اقامت, مهاجرت

بهترین کشور ها برای اقامت دائم

امروزه راه های زیادی برای اقامت به کشورهای مختلف وجود دارد که یکی از این راه ها اقامت دائم است که در این مقاله با کشورهایی که برای اقامت دائم مناسب هستند آشنا خواهید شد.

مناسب ترین کشورها برای دریافت اقامت دائم

کشور کانادا

 

کانادا در طی سال های اخیر در لیست کشورهای برتر برای مهاجرت قرار گرفته است.این کشور به شدت مهاجرپذیر می باشد و قوانین این کشور شرایط بسیار مناسبی را برای اخذ اقامت دائم وضع نموده است.

کیفیت زندگی در این کشور بالا است و این کشور از نظر اقتصادی جزء کشورهای پیشرفته محسوب می گردد. در کشور کانادا می توانید پس از 3 سال کار کردن،اقدامات لازم را در خصوص درخواست اقامت دائم انجام دهید.

مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا

 

از جمله راه های موجود برای مهاجرت به کشور کانادا می توان به مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق تحصیل اشاره نمود. در بین این راه ها که برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت شرایط مناسب تری را فراهم می نماید مهاجرت از طریق تحصیل و کار است.

البته برای مهاجرت از طریق تحصیل نیز باید واجد شرایط آن باشید و شرایط تحصیلی بر اساس سن، سطح تحصیلات، دانش زبان انگلیسی و سایر شرایط هر فرد سنجیده می شود.

هزینه تحصیل در این کشور به صورت کلی از سالی 12.000 $ دلار کانادا تا 20.000 $ دلار کانادا می¬ باشد که البته این مبلغ بسته به هدف اقامت شما متغیر می باشد.

مقاله پیشنهادی:اقامت جمهوری آذربایجان را چگونه می توان گرفت؟

 

کشور آمریکا

 

یکی از کشور های مناسب دیگر برای اقامت دائم آمریکا است که در طی سال های اخیر در لیست کشورهای برتر برای مهاجرت قرار گرفته است.این کشور به دلیل وضعیت اقتصادی پیشرفته و سطح حقوق بالا نیز مورد توجه قرار گرفته است.

آمریکا بی شک جزء کشورهای قوی و توسعه یافته در دنیا محسوب می گردد و سالانه مهاجران بسیاری را از سراسر جهان مجذوب خود می نماید.

 

مهاجرت و اخذ اقامت دائم آمریکا

 

اقامت دائم

اقامت دائم

راه های مهاجرت به این کشور از طریق :سرمایه گذاری، ازدواج، نامزدی، کار، تحصیل و… است.ویزای سرمایه گذاری این کشور ویزای EB5نام دارد. برای سرمایه گذاری در این کشور باید مبلغی حدود 1.000.000 $ دلار آمریکا را در نظر داشته باشید.

 

یکی درگیر از راه های موجود برای مهاجرت به کشور آمریکا از طریق کار می باشد که این ویزا به EB3 نام گذاری شده است، البته در حال حاضر این ویزا با توجه به تحریم های صورت گرفته و سیاست های اخذ شده برای ایرانیان صادر نمی گردد.

 

برای مهاجرت به کشور آمریکا از طریق تحصیل شما نیازمند اخذ پذیرش از یک دانشگاه آمریکایی می باشید.همچنین باید سطح نمرات عالی و مدرک زبان معتبری را ارائه دهید تا شانس بیشتری برای قبول شدن اقامتتان داشته باشید لازم است بدانید اخذ پذیرش از یک دانشگاه معتبر آمریکایی کار بسیار مشکلی است.

 

کشور استرالیا

 

کشور استرالیا به لحاظ وضعیت آموزشی و صدور ویزای کار یکی از کشور های مناسب برای دریافت اقامت دائم است که در طی سال های اخیر در لیست کشورهای برتر برای مهاجرت قرار گرفته است.

در این کشور نرخ بیکاری بسیار پایین است و حتی در شرایط رکود، وضعیت اقتصادی مناسبی دارد و کاملا پیشرفته است. نکته ای که در این کشور در خصوص دریافت اقامت وجود دارد این است که می توانید بعد از 5 سال کار کردن در این کشور اقامت دائم خود را دریافت نمائید.

مقاله پیشنهادی:اقامت از طریق ویزای کاری

مهاجرت و اخذ اقامت در استرالیا

 

از جمله راه های مهاجرت به این کشور مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و… می باشد. ویزای سرمایه گذاری و اخذ ویزای کار در این کشور به صورت امتیاز بندی می باشد.

لازم است بدانید هزینه تحصیل در این کشور دو برابر کشور کانادا است و هزینه زندگی نیز در این کشور بالاتر از کشورهای دیگر می باشد. هزینه زندگی سالیانه در کشور کانادا حدود 12.000 $ دلار کانادا می باشد در حالیکه هزینه زندگی در کشور استرالیا حدود 18.000 $ دلار استرالیا می باشد و در نتیجه می توان گفت هزینه تحصیل و زندگی در کشور کانادا بسیار مقرون به صرفه تر است.

 

کشور نیوزلند

 

این کشور از لحاظ جاذبه های گردشگری بسیار جذاب است و به دلیل همسایگی با کشور استرالیا از قوانین آن کشور تبعیت می نماید. با توجه به تولید ناخالص ملی که ارائه داده است جزء کشورهایی با اقتصاد پیشرفته و پررونق محسوب می شود.

از مزایای دریافت اقامت دائم این کشور این است که با اخذ اقامت کشور نیوزلند شما می توانید به 172 کشور دنیا بدون اخذ ویزا مهاجرت نمائید. این کشور همچنین دارای استاندارهای بالایی برای زندگی و تحصیل می باشد که می توانید برای دریافت اقامت دائم آن اقدام نمائید.

 

مهاجرت و اخذ اقامت نیوزلند

اقامت دائم

اقامت دائم

راه های مهاجرت به نیوزلند شامل مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، کار، تحصیل و… است. ویزای کار و سرمایه گذاری در این کشور نیز مانند کشور استرالیا و کانادا به صورت امتیاز بندی می باشد.

برای اخذ اقامت دائم این کشور امتیازات شما باید به حد نصاب برسد و واجد شرایط اخذ اقامت دائم باشید.برای ورود به کشور نیوزلند می توانید از طریق تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی نیز اقدام نمایید.موسسه مهاجرتی آوات در این راه می تواند شما را همراهی کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *