استرالیا, تحصیلی, هزینه

هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا

هزینه دندان پزشکی در استرالیا با توجه به سطح دانشگاه ها و آموزش های آن در کشور های مختلف متغیر است. رشته دندانپزشکی در استرالیا نیز یک حرفه کوچک، شناخته شده و با درجه بالا است. به طور کلی، دندانپزشکان وظایف مربوط به تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری و ناهنجاری های دندان، لثه‌ها و دهان را انجام می دهند.

همچنین دندان پزشکان می توانند در زمینه عناوین بسیاری مانند (جراح ارتودنتیست و دهان) به غیر معمول (پریودنت و دندانساز) و پیشرفته (متخصص دندانپزشکی) تخصص خاصی کسب کنند.

هزینه دندان پزشکی در استرالیا

دندانپزشکی یک حرفه بالینی متمرکز است که نیاز به توانایی در کار و نقاط قوت علمی و ریاضی دارد. اکثر دندانپزشکان به صورت خصوصی کار می کنند، گرچه بعضی از آن ها در خدمات دولتی و تعداد کمی در نیروهای دفاعی مشغول به کار می باشند.

دندانپزشکی یک زمینه کاری است که در طول سال ها تغییر کرده است. امروزه شناخت جهت متخصصین بهداشت دهان و دندان مانند دندانپزشکان و متخصصین دندانپزشکی رو به رشد و پیشرفت می باشد که منجر به تغییر در نقش دندان پزشکان به ویژه کسانی که به صورت عمومی فعالیت می کنند می شود.

مقاله پیشنهادی: شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا / بورسیه تحصیلی دندان پزشکی در استرالیا

مزایای تحصیل دندان پزشکی در استرالیا

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی و در رشته های مختلف
 • امکان تحصیل در کشوری با سیستم آموزشی بسیار پیشرفته
 • امکان انجام کار نیمه وقت در حین تحصیل
 • دندانپزشکی در استرالیا

دندانپزشکی در استرالیا توسط شورای دندانپزشکی استرالیا و هیئت نظارت دندانپزشکی آن و انجمن حرفه ای دندانپزشکان استرالیا اداره می شود. برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا باید شرایط ورود به یکی از موسسات استرالیا را داشته باشید.

پس از تکمیل آموزش های دانشگاهی به صورت تمام وقت می توانید به عنوان دندانپزشک مشغول به کار شوید. اگر علاقه به اخذ تخصص در این رشته را داشته باشید، می توانید مطالعات بالینی خود را در دانشگاه های این کشور تکمیل کنید.

دانشگاه های استرالیا

دانشگاه کوئینزلند، آدلاید، استرالیای غربی، گریفیث، جیمز کوک، مرکزی استورت همه برنامه رشته دندانپزشکی را به صورت 5 ساله ارائه می کنند.

دانشگاه سیدنی یک برنامه 4 سال برای تحصیل در رشته دندانپزشکی ارائه می کند که برای این برنامه نیاز به مدرک کارشناسی جهت اخذ پذیرش می باشد.

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن نیز یک برنامه 4 سال برای متقاضیان رشته دندانپزشکی از سال 2011 ارائه می کند. برای این دوره های تحصیلی 4 ساله الزامه داشتن کارشناسی لازم می باشد.

پذیرش در دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا اغلب به عنوان سخت ترین پذیرش در میان کشورهای دیگر شناخته شده است. تنها 1٪ از تمامی متقاضیان واجد شرایط سالانه می توانند پذیرش دندانپزشکی استرالیا را دریافت کنند و به تحصیل در دانشکده های دندان پزشکی بپردازند.

معرفی بورسیه دندان پزشکی در استرالیا

بورسیه های تحصیلی بسیاری در استرالیا وجود دارد که می تواند کمک هزینه خوبی برای شما در حین تحصیل در استرالیا باشد.
بورسیه های تحصیلی استرالیا توسط دولت، مراکز آموزشی و تعدادی از مراکز دولتی و خصوصی فراهم می شود. در زیر برخی از برنامه های بورسیه های تحصیلی دولت استرالیا برای شما به عنوان دانشجوی یک بین المللی ذکر شده است.

بورسیه جوایز استرالیا

بورسیه جوایز استرالیا با هدف افزایش علم و ایجاد ارتباط بین کشور استرالیا و دیگر همسایگان تخصیص داده می شود. این برنامه به نام (Australian Development Scholarships (ADS)) شناخته می شود. این نوع بورسیه مختص دانشجویان بین المللی کشورهای پیشرفته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. این بورسیه شامل شهریه دانشگاه، سفر هوایی، هزینه های زندگی و بیمه می باشد.

بورسیه Destination Australia program (DAP)

این بورسیه شامل دانشجویان استرالیایی و بین المللی در برخی از مناطق استرالیا می باشد که توسط دولت استرالیا تامین می گردد. سالیانه بیش از 1000 مورد از این بورسیه ها به دانشجویان ملی و بین المللی با رزومه قوی برای برخی از مناطق استرالیا تعلق می گیرد. این بورسیه برابر با 15 هزار دلار استرالیا برای یک سال می باشد.

بورسیه های تحقیقاتی بین المللی دانشگاه سیدنی

این بورسیه شامل دانشجویان جهت تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا می شود. این بورسیه شامل هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه می گردد. همچنین امکان تمدید این بورسیه به مدت یک ترم برای دانشجویان مقطع دکترا وجود دارد.

بورسیه های بین المللی دانشگاه Macquarie

این بورسیه به دانشجویان ممتاز در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد. این افر بخشی از شهریه دانشگاه را برای دانشجویان تحصیل در دانشگاه Macquarie تامین می کند و تا 10 هزار دلار استرالیا متغیر است.

برای مطالعه بیشتر به مقاله بورسیه تحصیلی دندان پزشکی در استرالیا مراجعه کنید.

شرایط تحصیل و هزینه دندان پزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا

اگر بخواهید بعد از دوران دبیرستان برای تحصیل دندان پزشکی در این کشور اقدام کنید باید مدارک 12 ساله دبیرستان خورد را داشته باشید

باید ابتدا یک دوره یک ساله به نام فاندیشن را در کالج های معتبر این کشور بگذرانید، سپس بعد از پایان این دوره باید در امتحانات مورد نظر نمره را لازم را کسب کنید و وارد دانشگاه شوید.

مدرک زبان

لازم است بدانید برای تحصیل دندان پزشکی در استرالیا اخذ پذیرش بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست پس ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی است.

بعد از ورود به دانشگاه شما باید یک دوره تحصیلی در مقطع لیسانس را بگذرانید که مدت زمان این دوره 3 سال است و در این مقطع دروس علوم پایه مانند زیست، شیمی، فیزیک و …. تدریس می شود.

سپس بعد از گذراندن این دوره کارشناسی باید در آزمون UMAT یا GAMSAT شرکت کنید و در صورت موفقیت در این آزمون می توانید تحصیل در رشته دندانپزشکی را شروع کنید.

زمان و هزینه دندان پزشکی در استرالیا

زمان تحصیل دندانپزشکی تقریبا یک دوره شش ساله است و هزینه تحصیل آن بسته به دانشگاه انتخابی و محل تحصیل متغیر است اما به طور میانگین هزینه تحصیل در این رشته سالیانه حدود 30 تا 60 هزار دلار استرالیا است.

مقاله پیشنهادی: شرایط تحصیل دندان پزشکی در خارج از کشور

معرفی دانشگاه های دندان پزشکی استرالیا

نام دانشگاه

سایت رسمی

1

دانشگاه ملبورن

https://www.unimelb.edu.au

2

دانشگاه سیدنی

https://www.sydney.edu.au

3

دانشگاه ملی استرالیا

https://www.anu.edu.au

4

دانشگاه آدلاید

www.adelaide.edu.au

5

دانشگاه کویینزلند

https://www.uq.edu.au

 

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا نسبت به دیگر رشته ها متفاوت است، در همه جای دنیا دندانپزشکی یکی از مهم ترین و گران ترین رشته های تحصیلی است.

لذا به همین خاطر در طول دوره تحصیل دندانپزشکی در استرالیا هزینه دانشگاه برای دانشجویان مبلغی حدود 30000 تا 80000 دلار استرالیا در سال می باشد. این مبلغ بنا بر نوع دانشگاه و همچنین امکاناتی که در این زمینه ارائه می دهند متفاوت است.

هزینه دندان پزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا

بر طبق StudyMove.com، میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی 30.840 دلار استرالیا ( حدود 210.00 یورو) در سال وبرای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد 31.596 دلار استرالیا (حدود 22.700 یورو) می باشد.

تحصیل در استرالیا، بخش رسمی دولتی به دانشجویان بین المللی، به طور معمول هزینه های تحصیلی سالانه برای دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی را پرداخت می کند.

کارشناسی ارشد 20.000 دلار استرالیا (14.400 دلار آمریکا ) تا 37.000 دلار استرالیا (26.600 دلار آمریکا) و دکتری 14.000 دلار استرالیا (10.060 دلار آمریکا) است.

هزینه دندان پزشکی در استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا سالانه 18000$ (دلار استرالیا) می باشد. این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه است و مسلما این هزینه بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود.

اگر متاهل باشید باید سالانه 7000 $ به ازای همسر و 4000 $ به ازای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه کنید. در استرالیا در ازای پولی که می پردازید، بیشترین بهره را می برید.

ارزش پول در استرالیا به مراتب بالاتر از خیلی دیگر از نقاط جهان است و مردم استرالیا از یکی از بالاترین استانداردهای جهانی زندگی برخوردار هستند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1.بدون داشتن مدرک زبان می توان به تحصیل دندانپزشکی مشغول شد؟

 • برای تحصیل دندان پزشکی در استرالیا اخذ پذیرش بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست پس ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی است.

2.چگونه میتوان به تحصیل پزشکی در استرالیا مشغول شد؟

 • برای ورود به رشته پزشکی در کشور استرالیا دو راه برای شما وجود دارد:راه اول : ورود مستقیم به دوره تحصیلی پزشکی استرالیا. راه دوم: ورود غیر مستقیم به رشته پزشکی استرالیا

3.نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه چند است؟

 • حداقل نمره مورد پذیرش برای مدرک آیلتس 7 است.

4.هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا چه مقدار است؟

 • هزینه تحصیل آن بسته به دانشگاه انتخابی و محل تحصیل متغیر است اما به طور میانگین هزینه تحصیل در این رشته سالیانه حدود 30 تا 60 هزار دلار استرالیا است.

5.تحصیل دندانپزشکی چه مدت طول میکشد؟

 • مدت زمان تحصیل این رشته در کشور استرالیا بین 5 تا 7 سال است.

6.ویزای ساب کلاس 485 چه نوع ویزایی است؟

 • ویزای ساب کلاس 485 یا ویزای فارغ التحصیلی موقت برای دانش جویانی است که بلافاصله پس از تحصیل قصد کار و اقامت در این کشور را دارند.

7.شرایط تحصیل داروسازی در استرالیا چیست؟

 • برای تحصیل داروسازی در استرالیا و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد لازم است. در دوره های دانشگاهی استرالیا با کسب نمره قبولی در امتحانات ورودی شرکت کنید. سپس یک دوره کار آموزی یک ساله را با یک داروساز مجرب که ممکن است. توسط سازمان داروسازان به شما معرفی شود بگذرانید. هنگامی که دوره کارآموزی خود نزد یک داروساز مجرب را به پایان رساندید.

8.هزینه تحصیل داروسازی در استرالیا چه میزان است؟

 • شهریه رشته داروسازی برای دانشجويان بين المللي بصورت ساليانه معادل 29,235 دلار  است.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *