ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در آنکارا 

تحصیل دندانپزشکی در آنکارا

تحصیل دندانپزشکی در آنکارا به شما این امکان را می دهد تا در آناتومی سر و گردن، تکنیک های جراحی، کاشت ایمپلنت، دندانپزشکی پزشکی قانونی و مواد و ارگونومی در بیماری های دهانی تخصص داشته باشید.

دندانپزشکان در ترکیه مشکلات بهداشت دهان و دندان مانند بیماری لثه را شناسایی می نمایند. همچنین بیماران را معاینه می کنند، آزمایش های پزشکی را انجام می دهند. سپس تشخیص و درمان صحیح را شروع می کنند. آنها همچنین عمل جراحی دهان و فک را انجام داده و دندان ها را کشیده و سایر مشکلات بهداشتی دندان را برطرف می کنند.

دندانپزشکی در ترکیه مبحثی بسیار گسترده است، که نه تنها بر سلامتی دندان های شما بلکه در مورد کلیه موضوعات مربوط به جمجمه انسان تمرکز دارد.

شرایط و مدت تحصیلی دندانپزشکی در آنکارا

دندانپزشکی در آنکارا مانند سایر رشته ها در 4 سال ابتدایی ختم به مدرک کارشناسی می شود. پس از آن برای دریافت مدرک تخصص خود باید 2 سال ادامه دهید. برای دریافت مدرک دکتری، دانشکده های مختلف در ترکیه وجود دارد. نوع مدرک، DDS یا DMD، به موسسه آموزشی بستگی دارد، اما این مدارک معادل یکدیگر هستند.

نکاتی در مورد تحصیل دندانپزشکی در آنکارا:

می توانید مدرک تخصص خود را در زمینه های مختلف دندانپزشکی دریافت کنید. برای مثال یکی از زمینه های پر تقاضا و پر درآمد، دندانپزشکی زیبایی می باشد.

دندانپزشکی زیبایی شامل کلیه کارهایی است که در جهت بهبود زیبایی دندان ها انجام می شود. مانند سفید کردن دندان، ترمیم و شکل دادن مینا، ارتودنسی و موارد دیگر.

دانشجویان دندانپزشکی معمولا علاقمند به انجام جراحی دهان و فک و صورت هستند. در این صورت می توانند بعد از دانشکده  دندانپزشکی وارد برنامه های MD شوند؛ جایی که علاوه بر مدرک دندانپزشکی، مدرک دکترای پزشکی (MD) را نیز دریافت می کنند.

این برنامه ها معمولاً 6 سال طول می کشند و نیاز به تجربه بالینی گسترده در بیمارستان ها دارند. بنابراین نیاز است بخشی از زمان خود را در بیمارستان ها و مراکز درمانی بگذرانید.

اگر در یک تخصص خاص تحصیل می کنید، باید دارای مجوز در آن رشته تخصصی نیز باشید که ممکن است نیاز به گذراندن یک آزمون داشته باشید. این آزمون ها معمولا توسط دولت ترکیه برگزار می شوند.

اگر به طور کامل در GDC ثبت نام کنید، می توانید تخصص بالاتری داشته باشید. به عنوان مثال در ارتودنسی، پریودنتیکس و جراحی دهان و فک و صورت. این دوره ها رقابتی هستند که توسط GDC تأیید شده و نیاز به کسب تجربه دارند. سپس می توانید برای دریافت گواهینامه آموزش های تخصصی تکمیلی (CCST) اقدام کنید.

مقاله پیشنهادی:معرفی دانشگاه آنکارا

دندانپزشکی در آنکارا

سرفصل دروس دندانپزشکی در ترکیه

سال اول و دوم:

کلاس های علوم زیست شناسی، آموزش بالینی را از طریق شبیه سازی دهان و فک شروع می کنید.

در دو سال اول دانشکده دندانپزشکی، بیشتر وقت خود را صرف تحصیل در علوم پایه بیولوژیکی و یادگیری ساختار و عملکرد بدن و بیماری هایی که می توانند بر آن تأثیر بگذارند، می کنید. همچنین در مورد چگونگی برقراری ارتباط با بیماران را یاد می گیرید. ممکن است با بیماران در تعامل باشید تا مراقبت های اساسی در زمینه بهداشت دهان و دندان ارائه دهید.

در دو سال اول بیشتر آموزش ها در خارج از کلاس های اصلی درس و شامل تمرین روش هایی در مورد مدل های دهان و دندان است.

سال های سوم و چهارم:

برنامه های این دوره بیشتر به بخش بالینی تکیه کرده است. دو سال آخر دانشکده دندانپزشکی بیشتر شامل مطالعه بالینی (مراقبت مستقیم بیمار) و برخی از دستورالعمل های مدیریت عملی است.

شما یاد می گیرید که از بیماران خاص یا معلول و همچنین کودکان مراقبت های ویژه کنید تا به شما اطمینان کنند که شما تجربه ی کافی در مراقبت از انواع مختلف بیمار و بیماری را دارید.

در بسیاری از دانشکده های آنکارا، شما از طریق کلینیک ها، بیمارستان ها و سایر مکان های خارج از محوطه دانشگاه کارورزی می کنید و زیر نظر یک مربی بالینی فعالیت می کنید.

این امر به شما این فرصت را می دهد تا با سایر متخصصان بهداشت و دانشجویان حرفه های بهداشتی همکاری نزدیکی داشته باشید و از آنها مسائل کار در یک تیم را بیاموزید.

مقاله پیشنهادی:تحصیل پزشکی در دانشگاه آنکارا

هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

دندانپزشکی در آنکارا

در سال 2022 هزینه ی 1 سال تحصیلی در رشته ی دندانپزشکی در ترکیه، 150هزار لیر ثبت شده است. این هزینه مربوط به بخش تحصیلی می باشد. هزینه های زندگی شخصی هر دانشجو بسیار متفاوت است.

این هزینه ها شامل شهریه 82 هزار، هزینه ی جانبی 2 هزار، وسایل و ابزار 6 هزار، کتاب و هزینه های سلامتی 4 هزار لیر می باشد.

برای دریافت مدرک کارشناسی 4 سال تحصیلی را خواهید گذراند. هر سال به همین میزان هزینه خواهد داشت.

اگر قصد دریافت تخصص داشته باشید 2 سال تخصص را نیز باید با هزینه های مشابه طی کنید.

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در آنکارا به شرح زیر است:

· مبلغ شهریه مجموع دو سال: 350 هزار لیر
· مبلغ هزینه های مجموع دو سال: 7 هزار لیر
· مبلغ لوازم تحریر و کتاب مجموع دو سال: 15 هزار لیر
· مبلغ سلامت دانشجو مجموع دو سال: 7 هزار لیر

فرصت های شغلی دندانپزشکی در آنکارا

دندانپزشکی در آنکارا

مشاغلی که به طور مستقیم با مدرک تحصیلی دندانپزشکی در ارتباط است شامل موارد زیر است:

 • بهداشت دندانپزشکی
 • دندانپزشک
 • متقاضیان همچنین می توانید فرصت هایی را در مراکز زیر بیابند:
 • تکنسین مدرس آزمایشگاه
 • موسسات خیریه بهداشت ملی ترکیه و جهان
 • بیمارستانهای خصوصی ترکیه
 • متخصص ارتقاء سلامت
 • آموزش و پرورش ترکیه
 • نیروهای مسلح ترکیه
 • دانشگاه ها و سازمان های تحقیقات بالینی ترکیه
 • مدیر خدمات درمانی
 • مدرس آموزش عالی
 • نماینده فروش پزشکی

اگر می خواهید در رشته ی دندان پزشکی در ترکیه تحصیل کنید به شما پیشنهاد می کنیم شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه را مطالعه کنید. مقاله ی جامعی که تمام نکات و موارد در این رشته کاملا ذکر شده است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *