کاری, مکزیک, مهاجرت

با شرایط کار و زندگی در مکزیک آشنا شوید

زندگی در کشور مکزیک که یک سرزمین بسیار زیبا با تنوع زیاد است و شور و شوق در آن جریان دارد بسیار محبوب مهاجرین برای ورود به این کشور می باشد. مردم کشور مکزیک بسیار مهربان و مهمان‌نواز هستند. زبان رسمی در مکزیک اسپانیایی است. واحد پول این کشور پزو است. آب و هوای مکزیک بسیار متنوع است به طوری که در بخش ارتفاعات داخلی هوا خشک است و در رشته‌کوه‌ها و فلات جنوبی هوا مرطوب تر است.

فرآورده‌های غذایی بخش مهمی از اقتصاد کشور مکزیک را تشکیل می‌دهد و بیشترین صادرات نیز در همین راستا صورت می‌گیرد. روز به روز به رشد نیروی کار ماهر در مکزیک افزایش می یابد و این موضوع سبب توسعه و پیشرفت زیادی در بخش اقتصادی این کشور است.

حداقل دستمزد در کشور مکزیک برای هر روز 102.68 پزوی مکزیک ارزیابی شده است. جمعیت در کشور مکزیک بر اساس رویکردهای دقیق و اصولی به میزان بیش از 132 میلیون نفر ارزیابی شده است. در ادامه با شرایط زندگی و کار در این کشور آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

میزان دستمزد در کشور مکزیک

حداقل دستمزد در کشور مکزیک حدود 377.49 پزوی مکزیک اعلام شده است. حداقل دستمزد در کشور مکزیک برای هر روز 102.68 پزوی مکزیک ارزیابی شده است.همچنین دستمزد مشاغل با مهارت پایین در کشور مکزیک به میزان 5390.00 پزوی در ماه است و دستمزد مشاغل با مهارت بالا در کشور مکزیک به میزان 17200.00 پزوی در ماه است.

نرخ اشتغال در کشور مکزیک به میزان 97.23 درصد است. وضعیت حقوق و مزایای کشور مکزیک به طور کلی دارای شرایط مخصوصی است.نرخ بیکاری در کشور مکزیک در ابتدا 3.50 درصد اعلام شده بود اما امروزه این نرخ به 6.42 درصد رسیده است که رقم متوسطی است.

هزینه زندگی برای خانواده در کشور مکزیک برای هر ماه به میزان 7900.00 پزوی کشور مکزیک است و در صورتی که بخواهید به تنهایی در کشور مکزیک زندگی کنید هزینه زندگی شما در حدود 4320.00 پزوی کشور مکزیک برای هر ماه است.

انواع ویزای کار در کشور مکزیک

زندگی در مکزیک

زندگی در مکزیک

در ابن کشور دو نوع ویزای کاری وجود دارد که به شرح زیر است:

1.ویزای fm-2 : این ویزا برای متقاضیان خارجی که سابقه بیشتر از 5 سال کار به صورت قانونی در این کشور را داشته باشند تعلق می گیرد.

ویزای fm-3 : این نوع ویزای برای متقاضیان خارجی شاغل در این کشور که همراه با افراد خانواده خود به این کشور رفت و آمد دارند تعلق می گیرد.

حداقل درآمد در مکزیک

وضعیت درآمدزایی در کشور مکزیک در بیشتر مشاغل خوب است. یکی از شغل‌های بسیار پر درآمد در کشور مکزیک بخش بهداشت و درمان است که درآمد بالایی دارد، بخش فناوری اطلاعات در کشور مکزیک نیز درآمد بالایی دارد. فناوری اطلاعات و همینطور تحلیل داده های آمار نیز دو شغل بسیار عالی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر در این کشور هستند.

مشاوران شرکتی در کشور مکزیک نیز به طور کلی دارای کسب و کارهای مشخصی هستند. قراردادها و توافقنامه‌های تجاری در کشور مکزیک نیز بسیار ارزشمند است. مشاور شرکت در کشور مکزیک در سال 115.580 دلار حقوق دریافت می‌کند.

مدیران توسعه نرم افزار در کشور مکزیک دارای نیز شرایط ویژه‌ای دارند و از درآمد بالایی در این کشور برخوردارند. درآمد سالیانه در این شغل در کشور مکزیک به میزان 108.879 دلار ارزیابی شده است.

یکی دیگر از شغل های پردرآمد در کشور مکزیک مهندسی نرم افزار است که  از درآمد بالایی در این کشور برخوردار است درآمد این شغل به طور سالیانه در کشور مکزیک  107.479 دلار ارزیابی شده است.

معماران نرم افزار به طور کلی تحلیل‌های معماری هستند که در زمینه طراحی با سهامداران ارزیابی می‌شود این معماران نیز از درآمد خوبی در کشور مکزیک برخوردارند. درآمد سالیانه معماران نرم افزار در کشور مکزیک 105.329 دلار است. در صورتی که در بخش بلاک چین فعالیت داشته باشند درآمد 87.05 دلار در ساعت خواهند داشت. در صورتی که در حوزه های رباتیک در کشور مکزیک فعالیت داشته باشند نیز درآمدی بالغ بر 77.46 دلار در ساعت خواهند داشت.

شرایط بیمه برای زندگی در مکزیک

به طور کلی بیمه تأمین اجتماعی در کشور مکزیک سبب شده است که افراد بتوانند بخشی از حقوق خود را به عنوان هزینه‌های مشخص در بیمه وارد نمایند. بیمه تأمین اجتماعی در مکزیک دارای لازمه‌های حوادث و همینطور بیماری‌های صعب‌العلاج است که روند پیگیری و درمان آن زمانبر و گران است.

بیمه‌های خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری در مکزیک نیز  از سوی وزیر تعاون این کشور مورد تأیید قرار گرفته است. البته که وضعیت درمانی در مکزیک بر اساس تورم اقتصادی مشخص شده است.

بهداشت و درمان عمومی در مکزیک

بهداشت و درمان عمومی در مکزیک توسط دولت مکزیک به صورت رایگان ارائه می شود، افرادی که برای شرکت های مکزیکی کار می کنند واجد شرایط دریافت بیمه هستند. بخشی از حقوق و دستمزد کارمندان در مکزیک به طور خودکار برای پوشش هزینه بیمه کسر می شود.

بهداشت و درمان خصوصی در مکزیک

گرچه بهداشت و درمان عمومی در کشور مکزیک دارای استاندارد های بالا و مقرون به صرفه است. برخی از بیمارستان های خصوصی در مکزیک بیمه بهداشتی بین المللی را قبول نمی کنند و بیمار باید پس از خروج از بیمارستان هزینه درمان خود را پرداخت کند. با این حال، بیمارستان ها معمولابرای مهاجرینی که قادر به پرداخت هزینه های خود نیستند، شرایط بازپرداخت راحت تری را فراهم می کنند.

بهداشت و بیمه درمانی در مکزیک

مهاجرانی که انتخاب می کنند تحت پوشش بیمه خصوصی در مکزیک قرار گیرند، باید اطمینان حاصل کنند که بیمارستان مکزیکی ارائه خدمات بیمه خارجی را پذیرفته اند و بیمارستان می تواند مستندات بازپرداخت را به شرکت های بیمه ارائه دهد.

بهداشت و درمان داروخانه ها در مکزیک

قیمت دارو در این کشور بسیار مناسب است بسیاری از آمریکایی ها به کشور مکزیک سفر می کنند تا داروهای تجویزی را با تخفیف خریداری کنند.

خدمات بانکی در مکزیک

بانک بانامکس یکی از بانک‌های بسیار خوب و معتبر در مکزیک است. این بانک به مدیر عاملی ارنستو تورس فعالیت می‌کند و در حدود 41390 نفر پرسنل دارد. در حدود 1500 شعبه در این بانک وجود دارد. بانامکس مختصر شده بانکو ناسیونال دی مکزیکو است و یک شرکت خدمات مالی و بانکداری محسوب می‌شود و امروزه با نام تجاری سیتی بنامکس شناخته شده است. این بانک به طور کلی با ادغام دو بانک دیگر ارزیابی شده است و هزینه‌های آن نیز به شکل دقیقی پیش می‌رود شعبه مرکزی این بانک در شهر مکزیکوسیتی قرار دارد.

بانک باجیو یکی دیگر از بانک‌های بسیار خوب و معتبر در مکزیک است که در سال 1994 در مکزیک تأسیس شده است و در حدود 4000 نفر پرسنل دارد، تعداد شعبه این بانک 295 نفر است و به طور کلی در شهر لئون قرار دارد. این بانک بسیار بزرگ بوده و هشتمین بانک مکزیک در حوزه سپرده‌های مشتری محسوب می‌شود این بانک در ارائه وام بسیار عالی عمل کرده است. افزایش درآمد این بانک به طور کلی بر اساس سهامش ارزیابی می‌شود.

بانک ومر نیز یکی از بانک‌های بسیار خوب و معتبر در مکزیک است که توسط مدیر عامل کارلوس تورس ویلا تأسیس شده است ، تعداد پرسنل آن نیز 37000 نفر هستند و تعداد شعبات آن 1704 نفر است. این بانک به عنوان بزرگترین موسسه مالی در مکزیک محسوب می‌شود. در سال 1932 تأسیس شده است به طور کلی شعبه‌های مرکزی این بانک نیز شرایط مخصوص به خود را دارند.

بانک کومپارتاموس یکی دیگر از بانک‌های بسیار خوب و معتبر در مکزیک است که به مدیریت فرنادو آلوارز توکا تأسیس شده است و تعداد شعبه آن نیز 536 اعلام شده است. این بانک بزرگترین بانک در آمریکای لاین است و در زمینه‌های اعتباری و بیمه فعالیت می‌کند. این بانک یک شرکت غیر دولتی محسوب می‌شود و ارائه سهام اولیه آن به طور کلی ارزیابی شده است.

هزینه زندگی در مکزیک

زندگی در مکزیک

زندگی در مکزیک

هزینه مواد غذایی برای زندگی در کشور مکزیک به شرح زیر است:

شير يك لیتری

17.90پزوي

پياز

20.82 پزوي

موز

1٧.30پزوي

تخم مرغ١٢عدد

٢6.88 پزوي

برنج

19.02پزوي

پنير

96.6٣پزوي

گوشت مرغ

٨8.76پزوي

گوشت گاو

131.77پزوي

آب (١.٥ليتر)

١٤.55پزوي

سيب زميني

21.49پزوي

سيب

38.60پزوي

پرتقال

15.95پزوي

بليط اتوبوس

9.٠٠پزوي

تاكسي

٣٠.٠٠پزوي

اينترنت ماهيانه

٤9٥.4٠پزوي

شارژ ماهيانه

669.45پزوي

يك پرس غذا

١٠٠.٠٠پزوي

مك دونالد

90.٠٠پزوي

كوك/پپسي

١٣.97پزوي

كاپوچينو

٣9.75پزوي

يك قرص نان

٢8.69پزوي

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *