تحصیلی, چین, ویزا

دریافت ویزای چین

در حال حاضر افراد به کشور های مختلفی برای تحصیل، کار و… اقدام می کنند یکی از کشورهای مناسبی که شرایط مناسبی را برای تحصیل کار و زندگی دارد کشور چین است که برای ورود به هر کشوری اخذ ویزای آن از موارد مهم به شمار می رود در ادامه با شرایط دریافت ویزای چین آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

انواع ویزای چین

به طور کلی ویزای کشور چین به ۳ دسته تقسیم می‌شود

  • ویزای دیپلماتیک
  • ویزای تجاری
  • ویزای عادی

این 3 نوع ویزا نیز انواع مختلفی دارند به طور کلی ویزاهای چین شامل:

ویزا C: ویزایی که به خدمه خارجی وسایل حمل‌و‌نقل بین‌المللی از جمله هواپیما، قطار، کشتی یا هر وسیله نقلیه موتوری دیگری داده می‌شود. این ویزا به اعضای خانواده این افراد نیز تعلق می‌گیرد.

ویزا D

این ویزا مختص افرادی است که قصد صادرات مادام العمر به کشور چین را دارند.

ویزا F

این ویزا به افرادی که قصد مبادله، تحصیل در چین و یا سایر فعالیت‌ها را دارند تعلق می‌گیرد.

ویزا G

مخصوص اشخاصی است که قصد صادرات به کشور چین را دارند.

ویزا J1: این ویزا مخصوص روزنامه‌نگاران و سازمان‌های خبری خارجی بوده که در کشور چین اقامت دارند. طول مدت اعتبار این ویزا، حدودا ۱۸۰ روز است.

ویزا J2: این ویزا به روزنامه نگاران خارجی تعلق می‌گیرد که قصد سفر به کشور چین، به صورت کوتاه مدت را دارند. مدت اعتبار این ویزا کمتر از ۱۸۰ روز می باشد.

ویزا L: این ویزا توریستی است و به گردشگران تعلق می‌گیرد.

ویزا M: ویزا مخصوص تجار و بازرگانانی که قصد سفر به منظور فعالیت‌های تجاری را دارند، می باشد.

ویزا Q1: ویزای مخصوص افراد خانواده‌های مقیم کشور چین، که به قصد بازدید و یا نگهداری از اعضای خانواده، به کشور چین سفر می‌کنند. اعتبار این ویزا بیش از ۱۸۰ روز است.

ویزا Q2: این ویزا به افرادی که قصد دارند از اقوام خود که ساکن کشور چین هستند بازدید کنند، تعلق می‌گیرد. مدت اعتبار این ویزا نیز بیش از ۱۸۰ روز است.

ویزا R: این ویزای مخصوص استعدادهای درخشان و نوابغی که به مهارت و توانایی آن‌ها در کشور چین نیاز است تعلق می گیرد.

ویزا S1: ویزای مخصوص بازدید از افراد غیر چینی که در کشور چین مشغول کار یا تحصیل هستند. این ویزا به همسران، فرزندان زیر ۱۸ سال، پدر و مادر خوانده ها تعلق می‌گیرد. مدت اعتبار این ویزا بیش از ۱۸۰ روز است.

ویزا S2: ویزای مخصوص اعضای خانواده افراد غیر چینی که در کشور چین مشغول کار یا تحصیل هستند. اعتبار این ویزا بیشتر از ۱۸۰ روز است.

ویزا X1: ویزا مخصوص افرادی که قصد تحصیل در کشور چین برای مدت بیشتر از ۱۸۰ روز را دارند.

ویزا X2: ویزا مخصوص افرادی که قصد تحصیل درکشور چین برای مدت کمتراز ۱۸۰ روز را دارند.

ویزا Z: ویزا مخصوص کار در کشور چین می باشد.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای چین

دریافت ویزای چین

دریافت ویزای چین

همان طور که می دانید هر ویزایی شرایط و مدارک خود را دارد در این جا مدارکی که به سفارت چین باید ارائه دهید، باید به ترجمه‌ی رسمی زبان انگلیسی با مهر تائید وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برسد و برای هر مدرک، یک فرم مخصوص تائید مدرک تکمیل شده و دو سری کپی از هر کدام موجود باشد. فرم تائید مدارک را می‌شود همراه با فرم درخواست روادید، از سفارت جمهوری خلق چین در تهران دریافت نمود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای چین

  • اصل پاسپورت (گذرنامه): اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ سفر باشد.
  • شناسنامه ایرانی
  • دو قطعه عکس 4*6 با زمینه سفید (تمام رخ و بدون عینک)
  • فرم تکمیل شده برای گرفتن ویزا
  • بلیط یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد کشور چین.
  • تمکن مالی

مدت اعتبار ویزای چین

کلا اعتبار ویزا به این معنی است ویزا تا چه مدتی اعتبار دارد. مدت اعتبار ویزای چین در واقع از لحظه ی صدور تا ۲۴ ساعت قبل از پایان اعتبار آن است بنابراین به محض پایان اعتبار ویزایتان موظفید که خاک کشور چین را ترک کنید، در غیر این صورت به شما جریمه و یا مجازات های دیگری تعلق می گیرد و دلیل آن هم نقض قانون این کشور است. اگر زمانی به چین سفر کردید و تمایل داشتید مدت طولانی تری در این کشور بمانید یعنی مدتی بیشتر از حد مجاز ویزا، باید قبل از این که مدت ویزایتان تمام شود، نسبت به تمدید آن اقدام کنید با این روش می توانید مدت زمان بیشتری در این کشور بمانید.

اطلاعات تماس سفارت چین در تهران

دریافت ویزای چین

دریافت ویزای چین

سفارت چین روزهای فرد در ساعات اداری 9:۰۰ الی12:۰۰ و 14:30 الی 16:۰۰ برای دریافت مدارک شما و صدور ویزای چین فعالیت می‌نماید. پس از تحویل مدارک به سفارت، در صورت عادی بودن درخواست شما ویزای شما 4 روز بعد و در صورت فوری بودن درخواست شما، ویزا 2 روز بعد آماده می‌شود. پس از دریافت اصل مدارک به شما قبض سفارت داده خواهد شد. هزینه درج شده در قبض برای ویزای عادی 100$ و برای ویزای فوری 130$ خواهد بود. شما می‌توانید این مبلغ را در هر یک از شعب بانک شهر به شماره حساب ۴۰۱۸۸۸۸۸۸ واریز نمائید.

در صورت دریافت این ویزا در لحظه ورود به چین فرم زردرنگی (Arrival Card) به شما تحویل داده می‌شود که باید آن‌را پر کنید و هدف خود را از ورود به کشور چین مشخص کنید. این فرم در هواپیما به شما تحویل داده می‌شود.

تلفن سفارت چین:
021-22291240-1

ایمیل سفارت چین:
chinaemb_ir@mfa.gov.cn

سایت سفارت چین در ایران
www.ir.chineseembassy.org

آدرس سفارت چین در تهران:
تهران، اقدسیه، رو به روی آتش نشانی، پلاک 73

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *