انگلستان, تحصیلی

مدارس شبانه روزی در انگلستان

مدارس شبانه روزی در انگلستان

مدارس شبانه روزی در انگلستان به دلیل داشتن امکانات عالی آموزشی همواره انتخابی پرطرفدار برای تحصیل دانش آموزان محلی و خارجی بوده اند. این مدارس که تعداد آن­‌ها در انگلستان به 500 عدد می­ رسد، شرایط تحصیل و امکانات سکونت را برای دانش ­آموزان تا سقف 18 سال فراهم می­ آورد و به آن­‌ها برای ارتقای سطح مهارت، دانش و آمادگی جهت ورود به دانشگاه­ های معتبر کمک می ­کند.

مدارس شبانه روزی در انگلستان

علت این که مدارس شبانه روزی در انگلستان تبدیل به یکی از بهترین انتخاب‌­ها برای تحصیل شده ­اند، نظارت و کنترل دقیق دولت بر کیفیت آموزشی و رفاهی دانش ­آموزان در این مدارس است که این مدرسه­ ها را ملزم به رعایت قوانین مرتبط با آموزش و پرورش می­ سازد.

سیستم کار مدرسه ­های شبانه ­روزی در انگلستان چگونه است؟

اکثر مدارس شبانه روزی در انگلستان 2 دسته دانش ­آموز را پذیرش می ­کنند، دانش ­آموزان انگلیسی و دانش­ آموزان خارجی یا بین المللی. افرادی که دانش­ آموزان روزانه خوانده می ­شوند، هر روز بعد از اتمام زمان درس نزد خانواده خود می ­روند، اما محل زندگی دانش ­آموزان شبانه­ روزی که به آن‌­ها Boarder گفته می­ شود، همان مدرسه است. کنار هم قرارگیری این دو دسته از دانش ­آموزان منجر به رشد اجتماعی هر دو می­ شود.

علاوه بر این، مدارس شبانه روزی در انگلستان اکثراً دوجنسیتی هستند. دانش­ آموزان دختر و پسر سر کلاس کنار هم درس می­ خوانند، اما خوابگاه­ های جدا از هم دارند، البته در این بین برخی از مدارس نیز تنها میزبان پسران یا دختران می­ باشند.

از لحاظ سنی نیز می­ توان گفت که کودکان زیر هفت سال تنها می ­توانند دانش­ آموز روزانه باشند یعنی مدرسه اقامت آن‌­ها را تقبل نمی­ کند ولی دانش ­آموزان بالای هفت سال، به عنوان دانش ­آموز شبانه نیز پذیرفته می­ شوند. اجبار سنی برای شروع تحصیل در مدارس شبانه ­روزی انگلستان وجود ندارد و در سنین بالاتر برای مثال 11 یا حتی 16 سالگی نیز دانش ­آموزان ثبت­ نام می­ شوند.

دلیل انتخاب مدارس شبانه روزی در انگلستان

دلایل مختلفی برای تصمیم بر ادامه تحصیل در این مدارس وجود دارد که از مهم­‌ترین آن‌­ها می ­توان به موارد زیر اشاره کرد

زندگی در یک جامعه بین المللی

تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان برای افرادی با فرهنگ و ملیت­‌های مختلف و پیروان ادیان گوناگون امکان­پذیر است. از این رو، دانش ­آموزانی که در این مدارس درس می­ خوانند و زندگی می ­کنند می ­توانند تجربه فوق العاده ­ای در کسب مهارت­ های دوست­یابی و آشنایی با فرهنگ­ های مختلف جهان به دست آورند.

کیفیت بسیار بالای آموزشی و رفاهی

همان­ طور که در قسمت ­های قبل گفته شد، مدارس شبانه روزی در انگلستان تابع قوانینی سخت­گیرانه و ملزم به رعایت استانداردهای بالای آموزشی و رفاهی هستند. از این رو دانش­ آموزان می­ توانند در فضایی با کیفیت تدریس عالی، محل زندگی مناسب و با بهره بردن از امکانات رفاهی ایده­ آل، به تحصیل بپردازند.

آمادگی شغلی مناسب

مدارس شبانه روزی در انگلستان، پس از تحصیل در انگلستان فرد مدارکی را به او ارائه می ­دهند که مورد تأیید بسیاری از نهادها و شرکت­ ها است و کارفرمایان را به استخدام فرد فارغ التحصیل ترغیب می­ سازد. از این گذشته، زندگی در میان دانش ­آموزان بین المللی و همین ­طور تقویت فرهنگ و زبان انگلیسی به آماده شدن هرچه بیشتر فرد برای ورود به بازار کار می ­انجامد. از این رو تحصیل در چنین مدارسی به افراد کمک می­ کند تا شانس بالاتری برای کار در شغل ایده ­آل خود داشته باشند.

ارتقای دانش زبانی

شاید شما هم شنیده باشید که آموختن زبان غیرمادری در سنین کمتر، بازده بالاتری دارد. تحصیل در انگلستان به کودک کمک می ­کند تا به مرور دانش زبان خود را بالا برده و به بهترین سطح برساند. داشتن مهارت بالای زبان به دانش ­آموز برای ورود به کالج ­ها و دانشگاه­ های معتبر نیز کمک شایانی می ­کند و این امکان در کلاس­ های درس باکیفیت این مدارس به خوبی فراهم است.

پیشرفت در زمینه ­های هنری و ورزشی

متد آموزشی در مدارس شبانه ­روزی انگلستان به نحوی است که آموزش مهارت­ های جانبی از جمله هنرهای نمایشی، مهارت سخنرانی، ورزش، هنر، موسیقی و … از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مدارس عقیده بر این است که آموختن هنر و ورزش می­ تواند علاوه بر بهبود وضعیت سلامت دانش ­آموز به رشد خلاقیت و ارتقای اعتماد به نفس او نیز کمک کند.

از این رو در اکثر مدارس شبانه روزی انگلستان، کلاس­ های اختیاری در این حوزه‌­ها در اوقات فراغت دانش ­آموزان ارائه می­ شود که دانش ­آموزان می ­توانند هر کدام از آن‌­ها را انتخاب کرده و در آن­ها شرکت کنند. این کلاس­‌ها عبارت ­اند از: شطرنج، رقص، فوتبال، اسکی، قایقرانی، برنامه­ نویسی، نقاشی، عکاسی، تئاتر و …

مدارس شبانه روزی در انگلستان چه انواعی دارند؟

مدرسه­ های شبانه ­روزی انگلیس به دو گروه دولتی و خصوصی یا مستقل تقسیم می­ شوند که در ادامه با آن‌­ها بیشتر آشنا خواهیم شد

مدارس شبانه روزی دولتی انگلستان

در انگلستان 38 مدرسه شبانه ­روزی دولتی مشغول به کار است که فقط دانش ­آموزان انگلیسی را برای تحصیل می پذیرد. افرادی که در این مدارس درس می­ خوانند نیازی به پرداخت هزینه به عنوان شهریه ندارند، ولی برای اقامت خود در مدرسه باید هزینه ­هایی را متحمل شوند.

مدارس مستقل شبانه ­روزی انگلستان

در کل تعداد مدارس شبانه روزی در انگلستان که به صورت مستقل و خصوصی کار می­ کنند، 465 عدد است. در این مدارس دانش ­آموزانی از کشورهای مختلف اجازه تحصیل دارند و باید هم جهت شهریه و هم جهت اقامت خود، هزینه هایی را به مدرسه پرداخت نمایند.

سال تحصیلی و تعطیلات مدارس شبانه روزی در انگلستان

ابتدا باید توضیح داد که هر سال تحصیلی در مدارس شبانه روزی انگلستان متشکل از سه ترم است که به صورت کلی سه ترم پاییز، بهار و تابستان خوانده می­ شود. از ماه سپتامبر تا میانه دسامبر ترم پاییز، از روزهای آغازین ژانویه تا میانه ماه آوریل ترم بهار و در نهایت از اواسط ماه آوریل تا میانه ماه جولای ترم تابستان است که هر ترم در حدود یک هفته (برای ترم پاییز 1 تا 2 هفته) تعطیلات وجود دارد.

البته لازم به ذکر است که تاریخ دقیق شروع و پایان هر ترم برای مدارس مختلف ممکن است مقداری تفاوت داشته باشد.

تعطیلات سال نو و تعطیلات تابستان، زمان­ های تعطیل طولانی مدت مدارس انگلستان هستند که بسیاری از آن­‌ها در این بازه ­های زمانی دانش­ آموزان را نزد خانواده ­ها باز می ­گردانند و برخی از آن­‌ها کلاس‌های فوق برنامه زبان ارائه می دهند، اما در مدت تعطیلات بین ترم که کوتاه هستند برخی مدارس شبانه ­روزی تعطیل نمی­ شوند اما کلاسی نیز برگزار نمی­ شود. اگر مدرسه در این مدت تعطیل باشد و دانش ­آموز نتواند نزد خانواده خود بازگردد، مدرسه برای او یک قیم پیدا می­ کند تا دانش ­آموز این مدت کوتاه را نزد او سپری کند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *