استرالیا, تحصیلی

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا از رشته های پرطرفدار برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا ست. کشور استرالیا از لحاظ علمی و دانش در سطح بسیار پیشرفته و بالایی قرار گرفته است و شما می توانید اسم برخی از دانشگاه های استرالیا را در بین 100 دانشگاه برتر جهان مشاهده کنید. این امر سبب شده است که دانشجویان بسیار زیادی برای ادامه تحصیل دانشگاه های کشور استرالیا را مورد هدف خود قرار دهند.

دانشگاه های استرالیا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

دانشگاه های کشور استرالیا با داشتن برترین و عالی ترین امکانات خود توانسته است خدمات خوبی را برای دانشجویان بومی و غیر بومی خود ارائه دهد. وجود اساتید برتر دنیا نیز در این دانشگاه ها یکی دیگر از عوامل جذب دانشجویان به سوی این دانشگاه ها می باشد، اگر شما نیز به دنبال ادامه تحصیل در یکی از برترین دانشگاه های دنیا هستید می توانید کشور استرالیا را در میان اولویت های خود قرار دهید.

هم چنین شما می توانید قبل از مهاجرت خود اطلاعاتی را از دانشگاه مورد نظر خود به دست آورده و سپس اقدام به درخواست پذیرش داشته باشید. یکی از پر طرفدارترین رشته های که در استرالیا مورد توجه دانشجویان غیر بومی واقع می شود، رشته پزشکی و دندانپزشکی می باشد؛ و سالانه هزاران دانشجو  برای ادامه تحصیل خود در این رشته عازم کشور استرالیا می شوند.

در این مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا، شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا و به طور کلی شرابط تحصیل در استرالیا اطلاعاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا همان طور که اشاره شد یکی از پر طرف دارترین و پر تقاضاترین رشته های تحصیلی در استرالیا می باشد که بیشتر دانشجویان آن را انتخاب می کنند. البته بایستی به این نکته نیز اشاره کرد که وجود دانشگاه ها و اساتید برتر در استرالیا سبب شده است که رشته های یزشکی و دندانپزشکی از سطح علمی بسیار خوبی برخوردار باشند.

افرادی که می خواهند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی ادامه تحصیل دهند بایستی بتوانند نمره ی قبولی در آزمون GAMSAT قبول شوند. مسئولان کشور استرالیا نیز سعی بر آن دارند تا با ارائه خدمات با کیفیت برای دانشجویان غیر بومی رضایت و توجه آن ها را به دست بیاورند. همچنین دانشجویان می دهند برای صرفه جویی در هزینه های زندگی و تحصیلی خود می توانند در خوابگاه های خودگردان دانشگاه ها اقامت داشته باشند. شما می توانید با تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا علاوه بر داشتن یک مدرک بسیار عالی و معتبر از یک دانشگاه خوب، می توانید از زندگی کردن در این کشور نیز لذت ببرید چرا که استرالیا از آب و هوا و دیدنی های بسیار خوب و جذابی برخوردار می باشد و شما می توانید از این زیبایی ها نیز بهره مند شوید.

دانشجویان می توانند علاوه برتحصیل، به مدت 40 ساعت در هر ماه یکی کار دانشجویی انجام دهند که این امر سبب می شود بتوانند از پس هزینه های تحصیل و زندگی خود به راحتی بر بیایند.

معرفی بورسیه دندان پزشکی در استرالیا

بورسیه های تحصیلی بسیاری در استرالیا وجود دارد که می تواند کمک هزینه ی خوبی برای شما در حین تحصیل در استرالیا باشد.
بورسیه های تحصیلی استرالیا توسط دولت، مراکز آموزشی و تعدادی از مراکز دولتی و خصوصی فراهم می شود. در زیر برخی از برنامه های بورسیه های تحصیلی دولت استرالیا برای شما به عنوان دانشجوی یک بین المللی ذکر شده است.

بورسیه جوایز استرالیا

بورسیه جوایز استرالیا با هدف افزایش علم و ایجاد ارتباط بین کشور استرالیا و دیگر همسایگان تخصیص داده می شود. این برنامه به نام ( Australian Development Scholarships (ADS)) شناخته می شود. این نوع بورسیه مختص دانشجویان بین المللی کشورهای پیشرفته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. این بورسیه شامل شهریه دانشگاه، سفر هوایی، هزینه های زندگی و بیمه می باشد.

بورسیه (Destination Australia program (DAP

این بورسیه شامل دانشجویان استرالیایی و بین المللی در برخی از مناطق استرالیا می باشد که توسط دولت استرالیا تامین می گردد. سالیانه بیش از 1000 مورد از این بورسیه ها به دانشجویان ملی و بین المللی با رزومه ی قوی برای برخی از مناطق استرالیا تعلق می گیرد. این بورسیه برابر با 15 هزار دلار استرالیا برای یک سال می باشد.

بورسیه های تحقیقاتی بین المللی دانشگاه سیدنی

این بورسیه شامل دانشجویان جهت تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا می شود. این بورسیه شامل هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه می گردد. همچنین امکان تمدید این بورسیه به مدت یک ترم برای دانشجویان مقطع دکترا وجود دارد.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی بورسیه تحصیلی دندان پزشکی در استرالیا نگاهی بیندازید.

شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا را می توانید در وب سایت های دانشگاه های مربوط مشاهده نمایید که این شرایط از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود. همچنین شما می توانید قبل از تصمیم نهایی خود در مورد شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا با مشاوران ما در سازمان مهاجرت آوات مشورت کرده و اطلاعات به روز و دقیق تری را در این زمینه به دست بیاورید.

در این مقاله برخی از شرایط عمومی تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا را برای شما علاقمندان بازگو می کنیم:

1

کسب نمره بسیار خوب در زبان انگلیسی چرا که تمام دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

2

ارائه مدارک علمی معتبر از دانشگاه های معتبر کشور مبدا

3

ارائه ویزای تحصیلی استرالیا

4

ارائه مدارک شناسایی و پاسپورت

5

ارائه گواهی پزشکی و بیمه نامه تحصیلی

6

ارائه گواهی مبنی بر نداشتن سوء پیشینه

شما می توانید با ارائه مدارک فوق بتوانید در یکی از دانشگاه های استرالیا قبول شوید. یکی از مهم ترین نکاتی که برای پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد این است که حتما قبل از سفرتان سعی کنید زبان انگلیسی خود را گسترش دهید چرا که در غیر این صورت با مشکلات بسیاری از نظر تحصیل و برقراری ارتباط با مردم محلی این کشور خواهید داشت.

دانشگاه ها

از جمله دانشگاه هایی که برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی استرالیا می توان به آن ها اشاره کرد عبارت اند از: دانشگاه سیدنی غرب، دانشگاه جیمزکوک، دانشگاه موناش، دانشگاه نیوسات ولز و دانشگاه آدلاید اشاره کرد. دانشگاه سیدنی غرب یکی از معروف ترین و مشهورترین دانشگاه های استرالیا می باشد که توانسته است رتبه ی 46 را در کل جهان به دست بیاورد و افراد بسیار مشهوری در دانشگاه به تحصیل پرداخته اند.

همچنین این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های کشور استرالیا می باشد. هر یک از این دانشگاه ها با داشتن بهترین خدمات تحصیلی و سطح علمی بسیار بالا توانسته اند توجه هزاران دانشجو را به سوی خود جذب کند. شما بعد از گذراندن مراحل ابتدایی می توانید در یکی از بیمارستان های این کشور مشغول شوید و دوره های تز خود را در بیمارستان بگذرانید.

دوره های پزشکی معمولا 5 ساله می باشد و دوره های دندانپزشکی نیز 4 ساله خواهد بود. هزینه های مربوط به این رشته ها نیز با توجه به نوع دانشگاهی که قبول می شوید متفاوت خواهد بود و شما می توانید قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظرتان می توانید در مورد هزینه های آن اطلاعاتی را به دست بیاورید.

مدت زمان و هزینه دندان پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در استرالیا

زمان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های استرالیا تقریبا یک دوره ی شش ساله است. هزینه ی تحصیل آن بسته به دانشگاه انتخابی و محل تحصیل متغیر است، اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل در این رشته سالیانه حدود 30 تا 60 هزار دلار استرالیا است.

معرفی دانشگاه های دندان پزشکی استرالیا

نام دانشگاه

سایت رسمی

1

دانشگاه ملبورن

https://www.unimelb.edu.au

2

دانشگاه سیدنی

https://www.sydney.edu.au

3

دانشگاه ملی استرالیا

https://www.anu.edu.au

4

دانشگاه آدلاید

www.adelaide.edu.au

5

دانشگاه کویینزلند

https://www.uq.edu.au

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا نسبت به دیگر رشته ها متفاوت است. در همه جای دنیا دندانپزشکی یکی از مهم ترین و گران ترین رشته های تحصیلی است.

لذا به همین خاطر در طول دوره تحصیل دندانپزشکی در استرالیا، هزینه دانشگاه برای دانشجویان مبلغی حدود 30000 تا 80000 دلار استرالیا در سال می باشد. این مبلغ بنا بر نوع دانشگاه و همچنین امکاناتی که در این زمینه ارائه می دهند متفاوت است.

برای مطالعه ی بیشتر یه مقاله ی  شهریه دانشگاه های پزشکی در استرالیا مراجعه کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.بدون مدرک دیپلم میتوان برای پزشکی استرالیا اقدام کرد؟

  • اگر مدرک تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی خود را گرفته باشید می‌توانید در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های استرالیا پذیرش بگیرید، اما چنانچه در مقطع دیپلم نمرات قابل قبولی کسب نکرده‌ باشید باید دوره‌ای بنام foundation را برای ورود به دوره کارشناسی را بگذرانید.

2.امکان کار برای دانشجویان پزشکی در حین تحصیل وجود دارد؟

  • تمامی دانشجویان اجازه ی کار تا 20 ساعت در هفته را خواهند داشت که این مدت با توجه به رشته ی تحصیلی متفاوت خواهد بود.

3.چرا استرالیا را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی انتخاب کنیم؟

  • یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در استرالیا امکان کار و پیدا کردن شغل مناسب پس از تحصیل است.

4.هزینه ی تحصیل و زندگی در مقطع کارشناسی در کشور استرالیا چه میزان است؟

  • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا حدود 30000 دلار سالیانه است و هزینه زندگی دانشجویی سالانه حدود 20000 دلار است.

5.برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا چه باید کرد؟

  • در اولین اقدام باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرید، ولی قبل از آن باید شرایط آن را به خوبی بررسی کنید زیرا شرایط هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است.

6.هزینه ی تحصیل دندانپزشکی برای دانشجویان حارجی چه میزان است؟

  • بر طبق StudyMove.com، میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی 30.840 دلار استرالیا ( حدود 210.00 یورو) در سال وبرای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد 31.596 دلار استرالیا (حدود 22.700 یورو) می باشد.

7.کدام دانشگاه های پزشکی استرالیا مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

  • اکثر دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم هستند.

8.نمره ی زبان مورد نیاز برای پذیرش رشته ی پزشکی در دانشگاه های استرالیا چند است؟

  • حداقل نمره ی مورد پذیرش برای مدرک آیلتس 7 است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *