تحصیلی, مالزی

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی مالزی

مالزی یکی از امن‌ترین کشورهای آسیا با فضای مدرن، متقاضی‌های بسیار خاصی را دربرمی‌گیرد. این کشور با مناظر سرسبز و زیبا، هزینه پایین زندگی و ناچیز تحصیلی، زندگی بسیار با کیفیت با سیستم آموزشی عالی و معتبر را در اختیار محصلان قرار می‌دهد. مالزی جامعه چند فرهنگی و محیط پویا برای دانشجویان بین‌المللی که از 150 ملیت مختلف گرد هم آمده‌اند را پدید آورده است. البته مالزی برای جلوگیری از سوءاستفاده شرایط سختی را برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور ایجاد کرده است. بیشتر جمعیت این کشور را هندی ها و چینی ها تشکیل می‌دهند.

برای اطلاع از چگونگی اخذ ویزای تحصیلی مالزی با موسسه مهاجرتی آوات همراه باشید تا اطلاعات دقیق و کامل را در اختیار شما قرار دهیم.

تحصیل در مالزی

تحصیل در کشور مالزی در مقاطع مختلف مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. اما متقاضیان برای تحصیل در هر یک از این مقاطع ملزم به اخذ ویزای مالزی می‌‌باشند. تحصیل در مدارس مالزی، افراد زیر 18 سال را شامل می شود. به طور کلی مدارس به دو دسته کلی بین المللی و دولتی تقسیم می‌شوند. تحصیل در مدارس دولتی به صورت رایگان می‌باشد و مختص افرادی است که به صورت قانونی اقامت کشور مالزی دارند. تحصیل در مدارس بین المللی به زبان انگلیسی و شامل هزینه نسبتا بالایی است.

تحصیل در مقطع کارشناسی مستلزم داشتن دیپلم دوازده ساله و مدرک زبان انگلیسی می‌باشد. متقاضیانی که در جستجوی تحصیل در دانشگاه های مالزی هستند، باید آزمون STPM  که معادل مدرک دیپلم دوازده ساله است، را بگذرانند.

در مقطع لیسانس متقاضی نیاز به آیلتس 6 دارد. تحصیل در این مقطع حدود سه تا چهار سال به طول می‌ انجامد. فرد متقاضی اجازه‌ی کار کردن به صورت پاره وقت را خواهد داشت. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مستلزم برخورداری از مدرک کارشناسی از دانشگاه های معتبر مالزی و یا دیگر کشورها می‌باشد. تحصیل در این مقطع حدود دو سال به طول می‌انجامد و معمولا نیاز به مدرک زبان انگلیسی می باشد. البته می توان دوره های زبان انگلیسی را در خود مالزی و قبل از شروع دوره تحصیلی گذراند. به همین ترتیب در این مقطع نیز اجازه کار به صورت پاره وقت را دارند.

در آخر، متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا نیاز به مکاتبه کردن با اساتید دانشگاه های مالزی دارند. هم چنین رزومه ی علمی فرد متقاضی مثل مقالات علمی و مدرک زبان  و معدل بالا می‌تواند در اخذ پذیرش این مقطع و دریافت بورسیه تأثیر بسزایی داشته باشد.

ویزای تحصیلی مالزی

این کشور برای برای اخذ ویزای تحصیلی خواستار مدرک زبان نیست. متقاضیان می‌توانند با پذیرش دوره‌های آموزشی زبان برای اخذ ویزای خود اقدام کنند. دولت مالزی اعاتم کرده است برای پذیرش ویزای تحصیلی متقاضیان خارجی ای نافراد باید در دانشگاه های کشور خود پذیرش بگیرند. مالزی یکی از کشورهایی است که آموزش به زبان انگلیسی می‌باشد. یک دیگر از مزایای این کشور، امکانات رفاه شگفت انگیزی است که برای دانشجویان فراهم کرده است. از دیگر مزایای تحصیل در مالزی می‌توان به اینترنت رایگان برای دانشجویان، تحصیل بسیار ارزان در کنار هزینه پایین زندکی در این کشور اشاره کرد. این کشور دانشجویان را به محض اخذ ویزا و ورود به دانشگاه ها تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد. مردم مالزی از فرهنگ بالایی برخوردار بوده و شهروندان رفتار دوستانه‌ای با بیگانگان این کشور دارند.

کار ضمن تحصیل برای دانشجویان بین المللی مستلزم این است که این دانشجویان از اداره کار مجوز کار دریافت نمایند. بدون این مجوز امکان کار کردن وجود ندارد. اجازه کار به مدت 20 ساعت می باشد و حقوق آن حدودا 150 رینگت می باشد. همچنین دانشجویان فقط اجازه کار در مکان هایی مانند فروشگاه ها ، رستوران ها و … را دارند. کارهای مدیریتی و تخصصی به صورت فول تایم برای دانشجویان بین المللی در حین تحصیل در کشور مالزی امکان پذیر نمی‌باشد.

انواع ویزای تحصیلی این کشور

به طور کلی دو نوع ویزای تحصیلی در کشور مالزی وجود دارد که به صورت زیر است:

1.     ویزای تک ورودی:

این ویزا 3 ماه اعتبار دارد. معمولا برای انجام و تکمیل اقدامات لازم برای تحصیل یا جهت بازدید اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2.     ویزای چندبار ورود:

این ویزا معمولا به مدت سه تا دوازده ماه از تاریخ صدور مجوز معتبر است. شهروندان هند و جمهوری خلق چین مایل به ورود به مالزی، واجد شرایط ویزای چند بار ورود هستند. اعتبار ویزای چندبار ورود مالزی یک ساله است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی مالزی

اولین و مهم‌ترین قدم برای دریافت ویزای تحصیلی هر کشوری، دریافت پذیرش از مراکز آموزشی آن کشور است. این امر ممکن است از یک تا سه ماه زمان ببرد. در بعضی مواقع ممکن است با توجه به شرایط فرد یا عوامل دیگری این روند بیشتر به طول بی‌انجامد.

تمامی موارد زیر، شرایط لازم متقاضی برای اخذ ویزای مالزی می‌باشند:

 • دریافت پذیرش یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی مالزی
 • تمکن مالی متقاضی
 • نداشتن سابقه کیفری
 • عدم ابتلا به بیماری‌های مسر
 • تکمیل بودن مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا
 • پرداخت هزینه‌های مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی مالزی

همچنین دانشجو موظف است دو ماه قبل از تاریخ اتمام ویزا جهت تمدید ویزای دانشجویی به دانشگاه مراجعه نماید.

مدارک مورد نیاز اخذ این ویزای مالزی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی موارد زیر می‌باشند:

 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • مدارک شغلی
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه مدارک زبان در صورت داشتن مدرک (عدم ضرورت)
 • 2 قطعه عکس
 • عکس پاسپورت
 • مدارک هویتی (شناسنامه و …)
 • پاسپورت
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • فرم درخواست ویزا
 • مدارک تمکن مالی (مانند آخرین گردش حساب)
 • بیمه نامه
 • آدرس محل اسکان

هزینه اخذ ویزای تحصیلی مالزی

هزینه ویزای تحصیلی بستگی به کشور مورد نظر دارد اما بیشتر از 30 (دلار) نمی­باشد و ویزای دانشجویی تقریبا 18 دلار آمریکا هزینه دارد. همچنین هزینه در دانشگاه های مختلف و برای مقاطع و رشته های مختلف بسیار متفاوت است. به طور میانگین این مقدار بین 7 تا 14 هزار دلار در سال برای شهریه و خوابگاه می‌باشد.

روند اخذ این ویزا

دولت مالزی  جهت کاهش میزان سو‌ء استفاده از ویزاهای دانشجویی تغییراتی درشرایط ورود دانشجویان خارجی به این کشور اعمال کرده است. دانشجویان خارجی پس از دریافت پذیرش از دانشگاههای این کشور اجازه ورود به مالزی را دارند. متقاضیان نمی‌توانند همچون گذشته تنها با دریافت ویزای توریستی 14 روزه وارد مالزی شوند و سپس ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهند.

دانشجویان بعد از تایید ویزا توسط اداره مهاجرت و دریافت نامه تاییدیه ویزا اجازه ورود به مالزی را دریافت می کنند.

پس از تحویل مدارک روند بررسی مدارک تا تحویل ویزا توسط سفارت حدود دو هفته زمان می برد.

بعد از ورود به مالزی دانشجو موظف است در تاریخ ذکر شده در نامه پذیرش به دانشگاه مراجعه کند. سپس مراحل نهایی ثبت نام را تکمیل نموده, مدارک لازم جهت انجام پروسه دریافت ویزای دانشجویی به دانشگاه تحویل دهد.

سوالات متداول

1. جهت تحصیل در دانشگاه های مالزی ، گرفتن مدرک پیش دانشگاهی در ایران بهتر است یا مالزی؟

 • گرفتن مدرک دانشگاهی (Foundation) در مالزی بهتر است چون قسمتی از تحصیلات دانشگاهی محسوب می شود.

2. با داشتن مدرک دیپلم نظام جدید می توان وارد دانشگاه های مالزی شد؟

 • دیپلم 11 ساله ایران معادل دیپلم مالزی می باشد و باید پیش از شروع دانشگاه ، یک سال پیش دانشگاهی خواند. معمولا افرادی که مدرک پیش‌دانشگاهی ندارند و یا مدرک پیش‌دانشگاهی با نمره های بسیار پایین دارند پیش از شروع دوره لیسانس (معمولا 3 ساله) باید یک سال هم دوره پیش دانشگاهی Foundation بخوانند.

3. آیا برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه های مالزی باید شرط سنی خاصی داشت؟

 • خیر ، تمام متقاضیان تحصیل در مالزی با گروه های سنی متفاوت می‌توانند در خواست اخذ پذیرش کنند.

4. مدت زمان لازم جهت انجام مراحل اخذ پذیرش در دانشگاه های مالزی چقدر است؟

 • مدت زمان لازم جهت انجام مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های مالزی به دانشگاه، متد تحصیل و مقطع تحصیلی بستگی دارد. اما مدت زمان اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی حدود 3 هفته ، مدت زمان اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا 2 تا 4 ماه و برای دوره های زبان 1 تا 2 هفته می باشد.

5. آیا برای پذیرش از دانشگاه های مالزی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا باید معدل و یا شرایط خاصی داشت؟

 • بله. متقاضی برای درخواست پذیرش دانشگاه‌های مالزی باید از سطح علمی بالایی برخوردار باشد. معدل آخرین مدرک تحصیلی بسیار مهم می‌باشد. متقاضیانی که دارای معدل پایینی می‌باشند نیاز است که حداقل 2 سال سابقه کار مفید از خود ارائه دهند. در این صورت شانس پذیرش آنها بالاتر خواهد رفت .

خدمات موسسه مهاجرتی آوات در خصوص مالزی

برای هر امری و در هر زمینه‌ای، افراد خاصی تخصص دارند. فرآیند درخواست اقامت و هر نوع ویزا نیز به تخصص نیاز دارد. زیرا هرگونه نقص در این روند می‌تواند موجب مردود شدن درخواست شما شود. این امر باعث از بین رفتن زحمات و تلاش های شما خواهد شد. در صورت رد شدن درخواست، هیچ هزینه‌ای از سفارت و… باز پرداخت نخواهد شد. برای جلوگیری از بروز اینگونه مشکلات و ارائه خدمات به طور کامل، موسسه مهاجرتی آوات آماده همکاری با شما است. برای برقراری ارتباط با این مجموعه می‌توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمائید. همکاران ما به محض ارزیابی اطلاعات شما با شما تماس خواهند گرفت. همچنین برای دریافت اطلاعات و راهنمایی کامل می‌توانید از ساعت 9 الی 18 با ما تماس حاصل فرمائید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهارده =