ثبت شرکت, سرمایه گذاری در, فرانسه, کارآفرینی

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه یکی‌ از گزینه‌های معتبر و تضمینی جهت اخذ اقامت و مهاجرت قانونی به  فرانسه است. فرانسه ازجمله کشورهای قدرتمند در حوزه صنعت، اقتصادی و فناوری است و در این خصوص رتبه پنجم را در سطح جهان به خود اختصاص داده است. فرانسه به دلیل قدرت اقتصادی، اشتغال‌زایی، کارآفرینی حتی از دیگر کشورهای هم سطح اروپایی خود، جلوتر است اما به دلیل عدم پذیرش کسب و کار بصورت استاندارد جهانی، همواره میل به فعالیت‌های آزادانه داشته است. همچنین باتوجه به شرایط و باورهای کشور فرانسه، در جذب سرمایه گذاران دیگر کشورهای جهان همواره موفق عمل کرده است.

در چند سال اخیر موفقیت‌های چشمگیر کشور فرانسه در راستای فعالیت‌های مرتبط با سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه فراتر از کشورهای حوزه اتحادیه اروپایی رفته است تا جایی که شماری از سرمایه گذاران از کشورهای آسیایی درصدد سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه برآمدند. متقاضیان و سرمایه گذاران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با کادر مجرب سازمان مهاجرتی آوات ارتباط حاصل کرده و نحوه سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کار آفرینی در فرانسه را جویا شوند

چگونگی سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه

اطلاع از شرایط و قوانین، ثبت شرکت در فرانسه باعث آن می‌شود که متقاضی با آگاهی بیشتر در مسیر فعالیت‌های اقتصادی گام بردارد. سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه باعث توسعه اقتصادی، اشتغال‌زایی، و بهره‌مندی از نیروی انسانی جوان در کشور فرانسه شده و پیامد آن اخذ اقامت موقت و دائمی در این کشور افسانه‌ای است. در واقع تجارت و فعالیت‌های اقتصادی پویا، مناسب‌ترین راه برای دریافت اقامت دائمی و استفاده از امتیازات و تسهیلات این شور است. همانطور که از پیش به آن اشاره شد برای ثبت شرکت بایستی از مشاوران باتجربه سازمان مهاجرتی آوات، راهنمایی‌های لازم و ضروری را دریافت نمایید و درواقع بدون اطلاعات کافی وارد دنیای تجارت نشوید.

آشنایی با گونه های متفاوت ثبت شرکت در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه بدین صورت است که ثبت شرکت در انواع متفاوتی در این کشور تاسیس می‌شود که بایستی درباره آنها بصورت خلاصه اطلاعات لازم را داشته باشید.
انواع متفاوت شرکت های رایج در فرانسه عبارتنداز؛
SAشرکت‌ تجاری
SARLشرکت‌ محدود
SASشرکت سهامی ساده
SCIشرکت معاملات شهری
قابل ذکر است که اسامی شرکت‌ها به نام‌های اختصاری آنان می‌باشد.

SA ثبت شرکت تجاری

باتوجه به آنکه می‌توان در کشور فرانسه به چهار نوع ثبت شرکت پرداخت، ثبت شرکت تجاری، از مرسوم‌ترین و رایج‌ترین شرکت‌هایی است که اغلب سرمایه گذاری‌های بر این شرکت جاری می‌شود. میزان سرمایه گذاری در این نوع شرکت‌های تجاری از اهمیت بسزایی برخوردار است و در پی آن سرمایه و سود حاصل از آن بایستی به صورت مشارکتی اعمال شود. لازم به ذکر است که جهت ثبت اینگونه شرکت بایستی در آن هفت سهامدار دخیل باشند. تعهد کامل ازسوی هفت سهامدار طبق قوانین سرمایه گذاری در فرانسه، انتظار می‌رود.

گفتنی است؛ که تمامی کارکنان اعم‌از مدیران سطوح بالا تا کارکنان همگی در پیشرو شرکت سهیم بوده و برخورد بایستی بصورت یکسان بین آنان اعمال شود. تمامی حسابرسی‌های شرکت نیز بر طبق قوانین و ملزومات مربوطه بایستی اعمال شود.

SARL- ثبت شرکت محدود

ثبت شرکت محدود نیز ویژگی‌های مختص به خود را داشت و جزء شرکت‌هایی است که بسیار قابل توجه سرمایه گذاران قرار می‌گیرد. حداقل سرمایه در شرکت‌های محدود یک یورو است، البته ازسوی بانک سرمایه بیشتری تقاضا می‌شود. سهامداران شرکت بایستی از میزان سرمایه‌ی جریان یافته در شرکت متعهد باشند و درواقع تعهد کامل آنان جزء ضوابط شرکت محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که قوانین و ضوابط در شرکت‌های محدود در قیاس با شرکت‌های تجاری بیشتر بوده و سختگیری‌هایی بر مدیران سطح بالا جهت اعمال دستورالعمل‌ها صورت می‌پذیرد.

SAS  ثبت شرکت سهامی ساده

ثبت شرکت سهامی ساده، ازجمله نهادهای نوین کسب و کار در کشور فرانسه است. این نوع ثبت شرکت و سرمایه گذاری بستر مناسبی را برای همکاری یک شرکت خارجی با کشور فرانسه فراهم می‌کند. درواقع ثبت شرکت سهامی ساده به نوعی سرمایه گذاری خارجی است که در گذشته سختگیری‌های فراوانی بر عملکرد و تاسیس آن می‌شد. اما اکنون به یکی‌از رایج‌ترین شیوه‌های سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه تبدیل شده است و سرمایه گذاران خارجی بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. قابل ذکر است که جهت ثبت شرکت سهامی ساده، حداقل سرمایه مبلغ 37 هزار یورو است. همچنین دو سهامدار و یک رئیس یا مدیر کل برای ثبت این گونه شرکت در نظر گرفته شود. گفتنی است که ثبت شرکت سهامی ساده فرانسه نیازی به هیئت مدیره و تعهد کامل سهامداران نسبت به سرمایه را حائز نمی‌شود.

SCIسرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه- ثبت شرکت معاملات شهری

جهت ثبت شرکت معاملات شهری، همان طور که از نامش پیداست از سهامداران معاملات شهری استفاده می‌شود. نکته ضروری آن است که دفتر و یا ملک ثبت شده در اختیار کارکنان می‌باشد. میزان سهام درج شده در اساسنامه شرکت از سوی سهامداران معاملات شهری باعث شده که ملک در اختیار آنان باشد. همچنین مسئولیت تمامی سود حاصل از سرمایه و یا بدهکاری‌های شرکت بر عهده سهامداران می‌باشد.

بطور کلی سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کارآفرینی در فرانسه از راه‌های قانونی مهاجرت و ورود به خاک کشور فرانسه است که با وجود سرمایه گذاری بلند مدت در جهت منافع اقتصادی و توسعه بازار کسب و کار فرانسه، سرمایه گذار می‌تواند به راحتی اقدامات لازم را در جهت اخذ اقامت موقت و یا اقامت دائم خود اعمال کند و از این طریق آینده خود و خانواده‌اش را در یک کشور قدرتمند و توسعه یافته‌ای مانند فرانسه، تضمین کند.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید  و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *