اتریش, تحصیلی

تحصیل در مدارس شبانه روزی در اتریش + هزینه

تحصیل در مدارس شبانه روزی در اتریش

تحصیل در مدارس شبانه روزی در اتریش، گزینه‌ای مناسب برای آن دسته از کسانی است که درصدد زندگی در محیط مدرسه و فضای دانشگاهی هستند. تفاوت آن با مدارس روزانه در این است که دانش آموزان صرفا برای سپری کردن زمانی کوتاه به کلاس‌های درس می‌روند، اما در مدارس شبانه روزی، فرد می‌تواند تمام اوقات خود را در حوزه آموزشی سپری کند. برنامه‌های آموزشی و ارائه دروس در مدارس شبانه روزی و بین‌المللی اتریش، دارای سیستمی رو به رشد و منسجم است که با اهداف کارکردی در جهت ارتقاء سطح علمی کشور اتریش بنا شده است. نظام آموزشی کشور اتریش برای تمامی افراد بصورت یکسان بوده و از آن جایی که کشوری دو زبانه و یا سه زبانه است، بستری مناسب جهت آموزش کلیه افراد فراهم می‌آورد.

مدارس در کشور اتریش

مدارس در کشور اتریش دارای سیستم مستقل از نظام دولتی است. مدارس شبانه روزی کشور اتریش نیز با حمایت دیگر مدارس خصوصی و دولتی روال خود را طی می‌کند. متقاضیان و مهاجرانی که درصدد دریافت اقامت اتریش هستند، می‌توانند تحصیل در اتریش را گزینه‌ای مناسب برای ادامه تحصیل فرزند خود بدانند. بدین طریق دانش آموز می‌تواند در جامعه‌ای بین‌المللی تحت نظارت آموزش مدارس شبانه روزی کشور اتریش، آموزه‌های نوینی را کسب نماید

تحصیل در مدارس شبانه روزی در اتریش به قرار زیر است:

 • تحصیل در مدارس فنی حرفه‌ای
 • تحصیل در مدارس متوسطه پایین
 • تحصیل در مدارس متوسطه بالا
 • تحصیل در مدارس متوسطه
 • تحصیل در مدارس خصوصی و ویژه

مدارس شبانه روزی با حمایت برخی ارگان‌ها جریان می‌یابد. ارگان‌ها و یا موسسات آموزشی، مدارس دولتی، مدارس خصوصی، دبیرستان‌های کاتولیک و نظایر این ها. مدارس شبانه روزی در سطوح مختلف متوسطه در اتریش شامل: مدرسه سالزبورگ که ازجمله مدارس بین‌المللی آمریکایی است، مدرسه بین‌المللی گیلن و مدرسه بین‌المللی وین

میزان شهریه

امکانات و تسهیلات در دسترس متناسب با مدارس هر منطقه و هر شهر در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. در بدو آموزش، عملکرد نظام آموزشی کشور اتریش بدینصورت است که والدین نقش اساسی را در تربیت و آموزش دروس به کودکان خود دارند. در خصوص شهریه، کمک‌های حمایتی و مالی از سوی دولت صورت می‌پذیرد. پرداخت شهریه حتی بصورت اقساط نیز امکانپذیر است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی کمک هزینه‌های تحصیلی می‌توانید با کادر مجرب سازمان مهاجرتی آوات ارتباط برقرار نمایید.

مزیت های تحصیل در مدارس شبانه روزی در اتریش

ویژگی اول: فرد از بابت دغدغه های زندگی، خوابگاه، اجاره سوئیت و مسائلی از این نظر مبرا بوده و به راحتی می تواند در ساختمان مدرسه همگام با دیگر دانش آموزان در خوابگاه مدرسه زندگی کند.

ویژگی دوم: محیط مدارس شبانه روزی به گونه‌ای است که تمامی مهارت‌ها را ازجمله مهارت‌های هنری نظیر موسیقی، آموزش زبان‌های خارجی، آموزش انواع ورزش‌های گروهی و یا فردی در سالن و یا فضای باز مدارس، دسترسی آسان به فناوری و استفاده از کامپیوتر، دسترسی آسان به انواع منابع و کتب درسی را برای دانش آموز حاصل می‌کند.

ویژگی سوم: زندگی و تحصیل در اتریش، به دانش آموز قدرت استقلال فکری، فعالیت‌های گوناگون در تیم‌های گروهی و بلوغ فکری را در فرد پدید می‌آورد.

ویژگی چهارم: پرداخت شهریه با توجه به درخواست کمک‌های تحصیلی و یا بصورت قسطی و همچنین دریافت بورسیه تحصیلی باعث آن می‌شود که فرد با طیب خاطر به ادامه تحصیل بپردازد.

ویژگی پنجم: مدارس شبانه روزی در اتریش بین‌المللی هستند و بدین جهت فضایی را برای فرد به وجود می آورد که بتواند با دیگر دانش آموزان از سراسر جهان ارتباطات موثری را برقرار نماید.

ویژگی ششم: تحصیل دراتریش برای آن دسته از کسانی که دسترسی آسانی به مدارس روزانه ندارند، بسیار گزینه مناسبی خواهد بود.

ویژگی هفتم: تحصیل در اتریش، باعث آن می‌شود که دانش آموزان در محیط آموزشی افکار و آموخته‌های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

ویژگی هشتم: مدرسان در مدارس شبانه روزی حتی پس از به اتمام رسیدن کلاس‌های آموزشی جهت مشاوره و یا کمک‌های آموزشی اضافه بر سازمان، در مدارس حضور خواهند داشت.

شروع سن کودکان برای تحصیل

قابل ذکر است که در کشور اتریش و بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی، تحصیل کودکان از ۶ سال آغاز می‌شود که در این رابطه والدین نقش اساسی در یادگیری کودک مرتبط با دروس آموزشی را ایفا می‌کنند. همچنین روند تحصیل تا سن ۹ سالگی برای همه کودکان اجباری است. پس از اتمام تحصیل در مدارس شبانه روزی در اتریش و فارغ التحصیلی از آن، به دانش آموز مدرک Matura تعلق می‌گیرد.

نکات قابل توجه مرتبط با ثبت نام تحصیل در اتریش:

 • جهت ثبت‌نام در این گونه مدارس، دانش آموز بین المللی بایستی حتما دارای سرپرست باشد.
 • تمامی دانش آموزان بین المللی حق استفاده و ثبت‌نام در مدارس شبانه روزی اتریش را دارند.
 • ثبت‌نام دانش آموز بدون حضور فیزیکی والدین در محل نیز صورت می‌پذیرد.
 • خدمات پشتیبانی و حمایتی را مانند: بورسیه تحصیلی و یا پرداخت اقساط را برای ثبت‌نام دانش آموزان فراهم می‌کند.

مدارس بین‌المللی شبانه روزی اتریش

همان طور که از پیش بدان اشاره شد، تحصیل در مدارس شبانه روزی در اتریش اغلب بصورت بین‌المللی است و کودکان بسیاری از سراسر دنیا در اینگونه مدارس مشغول به تحصیل هستند. بدین جهت مدارس شبانه روزی گزینه مناسب و کارآمدی برای دانش‌آموزان مهاجر، بالاخص کودکان دیپلمات، کارکنان سازمان‌های دولتی و مدیران ارگان‌های چند ملیتی است.

زبان تحصیل

البته امکان تحصیل برای دانش آموزان محلی نیز وجود دارد اما در اصل تحصیل برای کودکان بین‌المللی پایه‌ریزی شده است. در این مدارس آموزش دروس به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و ژاپنی صورت می‌پذیرد. قابل ذکر است که برنامه و سیستم آموزشی جهت تحصیل در مدارس شبانه روزی در اتریش بر پایه سیستم و نظام آموزشی کشورهای آمریکایی و بریتانیایی طرح‌ریزی شده است.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

2/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. روناک گفت:

  هزینه حداقل برای مدارس شبانه روزی چقدر هست؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   هزینه در مدارس دولتی و خصوصی و شرایط تحصیل در این مدارس متفاوت است

 2. Ronak گفت:

  سلام در اتریش homestayهم هست؟؟
  من ۱۴سالمه و به زبان انگلیسی نسبتا مسلط هستم
  معدلم بالای ۱۸/۵هست
  از کودکی موسیقی کار کردم و چند ساز رو بلدم
  در رشته بسکتبال هم مقام ناحیه رو دارم و چند مدالم در این رابطه دارم
  در کارهای الکترونیکی هم مهارت دارم

  فقط مشکل هزینه دارم و واقعا نمیتونم برای مدارس شبانه روزی ۱۵/٠٠٠یورو رو پرداخت کنم
  دوست دارم هم در خارج از کشور ادامه تحصیل داشته باشم میخوام بیشتر پیشرفت کنم

  لطفا راهنمایی کنید من چیکار کنم؟ ??

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   خیر همچین امکانی در اتریش وجود ندارد

 3. Ronak گفت:

  سلام برای اتریش هم homestay هست؟؟
  من ۱۴سالمه به زبان انگلیسی نسبتا مسلط هستم
  نمراتم بالای ۱۸/۵هست از کودکی موسیقی کار کردم و چند ساز رو بلدم…در رشته بسکتبال هم مقام ناحیه رو دارم… و در کارهای الکترونیکی هم مهارت دارم.

  فقط مشکل هزینه دارم واقعا نمیتونم سالی۱۵/٠٠٠یورو رو پرداخت کنم… ب نظرتوپ چیکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *