ویزای کار

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

در حال حاضر به واسطه هزینه های بالای روش های سرمایه گذاری و تحصیل، افراد بسیاری به دنبال مهاجرت کاری در کشورهای مختلف می باشند تا در ابتدای کار بدنبال کسب درآمد در کشور مقصد باشند. افراد با توجه به هدف مورد نظر خود کشور های مختلف را انتخاب می کنند که یکی از این اهداف می تواند مهاجرت کاری می باشد اگر شما هم جزو این افراد هستید همراه ما باشید.

روش های مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

در ذیل روش های مهاجرتی برای اخذ ویزای کار شرح داده شده است.

پیشنهاد شغلی (Job Offer)

بهترین و ساده ترین روش مهاجرت کاری به کشور مورد نظرتان از طریق پیشنهاد شغلی است. که می توانید از ایران شغل مورد نظر خود را بررسی و پیدا کنید و به صورت مستقیم از روز اول وارد بازار کار شوید.

اشتباه بسیاری از افراد این است که فکر می کنند از ابتدای کار می توانند شغل مورد خود را در کشور مورد نظر داشته باشند. این روش به عنوان کم شانس ترین حالت مهاجرت کاری شناخته می شود.

جستجوی کار (Job Search)

روش جستجوی کار نیز یکی از حالت های متداول مهاجرت کاری می باشد که شما می توانید از طریق آن ویزای کار دریافت کنید و در صورت پیدا کردن کار برای اقامت خود اقدام نمایید.

بررسی مختصری از هر یک از کشورها خواهیم داشت تا شما با توجه به شرایط کشورهای مختلف راحت تر برای مهاجرت کاری اقدام کنید.

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

در ذیل مهاجرت کاری برای کشور های مختلف بیان شده است

مهاجرت کاری کشور کانادا

اگر علاقه مندان به کشور کانادا هستید از چندین روش برای اقامت دائم کشور کانادا می توانید اقدام نمایید. سه روش از معمول ترین حالت های مهاجرت کاری به کشور کانادا وجود دارد که شامل:

مقاله پیشنهادی:شرایط مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

ویزای اکسپرس اینتری

معمول ترین روش برای ورود به کشور کانادا در حال حاضر روش مهاجرت کاری از طریق نیروی متخصص فدرال می باشد که در صورت کسب امتیازات لازم می توانید برای این روش اقدام نمایید. در مهاجرت کاری از روش اکسپرس اینتری چهار فاکتور به عنوان اصلی ترین رکن های امتیاز گیری شناخته می شود که این فاکتور ها شامل:

 • سن معمولاً برای افراد زیر 30 سال
 • تحصیلات کارشناسی ارشد
 • سابقه کار 3 سال مرتبط و قابل استناد
 • مدرک زبان نمره 7 در هر مهارت و نمره 8 در مهارت شنیدن

فاکتور های اقدام برای ویزای اکسپرس اینتری:

مهم ترین فاکتور برای موفقیت در برنامه اکسپرس اینتری، مدرک زبان می باشد که شما برای کسب امتیازات مناسب باید در آزمون آیلتس شرکت کنید و حداقل نمرات خواسته شده را بدست آورید. آزمون مورد نیاز برای دولت کانادا آیلتس جنرال می باشد.

مهاجرت کاری کشور استرالیا

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

شرایط مهاجرت کاری در کشور استرالیا مانند شرایط در کشور کانادا می باشد. در صورتی که شما شرایط خواسته شده را فراهم کنید می توانید اقامت استرالیا را دریافت کنید. به صورت کلی از 2 روش معمول می توانید برای مهاجرت کاری در استرالیا اقدام نمایید این روش ها شامل:

ویزای 189

در این روش می توانید با کسب حداقل امتیازات شرایط ورود به کشور استرالیا را دریافت کنید. حداقل امتیاز لازم برای درخواست این ویزا و ورود به لیست کشور استرالیا 65 امتیاز می باشد.

روش دوم برای کسانی است که از طرف کارفرما یا ایالت یا خویشاوندان خود حمایت شوید و به صورت کاملاً مجزا و مستقل اقدام به مهاجرتی کاری خود نمایید.

شرایط خواسته شده برای ویزای 189 شامل:

 • سن معمولاً زیر 32 سال
 • تحصیلات حداقل کارشناسی
 • سابقه کار حداقل 8 سال
 • مدرک زبان آیلتس 7 در همه مهارت ها

ویزای 190

این ویزا برای کسانی صادر می شود که توسط استانی از کشور استرالیا برگزیده شده باشند. جهت اقدام برای اخذ ویزای 190 استرالیا، شما مانند ویزاهای استانی کانادا اقدامات لازمه را انجام می دهید.

شرایط آن به این صورت است که در ابتدا باید رشته تحصیلی خود را با لیست مشاغل منطبق کنید و سپس بدنبال کسب امتیازات لازم باشید.

اگر می خواهید از این طریق برای دریافت این ویزا اقدام می نمایید باید حداقل 2 سال در ایالتی که شما را برگزیده است اقامت داشته باشید.

بهتر است بدانید شرایط امتیاز بندی هر رشته به صورت مجزا می باشد و همه رشته ها با یک امتیاز مشخص نمی توانند اقامت استرالیا را دریافت کنند.

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف (نیوزیلند)

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف

کشور نیوزلند از دیگر کشور های انگلیسی زبان می باشد که سیستم امتیاز بندی به خصوصی را برای مهاجرت کاری در نظر گرفته است. برای دریافت این ویزای کاری اگر امتیاز بالای 160 را کسب کنید می توانید به صورت مستقیم وارد کشور نیوزلند شوید و در صورت کسب امتیاز کمتر در لیست انتظار قرار می گیرید.

مقاله پیشنهادی: شرایط ویزای کاری

شرایط اخذ ویزای جستجوی کار در کشور نیوزیلند :

شرایط ایده آل برای اخذ ویزای کار

 • سن زیر 40 سال
 • مدرک تحصیلی معمولاً کارشناسی
 • سابقه کار معمولاً بالای 8 سال
 • زبان آیلتس 6.5

شما در صورت اخذ ویزای کار در این کشور می توانید یکسال در کشور نیوزلند حضور داشته باشید و قرارداد کاری دریافت کنید. در این صورت می توانید برای اقامت دائم خود نیز اقدام نمایید و در صورت متاهل بودن، اگر به صورت تنها به این کشور سفر می کنید پس از ثبت قرارداد باید درخواست ویزای همراه را ارسال کنید.

مهاجرت کاری در کشورهای مختلف (آلمان)

آلمان بعنوان تنها نماینده کشورهای اروپایی شناخته می شود که سیستم جستجوی کار را به صورت منظم همچنان ادامه می دهد. اگر شما تخصص و تحصیلات لازم که توسط قوانین مهاجرت کاری کشور آلمان ذکر شده است را داشته باشید و شغل مورد نظرتان را با حداقل حقوق تعیین شده بیابید، می توانید برای ویزای کاری جاب سیکر اقدام نمایید.

شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان شامل موارد زیر می باشد:

ردیف فاکتورها شرایط ایده آل

 • سن زیر40 سال
 • مدرک تحصیلی لیسانس
 • سابقه کار 5 سال سابقه کار مرتبط
 • دانش زبان آلمانی

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *