کاری, نروژ

صفر تا 100 مهاجرت کاری به نروژ برای ایرانیان

مهاجرت کاری به نروژ

برای درخواست مهاجرت کاری به نروژ ابتدا باید بدانید بر طبق قوانین اداره مهاجرت آن کشور شما در آخرین اولویت برای تصدی شغلی که متقاضی داشته باشد قرار دارید. در ضمن در تمامی قوانین اداره مهاجرت نروژ به تکرار بیان شده است که، شما باید دارای مهارت حرفه ای در زمینه کار درخواستی باشید.

مهاجرت کاری به نروژ

برای نحوه اقدام در کل دو حالت وجود دارد، اول اینکه شما با درخواست کاری در نروژ خود مستقیما برای مهاجرت کاری اقدام کنید و یا با ارائه رزومه کاری خود به کار فرمای کاری مد نظرتان، آنها برای شما اقدام کنند. عموما حالت دوم در صورت رزومه کاری خاص و یا شرایط علمی و تجربه کاری متفاوت رقم می خورد.
با دانستن پیش زمینه بالا، چک لیست درخواست کار در نروژ را برای شما بررسی و راه حل های دریافت این نوع ویزا را شرح خواهیم داد.

در حال حاضر کشور آلمان بهترین شرایط را برای جذب نیروی کار دارد. پیشنهاد ما این است که مقاله ویزای کار آلمان یا شرایط کار در آلمان را هم مطالعه کنید.

شرایط کلی مهاجرت کاری به نروژ

قبل از هر توضیح باید بگوییم استفاده از این لیست، در زمان ملاقات با پلیس نروژ و یا سفارت یا کنسولگری آن می باشد. همچنین باید در این لیست و کپی های تهیه شده از آن کلیه مدارک درخواست شده را قرار دهید.
شما باید همچنین اسناد اصلی را به مقامات ذکر شده تحویل دهید.

درخواست اجازه اقامت

اگر کارفرمای شما در نروژ بخواهد از طرف شما برای مهاجرت کاری به نروژ درخواست اجازه اقامت کند، باید اجازه کتبی از شما داشته و در آن صورت ارائه کپی مدارک کاری و تحصیلی شما از طرف کارفرما بدون اشکال می باشد.
مدارک تحصیلی و تجربه کاری شما باید به زبان های انگلیسی یا نروژی ترجمه شده باشد.
مهم ترین مسئولیت شما این است که اطمینان حاصل کنید تمامی اسناد موجود در لیست زیر را برای درخواست خود ارائه کرده اید. در غیر این صورت و با کسر بودن مدارک، درخواست مهاجرت کاری به نروژ برای شما رد خواهد شد.

نکته : برخی سفارتخانه ها ممکن است در صورت درخواست خارج از کشور، مدارک اضافی بر اساس شرایط محلی شما درخواست کنند که شما ملزم به ارائه آن مدارک هستید.

چک لیست درخواست مهاجرت کاری به نروژ

مستندات شما در هنگام ارائه باید برای اولین بار درخواست شده باشد و در صورتی که قبلا درخواست کرده اید به احتمال زیاد رد خواهد شد.

1. کپی از گذرنامه و کلیه صفحات که در آن توضیحاتی داده شده

• اگر درخواست خود را داخل نروژ انجام می دهید تنها اصل گذرنامه کافی می باشد.

• در صورتی که درخواست مهاجرت کاری به نروژ را خارج از آنجا انجام می دهید باید هم اصل و هم کپی را ارائه دهید.

• و اگر کارفرمای شما با اجازه کتبی از طرف شما درخواست مهاجرت کند، تنها کپی مدارک کفایت می کند.

2. نامه امضا شده از پورتال برنامه اداره مهاجرت نروژ که همان فرم درخواست می باشد

• نامه پیوستی می باشد که در جواب درخواست آنلاین که ثبت کرده اید برای شما ارسال می شود. باید آنرا چاپ و با خود به همراه داشته باشید.

3. دو عکس جدید با اندازه گذرنامه جدید با پس زمینه سفید

4. اسناد و مدارکی باید ارائه دهید مبنی بر اینکه شما جایی برای زندگی در نروژ دارید

• این می تواند شامل یک خانه، آپارتمان، یک اتاق در یک آپارتمان مشترک یا موارد مشابه باشد. اگر اجاره نامه دارید باید قراردادی که توسط صاحب خانه، مدیر یا کارگزار مسکن تایید شده است، در اختیار داشته باشید. توصیه می شود شماره آپارتمان که در قرارداد مشخص شده که شامل یک حرف و چهار عدد مثل U0138 می باشد را ذکر کنید.

اگر هنوز برای اسکان خود محلی را تهیه نکرده اید می توانید در توضیحات در یک برگه جداگانه شرح دهید درباره جایی که می خواهید زندگی کنید و یا چگونه می خواهید آنرا تهیه کنید.

5. مدارک آموزش تحصیلی و حرفه ای که برای مهاجرت کاری به نروژ لازم دارید

• برای این مدرک در سایت اداره مهاجرت نروژ (UDI)، فایل پی دی اف 3 صفحه ای قرار داده شده، آنرا دریافت و چاپ می کنید و سپس کلیه موارد را با دقت پر می کنید باید بدانید که مبنای قضاوت درباره مدارک تحصیلی شما این فرم می باشد.
• اگر تحصیلات خود را در یک دانشگاه یا کالج تحصیلی انجام داده اید، باید اسناد و مدارکی که نشان دهد شما چه تحصیلاتی یا مدرک تحصیلی دارید را در اختیار داشته باشید.
• در صورتی که شما دارای تحصیلات یا یک دوره آموزشی حرفه ای را در سطح دبیرستان کامل کرده باشید باید در هر دو مورد دیپلم و کپی از نمرات که نشان دهد مدت زمان و تحصیل، سطح و محتوا را نشان می دهد باید همراه داشته باشید.
• اگر کارفرما از طرف شما درخواست داده باشد می تواند از مدارک گفته شده با اجازه کتبی از طرف شما یک سری کپی ارائه دهد. در صورت لزوم بعدا شما اصل مدارک را باید تحویل دهید.

6. مدارک تجارب کاری برای درخواست مهاجرت کاری به نروژ

• اگر قصد دارید مهاجرت کاری به نروژ را برای فعالیت در صنعتی انجام دهید و در آن حرفه یک توافقنامه جمعی اعمال می شود،  باید یک کپی از صفحه اول توافق نامه تهیه و همچنین یک نسخه از صفحه ای که نرخ های دستمزد پرداختی را نشان می دهد، جایی که کارفرما میزان پرداخت شما را مشخص کرده ارائه کنید.
• اگر قصد فعالیت در صنعتی را دارید که هیچ توافق نامه ای جمعی در آن اعمال نمی شود باید اسنادی را ارائه کنید که میزان پرداختی به شما از کمترین دریافتی محل کاری مورد نظر شما کمتر نباشد.
• شما باید اسنادی را که حاوی اطلاعات دقیق کارفرمایان پیشین شما است، در مورد مدت زمانی که در آنجا مشغول به کار بوده اید، چه آموزشی هایی را داده اید، دستاوردهای کاری و مدارک تحصیلی خود را باید همراه داشته باشید.
• شما فقط باید مستندات کار را علاوه بر مدارک تحصیلی یا به جای آن مستند سازی کنید، اگر تجربه کاری باید بخشی از ارزیابی اینکه آیا شما یک کارگر ماهر هستید یا نه، باید دارای مدارک مستدل و کافی باشد زیرا مبنای قضاوت درباره مهارت شما می باشد.
کلیه موارد گفته شده باید تهیه و در لیست تکمیل و امضا شود.

منبع: سفارت نروژ

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *