سرمایه گذاری در, سوئیس

سرمایه­ گذاری در سوئیس

سرمايه­ گذاري در سوئيس

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا به شمار می­ آید و از این رو، مهاجرت و سرمايه­ گذاري در سوئيس اولین انتخاب یک سرمایه گذار بزرگ و موفق می­ باشد. شاید بتوان گفت که بهترین دلیل تفاوت سوئیس با دیگر کشورهای دنیا در آزادی اقتصادی و سیاسی می باشد. طبق آمارها، مشخص شده است که، شاخص آزادی رسانه ای این کشور، در مقایسه با کشورهای اروپایی بالاتر می­ باشد. همچنین از نظر اقتصادی و سطح سرمایه گذاری در زیر ساخت ­های اقتصادی و توسعه یافتگی این زیر ساخت­ ها، در میان تمام کشورهای اروپایی، بالاترین جایگاه را دارد.

سرمایه گذاری در سوئیس

مدیریت صحیح اقتصاد این کشور و بعد سرمایه گذاری در سوئیس در بخش زیر ساخت­ های اقتصادی باعث شده تا این کشور در بخش اقتصادی با سرعت بیشتری پیشرفت کند. یکی از نکات مهم در مدیریت اقتصادی و جمعی در سوئیس این است که دولت سوئیس به مردم احساس ارزشمند بودن می­ دهد و انگیزه فعالیت اقتصادی و مشارکت سیاسی به این وسیله افزایش پیدا می­کند. این ویژگی ­ها سبب شده تا سوئیس به یک کشور بی ­نظیر و به اقتصادی پویا تبدیل شود.

یکی از علل اعتماد سرمایه­ گذاران خارجی به کشور سوئیس این است که دولت سوئیس اقدام به شفاف­ سازی قانون گذاری و اجرای آن می­ کند. واحد پول کشور سوئیس فرانک می­ باشد که در کل دنیا دارای ارزش بالایی می­ باشد.

سازمان­ های تجاری و اقتصادی معروف و بین المللی زیادی در این کشور دیده می­ شوند از جمله: انجمن تجارت آزاد اروپا، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه.

سرمايه­ گذاري در سوئيس

امنیت در این کشور به دلیل ثبات اقتصادی و مالی می ­باشد و سرمایه­ گذاران نمی ­توانند از این مزیت به راحتی عبور کنند. بهترین راه افزایش سرمایه، سرمایه گذاری در سوئیس می ­باشد. این کشور به دلیل اقتصاد سرشار خود در رتبه 28 دنیا در کسب و کار قرار گرفته است.

مزایای سرمايه­ گذاري در سوئيس

سرمایه ­گذاری در سوئیس می­ تواند پیامدهای مثبتی برای سرمایه گذاران خارجی به دنبال داشته باشد که در دیگر کشورهای اروپایی یا آمریکایی نتوان این مزیت­ ها را بدست آورد. چرا که سوئیس در بخش اقتصادی بسیار با تجربه عمل کرده و این در دنیا ثابت شده است. بنابراین اگر شخصی قصد سرمایه ­گذاری در سوئیس را دارد ابتدا باید از مزایای آن آگاهی داشته باشد.

 • امکان سفر به کشورهای اروپایی یا حوزه شینگن
 • اطمینان از امنیت در سرمایه­ گذاری در سوئیس
 • عدم محدودیت سنی سرمایه­ گذاری در سوئیس
 • امکان ادامه تحصیل برای فرزندان و خانواده شخص متقاضی سرمایه ­گذار در سوئیس
 • سطح بالای کیفیت زندگی و کار در سوئیس
 • امکان دریافت اخذ اقامت دائم در سوئیس
 • بهره­ مندی از آزادی عمل و داشتن حریم خصوصی
 • خرید املاک و مستغلات یا سرمایه­ گذاری در بخش ملک

استانداردهای سرمايه­ گذاري در سوئيس

سرمایه ­گذاران هنگامی که قصد سرمایه ­گذاری در بخشی را دارند بیشتر نگران سه نکته می­ باشند که همیشه می ­تواند از نگرانی ­های دائم یک سرمایه­ گذاری در بخش­ ها و کشورهای مختلف باشد. این سه نکته را بدانیم:

امنیت سیستم قضایی

یکی از مهم­ترین استاندارهای سرمایه­ گذاری در هر کشوری امنیت سیستم قضایی و عادلانه بودن آن می­ باشد. بنابراین اگر مشکلی به وجود بیاید که به مراجع قضایی مراجعه شود فرد سرمایه ­گذار دیگر نگران فساد در سیستم قضایی نمی ­باشد. اما متقاضیان سرمایه ­گذاری در سوئیس باید بدانند که مراجع قضایی سوئیس در اذهان عمومی بسیار قابل اعتماد است و سوئیس از نظر شفاف­ سازی و دوری از فساد در بین 180 کشور دنیا رتبه سوم را در بین 180 کشور دنیا به خود اختصاص داده است.

بهتر است بدانید که شاخص کنترل فساد در سوئیس از 5/2 امتیاز، امتیاز 5 را به خود اختصاص داده است. این آمار نشان می دهد که مقامات مربوطه برای سرکوب فساد و تشخیص آن بسیار عملکرد خوبی دارند و نشان از توانایی آنها در این بخش می باشد.

امنیت سیاسی

یکی از عواملی که می ­تواند امنیت سرمایه ­گذاری در کشوری را تأمین کند ثبات سیاسی می­ باشد. طبق شاخص ­های جهانی حداکثر میزان امنیت سیاسی کشورها 5/2 می ­باشد. هر چه میزان این شاخص از این میزان حداکثر بالا­تر باشد آن کشور را از نظر امنیت با ثبات­ تر می­ کند.

امنیت بانک ­ها و نرخ تورم

یکی دیگر از نکات و استاندارهای یک سرمایه گذار در انتخاب محل سرمایه ­گذاری و اعتماد متقابل، ثبات اقتصادی و تورم مالی در یک کشور می ­باشد. این مورد می­ تواند با کم بودن سود بانکی به اثبات برسد. معمولا کم بودن سود بانکی می­ تواند یک معیار مناسب برای ثبات اقتصادی برای سرمایه ­گذاران باشد. بر اساس آخرین آمارهای سوئیس، نرخ سود وام ­های بانکی در زیر 2 درصد می ­باشد. نکته دیگر نرخ تورم در این کشور می ­باشد. نرخ تورم در سوئیس یک رؤیا در ایران محسوب می ­شود. نرخ تورم در کشور سوئیس زیر 1 درصد می ­باشد.

شرایط سرمايه­ گذاري در سوئيس

در صورتی که شخص متقاضی سرمایه ­گذاری در سوئیس، موفق به اخذ اقامت در آن کشور شود، انجام فرآیند اخذ اقامت بین 3 تا 4 ماه به طول می انجامد. اما از آن جایی که دولت سوئیس برای تمام کارهای خود حساب و کتاب دارد شرایطی را برای متقاضیان سرمایه ­گذاری در این کشور قرار داده است که در ذیل بیان شده است:

 • شخص متقاضی شغل و حرفه ای در سوئیس نداشته باشد.
 • فرد متقاضی در 10 سال اخیر در کشور سوئیس اقامت نداشته است.
 • یکی دیگر از شرایط سرمایه ­گذاری در سوئیس عدم تابعیت سوئیسی فرد متقاضی در چند سال اخیر
 • حداقل سن برای سرمایه ­گذاری در سوئیس 18 سال می­ باشد و افراد متقاضی بالای 55 سال باید مالیات پرداخت کنند.
 • افراد متقاضی سرمایه­ گذاری در سوئیس سابقه کیفری نداشته باشند.

اخذ اقامت از طریق سرمايه­ گذاري در سوئيس

اگر فرد متقاضی فقط به دلیل دریافت اقامت، اقدام به سرمایه ­گذاری در سوئیس را دارد، فقط کافی است از طریق ثبت شرکت یا پرداخت مالیات اقدام کند. خارجیان مقیم سوئیس که در حقیقت پناهندگی سوئیس را دارند می­ توانند پس از 12 تا 15 سال اقامت در سوئیس اقدام به دریافت تابعیت در این کشور را کنند.

اگرچه اخذ اقامت سوئیس ملزم به شناخت دقیق فرهنگ سوئیسی و ادغام شدن با شهروندان این کشور می ­باشد. البته کشور سوئیس اجازه تابعیت مضاعف را نیز به شهروندان خود می ­دهد. تابعیت مضاعف، یعنی کشوری اجازه داشتن تابعیت دو گانه را به شهروند خود بدهد. شهروندان سوئیسی نیز می­ توانند دو تابعیت داشته باشند و یکی از تابعیت­ های خود را نیز، خود حفظ کنند.

سرمایه ­گذاری در سوئیس به سه صورت انجام می ­گیرد:

 •  سرمایه ­گذاری از طریق ثبت شرکت
 •  سرمایه­ گذاری از طریق پرداخت مالیات
 •  سرمایه ­گذاری از طریق خرید ملک

منبع: سفارت سوئیس

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *