استرالیا, سرمایه گذاری در, مهاجرت

آیا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری ممکن است؟

آیا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری ممکن است؟

آیا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری ممکن است؟ قبل از اینکه به توضیح کاملی در رابطه با این موضوع بپردازیم، در مرحله ی اول پرسش هایی که در ذهنمان به وجود آمده است را بیان می کنیم.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟ چرا اکثر سرمایه گذاران برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری اقدام می کنند؟ برای اقامت موقت در استرالیا آن هم از طریق ویزای سرمایه گذاری باید حتما ویزای 188 استرالیا را دریافت نمایید.

که مدت زمان این ویزا 4 سال می باشد و به سه دسته تقسیم می شود:

1) ویزای کار آفرینی

2) ویزای سرمایه گذاری معمولی

3) ویزای سرمایه گذاری ویژه

اعتبار این ویزا ها از زمان دریافت آن به مدت 4 سال و 3 ماه می باشد. این مدت زمان در صورتی ممکن است که درخواستی که برای گرفتن ویزا داده بودید از قبل ثبت شده باشد.

با گرفتن این ویزا طبق مدت زمان گفته شده شما می توانید به زندگی در استرالیا بپردازید. همین طور شما می توانید اعضای خانواده ی خود را با خود همراه نموده و آن ها را وارد استرالیا کنید.

حتی دولت استرالیا اجازه ی کار و زندگی را به خانواده ی شما می دهد. مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری شرایط خاص خود را دارد و شما اگر می خواهید از این طریق به استرالیا مهاجرت کنید باید تک تک این شرایط و قوانین را رعایت کنید.

راه اندازی کسب و کار در استرالیا به طور شگفت انگیزی روبه افزایش است و باعث  شده که استرالیا یکی از سه کشور برتر دنیا در این زمینه باشد. کشور استرالیا در زمینه ی اقتصادی رشد بسیاری داشته و هم اکنون در حال پیشرفت کردن می باشد.

دلایل انتخاب استرالیا برای سرمایه گذاری

یکی از بهترین و سریع ترین روش ها جهت اخذ اقامت استرالیا سرمایه گذاری در این کشور است. با آگاهی از قوانین و شرایطی که به منظور سرمایه گذاری در استرالیا برقرار است می توان به فعالیت در بخش اقتصادی این کشور پیشرفته مبادرت ورزید و از این طریق اقامت دایم استرالیا را کسب کرد.

استرالیا به دلیل ویژگی های مختص خود مکان بسیار خوبی جهت انجام سرمایه گذاری است. به همین جهت افراد زیادی علاقه مند به سرمایه گذاری در این کشور هستند. دولت استرالیا برای کسانی که اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کنند مزایای خوبی در نظر گرفته است و این مساله باعث افزایش انگیزه سرمایه داران برای کار در استرالیا شده است.

مهم ترین دلایلی که می توان برای انتخاب استرالیا جهت سرمایه گذاری برشمرد شامل موارد زیر می باشد:

پایدار بودن رشد اقتصادی:

اقتصاد استرالیا به لحاظ رشد اقتصادی و انعطاف پذیری جزو 5 اقتصاد برتر در دنیاست. بدنه اقتصادی استرالیا بسیار قوی بوده و از تنوع زیادی بهره مند است. ارتباط نزدیک و تنگاتنگ اقتصاد استرالیا با آمریکا و کشورهای اروپایی ضامن رشد اقتصادی این کشور به حساب می آید. پیشگامی استرالیا در بخش صادرات انرژی این کشور را به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کرده است. بخش اعظم اقتصاد استرالیا بر پایه خدمات استوار بوده و سایر بخش های اقتصادی آن در زمینه منابع طبیعی و … فعالیت دارد. طبق گزارشی که اداره آمار استرالیا منتشر کرد از سال 1990 تا زمان حاضر، کشور استرالیا رشد اقتصادی پایدار و بی وقفه ای را تجربه کرده است. به طوری که میزان رشد این کشور در این سال ها قابل مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته نمی باشد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  سرمایه گذاری در استرالیا مراجعه کنید.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا

امروزه قوانین جدید و بسیار دقیقی برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری بیان شده. بر اساس بررسی های انجام شده رتبه ی اول را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

همان‌طور که در قسمت بالا گفته شد با دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا می توانید. به صورت دائم در این کشور اقامت کنید. این ویزا یک سری شرایط دارد که باید حتما آن را رعایت کنید.

شرایط به این شرح است؛ بعد از مدت 4 سال و گرفتن ویزای موقت می توانید ادامه ی سرمایه گذاری خود را در این کشور انجام دهید و از اقامت دایم از طریق این ویزا بهره مند شوید.

عنوانی که برای این ویزا گذاشته اند ساب کلاس 891 است. با این ویزا به مدت 5 سال می توانید به استرالیا رفت و آمد کنید و از امکانات دیگر آن نظیر زندگی در استرالیا، کار، تحصیل و…. بهره مند شوید.

راه دیگر برای مهاجرت به استرالیا این است که اقدام به دریافت ویزای کار آفرینی کنید. ویزای کار آفرینی در واقع یک اقامت موقت به حساب می آید اما ممکن است بعد ها از این طریق اقامت دائم هم دریافت نمایید.

مقاله پیشنهادی: ویزای تجاری و سرمایه گذاری استرالیا

دریافت ویزای مهاجرتی به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

آیا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری ممکن است؟

آیا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری ممکن است؟

برای دریافت این ویزا باید سن شما کمتر از 55 باشد و حداقل دارایی شما در مجموع برای دریافت این ویزا 800 هزار دلار باشد. سرمایه شما باید از راه درست و بدون هیچ دزدی و یا تقلبی کسب شده باشد در غیر این صورت شما قادر به دریافت ویزای کار آفرینی نمی باشید.

برای اینکه این ویزا را دریافت کنید باید از یکی از استان های این کشور رضایت کسب کنید. بعد از آن متقاضی باید به دنبال یک اسپانسر برای خود باشد. برای دریافت کردن اسپانسر باید شرایط آن را رعایت کنید. این شرایط اینگونه است:

سن و سال اسپانسر ملاک است، دانش زبان اسپانسر تا چه حد است. گردش حساب به چه صورت است، سابقه کار مدیریتی اسپانسر چگونه است و …. هر یک از این ها دارای امتیازی می باشد و این امتیاز در شرایط اقامت تاثیر گذار است.

دارنده ی این ویزا می تواند بعد از 4 سال ویزای خود را تمدید نمایید یا می تواند در جهت تبدیل نمودن ویزای کارآفرینی به سرمایه گذاری دائم در این کشور اقدام نماید. اگر شما قصد دارید که کسب و کاری را در استرالیا به راه بی اندازید.

با سرمایه گذاری 200 هزار دلار می توانید ویزای کار آفرینی دریافت کنید. امتیاز در دریافت ویزا بسیار مهم است. شما باید حداقل امتیاز 65 را دارا باشید تا بتوانید ویزای کارآفرینی دریافت کنید.

دیگر شرایط دریافت ویزای کار آفرینی

برای دریافت ویزای کار آفرینی شرایط بسیاری ذکر شده است که در قسمت بالا برای شما بیان کردیم حال شرایط دیگر این است که حداقل 500 هزار دلار باید گردش سرمایه شما در 2 سال از 4 سال اقامتی که در آنجا دارید باشد.

زمانی مهاجرت به استرالیا و دریافت اقامت دائم راحت است که در مدت این 4 سال شرایط به درستی رعایت شود. در غیر این صورت دچار مشکل می شوید و اقامت دائم شما عقب می افتد.

بسیاری از ایرانی ها برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و ویزای کار آفرینی شرکتی را در استرالیا ثبت کرده اند. مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و ویزای سرمایه گذاری ویژه و معمولی هم امکان پذیر است.

برای دریافت اقامت از طریق ویزای سرمایه گذاری معمولی شما باید به مدت 2 سال با همین ویزا در این کشور زندگی کنید. باید به مدت 4 سال از سرمایه گذاری شما در استرالیا بگذرد تا بتوانید اقامت خود را دریافت نمایید.

زمانی می توانید اقدام به دریافت ویزای سرمایه گذاری معمولی کنید که سرمایه شما 2 میلیون دلار باشد.  اما اول شما باید در یکی از استان های این کشور به مبلغ 1.5 میلیون دلار سرمایه گذاری انجام داده باشید.

شرایط مخصوص ویزای سرمایه گذاری

آیا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری ممکن است؟

آیا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری ممکن است؟

برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به صورت ویزای سرمایه گذاری ویژه، باید مبلغ 5 میلیون دچار سرمایه گذاری در این کشور انجام دهید. شرایط این نوع ویزا با بقیه متفاوت است و گردش مالی حساب و همینطور دانش زبان و دیگر شرایط مهم نیست.

زیرا با توجه به مبلغ سرمایه گذاری که در استرالیا انجام داده اید. این دولت برای شما کلاس های زبان ارائه می دهد. اگر واقعا قصد مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری را دارید. می توانید با یکی از ویزا هایی که در اینجا برای توضیح دادیم اقدام به دریافت اقامت کنید.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت به استرالیا از طریق کار چگونه است؟/امتیازبندی مهاجرت به استرالیا

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1.سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی در استرالیا به چه صورت است؟

  • بخش کشاورزی نقش مهمی را در اقتصاد استرالیا ایفا می کند. به دلیل افزایش روزافزون نیاز به غذا در دنیا اهمیت فعالیت در این بخش دوچندان می گردد. از همین رو سرمایه گذاری در این بخش، فرصت مناسبی برای متقاضیان سرمایه گذاری در استرالیا به شمار می رود و می توان انتظار داشت که این امر بازده قابل توجهی در بر داشته باشد.

2.بهترین نوع سرمایه گذاری در استرالیا چیست؟

  • سرمایه گذاری در حوزه خدمات، تولید و فناوری های مدرن: یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در استرالیا سرمایه گذاری در بخش مربوط به دانش پزشکی، مواد و فناوری های گوناگون است. این حوزه در کشور استرالیا موقعیت کاری خوبی داشته و به همین دلیل قادر است سرمایه گذاری های خارجی را به نحوی مطلوب به خود جذب نماید.

3.آیا هزینه ی زندگی در استرالیا بالاست؟

  • هزینه­ ی زندگی در این کشور بالاست ولی به نسبت آن نیز سطح درآمد بیشتر است و بالا بودن هزینه ­های زندگی تأثیر چندانی بر زندگی مردم ندارد.

4.حداقل سرمایه ی لازم برای کارآفرینی در استرالیا چه میزان است؟

  •  حداقل سرمایه ی مورد نیاز شما باید  800 هزار دلار استرالیا باشد.

5.چه دلایلی میتواند یک سرمایه گذار را برای تجارت در این کشور ترغیب کند؟

  • وجود نیروی کار ماهر، نرخ بهره ­ی پایین در این کشور، افزایش میزان سرمایه گذاری در بخش­ های زیربنایی همچون آموزش، حمل و نقل و سلامت، سطح بالای استاندارد زندگی، برقراری ارتباط آسان با جهان به علت قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی مناسب، وجود محیط اقتصادی بدون ریسک، برخورداری از سیستم اقتصاد آزاد ( سیستمی که در آن  دخالت دولت در زمینه­ ی اقتصادی بسیار محدود بوده و افراد آزادانه وارد بازار کسب و کار می­ شوند).

6.آیا مدرک تحصیلی مورد نیاز برای کارآفرینی باید متناسب با حوزه ی فعالیت فرد متقاضی باشد؟

  • در روش امتیازدهی فردی که مدرک مرتبط با بیزینس و تکنولوژی دارد از امتیاز بیشتری نسبت به سایر رشته ها برخوردار است.

7.برای دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟

  • سن متقاضی باید کمتر از 55 سال باشد.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *