آذربایجان

قیمت خانه در نخجوان چقدر است؟

قیمت خانه در نخجوان چقدر است؟

خرید خانه یکی از سرمایه گذاری هایی است که سودآوری آن بر همگان ثابت شده است. بنابراین بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با خرید خانه بتوانند سرمایه خود را حفظ کنند و در مواردی آن را افزایش دهند. در مواردی خرید خانه یکی از راه های است که بتوان در سایر کشور ها اقامت گرفت. در این متن قصد داریم تا با مزایای خرید خانه و حدود قیمت خانه در نخجوان آشنا شویم و در ادامه به بررسی نکات مثبت و منفی خرید خانه در نخجوان بپردازیم.

قیمت خانه در نخجوان

قیمت خانه در نخجوان چقدر است؟

قیمت خانه در نخجوان چقدر است؟

اگر بخواهیم درباره قیمت خانه در نخجوان صحبت کنیم باید این نکته را در نظر بگیریم که نمی توان یک عدد دقیق را به عنوان قیمت خانه در نخجوان مطرح کرد زیرا مانند تمامی شهر های دنیا قیمت خانه در جاهای مختلف شهر و مناطق گوناگون با هم متفاوت است. اما از آنجایی که نخجوان یک شهر نسبتا کوچک است تفاوت فاحشی بین مناطق مختلف در قیمت خانه وجود ندارد و مانند تهران و یا باکو نیست که در مناطق بالاشهر قیمت ها بسیار زیاد و در حاشیه شهر قیمت ها نسبتا پایین باشد.

اما اگر بخواهیم حدود قیمت خانه در نخجوان را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم آن در مقایسه با قیمت خانه در باکو بسنجیم. به طور کلی قیمت هر متر مربع ملک در شهر باکو که پایتخت کشور آذربایجان است حدود 4.221.43 دلار آمریکا است در حالی که میانگین قیمت در سایر نقاط این کشور حدودا برابر 1.052.08 دلار آمریکا است.

خرید خانه یا سرمایه گذاری

بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در کشور آذربایجان را از طریق خرید ملک دارید قیمت خانه در نخجوان بسیار مناسب تر و ارزان تر از باکو است و این در حالی است که جاذبه های توریستی نخجوان از خیلی لحاظ ها با باکو برابر است و از نظر طبیعت نیز طبیعتی زیباتر از شهر باکو پایتخت آذربایجان دارد. به این صورت با هزینه خرید یک خانه در یکی از مناطق لاکچری باکو تقریبا سه خانه در نخجوان می توان خرید.

شاید این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که درست است قیمت خانه در نخجوان یک مزیت محسوب می شود اما به غیر از این مزیت چه مزیت هایی دیگر می تواند انگیزه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک را برای سرمایه گذاران در نخجوان آذربایجان ایجاد کند؟ به ویژه سرمایه گذاران ایرانی چه مزیت هایی از این سرمایه گذاری خواهند داشت؟ در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی های خاص این شهر زیبا به عنوان یک مرکز سرمایه گذاری پرسود را با هم بررسی کنیم.

مزیت خرید خانه در نخجوان چیست ؟

کشور آذربایجان یکی از همسایه های شمالی ایران است که مرز زمینی بین آنها برقرار است و علاوه بر خطوط هوایی و پرواز های مستقیم از فرودگاه های تهران، می توان از طریق مرز زمینی نیز به این کشور سفر کرد. حتی با استفاده از اتومبیل شخصی با تقریبا سه ساعت رانندگی می توانید از مرز ایران خارج شده و وارد مرز آذربایجان شوید و با یک ساعت رانندگی به نخجوان برسید. پس یکی دیگر از مزایای قابل توجه این شهر در کنار مزیت قیمت خانه در نخجوان نزدیکی آن به ایران و امکان سفر راحت و سریع به آن است.

این شهر دارای یک فرودگاه بین مللی است که بارها مورد تعمیر قرار گرفته است تا بتواند پذیرای پرواز های بین المللی از شهر های مختلف باشد.
یکی دیگر از مزیت های اصلی این شهر توریستی بودن آن است. این شهر با داشتن مراکز دیدنی متعدد که در فاصله های کم از یکدیگر قرار دارند محلی مناسب برای توریست هایی است که دوست دارند از شهر هایی با قدمت بالا دیدن کنند.

اجاره خانه به توریست ها

بنابراین اگر می خواهید از ملکی که می خرید پول در بیاورید می توانید آن را آماده اجاره دادن به توریست هایی کنید که اقامت در خانه های سنتی را به هتل ها ترجیح می دهند. هر چند که هتل هایی که در این شهر وجود دارد همگی کیفیت خوبی را ارائه می کنند اما تعداد و ظرفیت آنها محدود است و این موضوع باعث می شود تا اجاره دادن خانه ها به مسافران و توریست های یک از منابع خوب درآمدی محسوب شود.
آب و هوای این شهر یکی دیگر از مزیت هایی است که در کنار قیمت خانه در نخجوان خرید خانه را برای سرمایه گذاران ایرانی از نظر اقتصادی منطقی می سازد. اگر قصد تجاری از خرید ملک نداشته باشید و تنها به دنبال جایی باشید که در طول تعطیلات اوقات خوشی را در آن سر کنید نخجوان یک گزینه عالی است.

این شهر تابستان هایی گرم و زمستان های برفی و نسبتا سردی دارد که میتواند تعطیلات زمستانی و یا تابستانی به یاد ماندنی ای برای شما و خانوادتان بسازد. در فصل گرم سال مناطق جنگلی و زیبا و در زمستان کوه پایه های سفید پوش مکانی مناسب برای تفریح هستند. بنابراین به نسبت قیمت خانه در نخجوان، مکانی مناسب برای سرمایه گذاری است.

چه عواملی در قیمت خانه در نخجوان تاثیرگذار است؟

قیمت خانه در نخجوان چقدر است؟

قیمت خانه در نخجوان چقدر است؟

مسلما یکی از مهم ترین عواملی که در قیمت خانه در نخجوان مانند همه جاهای دیگر تاثیرگذار است ویژگی های فیزیکی بنا است. با توجه به اینکه نکته که در قانون آذربایجان تنها عیان (بنا) به خریدار خارجی فروخته می شود و عرصه (زمین) در مالکیت دولت باقی می ماند، متراژ، قدمت ساخت، محله خانه و امکانات حمل و نقل در قیمت خانه تاثیرگذار است.

در نخجوان استفاده از تاکسی بسیار رایج است اما هزینه آن به نسبت بالا است. محبوب ترین وسیله نقلیه در این شهر اتوبوس است که ایستگاه های متعددی دارد و با استفاده از این وسیله نقلیه ارزان می توانید به همه قسمت های مختلف شهر سفر کنید و با یک برنامه ریزی مناسب همه جای شهر را در طول چند روز ببینید. بنابراین یکی دیگر از عواملی که در قیمت خانه در نخجوان موثر است نزدیکی آن به ایستگاه اتوبوس است که در روزهای برفی مشکلی برای رفت و آمد افراد به وجود نیاید.

در نهایت باید گفت چه برای سرمایه گذاری و چه برای استراحت و گذراندن تعطیلات، خریدن ملک در نخجوان یک خرید پرسود محسوب می شود.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اقامت جمهوری آذربایجان از طریق خرید ملک نگاهی بیندازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *