اتریش, تحصیلی, هزینه, هزینه زندگی

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

اگر می خواهید در ارتباط با هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش اطلاعاتی کسب کنید و یا این که بدانید که این هزینه ها نسبت به کشورهای اروپایی دیگر چگونه است و یا این که چه دانشجویانی از پرداخت هزینه های تحصیل در این کشور اروپایی معاف هستند. پیشنهاد می کنیم که این مقاله را با دقت مطالعه بفرمایید.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

شاید به جرات بتوان گفت که کشور اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا محسوب می شود و این نگرانی را بابت ورود به این کشور در جهت هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش افزایش می دهد، اما واقعا این گونه نیست و هزینه تحصیل در اتریش به نسبت سایر کشورهای اروپایی مرفه پایین تر است. در این جا به تمامی موارد مربوط به هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش پرداخته ایم و این اطلاعات می تواند برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور اروپایی را دارند می تواند بسیار مفید باشد.

هزینه های زندگی در اتریش

در ارتباط با هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش بایستی به 4 دسته کلی این هزینه ها تقسیم بندی کنیم. هزینه های مربوط به خریدن مواد غذایی، هزینه های مربوط به رفت و آمد و استفاده از وسایل نقلیه، هزینه های مربوط به تفریحات دانشجو و در آخر هزینه های مربوط به پرداخت شهریه برای دانشجو.

هزینه اقامت

یکی از مهم ترین موارد مربوط به هزینه های زندگی برای یک فرد دانشجو در کشور اتریش، هزینه اقامت وی است به طوری که ماهیانه برای اجاره مکانی که در آن جا می خواهد زندگی کند هزینه ای به صاحب به مکان بابت اجاره باید پرداخت کند. طبق اطلاعاتی که ما از این هزینه ها به دست آورده ایم، هزینه متوسط ماهیانه 400 یورو باید پرداخت شد.

البته باید این نکته را یادآور شویم که این هزینه ها به صورت متوسط ماهیانه است و در برخی شهرها شاید اندکی بیش تر و در برخی دیگر کم تر است، ولی متوسط هزینه ماهیانه برای اجاره خوابگاه ها و یا مکان های دانشجویی این مقدار است. به طور مثال اقامت در پایتخت این کشور یعنی وین کمی بیش تر از سایر شهرهای اتریش است.

هزینه مواد غذایی

یکی دیگر از مهم ترین موارد مربوط به هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش، خرید مواد غذایی است طبق آخرین اطلاعاتی که از این هزینه ها به دست آورده ایم برای یک شخص دانشجو این متوسط هزینه ماهیانه حدود 250 یورو است، این در حالی است که این هزینه ها به غیر از تجملاتی است که به صورت روزمره ممکن است یک دانشجو با آن سر و کار داشته باشد، اما متوسط هزینه ماهیانه برای تامین مواد غذایی همین مقدار است.

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

یکی از مزیت های بالا در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش داشتن تخفیفات مناسب در سوپرمارکت ها و کافه تریاهای دانشجویی در این کشور است به صورتی که در اکثر این سوپرمارکت ها تخفیفات بالا 25 % لحاظ شده و یا در کافه تریاهای دانشجویی و یا سلف سرویس های دانشگاهی این هزینه ها بسیار معقول است. هم چنین اگر می خواهید این متوسط هزینه ماهیانه برای مواد غذایی کاهش یابد بهتر است خودتان در منزل غذا را درست کنید که این می تواند برای شما بسیار به صرفه باشد.

به فرض مثال در خصوص هزینه های مربوط به مواد غذایی در کشور اتریش نوشیدن یک فنجان قهوه و یا چای در یک کافی شاپ چیزی حدود 3 یورو است و یا اگر بخواهید یک ساندویچ معمولی در بیرون سرو کنید هزینه آن تقریبا معادل 10 یورو است.

هزینه حمل و نقل

اما یکی دیگر از موارد مربوط به هزینه ها در اتریش شامل هزینه های حمل و نقل یک دانشجو در سطح شهر است. به فرض مثال در متروی وین هزینه بلیط یک سفره برای شخص حدود 2 یورو است این در حالی است که برای دانشجویان تخفیفات ویژه ای برای بلیط مترو در نظر گرفته شده است و از این بابت دانشجویان می توانند بهترین استفاده را در زمینه حمل و نقل داخل شهری خود انجام دهند. هم چنین اگر می خواهید به سینما بروید و یا به یک مکان دیدنی سر بزنید هزینه بلیطی معادل 7 الی 8 یورو باید پرداخت کنید و این قیبل هزینه ها، جزء هزینه های تفریح دانشجو محسوب می شود.

هزینه های پرداخت شهریه در اتریش

اما یکی از مهم ترین موارد مربوط به هزینه ها در اتریش، هزینه های پرداخت شهریه برای دانشجویان است. در حالت کلی کشور اتریش دانشجویان را به دو دسته دانشجویان خارجی و دانشجویان داخلی تقسیم بندی کرده است. کلیه دانشجویان اتریشی و یا دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا جزء دانشجویان داخلی محسوب می شوند، اما دانشجویان سایر کشورهای دیگر جزء دانشجویان خارجی به حساب می آیند.

هزینه پرداخت شهریه برای دانشجویان خارجی

دانشجویان داخلی در طول یک ترم تحصیلی ملزم به پرداخت هزینه ای معاد 360 یورو هستند، این در حالی است که برای دانشجویان خارجی این مبلغ تقریبا دو برابر می شود و دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه ای معادل 726 یورو در طول یک ترم تحصیلی هستند.

بورسیه های تحصیلی

اما در برخی از مهم ترین دانشگاهی های اتریش هم چون دانشگاه وین، در طول ترم شرایطی برای گرفتن بورسیه اعطاء می شود که دانشجو می تواند در صورت داشتن شرایط و قوانین مربوط به آن دانشگاه از این بورسیه های تحصیلی استفاده کند و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش را به شدت پایین بیاورد.

برای اطلاع از این شرایط می توانید سایت دانشگاه مربوطه را پیدا کنید و با گرفتن اطلاعات مربوط به بورسیه های تحصیلی از این شرایط استفاده کنید. به نظر می رسد که برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، اجازه کار پاره وقت به صورت محدود و طبق ساعاتی خاص داده می شود و دانشجو می تواند با انجام این کارهای پرداخت بسیاری از هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش را پرداخت نماید.

ساعات مجاز برای کار

برای دانشجویان کارشناسی ارشد این میزان ساعت در هفته چیزی حدود 30 ساعت و برای دکتری 40 ساعت است و دانشجویان طبق ساعات کاری از کارفرمایان مربوطه حقوقی دریافت خواهند کرد.با ذکر هزینه های مربوط به اقامت در کشور اتریش متوجه می شویم که واقعا اگر شخصی قصد ادامه تحصیل و پیشرفت در زندگی خود باشد می تواند این هزینه ها را پرداخت کند و بعد از اتمام تحصیلات خود در صورت اختیار اقامت اتریش این کشور زیبای اروپایی را به دست بیاورد.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانیدفرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *