انگلستان, انگلیس, تحصیلی

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان

با توسعه علم و دانش کشور انگلستان در زمینه های فناوری ، پزشکی نسبت به سایر کشور های اروپایی باعث شده است که زندگی و هزینه تحصیل در انگلستان در چند دهه اخیر در سرتاسر دنیا با افزایش قیمت های شهریه مراکز آموزشی و دانشگاه های این کشور به عنوان دغدغه ای برای افرادی که خواستار ادامه تحصیل در این کشور هستند تبدیل شده است .
کشور انگلستان در چند سال اخیر یکی از گران ترین کشور ها برای تحصیل تبدیل شده است و هزینه تحصیل در انگلستان به صورت غیر منتظره بسیار زیاد شده است.
در مقاله ای که پیش رو دارید ما سعی در آن داشته ایم که از به روز ترین مطالب و اخبار های جهانی برای آگاهی شما استفاده کرده و در اختیار شما قرار دهیم . کسب آگاهی در این مورد که هزینه تحصیل در انگلستان به طور تقریبی چه میزان می باشد و این هزینه ها به چه صورت محاسبه می شود و یا چه عواملی بر شکل گیری همه این هزینه ها دخیل می باشند ، می تواند کمک شایانی برای دانش پژوهان در راستای ادامه تحصیل در انگلستان را داشته باشد.

همانطور که مستحضر هستید ، دانشگاه های کشور انگلستان از سطح علمی بالا و از استادان مطرح در دنیا برخوردار می باشد.
برای تحصیل در انگلستان باید فرد درخواست دهنده ویزای تحصیلی یا همان ویزای TIRE4 می بایست واجد شرایط بوده و از بضاعت مالی بالایی برخوردار باشد تا بتواند هزینه تحصیل در انگلستان را پرداخت کند.

هزینه تحصیل علاوه بر نوع دانشگاه پذیرفته شده به شهر محل زندگی و محل تحصیل هم بستگی دارد و این هزینه ها با توجه به کوچکی و بزرگی شهر ها به چند دسته تقسیم می شوند.

واضح است که هزینه  در شهر لندن که پایتخت این کشور است نسبت به شهر های دیگر گران تر می باشد همان گونه که اطلاع دارید ، در همه ی کشور ها زندگی در پایتخت آن کشور و در شهر های بزرگ هزینه های زیادی را در پی دارد ، شهر لندن که یکی از پر هزینه ترین شهر های انگلیس از لحاظ تحصیلی و زندگی محسوب می شود و در نتیجه آشکار است که برای گذراندن دوران تحصیلی در انگلستان و در شهر لندن می بایست توان مالی داشته باشید که از پس هزینه های فراوان تحصیلی و زندگی در این شهر بر آیید و بهتر است بدانید هزینه تحصیل و زندگی در سایر شهر های بزرگ کشور انگلستان دسته کمی از شهر لندن ندارند.

هزینه تحصیل در انگلستان با توجه به رشته تحصیلی دانشجو و مقطع تحصیلی مورد نظر ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا ) متفاوت می باشد و این هزینه ها می تواند کم تر یا زیاد تر شود و طبق اطلاعات به دست آمده این هزینه ها برای دانشجویان غیر اروپایی بیشتر از دانشجویان اروپایی و بریتانیایی می باشد البته در نظر داشته باشید که این قیمت های اعلام شده در دانشگاه های کشور انگلستان در هر دوره و در هر سال مقدار آن با درصد های معینی در حال افزایش است .

هزینه تحصیل در انگلستان در دوره کارشناسی

دوره کارشناسی تشکیل شده از رشته های متنوع و زیادی می باشد که هزینه تحصیل در هر رشته و در هر کدام از دانشگاه های انگلستان با یکدیگر فرق دارد.
در هر یک از دانشگاه های کشور انگلستان همانند دانشگاه های سایر کشور ها این دوره به سه دسته آموزشی کلاس محور ، آزمایشگاه محور ، کلینیک محور تقسیم می شود.

!) کلاس محور، همان طور که از نامش پیداست تدریس و یادگیری در کلاس صورت می گیرد و همچنین دوره آزمایشگاه محور، تدریس در آزمایشگاه صورت می گیرد ، اما دوره کلینیک محور با توجه به رشته دانشجو در زمینه ی پزشکی تدریس در بیمارستان ها و کلینیک های آموزشی انجام می گیرد.
در ضمن در صورتیکه دانشجو نمرات عالی کسب کند و جز دانشجویان ممتاز باشد می تواند از سمت دانشگاه به عنوان تشویقی کمک هزینه تحصیلی برای شهریه همان ترم داشته باشد و یا از وام تحصیلی خاصی برخوردار شود پس در صورتیکه بتوانید جز دانش پژوهان نخبه دانشگاه باشید، در این صورت هزینه تحصیل در انگلستان تا حدودی برای شما کم تر می شود.

فردی که برای ادامه تحصیل برای کشور انگلستان اقدام می کند و خواستار اقامت انگلستان میباشد علاوه بر هزینه های تحصیلی باید هزینه زندگی در آن کشور را نیز مد نظر داشته باشد که این هزینه ها شامل شهریه خوابگاه یا هزینه اجاره خانه ، غذا ، کتاب ، بیمه ، مایحتاج زندگی روزانه ، هزینه حمل و نقل عمومی، رفت و برگشت و…. می باشد در ضمن این هزینه های زندگی با توجه به شهر و منطقه ای که شخص در آنجا ساکن می شود متفاوت است.
امروزه با بیشتر شدن هزینه تحصیل در انگلستان بیشتر دانشجویان که علاقمند به ادامه تحصیل در این کشور هستند بیشتر در پی راهی برای کسب بورسیه از سمت دانشگاه های این کشور هستند.

لیست هزینه تحصیل در انگلستان در سال 2018

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای اتباع داخلی ( دانشجویان شهروند انگلیس ) مبلغ تقریبی 0250 پوند می باشد .
هزینه مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی بر اساس رشته تحصیلی 10000_38000 پوند می باشد.
هزینه مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکترا مبلغی در حدود 11000 _32000 پوند با توجه به رشته تحصیلی دانشجو متغیر می باشد البته باید در نظر داشته باشید که شهریه واحد های آزمایشگاهی و عملی از شهریه واحد های تئوری بیشتر می باشد و این مسئله باعث شده است که در رشته های پزشکی و رشته هایی که واحد های عملی زیادی دارند هزینه تحصیل نسبت به سایر رشته هایی هم چون رشته های علوم انسانی ، ادبیات ، هنر و… بیشتر باشد .

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *