اقامت, امارات

شرایط اقامت در دبی چگونه است؟

شرایط اقامت در دبی
ما در این مقاله شرایط اقامت در دبی و اخذ اقامت دبی را مورد تحلیل و بررسی قرار داده ایم. شرایط اقامت در دبی و ویزا هایی که برای اقامت دبی صادر می شود به مدت 2 سال اعتبار دارند که این ویژگی یکی از مزیت های بزرگ و خاص دبی نسبت به سایر کشورها محسوب می شود.

بررسی شرایط اقامت در دبی

شرایط اقامت در دبی

از مزیت های زندگی در کشور امارات می توان به اقامت سطوح عالی، شرایط مناسب و مطلوب کسب و کار و بازار کار، شرایط تحصیلی ایده آل، حداقل مالیات و … اشاره کرد. درست است که قوانین و مقررات خاصی برای گرفتن اقامت دائم کشور امارات و شهر دبی وجود دارد.
ولی این کار امکان پذیر است. اگر متقاضی مهاجرت به دبی تمام مدارک و مراحل را به درستی ارائه و انجام داده باشد می تواند بعد از مدت کوتاهی اقامت دبی را به دست آورد.
پیشنهاد ما به متقاضیان مهاجرت و اخذ ویزای دبی این است که برای این که مراحل و مدارک مهاجرت شان به درستی طی شود و هزینه ای که در این راه صرف می کنند هدر نرود بهتر است از مشاوره های تخصصی و حرفه ای وکلا و همچنین کارشناسان موسسه های معتبر کمک بگیرند.

شرایط اقامت در دبی و راه های گرفتن اقامت دبی:

  •  شرایط اقامت در دبی از طریق کار
  •  شرایط اقامت در دبی از طریق ازدواج
  • شرایط اقامت در دبی از طریق سرمایه گذاری
  •  شرایط اقامت در دبی از طریق تولد فرزند

اقامت اخذ ویزای دبی

از شرایط می توان به مزیت های اخذ ویزای دبی اشاره نمود. ویزاهای اقامت دبی 2 ساله هستند که پس از اتمام اعتبار می توان به دفعات نامحدود آن را تمدید کرد.
افرادی که به دبی مهاجرت می کنند می توانند ویزای اقامت دبی را دریافت و به صورت دائمی در این کشور زندگی نمایند و علاوه بر این کار می توانند برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود نیز، اقامت بگیرند.
برای متقاضیانی که موفق به اخذ اقامت دبی شده اند یک کارت شناسایی صادر می شود که به منزله پاسپورت است و این کارت در سراسر امارات اعتبار دارد.
که برای حفظ اعتبار ویزای اقامت دبی، شخص خارجی باید هر 6 ماه یک بار به این کشور سفر کرده و وارد خاک این کشور شد. در غیر این صورت ویزای او مسدود می شود و برای اینکه ویزای خود را از مسدود بودن خارج کند باید هزینه جداگانه ای بپردازد.
دبی مشهورترین و لوکس ترین شهر امارات است که شهری فوق مدرن و لوکس است. یکی از شهرهایی که همیشه مورد توجه افرادی که خواهان مهاجرت به کشور امارات بودند.
مهاجرت به دبی است. این شهر بسیار پیشرفته است به همین علت در یک دهه گذشته به یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری و محبوب ترین مقاصد اقامتی تبدیل شده است.
آمار مهاجرت به دبی بسیار بالاست سالانه افراد زیادی برای کار، زندگی و تحصیل به این شهر مهاجرت می کنند. از این رو ما در این مقاله تلاش کرده ایم شرایط را برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به دبی دارند ولی هیچ گونه اطلاعاتی در این زمینه ندارند را به طور مختصر شرح دهیم.

 اقامت از طریق تحصیل

شرایط اقامت در دبی

در دبی دانشگاه ها و مراکز آموزشی معتبر و برگزیده ای وجود دارد که طیف گسترده و مختلفی از دوره ها و برنامه های آموزشی را ارائه می دهند. به دلیل آنکه دانشگاه های دبی دارای سطح علمی بسیار بالا و پیشرفته و همچنین دارای اعتباری بین المللی می باشند. به گونه ای که در رنکینگ و رتبه بندی های جهانی قرار دارند از این رو شرایط برای متقاضیان تحصیل در امارات را در زمینه تحصیلی فراهم نموده اند.

 اقامت از طریق ازدواج

ازدواج دیگر روشی است که شرایط اقامت در دبی را برای متقاضیان مهاجرت به دبی فراهم می کند. مهاجرت به دبی و کشور امارات از طریق ازدواج یک طرف است و قانون آن مانند قانون ایران است.
بدین شکل که اگر مردی اماراتی با زنی خارجی ازدواج نماید زن تابعیت و اقامت امارات را به دست می آورد ولی اگر زنی اماراتی با مردی از اتباع خارجه ازدواج نماید مرد نمی تواند اقامت امارات را کسب نماید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

متقاضیانی که قصد مهاجرت و گرفتن اقامت دبی و کشور امارات را دارند توجه داشته باشند که روش دیگری که منجر به اخذ اقامت دبی می شود سرمایه گذاری در دبی و ثبت شرکت است.
از مزیت های دیگر این است که از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آن به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توان اقامت دبی را به دست آورد.

اخذ ویزای دبی

شرایط اقامت در دبی

وجود ویژگی های منحصر به فردی چون اقتصاد پویا، موقعیت استراتژیک و جغرافیای خاص کشور امارات و شهر دبی، پایین بودن نرخ مالیات دبی و همچنین تسهیلات بی شمار و گسترده ای که برای سرمایه گذاران خارجی در امارات و دبی در نظر می گیرند باعث مهاجرت بسیاری از سرمایه گذاران خارجی به امارات دبی شده است.
 از گزینه ها و روش های مهاجرت موفق به دبی و در نهایت اخذ اقامت دبی
 سرمایه گذاری در دبی و کار در دبی می باشد. لازم به ذکر است که بدانید فعالیت در شرکت تاسیس شده در دبی می تواند واقعی یا صوری باشد اما در هر صورت معاف از مالیات است.
یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در دبی خرید ملک مسکونی می باشد که این کار نیز شرایط را ﺁسان می سازد. البته به این شرط که ارزش ملک مسکونی خریداری شده یک میلیون درهم باشد. ویزایی که متقاضی مهاجرت به دبی از این طریق اخذ می نماید 2 سال اعتبار دارد.
ولی در مدت این 2 سال اجازه کار یا فعالیت شغلی را در دبی ندارد. متقاضی می تواند پس از اتمام این دو سال و انقضای ویزا نسبت به اخذ اقامت دائم دبی اقدامات لازم را انجام دهد و پس از آن به تجارت و کسب و کار خود در دبی بپردازد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *