انگلستان, تحصیلی

تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان

تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان

بالاترین مقطع تحصیلی در کشور انگلستان مقطع دکتری است که تقریبا سه تا سه سال و نیم به طول می انجامد. هزینه  تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان تا حدودی از مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در انگلستان بالاتر است و همچنین پذیرش از مقطع دکتری در انگلستان بسیار دشوار تر از دوره های دیگر است.
اکثر دانشجویان بین المللی در انگلستان در مقطع دکتری کار Research را انجام داده اند که در پایان مدرک تحصیلی آن‌ها با عنوان Dphil  صادر می گردد و یا این که در بعضی دوره ها مقداری تخصصی تر خواهد شد که عنوان EdD  را دارا هستند که در عنوان رشته تخصصی نیز ذکر خواهد شد و در واقع این دوره به معنای Doctor of education می باشند.

مقطع دکتری در کشور انگلستان

برای گرفتن پذیرش برای  تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان نوشتن مقاله‌ای با زبان انگلیسی مبتنی بر موضوع تحقیقی (پروپوزال) که با تلاش متقاضی به دانشگاه برای توضیح دادن و برای نوشتن تحقیق مورد نظر فرد جمع‌آوری می‌شود.
برای انتخاب و ارائه موضوع تحقیق ریز نمرات مقطع ارشد و رزومه کاری فرد متقاضی الزامی است که بعد از این مراحل فرد بایستی یک استاد راهنما را حتما پیدا کند.
مقطع دکتری در سرتاسر جهان از نظر اعتبار در سطوح بالای تحصیلی قرار گرفته است که کشور انگلستان نیز از این امر و اعتبار جهانی مستثنی نیست.
بالاترین دوره‌ی تحصیلی در کشور انگلستان مقطع دکتری است، متقاضیان زیادی برای گرفتن مدرک دکتری در کشور انگلستان درخواست می‌دهند.

مدت دوره‌ تحصیلی دکتری در کشور انگلستان

مدت این دوره بین 3 تا 4 سال است، کسانی که به دنبال فضاهای جدید علمی آموزشی هستند درخواست‌های مکرر و فراوانی برای گذراندن دوره‌های دکتری کشور انگلستان می‌دهند.

برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان احتیاجی به مدرک فوق‌لیسانس نیست، اما در برخی مواقع داشتن مدرک فوق‌لیسانس برای آسان‌تر کردن پذیرش دانشجو لازم است.

تحصیل در دانشکده پزشکی در دانشگاه‌های کمبریج

دانشکده‌ی پزشکی کمبریج بسیار بزرگ است به طوری که بیش از 10 بخش آموزشی را در خود جای داده است و هر کدام برای خود از یک تخصص مجزا برخوردار است.
فسمت های بزرگی از قبیل موسسه تحقیقات پزشکی کمبریج، ساختمان علوم متابولیک که متشکل از استادهای بسیار خبره است که بیش از 300 پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده در سطوح مختلف آموزشی، کاری و غیره را نیز در خود جای داده است.
قدمت دانشکده‌های کمبریج کمتر از خود دانشگاه‌های کمبریج است.

ولی با این اوصاف به جرات می‌توان گفت: در قرون قدیم دانشکده‌های زیادی در کشور انگلستان وجود داشته است به طوری که عمر آن‌ها به قرن 13 و 14 می‌رسد، که اولین دانشکده‌ کمبریج پترهوس در سال 1284 تأسیس شده است
پژوهش‌های زیادی در این دانشکده صورت می‌گیرد که برای تحقیقات علم پزشکی بسیار مفید است.
گروه پزشکی بخش‌های زیادی دارد: پزشکی، کلیوی، قلب و عروق، بیهوشی، گوارش و کبد، بیماری های عفونی و غیره
اگر سری به آمار 400 دانشکده‌ی معتبر پزشکی بزنیم متوجه می‌شویم دانشکده‌ی کمبریج جزو 10 دانشگاه برتر و در رتبه‌ 3 این نظر سنجی در رنکینگ کیو اس قرار گرفته دارد.
این امکان فراهم می‌شود تا دانشجو به راحتی برای وارد شدن و تحقیقات برای انتخاب رشته‌ پزشکی در کشور انگلستان و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های پزشکی این کشور فکر و اقدام کند.

هزینه‌های زندگی

هزینه‌ی زندگی دانشجویی بین 600 تا 800 پوند در ماه می‌باشد که شامل هزینه‌های غذا رفت و آمد مسکن (اجاره‌ی آپارتمان، بیمه و سایر هزینه‌ها است. البته می‌توان گفت این هزینه‌ها سالی حدوداً 12 هزار پوند می‌شود).
برای گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان حدوداً 6 ماه زمان می‌برد، متقاضی می‌تواند در تمام شهرهای کشور انگلستان در مقطع دکتری به تحصیل بپردازد.

مدت تحصیل دوره دکتری

نکته اینجا است که در برخی از کشورها متقاضی برای گرفتن ویزای تحصیلی بیش از 6 ماه صبر کند.
در بعضی مواقع شاید مدت دوره‌ مقطع دکتری بین 3 تا 6 سال هم طول بکشد البته به خاطر فول تایم بودن است.
فرد متقاضی باید (تز) خود را که با عنوان یک پروژه‌ی تحقیقاتی روی یک موضوع آکادمیک است متمرکز کند.
بعد از انتخاب استاد راهنما مباحث را گردآوری و جمع‌آوری کند تا آماده شود کمیته‌ای از استادان دانشگاه مورد نظر تشکیل شوند و هنگام پرسش‌ها و پاسخ‌های دو طرفه متقاضی در مقابل آن‌ها از تز خود نیز دفاع کند.

مدارک مورد نظر و شرایط  تحصیل

 • دوره‌ی لیسانس و فوق‌لیسانس پشت سر گذاشته باشید با نمرات خوب
 • سطح زبانی دانشجو C1 یا IELTS 7
  (سال‌های اولیه تحصیلی در دوره‌ی دکتری در کشور انگلستان جهت ارزش‌یابی و ارزیابی دانشجویان است تا بتوانند در مقاطع بعدی با قدرت علمی و کسب مهارت‌های بالاتری تز خود را آماده کنند).
 • پروپوزال متقاضی بیانگر تحقیقی است که فرد دانشجو قصد دارد آن را انجام دهد.
  اساتید حرفه‌ای دانشگاه مورد نظر حتما و قبل از شروع دوره پروپوزال مورد نظر را بررسی می‌کنند که در صورت قبولی تائید می‌شود.
 • ریز نمرات و مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی تحصیلی دوره‌های قبلی تحصیلی برای ارائه به دانشگاه
  کشور انگلستان نیازی به تأییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای ترجمه انگلیسی مدارک ندارد.
 • فرم تقاضا یا درخواست اپلیکیشن فرم توسط دانشگاه ارائه می‌شود که باید با اطلاعات دانشجو مطابقت داشته باشد.
  این شرایط در بیشتر موارد هزینه‌ای با نام APPLICATION FEE دارد.
 • توصیه‌نامه از اساتید، انگیزه نامه (اسم فامیل تاریخ تولد محل تولد آدرس ایمیل و غیره)
 • رزومه: نام رشته، دانشگاه‌های محل تحصیل، سوابق کاری، مهارت‌های تخصصی، توانایی فردی مثل: هنر و ورزش، توانایی در زبان مدرک زبانی

دانشگاه‌های انگلستان در زمره‌ قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد.
در جوامع امروزی میزان تحصیلات و داشتن علم و مهارت نکته بسیار مثبتی برای ییدا کردن موقعیت اجتماعی افراد و راه اندازی کسب و کار ایده آل است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *