انگلستان, تحصیلی

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل ،یکی از محبوب ترین شیوه های مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت انگلستان می باشد. کشور انگلستان به دلیل داشتن معتبرترین دانشگاه های جهان نظیر دانشگاه کمبریج، آکسفورد، منچستر،کالج لندن و … همواره مورد توجه بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان به علم و دانش بوده است. از دیگر دلایل مهاجرت دانشجویان به این کشور می توان به ارائه ی تسهیلات ویژه به دانشجویان و فارغ التحصیلان این کشور و فراهم کردن زمینه ی اخذ اقامت در انگلستان پس از پایان دوره ی تحصیلی آنها اشاره نمود.

 

از طرفی دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های انگلستان امکان دریافت ویزای کاری در این کشور را دارند و به دلیل اهمیت اقتصادی کشور انگلستان داشتن کار در این کشور همواره مورد توجه بسیاری از کارجویان بوده است. پس تحصیل در انگلستان می تواند گزینه ی خوبی هم برای جویندگان کار باشد.

انواع ویزا برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

به طور کلی سه نوع ویزای تحصیلی در کشور انگلستان وجود دارد که بر اساس مدت زمان تحصیل و سن متقاضیان تقسیم شده است:

1)    ویزای تحصیلی کوتاه مدت:

یکی از شیوه های مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، اخذ ویزای کوتاه مدت(SHORT TERM)است. فرد برای دریافت این نوع ویزا باید شرایط خاصی را دارا باشد. از جمله اینکه باید دوره ی تحصیلی فرد کوتاه باشد و فرد تبعه ی کشورهای اتحادیه ی اروپا و یا سوئیس نباشد و همچنین نباید تبعه ی بریتانیا و یا دو ملیتی باشد.

در این نوع ویزا دو نوع دوره ی تحصیلی وجود دارد:

 • یک دوره ی کوتاه مانند زبان انگلیسی و یا یک دوره ی آموزشی
 • یک دوره ی کوتاه تحقیقاتی به عنوان بخشی از دوره ی تحصیلی

فرد در صورت اخذ این نوع ویزا، حق تحصیل در مدارس دولتی انگلستان را ندارد. همچنین حق کار و یا هر نوع فعالیت تجاری را ندارد. این ویزا قابل تمدید نیست و شخص نمی تواند با خود همراهی داشته باشد. مدت اقامت با این نوع ویزا، برای افراد بالای 18 سال که قصد گذراندن دوره ی کوتاه تحقیقاتی دارند، 6 ماه است و برای گذراندن دوره ی زبان انگلیسی 11 ماه می باشد.

لازم به ذکر است که افراد برای مهاجرت به انگلستان  از طریق تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی کوتاه مدت باید نهایتاً 3 ماه پیش از سفر به کشور انگلستان، اقدامات لازم را انجام دهند. افراد زیر 18 سال برای دریافت این نوع ویزا باید دارای اجازه نامه از سوی والدین یا سرپرست خود باشند.

2)    ویزای Child Tier 4

این نوع ویزا مختص افراد 4 تا 17 ساله است که قصد تحصیل در مدارس کشور انگلستان دارند. در این نوع ویزا شخص احتیاج به نامه ی پذیرش مدرسه و رضایت نامه ی والدین یا سرپرست دارد. همچنین ارائه ی مدارک لازم جهت اثبات  داشتن توانایی مالی برای زندگی و تحصیل در انگلستان الزامی می باشد. شخص متقاضی این نوع ویزا، نباید شهروند کشورهای منطقه ی اقتصادی اروپا یا سوئیس باشد.

افراد برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی Child Tier 4  باید حداقل 3 ماه قبل از آغاز ترم تحصیلی اقدام نمایند.

3)    ویزای General Tier 4:

افراد بالای 16 سال که قصد تحصیل در دانشگاههای انگلستان را دارند می توانند از ویزای General Tier 4 برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل  استفاده کنند. یکی از شرایط این نوع ویزا توانایی خواندن و نوشتن و مکالمه ی زبان انگلیسی است.

همچنین شخص باید توانایی مالی برای تأمین هزینه های تحصیلی داشته باشد. همچنین تنها متقاضیانی که تابعیت کشورهای منطقه ی اقتصادی اروپا و یا سوئیس را ندارند، مجاز به دریافت این نوع ویزا هستند.

برای دریافت این نوع ویزا حداقل سه ماه قبل از آغاز ترم تحصیلی باید اقدام کرد. مدت اعتبار این نوع ویزا بستگی به دوره ی تحصیلی متقاضی دارد. افراد با استفاده از این نوع ویزا نمی توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار در انگلستان شوند و همچنین از دریافت امکانات عمومی نظیر وام های شهروندی محروم می باشند. افراد با استفاده از ویزای Tier 4 می توانند با خود یک همراه به کشور انگلستان ببرند.

از مهم ترین شرایط این نوع ویزا، ارائه ی نامه ی CAS به سفارت است که مدت اعتبار این نامه 6 ماه می باشد. داشتن مدرک زبان آیلتس از ملزومات این نوع ویزا است و نمره ی این مدرک بر اساس دوره ی تحصیلی دانشجو متفاوت می باشد.

نمره ی آیلتس در دوره ی کارشناسی باید حداقل 6 باشد، برای کارشناسی ارشد کسب نمره ی بالای 6.5 و برای دکترا کسب نمره ی بالای 7 الزامی می باشد.

هزینه ی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

هزینه ی ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای ویزای شش ماهه مبلغ 93 یورو و برای ویزای 11 ماهه مبلغ 179 یورو می باشد.

هزینه ی ویزای Child Tier 4 مبلغ 335 پوند است. متقاضیان می توانند هزینه ای جداگانه برای مراقبت های بهداشتی پرداخت نمایند.

هزینه ی ویزای General Tier 4 مبلغ 335 پوند می باشد که همین هزینه باید برای هر کدام از همراهان نیز پرداخت گردد. همچنین متقاضیان باید مبلغی را جهت مراقبت های بهداشتی پرداخت نمایند.

مزایای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

تحصیل در انگلستان مزایا و محسنات بسیاری دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • بهبود بخشیدن به مهارت های زبان انگلیسی
 • دریافت بورسیه های تحصیلی از سوی مراکز آموزشی انگلستان
 • آشنایی با یک فرهنگ جدید
 • داشتن بیمه درمانی رایگان(در صورتی که دوره تحصیلی بیشتر از 6 ماه باشد.)
 • اخذ مدرک تحصیلی در مدت زمان کوتاه
 • داشتن کار همزمان با تحصیل(برای ویزاهای نوع Tier 4)

داشتن آینده ی شغلی روشن(مدارک تحصیلی انگلستان دارای اعتبار بالایی هستند و فارغ التحصیلان دانشگاههای این کشور از سوی بسیاری از کشورهای جهان برای انجام کار مورد پذیرش قرار می گیرند.)

معایب مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

هزینه تحصیلی بالا(البته  هزینه ی تحصیل در انگلستان در مقایسه با دانشگاههای ایالات متحده و سایر کشورها به میزان قابل توجهی کمتر می باشد)

 • دستمزد کم
 • بالا رفتن جرم و جنایت در کشور انگلستان به خاطر حضور مهاجران
 • فرهنگ متفاوت

حرف آخر:

سالانه افراد زیادی با مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل وارد این کشور می شوند. برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل سه نوع ویزا وجود دارد که افراد با توجه به شرایط و سنشان می توانند از یکی از این ویزا ها استفاده کنند.

بر اساس قوانین کشور انگلستان فارغ التحصیلان دانشگاههای انگلستان می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و پس از مدتی اقامت دائم این کشور را بدست آورند.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *