تحصیلی, قبرس

تحصیل در قبرس اروپایی چگونه است؟

تحصیل در قبرس اروپایی
اگر شما متقاضی تحصیل در قبرس اروپایی هستید می توانید با ما تا آخر این مقاله همراه باشید. ابتدا باید بگوییم که قبرس اروپایی کجاست؟ کشور قبرس شامل دو بخش شمالی و جنوبی است بخش شمالی آن ترک نشین است.
و از این رو از لحاظ سیاسی زیر نظر کشور ترکیه و بخش جنوبی این کشور یونانی نشین و جزء اتحادیه اروپا است. به همین علت به بخش جنوبی کشور قبرس، قبرس اروپایی می گویند.
از گذشته تاکنون کشورهای اروپایی از مقاصد اصلی مهاجرت تحصیلی بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا خصوصا ایرانیان بوده است. یکی از این کشورهای اروپایی که امروزه دانشجویان زیادی به هدف ادامه تحصیل به آن مهاجرت می کنند قبرس اروپایی است.
لازم به ذکر است که بدانید تمام افرادی که قصدتحصیل در قبرس اروپایی را دارند و می خواهند به صورت قانونی و طبق شرایط مهاجرت تحصیلی اروپا، مجاز به ورود به این کشور شوند باید جهت تحصیل در این کشور نسبت به اخذ ویزای تحصیل در قبرس اروپایی اقدام نمایند.
از این رو اگر شما نیز جزء افرادی هستید که قصد تحصیل در قبرس اروپایی دارید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید.

تحصیل در قبرس اروپایی

معرفی کشور قبرس برای تحصیل در قبرس اروپایی

کشور قبرس در قاره اروپا قرار دارد که از دو بخش مالی و جنوبی تشکیل می شود. بخش جنوبی این کشور که یونانی نشین است به قبرس اروپایی معروف می باشد. و بخش جنوبی عضو شینگن است.
لذا افراد برای ورود به این بخش از کشور قبرس باید ویزا دریافت کنند. افرادی که موفق به اخذ ویزای قبرس اروپایی می شوند می توانند به راحتی  به سایر کشورهای اروپایی مهاجرت کنند.

تحصیل در قبرس اروپایی

از آنجایی که هزینه های تحصیل در قبرس اروپایی نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر می باشد و همچنین دانشگاه های این کشور مورد تایید کلیه کشورهای اروپایی است. لذا تحصیل در قبرس اروپایی همیشه مورد توجه اکثر کشورهای جهان خصوصا کشورهای اروپایی بوده است.
از این رو این افراد به راحتی می توانند در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. کشور قبرس یکی از بزرگترین مراکز توریستی اروپا می باشد به همین علت این کشور بهترین شرایط را برای افرادی که قصد ادامه تحصیل یا مسافرت به این کشور را دارند به وجود آورده است.

معرفی دانشگاه های قبرس

دانشگاه های این کشور از اعتبار بین المللی برخوردار می باشند. یکی از بزرگترین دانشگاه های قبرس دانشگاه  Cyprus است. که دانشکده های مختلفی برای رشته های گوناگون دارد. اکثر رشته ها در این دانشگاه به زبان یونانی تدریس می شود.
ولی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تدریس به زبان انگلیسی صورت می گیرد. از مزایای تحصیل در این دانشگاه این است که امکان انتقال دانشجویان به دانشگاه های آمریکایی، بریتانیایی و اروپایی وجود دارد. از دیگر دانشگاه های قبرس اروپایی می توان به دانشگاه نیکوزیا اشاره نمود.
این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های قبرس اروپایی است که خصوصی می باشد. این دانشگاه متشکل از دانشکده های مختلفی همچون دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده کسب و کار، دانشکده علوم و مهندسی، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی و دانشکده علوم می باشد.
از ویژگی های این دانشگاه این است که برای مقاطع کارشناسی،  کارشناسی ارشد و دکترا برنامه های آنلاین ارائه می دهد. از مزایای دانشگاه نیکوزیا می توان به خوابگاه های مجلل و مدرن آن اشاره کرد که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد .
و جالب است بدانید که هزینه خوابگاه های این دانشگاه نسبت به اجاره یک واحد آپارتمان در قبرس بسیار ارزان می باشد. در این خوابگاه های مدرن و مجلل امکانات و تجهیزاتی از قبیل سالن غذاخوری، سالن تلویزیون، لوازم ورزشی، کتابخانه و استخر در اختیار دانشجویان قرار داده می شود.

"<yoastmark

شرایط تحصیل در قبرس

از شرایط تحصیل در این کشور می توان به داشتن مدرک زبان اشاره نمود. دانشجویان توجه داشته باشند که برای ورود به دانشگاه های قبرس اروپایی به مدرک زبان نیاز دارند.
به این صورت که ابتدا دانشجویان دو ترم دوره زبان را در کالج سپری کرده سپس می توانند در آزمون ورودی دانشگاه شرکت نمایند. این دانشجویان پس از کسب نمره قبولی می توانند وارد دانشگاه شوند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

هر کشوری مراحل مشخص و قوانین اولیه و خاص خود را برای اعطای ویزای تحصیلی دارد. از این رو متقاضیان تحصیل باید تمام این مراحل را سپری کنند و تا زمانی که تمام این مراحل سپری نشود امکان اخذ ویزا وجود ندارد.کشور قبرس نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و شما برای تحصیل در این کشور  باید ویزای تحصیلی دریافت کنید.
متقاضیان تحصیل در قبرس اروپایی پس از اینکه مراحل ثبت نام را طی نمودند و موفق به دریافت گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مورد نظر خود شدند باید به سفارت خانه کشور قبرس مراجعه و نسبت به اخذ ویزای تحصیل در قبرس اروپایی اقدام نمایند.

متقاضیان تحصیل در این کشور در زمان مراجعه به سفارت قبرس باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  •  پر نمودن و تکمیل فرم درخواست ویزا
  •  پاسپورتی که دارای دو سال اعتبار است
  •  ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  •  ارائه گواهی تایید سلامت که مورد تایید وزارت بهداشت قبرس است
  •  ارائه مدرکی که نشان دهنده توانایی مالی متقاضی برای زندگی و تحصیل در این کشور است
  •  ارائه رسید پرداخت شهریه به دانشگاه مورد نظر
  •  ارائه عکس
  •  ارائه اصل مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات به همراه ترجمه آن
متقاضیان تحصیل در قبرس  توجه داشته باشند که امکان دارد سفارت این کشور برای اطمینان بیشتر مدارکی همچون ضمانت نامه بانکی و یا از این قبیل موارد را از شما درخواست کند.
به همین علت به شما پیشنهاد می شود که در زمان مراجعه به سفارت کلیه مدارک را به صورت کامل و ترجمه شده همراه خود داشته باشید و ارائه دهید تا هیچ مشکلی برایتان به وجود نیاید.

"<yoastmark

لازم به ذکر است که بدانید اخذ ویزای تحصیلی نیازمند پرداخت مبلغ مشخصی است که متقاضیان باید همان ابتدا به صورت کامل آن را پرداخت کنند. چرا که اگر این مبلغ به صورت کامل پرداخت نشود به درخواست متقاضی رسیدگی نمی شود.
یکی دیگر از راه هایی که متقاضیان تحصیل در این کشور  می توانند انجام دهند تا موفق به اخذ ویزا شوند نوشتن و تنظیم یک انگیزه نامه قوی در رابطه با اشتیاق خود برای تحصیل و زندگی در این کشور است.
تا بدین روش بتوانید نظر فردی که با شما مصاحبه می کند را جلب نمایید.اخذ ویزای تحصیلی این کشور یکی از بهترین گزینه ها برای گرفتن اقامت دائم کشور قبرس است.

در پایان

برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص چگونگی دریافت مشاوره از کارشناسان آوات و خدمات ما در زمینه امور مهاجرتی کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و… می توانید در ساعات کاری از طریق شماره های ثابت نوشته شده در سایت با همکاران ما تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های آن ها استفاده فرمایید. اگر خواستار دریافت مشاوره هستید، می توانید با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرتی آوات از آن بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *