نروژ

تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان

تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان
زبان بیشتر مردم نروژی است، خیلی از دانشجویان گزینه تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان بدلیل سختی زبان نروژی انتخاب می کنند.  علاوه بر آن بعضی از نروژی زبانان در دانمارک، آلمان، انگلستان، اسپانیا، کانادا و آمریکا نیز وجود دارند زبان نروژ به طور گسترده استفاده می شود، اما زبان دانیش برای مکان های رسمی مانند تحصیلات عالی تر و زبان ادبیات صحبت می شود. در ادامه درباره تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان توضیحات جامعی را در اختیارانتان قرار خواهیم داد پس تا انتهای این مطلب با تیم آوات همراه باشید.

تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان

تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان
شما ممکن است از فضای غیر رسمی در محوطه دانشگاه ها  شگفت زده شوید. معلمان به آسانی در دسترس هستند، تحصیلات اغلب در گروه های کوچک اتفاق می افتد و مورد تشویق قرار می گیرید.
این بهترین راه برای آماده سازی شما برای آینده است. تعدادی از دوره های آموزشی به زبان انگلیسی تدریس می شود.
افراد غیر انگلیسی زبان می توانند مهارت های انگلیسی خود را در طول تحصیلات خود در نروژ بهبود بخشند. سطح بالایی از زبان انگلیسی در جامعه به طور کلی باعث می شود، که به راحتی در نروژ تحصیل و زندگی کنید.

شرایط تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان چگونه است.

 با حضور در دوره های آموزش زبان انگلیسی یا نروژی و گذراندن حداقل 60 واحد از دانشگاه های نروژ ی امکان پذیر است. چرا که یکی از ضروریات لاینفک تحصیل در کشور زیبای نروژ، ارائه نمره آزمون زبان می باشد. در واقع، شما از دو طریق با مدرک زبان و بدون مدرک زبان می توانید پذیرش خود از دانشگاه های نروژ را اخذ نمائید.
اما به خاطر داشته باشید که هر دو روش مستلزم اراده نمره زبان است.دوره های آموزش زبان نروژی توسط دانشگاه ها و کالج های زبان مختلفی در کشور نروژ برای متقاضیان و علاقه مندان مهاجرت تحصیلی در نروژ برگزار می شود. این دوره ها در واقع دوره های آمادگی جهت شرکت در آزمون زبان می باشد و پس از قبولی در آزمون مذکور به متقاضیان مدرک زبان اعطا می شود.

شرایط مهاجرت برای تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی نروژ نوعی ویزای اعطایی به دانشجویان علاقه مند تحصیل در نروژ می باشد. اگر چنانچه دوره تحصیلی شما در نروژ بیش از 3 ماه باشد، شما باید نسبت به درخواست ویزای تحصیلی نروژ اقدام نمائید.
مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ به شرح ذیل است:
• پاسپورت معتبر به علاوه کپی صفحه اطلاعات
• فرم تکمیل شده درخواست ویزای نروژ
• دو قطعه عکس پاسپورتی 2×2
• نامه پذیرش فول تایم از موسسه آموزش عالی معتبر
• مدرک اثبات سکونتی در نروژ مثل اجاره خانه
• کرون) در سال NOK 100 920 (مدرک اثبات تمکن مالی با مبلغی معادل
• اطلاعات داده های زیستی  از متقاضی

مقاطع قبل دانشگاه

گفتنی است تحصیل در نروژ در مقطع دبیرستان تماما به زبان نروژی می باشد. و برای به اخذ پذیرش در این مقطع حداقل می بایست مدارکی دال بر تسلط بر زبان نروژی جهت دریافت ویزای تحصیلی نروژ تسلیم سفارت  نروژ کنید.

دوره های آموزش زبان نروژی

تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان
۴۸ برای متقاضیانی است که هیچ پیش زمینه ای در رابطه با زبان نروژی ندارند. طول این دوره : 1A سطح ساعت بوده که به صورت جلسات هفتگی ۴ ساعته برگزار می شود.
برای متقاضیانی است که در رابطه با زبان نروژی پیش زمینه دارند، که این موضوع از طریق: A2 سطح برگزاری آزمون مشخص می شود. طول این دوره ۴۸ ساعت بوده که به صورت جلسات هفتگی ۴ ساعته برگزار می شود. در طی یک دوره ۷۸ ساعته در قالب جلسات هفتگی ۴ ساعته برگزار می شود. :B1 سطح

هزینه دوره های زبان نروژ

هزینه دوره های زبان نروژ بستگی به نوع دوره و اعتبار آن دارد. در صورتی که بخواهید کل دوره های زبان نروژ را با اعتبار بالا بگذارنید. هزینه کلی بالا است اما شامل تخفیف خوبی خواهید شد در خصوص دوره های دیگر می بایست در ابتدا اعتبار دوره به طور دقیق مشخص شود.
یکی از مهمترین موضوعاتی که در خصوص دوره های زبان نروژ باید بررسی شود سنجش سطح شما است. اگر شما به موارد پایه ای زبان انگلیسی آشنا باشید. تحصیل شما از دوره های بالاتر شروع می شود و می توانید در انتخاب دوره های زبان نروژ در ابتدا از مشاوره های لازم را برخوردار باشید.

شرایط تحصیل در نروژ در مقطع های کارشناسی تا دکترا

در این مقاطع اگر مدرک زبان ندارید. ممکن است با توجه به رشته و دانشگاه از شما درخواست کنند. به گذراندن یک دوره یکساله زبان نروژی بصورت رایگان بپردازید که این دوره برای شما رایگان می باشد.

افتتاح حساب در زمان تحصیل در نروژ

برای باز کردن یک حساب بانکی در بانک نروژ، به یک شماره هویت نروژی نیاز خواهید داشت. شما می توانید بین بانک های محلی یا منطقه ای در سراسر نروژ افتتاح حساب کنید. بعضی از بانک ها نیز بانک های آنلاین خالص و بدون شاخه فیزیکی هستند. بانک های نروژی راهکارهای پیشرفته ای را برای بانکداری آنلاین در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید حساب های خود را مدیریت کنید.

بیمه سلامت

خدمات بهداشتی در نروژ دارای استانداردهای بالا هستند. در اغلب موارد، اگر شرایط خاصی پیش برود، درمان رایگان است. این پیش نیازها بسته به ملیت فعلی شما و مدت اقامت در نروژ متفاوت است. هزینه دارو فقط در صورتی پوشش داده می شود که شما در بیمارستان بستری و یا از یک بیماری جدی رنج می برید و عضو بیمه ملی، بیمه نروژ هستید یا کارت بیمه بهداشتی اروپا یا یکی دیگر از انواع تامین اجتماعی که این هزینه ها را پوشش می دهد باشید.
هر آنچه که درباره تحصیل در نروژ باید بدانید می توانید با تماشای فیلم آقای جهانیان مدیر عامل آوات کسب نمایید.

تاریخ های اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ

دانشگاه های نروژ دانشجویان خارجی را برای ترم سپتامبر پذیرش می کنند. که باید از پیش نسبت به تاریخ ثبت نام آگاه بود. اگر شما برای تحصیل در نروژ اقدام می نمائید اکثر دانشگاه های این کشور از ژانویه تا فوریه برای ثبت نام باز هستند.
نروژ کشوری ایده آل برای تحصیل رایگان و با کیفیت بالای آموزشی محسوب می شود. اگر شما نیز به دنبال فرصتی برای تحصیل رایگان در کشورهای خارجی مخصوصا در قاره سبز هستید،با توجه به شرایطی که برایتان توضیح دادیم نسبت به تحصیل اقدام نمایید.

برای اشتغال به کار نروژی بیاموزید

چه دنبال شغل پاره‌وقت بگردید و چه تمام وقت، مهم است که نروژی بیاموزید. هر چند نروژی‌ها انگلیسی را خوب حرف می‌زنند؛ اما بیشتر کارفرما ها ترجیح می‌دهند کارمندانشان تا حدی نروژی بدانند، در بیشتر موارد نیاز به مهارت حرف زدن به زبان نروژی دارید. بنابراین بهترین توصیه برای شما این است: هر چه سریع‌تر نروژی یاد بگیرید.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =