آذربایجان, سرمایه گذاری در

سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان در سال های اخیر از رشد زیادی برخوردار بوده است. در این مقاله به بررسی راه های سرمایه گذاری در آذربایجان که منجر به دریافت اقامت این کشور می شود می پردازیم.

کشور آذربایجان در بخش های مربوط به نفت و گاز دارای پتانسیل زیادی بوده و شرکت های خصوصی و سرمایه گذاران زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند. از دیگر صنایع رو به توسعه در آذربایجان که مورد حمایت دولت نیز قرار دارد، می توان به صنعت کشاورزی، حمل و نقل، فناوری اطلاعات و ارتباطات و صنعت توریسم اشاره نمود. کشور آذربایجان تامین کننده گاز کشورهای اروپایی بوده و نفت این کشور به سراسر جهان صادر می شود. در سال های اخیر رشد اقتصادی آذربایجان منجر به جلب سرمایه های خارجی شده است.

سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان با روش های مختلفی امکان پذیر است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

انواع روش های سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان به روش های مختلفی امکان پذیر است. از جمله روش های سرمایه گذاری می توان سپرده گذاری در بانک، خرید سهام، ثبت شرکت، کارآفرینی و یا خرید ملک را معرفی نمود. هر کدام از این روش های سرمایه گذاری دارای شرایط و مقرراتی بوده و توسط دولت آذربایجان تصویب شده است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان

"اقامت

یکی از روش های سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان ثبت شرکت است. سرمایه گذاران خارجی محدودیتی در ثبت انواع شرکت ندارند. همچنین امکان مالکیت صد در صد شرکت برای اتباع خارجی وجود دارد. شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی و ایجاد شعب و دفاتر نمایندگی از شعبه اصلی را می توان در عرض دو الی سه روز ثبت نمود.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله‌ی ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان مراجعه کنید.

کارآفرینی در جمهوری آذربایجان

افراد خارجی که ایده و طرح تجاری داشته و قصد راه اندازی کسب و کار در آذربایجان را داشته باشند می توانند پس از ارائه طرح و اخذ تاییدیه نسبت به ایجاد کسب و کار اقدام نمایند. طرح های کارآفرینی مورد نظر باید متعهد به پرداخت مالیات، فعالیت اقتصادی و استخدام شهروندان آذربایجان شوند.

خرید ملک در جمهوری آذربایجان

یکی از روش های سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان خرید ملک است. افراد خارجی می توانند در هر جای کشور آ‌ذربایجان برای خرید ملک اقدام کنند. شهر باکو بزرگترین شهر آذربایجان بوده و گرانترین منطقه نیز محسوب می شود. در شهرها و مناطق اطراف باکو می توان آپارتمان و خانه های ارزانتر تهیه نمود. نکته قابل توجه این است که خرید زمین در آذربایجان برای اتباع خارجی ممنوع است. با توجه به سرمایه گذاری انجام شده در صنعت توریسم و رونق بخش گردشگری، افراد خارجی زیادی نسبت به خرید ملک در آذربایجان اقدام می کنند.

از دیگر روش های سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان خرید اوراق مشارکت، سهام شرکت های آذربایجانی، خرید سهام در بازار بورس باکو و سپرده گذاری در بانک های آذربایجان است. هر کدام از این روش ها دارای مقررات و ضوابطی است که توسط دولت وضع شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان آوات مشورت کنید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله‌ی خرید ملک در آذربایجان مراجعه کنید.

مزیت های سرمایه گذاری در آذربایجان

سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان دارای مزیت های متعددی است. کشور آ‌ذربایجان دارای ثبات سیاسی و اقتصادی بوده لذا سرمایه گذاران خارجی نگرانی بابت سرمایه های خود نخواهند داشت. نرخ بیکاری آذربایجان در سال های اخیر شیب نزولی را طی کرده است به طوری که در سالهای اخیر نرخ زیر پنج درصد را تجربه می نماید. این در حالی است که بسیاری از کشورهای دیگر از جمله ایران دارای نرخ بیکاری بالای ۱۰ درصد هستند.

"اقامت

از دیگر مزیت های سرمایه گذاری در آذربایجان می توان به نرخ تورم پائین و در حدود ۳ درصد اشاره نمود. کشور آذربایجان در حال ورود به سازمان تجارت جهانی است. در سال های اخیر رشد سرمایه گذاری خارجی قابل توجهی را تجربه نموده است.

سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان منجر به اخذ اقامت موقت آذربایجان برای اتباع خارجی و خانواده های آنها می گردد. از طرفی در صورت ادامه شرایط لازم برای اقامت، متقاضیان پس از پنج سال می توانند برای اخذ اقامت دائم آذربایجان درخواست نمایند. در کنار مزیت های متعدد سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان می توان به معایبی همچون پائین بودن سطح حقوق و دستمزد نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی و سطح زندگی متوسط و پائین اغلب افراد جامعه و کیفیت زندگی و رفاه و امنیت پائین تر نسبت به کشورهای اروپای غربی و آمریکایی اشاره نمود.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

یکی از روش های اخذ اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان به روش های مختلفی همچون خرید ملک، ثبت شرکت، خرید سهام و یا افتتاح حساب سپرده در بانک های آذربایجانی امکان پذیر است. برای بهره مندی از مزایای اخذ اقامت آذربایجان باید شرایطی از جمله حداقل میزان سرمایه گذاری توسط خریدار رعایت گردد. اتباع خارجی که تمایل به اخذ اقامت موقت آذربایجان از طریق خرید ملک را دارند باید ملکی به ارزش حداقل صد هزار منات آذربایجان خریداری کنند.

متقاضیان امکان اخذ ویزای موقت یک ساله را داشته که در صورت دارا بودن شرایط لازم قابل تمدید در سال های بعد است. از دیگر روش های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور خرید سهام و حساب پس انداز بانکی است. حداقل میزان سرمایه گذاری یکصد هزار منات است. لازم بذکر است که در روش ثبت شرکت حداقل سرمایه اولیه شرکت ها ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ منات بسته به نوع شرکت ثبت شده است.

همچنین نکته مهم در اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان این است که در صورت داشتن سرمایه به میزان حداقل یکصد هزار منات اقامت موقت آذربایجان یک ساله و در مواردی که حداقل سرمایه پانصد هزار منات باشد امکان اخذ اقامت سه ساله برای متقاضیان وجود دارد. متقاضیان اخذ اقامت آذربایجان تا پنج سال قابلیت تمدید ویزای موقت را داشته و در صورت درخواست پس از این مدت می توانند برای اخذ اقامت دائم آذربایجان اقدام کنند.

اخذ اقامت آذربایجان با آوات

"اقامت

یکی از روش های اخذ اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری است. اگر تمایل به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان را دارید با کارشناسان آوات مشورت کنید. آوات با سال ها تجربه تخصصی در امور مهاجرت و اخذ اقامت آذربایجان بهترین روش سرمایه گذاری را با توجه به شرایط متقاضی در نظر می گیرد.

انجام کارهای لازم برای اخذ اقامت، خدمات مشاوره تهیه مدارک مورد نیاز، اقدام برای ثبت شرکت، خرید ملک و یا خرید سهام و افتتاح حساب بانکی در بانک های آذربایجان در مدت زمان کوتاه از جمله خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی آوات در اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان محسوب می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *