انگلستان, تحصیلی

تحصیل A Level در انگلستان

تحصیل A Level در انگلستان

برای افرادی که مدرک دیپلم دارند تحصیل A Level در انگلستان یکی از مراحل ضروری قبل از ورود به دانشگاه می باشد. کشور انگلستان به خاطر سیستم آموزشی منحصر به فردی که دارد و همچنین به دلیل مدارک ارزشمندی که ارائه می دهد همیشه از مهم ترین گزینه های انتخابی جهت زندگی و تحصیل برای افرادی می باشد که قصد ورود به دانشگاه ها و کالج های معتبر جهان را دارند.

تحصیل در دوره‌ی آموزشی A Level در کشور انگلستان

مدت زمان تحصیل A Level در انگلستان 2 سال طول می کشد و هم شامل دانش آموزانی می باشد که دوره‌ی دیپلم شان را به پایان رسانده اند و هم دانش آموزانی که مشغول به ادامه تحصیل در دوره‌ی متوسطه هستند، به این صورت که اگر فرد متقاضی تحصیل در این دوره، سال دوم دوره‌ی متوسطه را به اتمام رسانده باشد اجازه‌ی ورود به دوره‌ی آموزشی A Level را دارد و می تواند پس از گذراندن مدت زمان 2 سال در این دوره‌ی آموزشی وارد معتبرترین دانشگاه های کشور انگلستان شود که این موضوع هم از لحاظ هزینه و هم از نظر زمان برای دانش آموز و والدینش مقرون به صرفه است.

به منظور تحصیل A Level در انگلستان دانش آموز متقاضی تحصیل در این دوره‌ی آموزشی باید با ارائه‌ی مدرک زبان انگلیسی آیلس 5.5 ثابت نماید که به زبان انگلیسی تسلط دارد.

درس هایی که در دوره‌ی آموزشی A Level ارائه می گردد با در نظر گرفتن رشته‌ی تحصیلی که دانش آموز آن را برای ورود به دانشگاه انتخاب نموده است متمایز می باشد.

در دوره‌ی آموزشی A Level اخذ نمره از A تا E متغیر است و هر چقدر دانش آموزان نمره های بالایی را اخذ کنند شانس تحصیلشان در دانشگاه های معتبر انگلستان بیشتر خواهد بود، با در نظر گرفتن اینکه تعداد دانشگاه ها و دانشکده های کشور انگلستان زیاد است چنانچه نمره های دانش آموزان در حدود D تا E باشد نیز قادر هستند دانشگاهی را که از سطح کیفی متوسطی برخوردار است برای تحصیل انتخاب نمایند.

لازم به ذکر است افرادی که متقاضی ورود به دانشگاه در کشور انگلستان می باشند حتما باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشند و سفارت این کشور برای ارائه‌ی ویزای تحصیلی مدرک مذکور را ضروری می داند.

دانش آموزانی که به تحصیل A Level در انگلستان مشغول هستند اگر نمرات بالایی کسب نمایند از بورسیه‌ی تحصیلی در این کشور نیز برخوردار خواهند شد.

تحصیل در دوره‌ی آموزشی Foundation در کشور انگلستان

آن دسته از دانش آموزان که مدرک دوره‌ی متوسطه دارند و سنشان 17 سال می باشد مجاز هستند دوره‌ی آموزشی Foundation را برای ادامه تحصیل در کالج برگزینند.

دروسی که در این دوره‌ی آموزشی ارائه می گردد با در نظر گرفتن رشته‌ی انتخابی دانش آموز برای ادامه تحصیل در دانشگاه تعیین می گردد.

تحصیل در این دوره‌ی آموزشی در کشور انگلستان 1 سال به طول می انجامد، اگر فردی ایرانی متقاضی تحصیل در دوره‌ی Foundation باشد لازم است در ایران مدرک دیپلمش را با کسب نمرات خوب گرفته باشد اما به داشتن مدرک دوره‌ی پیش دانشگاهی نیازی نیست.

چنانچه سن فرد متقاضی تحصیل در این دوره از 17 سال کمتر بوده و مدرک دیپلم نیز داشته باشد پذیرش وی در دوره‌ی Foundation بدون ارائه‌ی مدرک زبان انگلیسی امکان پذیر است و وی می تواند در انگلستان زبان انگلیسی را بیاموزد اما اگر سن او بیشتر از 17 سال باشد ارائه‌ی مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد.

مزایای تحصیل دوره های آموزشی A Level و Foundation در انگلستان

  • تحصیل A Level در انگلستان و همچنین گذراندن دوره‌ی Foundation برای دانش آموزان مزیت های منحصر به فردی دارد و آن‌ها را برای ورود به دانشگاه آماده می سازد.
  • تحصیل در این دوره های آموزشی در کشور انگلستان باعث می شود که مدرک دوره‌ی متوسطه، دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی که فرد متقاضی در ایران اخذ نموده است با سیستم آموزشی موجود در کشور انگلستان معادل گردد و همچنین با توجه به شرایطی که ذکر گردید افراد متقاضی مجاز خواهند بود بدون به پایان رساندن دوره‌ی متوسطه به کشور انگلستان وارد شوند که این موضوع از لحاظ زمان و هزینه مقرون به صرفه می باشد.
  • تسلط کامل به زبان انگلیسی و ادامه تحصیل به این زبان نیز باعث ایجاد امکانات شغلی و گستردگی روابط برای افراد می گردد چرا که این زبان بین المللی و بسیار پر کاربرد می باشد.
  • سیستم آموزشی که در کشور انگلستان رایج است بسیار پیشرفته و منضبط می باشد که از اعتبار جهانی برخوردار است و فردی که در مراکز آموزش عالی این کشور تحصیل کرده باشد دارای مدرک تحصیلی خواهد بود که بسیار ارزشمند است و در اغلب کشورها کاربرد دارد و همچنین قابلیت ادامه تحصیل در کشورهای برتر جهان را نیز دارد.
  •  مراکز آموزش عالی و کالج های کشور انگلستان از لحاظ امکانات آموزشی، تفریحی و رفاهی سطح بالایی را در سطوح جهانی به خود اختصاص می دهند و این کشور به خوبی قادر است همه‌ی انتظارات والدین و دانش آموزان را فراهم نماید.
  • به بیانی می توان گفت: افرادی که تحصیل در کشور انگلستان را انتخاب نموده اند با آرامش خاطر آینده‌ی تحصیلی و اشتغال خود را تضمین کرده اند.
  • در کشور انگلستان افراد بسیاری با ملیت های گوناگون زندگی می کنند و اهالی این کشور بسیار خونگرم و اجتماعی هستند این امر یکی از دلایلی است که همیشه اقامت انگلستان گزینه‌ی مناسبی برای تحصیل و اشتغال و زندگی محسوب می گردد چرا که افراد جدید را با صمیمیت پذیرا هستند و به آنها کمک می کنند تا با شرایط جدید سازگار شوند و به آسانی به زندگی در این کشور ادامه دهند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *