انگلستان, تحصیلی

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان چیست؟

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان

بسیاری از افراد به دنبال آگاهی از شرایط ویزای تحصیلی انگلستان هستند این شرایط با توجه به سن افراد و مدت زمان تحصیل آن‌ها متفاوت می باشد. کشور انگلستان سه نوع ویزا را برای تحصیل در این کشور در نظر گرفته است ما در این مقاله به معرفی انواع ویزاهای تحصیلی در انگلستان و شرایط این نوع ویزاها خواهیم پرداخت.

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان برای کودکان

بسیاری از افراد تمایل دارند که کودکان خود را جهت تحصیل روانه ی کشور های دیگر کنند. کشور انگلستان به دلیل داشتن بالاترین سطح آموزشی و همچنین امنیت بسیار بالا در جهان، همواره مورد توجه بسیاری از خانواده ها بوده است. بسیاری از دانش آموزان بین المللی که در انگلستان تحصیل می کنند در مدارس شبانه روزی این کشور مشغول درس خواندن هستند. افراد 4 تا 17 ساله که قصد تحصیل در انگلستان دارند باید ویزای Tier 4 child را دریافت کنند. برای دریافت ویزای Tier 4 child داشتن هیچ مدرک زبان انگلیسی اجباری نیست.

از مهم ترین شرایط ویزای تحصیلی انگلستان برای کودکان می توان به دریافت نامه ی پذیرش از سوی مدارس انگلستان اشاره کرد بدون داشتن این نامه نمی توان جهت دریافت ویزای Tier 4 child اقدام کرد. همچنین ارائه ی مدارکی دال بر اینکه شخص توانایی مالی جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور انگلستان را دارد الزامی می باشد.

از دیگر شرایط ویزای تحصیلی انگلستان برای کودکان داشتن رضایت نامه از والدین یا سرپرست قانونی آن‌ها می باشد. افراد با داشتن این ویزا می توانند یکی از والدین خود را به عنوان همراه به این کشور ببرند. برای دریافت ویزای Tier 4 child باید مبلغ 335 پوند پرداخت کرد و جهت دریافت مراقبت های بهداشتی نیز باید هزینه ای جداگانه پرداخت نمود.

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان برای دانشجویان

به دلیل موقعیت منحصر به فرد دانشگاه های انگلستان در سر تا سر جهان، همواره افراد بسیاری به دنبال تحصیل در این دانشگاه ها هستند. متقاضیان جهت تحصیل در دانشگاه های انگلستان باید ویزای Tier 4 General را دریافت کنند. داشتن سن بالای 16 سال برای دریافت این نوع ویزا الزامی می باشد.

از مهم ترین شرایط ویزای تحصیلی انگلستان برای دانشجویان داشتن پذیرش از طرف یکی از دانشگاه های انگلستان است. برای دریافت این نوع ویزا شخص بایستی اثبات کند که دارای توانایی مالی برای پرداخت هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی در کشور انگلستان است.

یکی دیگر از شرایط ویزای تحصیلی انگلستان برای دانشجویان داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره ی 6 می باشد. از طرفی فرد متقاضی برای دریافت این نوع ویزا به هیچ عنوان نباید دارای تابعیت کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و یا سوئیس باشد. افراد متقاضی برای دریافت این نوع ویزا باید حداقل سه ما قبل از آغاز ترم تحصیلی در کشور انگلستان اقدام کنند و مدت اعتبار این ویزا بر اساس دوره ی تحصیلی متقاضی متغیر است.

افراد با استفاده از این ویزا می توانند شخصی را به عنوان همراه با خود به انگلستان ببرند. با این ویزا نمی توان به صورت تمام وقت در انگلستان مشغول به کار شد و کار کردن حدود 10 ساعت در هفته برای دانشجویان کارشناسی و 20 ساعت در هفته برای دانشجویان کارشناسی ارشد حین تحصیل بلامانع می باشد.

یکی از مهمترین شرایط ویزای تحصیلی انگلستان برای دانشجویان ارائه ی نامه ی CAS به سفارت است که این نامه در حقیقت تأییدیه ی پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه مورد نظر است و مدت اعتبار آن 6 ماه می باشد.متقاضیان باید جهت دریافت این نوع ویزا مبلغ 335 پوند پرداخت نمایند و همین هزینه را هم برای هر کدام از همراهان خود نیز باید پرداخت کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی:

 • ارائه ی ترجمه ی دیپلم و ریز نمرات
 • ارائه ی ترجمه ی پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 • ارائه ی مدرک آیلتس برای هر مقطع
 • ارائه ی SDF (انگیزه نامه)
 • ارائه ی گذرنامه ی متقاضی و همراهانش
 • ارائه ی شناسنامه ی متقاضی و همراهانش
 • ارائه ی اسناد مربوط به تولد و ازدواج
 • ارائه ی مدارک نشان دهنده ی توانایی مالی متقاضی

در این نوع ویزا می توان تحت شرایط خاصی برای تمدید این ویزا اقدام کرد.

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان برای دوره های کوتاه مدت

عده ای برای تحصیل در دوره های کوتاه آموزشی و همچنین گذراندن دوره های تحقیقاتی کوتاه مدت به کشور انگلستان مهاجرت می کنند. افراد برای این منظور باید ویزای کوتاه مدت (SHORT TERM) را دریافت کنند. از شرایط ویزای تحصیلی انگلستان برای دوره های کوتاه مدت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دوره ی تحصیلی حتماً باید کوتاه مدت باشد.
 • افراد متقاضی به هیچ عنوان نباید از اتباع اتحادیه ی اروپا یا سوئیس باشند.
 • افراد متقاضی به هیچ عنوان نباید از اتباع بریتانیا و یا دو ملیتی باشند.
 • افراد با این نوع ویزا نمی توانند در مدارس دولتی کشور انگلستان تحصیل کنند.
 • افراد با این ویزا حق هیچ گونه کار و فعالیت تجاری در انگلستان را ندارند.
 • این ویزا قابل تمدید نیست و مدت آن محدود است.
 • با این ویزا نمی توان شخصی را به عنوان همراه به کشور انگلستان برد.

با این ویزا نمی توان از تسهیلات عمومی کشور انگلستان نظیر grant و fund استفاده کرد.

به طور کلی مدت اقامت در کشور انگلستان با استفاده از این ویزا به دو دوره ی 6 ماهه و 11 ماهه تقسیم می گردد. دوره ی 6 ماهه مناسب افراد بالای 18 سال است که برای گذراندن دوره ی کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی و یا گذراندن یک دوره ی کوتاه تحقیقاتی به انگلستان مهاجرت کرده اند و دوره ی 11 ماهه برای افراد بالای 18 سال که به قصد گذراندن دوره ی آموزش زبان انگلیسی به این کشور مراجعه کرده اند، است. برای دریافت این ویزا باید حداکثر 3 ماه پیش از سفر به کشور انگلستان اقدام کرد.

برای دریافت ویزای 6 ماهه باید مبلغ 93 یورو پرداخت کرد و برای دوره ی 11 ماهه مبلغ 179 یورو لازم است.

همانطور که ملاحظه نمودید افراد جهت تحصیل در کشور انگلستان باید با توجه به شرایط خود یکی از ویزاهای تحصیلی در این کشور را دریافت دارند. هر کدام از این ویزاها دارای شرایط خاص خود هستند آگاهی از شرایط ویزای تحصیلی انگلستان به افراد کمک می کند تا برای تحصیل در این کشور بهتر تصمیم گیری نمایند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *