اتریش, اقامت

بهترین روش دریافت اقامت اتریش

بهترین روش اقامت اتریش

افرادی که به دنبال مهاجرت هستند، به دنبال یافتن بهترین روش اقامت اتریش می باشند. سالانه افراد زیادی تمایل دارند به دلایل مختلفی از جمله، ادامه تحصیل، داشتن زندگی ایده ال و یا یافتن شغلی مناسب، به کشور اتریش مهاجرت کنند.

کشور اتریش، به عنوان یک کشور مدرن و با فرهنگی غنی، در بین کشورهای اروپای مرکزی، از بهترین گزینه های انتخابی برای مهاجرت می باشد. از لحاظ جغرافیایی این کشور تقریباً جزو کشورهای اروپای مرکزی محسوب می شود و با کشورهای آلمان، ایتالیا، اسلوونی و … همسایه می باشد.

این کشور از نظر برخی از شاخص های توسعه انسانی نظیر، قدرت خرید، امید به زندگی، درصد باسوادی، بهداشت و سلامت و …از کشورهای مطرح اروپا و حتی دنیا می باشد. پایتخت اتریش شهر وین است. این شهر دارای معماری منحصر به فرد، با ترکیبی از معماری مدرن و قدیمی است و وجود مناظری شگرف و خارق العاده، این شهر را به یکی از بهترین شهرها، برای مقاصد گردشگری تبدیل نموده است.

زبان مردم اتریش، آلمانی است و واحد پول آن‌ها به تبعیت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یورو می باشد. از مهم ترین نکات در ارتباط با کشور اتریش، این است که این کشور در سال 1995 با پیوستن به اتحادیه اروپا، به طور رسمی به عضویت شینگن در آمد و همین عامل سبب رشد و ارتقاء اتریش، در زمینه های مختلف، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی شده است.
شهرهای مهم اتریش بعد از وین، گراتس، کلاگنفورت، زالتسبورگ و اینسبورک هستند. بیشتر مردمان اتریش، مسیحی می باشند و بیش از 8 میلیون نفر جمعیت دارد.

بهترین روش اقامت در اتریش می تواند به دو صورت کلی انجام شود: در شیوه اول، اقامت به صورت موقت و در شیوه دوم، اقامت به صورت همیشگی یا اقامت دائم می باشد.

روش اقامت در اتریش به صورت موقت:

در این نوع اقامت، فرد قصد مهاجرت یا اقامت دائم را ندارد و به صورتی موقتی در مدت زمان مشخص، برای کار یا تحصیل می تواند اقامت موقت خود را در اتریش اخذ نماید. معمولاً در اقامت موقت، مدت زمان اقامت، 6 ماه می باشد و فرد می تواند از این طریق نیز اقدام به اخذ اقامت دائم در اتریش نماید.

 روش اقامت در اتریش به صورت دائم (همیشگی):

اقامت در اتریش به صورت دائم و همیشگی، از رایج ترین درخواست هایی می باشد که اغلب افرادی که خواهان اخذ اقامت در یک کشور اروپایی هستند، تقاضای آن را دارند هر چند اخذ اقامت دائم در اتریش، نسبتاً سخت و زمان بر می باشد؛ اخذ کارت قرمز سفید قرمز و یا اخذ شهروند اتریشی، از نمونه های مهم و عمومی برای اخذ اقامت دائم در اتریش می باشد.

برای اخذ اقامت دائم در اتریش، باید در سیستم امتیازبندی، با توجه به مهارت، حرفه های مورد نیاز در این کشور، تخصص کاری، کمبود نیرو و کارکنان کلیدی و درخواست کارفرما که در صفحات پرونده کارکنان قید شده است، ارزیابی و بررسی های لازم انجام، و با دارا بودن امتیازات و شرایط لازم، موفق به گرفتن کارت قرمز سفید قرمز شده و در ادامه می توانند موفق به اخذ اقامت دائم در اتریش گردند. متقاضیان با توجه به شرایط خود دنبال یافتن بهترین روش اقامت اتریش هستند.

این در حالی است که افراد متقاضی برای ادامه تحصیل نیز می توانند با اخذ پذیرش از کالج های اتریش، موفق به گرفتن ویزای تحصیلی در اتریش شوند؛ و به این ترتیب بهترین روش اقامت اتریش را دریافت کنند.

انواع روش اقامت در اتریش

انواع روش اقامت در اتریش بسیار متنوع و گوناگون می باشد که در اینجا سعی داریم مهم ترین انواع روش های اقامت در اتریش را بیان نماییم. روش های اقامت در اتریش عبارتند از:
روش اقامت در اتریش با تحصیل.
روش اقامت در اتریش با اشتغال.
روش اقامت در اتریش با ازدواج با شهروند اتریشی(زن یا مرد).
 روش اقامت در اتریش با سرمایه گذاری.
 روش اقامت در اتریش با خرید خانه یا ملک.
روش اقامت در اتریش با درخواست پناهندگی.
وش اقامت در اتریش با تولد.

بهترین روش اقامت در اتریش

با توجه به روش های متنوع اقامت در این کشور، می توان به بهترین روش اقامت اتریش، که امروزه جزو رایج ترین روش ها می باشند، اشاره نمود. این روش ها عبارتند از:

روش اقامت در اتریش با تولد

پدر و مادر با تابعیت اتریشی، حتی اگر در کشور اتریش هم زندگی نکنند، می توانند برای فرزند خود در بدو تولد، درخواست تابعیت اتریش را بدهند؛ این در حالی است که اگر خانواده غیر اتریشی که موفق به اخذ اقامت در اتریش شده باشند و مکان تولد فرزند آنها، اتریش نباشد، با داشتن شرایط لازم، می توانند با دادن درخواست، تابعیت اتریشی فرزند خود را دریافت نماید. این روش را هم باید جزو بهترین روش اقامت در اتریش منظور نمود.

روش اقامت در اتریش با خرید خانه

یکی از بهترین روش اقامت در اتریش، خرید ملک، خانه یا آپارتمان می باشد. اخذ این نوع اقامت، یکی از محبوبترین، بهترین و ساده ترین روش ها می باشد که امروزه در بین ایرانیان، بسیار مرسوم شده است.

روش اقامت در اتریش با تحصیل

یکی دیگر از بهترین روش اقامت در اتریش، از طریق ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در کالج ها و دانشگاه های مطرح و معتبر این کشور می باشد؛ در این روش، قبل از هر چیزی دانشجو یا متقاضی ادامه تحصیل، باید موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های مورد نظر در اتریش شود. این افراد بعد از اخذ پذیرش و ارائه مدارک مورد نیاز، می توانند اقامت خود را قطعی و دائمی سازند.

روش اقامت در اتریش با سرمایه گذاری

بهترین روش اقامت در اتریش، از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزا می باشد؛ پرداخت ها باید به صورت نقدی، برای پروژه های عمرانی دولت اتریش مورد استفاده قرار گرفته و حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری، 3 میلیون یورو می باشد. مبلغ و برنامه های عمرانی برای اخذ ویزا و اقامت با سرمایه گذاری، طبق قانون اساسی و بر پایه مصوبات پارلمان اتریش می باشد و باید تمامی جزئیات پرداخت های متقاضی، به صورت کاملاً دقیق و مستند ارائه گردد.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانیدفرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *