتری می باشد.

با این حال، هزینه تحصیل در دانشگاه های چینی در مقایسه با کشورهای انگلستان و آمریکا بسیار کمتر است. مبلغ تخمین زده شده برای شهریه رشته پزشکی از ۳۳۰۰ دلار (حدود ۲۰،۰۰۰ RMB) تا ۹۹۰۰ دلار (حدود ۶۰،۰۰۰ RMB) در هر سال متغیر است.

هزینه تحصیل پزشکی در بعضی از دانشگاه های چین

نام دانشگاه هزینه
Jilin University 4400$
China Medical University 5850$
Dalian Medical University 4650$
Capital Medical University 5100$
Tianjin Medical University 4250$
Shandong Medical University 4400$
Fudan University 5400$
Nanjing Medical University 5200$
Zhejiang University 5850$
Wuhan University 5500$

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *