لهستان, ویزای سرمایه گذاری

مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش هایی که از طریق آن مهاجرت به کشور لهستان و اخذ اقامت کشور لهستان انجام می پذیرد، ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور لهستان می باشد. ما در این مقاله درصدد آنیم که انواع سرمایه گذاری در کشور لهستان را برای شما بازگو کنیم و چگونگی اخذ اقامت کشور لهستان را از طریق ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای شما توضیح دهیم.

اگر می خواهید بدانید که سرمایه گذاری در کشور لهستان چگونه صورت می گیرد و شما چگونه برای سرمایه گذاری در کشور لهستان می توانید اقدام نمایید با ما در این مقاله که دارای اطلاعات کامل و دقیق می باشد همراه باشید.

اقتصاد کشور لهستان

کشور لهستان از نظر سرمایه گذاری در بین کشور های عضو اتحادیه اروپا به عنوان یک قطب نامیده شده است و از نظر سرمایه گذاری به جایی رسیده است که بازده اقتصادی سرمایه صاحبان سهام خارجی به سه برابر کشورهای عضو اتحادیه اروپا رسیده است. به علت حمایت سازمان های دولتی به سرمایه گذاری سرمایه گذاران در کشور لهستان به مهمترین اقتصاد سرمایه گذاری در قاره اروپا تبدیل شده است.

کشور لهستان به علت ثبات اقتصادی و سیاست های روشن، سرمایه گذاران خارجی را به تجارت در کشور لهستان سوق می دهد و به همین دلیل کشور لهستان را به عنوان “آهنربای سرمایه گذاری” نام گذاری می نمایند.

کشور لهستان از نظر تعداد مشاغل ایجاد شده در جامعه لهستان، به مقام سوم در قاره اروپا دست پیدا کرده است و از نظر اقتصادی و سرمایه گذاری به مقام قوی و قدرتمندی رسیده است. سرمایه گذاران خارجی به علت رضایتمندی از وضع اقتصاد و تجارت موجود در کشور لهستان به قصد افزایش و حفظ سطح سرمایه خود مجددا سرمایه گذاری می کنند. به همین دلیل کشور لهستان، به عنوان کشوری امن برای سرمایه گذاری در سراسر اروپا شناخته شده است. همچنین در کشور لهستان، امکانات بهره مندی از معافیت های مالیاتی و کمک های مالی نقدی برای سرمایه گذاران جدید و ایجاد مشاغل جدید وجود دارد.

ثبت شرکت در کشور لهستان

شما با ثبت شرکت در کشور لهستان و خرید یک شرکت موجود در کشور لهستان، می توانید اقامت دائم کشور لهستان را داشته باشید.

ثبت شرکت خصوصی در کشور لهستان، به صورت محدود و بین یک تا سه سهامدار می باشد. با تاسیس شرکت خصوصی محدود شما می توانید به مدت یک سال در کشور لهستان اقامت داشته باشید، ۴۵ روز بعد از ثبت شرکت خصوصی در کشور لهستان، اداره مهاجرت کشور لهستان، کارتی را صادر می کند مبنی بر این که شما می توانید به مدت یک سال اقامت موقت در کشور لهستان را داشته باشید و آزادانه قادر به انجام کار و تجارت و زندگی در کشور لهستان هستید.

شما می توانید دو ماه قبل از تاریخ انقضا کارت اقامت موقت خود مجددا به اداره مهاجرت کشور لهستان مراجعه فرمایید و برای تمدید کارت اقامت خود اقدام نمایید

فرآیند ثبت و شروع فعالیت شرکت در لهستان

اولین مرحله:

امضای اساسنامه در دفتر اسناد رسمی.

مرحله دوم:

امضای بیانیه ای مبنی بر میزان مشارکت در سهام شرکت.

مرحله سوم:

ثبت ملی شرکت تجاری در دادگاه که با استفاده از فرم در دفتر دادگستری انجام می گیرد که با پرداخت هزینه معادل ۰۰۰/۷۵ زلوتی برای مشارکت و ۰۰۰/۱۰۰ زلوتی برای ثبت شرکت همراه است.

لازم به ذکر است ثبت ملی شرکت تجاری در دادگستری بعد از چهارده روز از تاریخ درخواست مورد بررسی قرار می گیرد.

  • شماره ثبت در ثبت نام افراد در اقتصاد ملی ( REGON )

اولین مرحله:

بعد از چهارده روز، حضور نماینده شرکت به اداره آمار

دومین مرحله:

درخواست بابت شماره ثبت

  • شماره شناسایی مالیات ( NIP ) و شماره VAT

مرحله اول

ارائه درخواست بابت شماره شناسایی مالیات

مرحله دوم:

درخواست ثبت VAT – R به دفتر درآمد داخلی

البته لازم به ذکر است که کارافرینان بابت اخذ شماره VAT مبلغ ۰۰۰/۱۷ زلوتی را به سالن شهرداری باید پرداخت نمایند.

افتتاح حساب در بانک

اولین مرحله: ارائه درخواست افتتاح حساب

دومین مرحله: ارائه کارت شناسایی

سومین مرحله: ارائه ثبت

چهارمین مرحله: شماره اختصاصی NIP

پنجمین مرحله: شماره ثبت ثبت نام افراد

  • موسسه ملی امنیت اجتماعی:

هر کارآفرین باید هزینه ای را بابت کمک به امنیت ملی و

بیمه درمانی کنار گذاشته و ظرف مدت هفت روز از تاریخ شروع فعالیت تجاری، این مبلغ را به اداره تامین اجتماعی پرداخت نماید.

لازم به ذکر است که کارآفرینان می توانند با داشتن امضای الکترونیکی به طور مستقیم با شعبه ZUS ( اداره صلاحیت ملی ) در ارتباط باشند.

  • بازرسی کاری و بهداشتی:

کارآفرینان باید به مدت سی روز کاری اطلاعاتی از قبیل:

محل فعالیت، حیطه فعالیت، میزان فعالیت و تعداد کارکنان شرکت را به اداره بازرسی کار و اداره بازرسی بهداشتی اعلام نمایند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *