آلمان, خرید ملک, سرمایه گذاری در

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

بسیاری از کشورها برای اتباع کشورهای خارجی محدودیت­ هایی جهت خرید قائل هستند اما سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان با هیچ محدودیت و مشکلی روبرو نیست و حتی اگر فرد سرمایه­ گذار ساکن آلمان نباشد باز هم می­تواند در این کشور ملک یا خانه­ ای را خریداری کند.

علاوه بر این، نکته قابل توجه دیگر این است که در کشور آلمان قیمت ملک به نسبت سایر کشورها مناسب است و در واقع پایین­ترین نرخ ­های خرید ملک را در اروپا دارد.به همه این­ها اضافه کنید که آلمان کشوری بسیار پیشرفته و قدرتمند در اروپا و حتی کل جهان محسوب می­شود. قیمت ملک در آلمان چیزی در حدود 1500 تا 2500 یورو به ازای هر متر مربع است. می­توان اینگونه گفت که قیمت متوسط یک آپارتمان سی متری کوچک در آلمان تقریباً 60 هزار یورو و قیمت نسبی آپارتمان صد متری 250 هزار یورو می­ باشد.

مونیخ و برلین

افرادی که قصد اخذ اقامت آلمان و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را دارند لازم است بدانند، مونیخ در این حوزه جزء گران­ترین شهرهای آلمان به حساب می ­آید و همین ­طور در شهر برلین قیمت خانه ممکن است تا 50% بالاتر باشد.
بالاترین قیمت خانه ­ها در آلمان مربوط به سال 2016 بود و در برلین، منطقه مرکزی میت. همچنین در آن سال ارزش ملک در هامبورگ به 19000 یورو به ازای هر متر مربع رسید.

جزئیاتی درباره خرید ملک در کشور آلمان

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

متقاضیان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان، اگر به اندازه کافی تحقیق کرده باشند می­دانند که هزینه­ های مرتبط با خرید و اجاره ملک در این کشور در سال­ های اخیر رو به افزایش بوده است به این صورت که بین سال­ های 2008 تا 2013 میزان اجاره­ ها 15 درصد افزایش یافت و در همان سال­ ها میزان ارزش ملک به ازای هر متر مربع 23% بالاتر رفته است.

با این وجود اموالی که افراد محلی و خارجی در آلمان دارند از جمله ملک، به عنوان سرمایه­ ای پایدار و مطمئن در آلمان محسوب می­شوند و خصوصاً بازار خرید و فروش ملک در آلمان بعد از سال 2008 رونق خوبی پیدا کرده است.

قیمت ملک در آلمان رشدی بیشتر از میزان درآمدها داشته است و روند این موضوع در آینده مشخص نیست. همین ­طور دولت آلمان میزان مالیات را برای خرید ملک زیر 10 سال، افزایش داده است و همین امر باعث شده افرادی که در فکر سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان هستند، به دنبال اقامت طولانی مدت باشند تا صرفه اقتصادی داشته باشد. علاوه بر افزایش مالیات، هزینه انجام معاملات نیز افزایش یافته و به 7 تا 12% رسیده است.

پیش نیاز های خرید ملک در آلمان

1  بهره مندی از یک مشاور حرفه ای برای خرید ملک شما برای خرید هر محصولی نیاز به مشاوره دارید و با توجه به اینکه شما قصد خرید ملک و سپس اقدام برای اقامت کنید پس نیازمند مشاوره هم در ایران و هم در آلمان می باشید تا با آگاهی اقدام به سرمایه گذاری کنید.

2

جستجو و برآورد کامل بازار مسکن آلمان

 با توجه به اینکه شما باید از پیش بدانید که در کدام منطقه و با چه مقدار هزینه ملک مورد نظر خود را انتخاب می کنید در واقع سرمایه گذاری انجام می دهید که باید آینده روشن و رشد مناسب با طی زمان داشته باشد.
3 بکارگیری یک وکیل قانونی برای خرید ملک در جمهوری فدرال آلمان نیازی به داشتن نماینده قانونی نیست اما از آنجا که شما تسلط کافی به شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک ندارید، همچنین قوانین خرید ملک و شرایط جانبی آن را نمی دانید، می توانید به بکارگیری وکیلی مجرب از سرمایه خود محافظت کرده و آن در جای مناسبی خرج کنید.

4

بهره وری در پرداخت پول وام های مسکن با توجه به اینکه شما برای پرداخت هزینه های وام باید پول خود را به واحد پول آلمان تغییر دهید باید دقت داشته باشید که پرداخت های شما در سر رسید های خود باشد.
با توجه به قوانین جاری آلمان برای خرید ملک در این کشور می توانید تا سقف 60% هزینه خرید ملک خود وام دریافت کنید که کمک شایانی به شما در خرید ملک می کند.

5

تبدیل مدارک به زبان آلمانی باید آگاهی داشته باشید که مدارک و مستندات که ارائه می کنید باید به زبان آلمانی باشد پس قبل از هر چیز آنها را با ترجمه روان ،برگردان کرده و کاملا مطالعه نمایید زیرا شما پس از امضا اوراق تعهد می کنید که کلیه موارد ذکر شده را به آن‌ها بدهید.
با توجه به اینکه آلمان کشوری اقتصادی و قدرتمند می باشد، می تواند بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در حوزه مسکن باشد. با ذکر این نکته که در طی سالیان اخیر نرخ تورم در این کشور بسیار پایین بوده و مسکن خیلی سریع رشد نخواهد کرد و دچار تغییرات ناگهانی نمی شود شما می توانید با اطمینان بیشتری خرید کنید.

پیشنهاد می کنیم برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی شرایط خرید ملک در آلمان مراجعه کنید.

پیدا کردن ملک در آلمان برای سرمایه ­گذاری

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان می­ تواند به صورت خصوصی و مابین فروشنده و خریدار انجام شود و یا اینکه ملک به کمک یک نماینده املاک به فروش برسد. در آلمان به طور معمول پرداخت هزینه­ های مرتبط با نماینده املاک بر عهده فروشنده است که مبلغی در حدود 3 تا 7% از مبلغ خرید ملک است.

اگر کسی قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را داشته باشد باید حوصله زیادی به خرج دهد زیرا شهروندان آلمانی معمولاً هنگام خرید خانه قصد این را دارند که برای مدت طولانی در آن زندگی کنند. بنابراین پیدا کردن ملک مورد نظر ممکن است تا یک سال زمان ببرد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان چه مراحلی دارد؟

برای خرید ملک در کشور آلمان باید مراحل زیر را بگذرانید:

 • ملک مناسب خود را پیدا کنید.
 • وام مسکن مورد نظر خود را بررسی کنید و اصل پیشنهادات مربوطه را در این باره دریافت کنید.
 • برای تهیه قرارداد به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید.(دفتر اسناد رسمی قرارداد فروش را تهیه می­ کند.)
 • مراحل اخذ وام مسکن را تکمیل نمایید.
 • قرارداد را به امضا برسانید.
 • بعد از عقد قرارداد، دفتر اسناد رسمی فروش را به ثبت می ­رساند.
 • بعد از چهار هفته لازم است مالیات ملک پرداخت شود.

برای خرید ملک در آلمان سرمایه گذار باید بداند که تنها امضای قرارداد کافی نیست بلکه باید در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسد که فرد این ملک را خریداری نموده است تا دولت نیز مسئله را بررسی کند. در صورتی که مشکلی با فروش نباشد، ملک رسماً به خریدار تعلق می­گیرد.

چه الزامات قانونی برای خرید ملک در آلمان وجود دارد؟

سرمایه ­گذار ملزم است برای تکمیل روند خرید و فروش به دفتر اسناد دولتی مراجعه کند. در واقع دفتر اسناد دولتی یا دفتر اسناد رسمی، داوری بی­طرف بین دو طرف معامله است و بررسی­ های لازم را انجام می­دهد تا در مورد کامل بودن پرونده ­ها و بدون مشکل بودن جریان واگذاری ملک اطمینان حاصل شود. دفتر اسناد رسمی باید شاهد عمل خرید و فروش ملک باشد.

علاوه بر این خریدار باید در نظر داشته باشد که لازم است سپرده ­ای در حدود 20% برای خرید ملک پرداخت کند اما بسیاری از خریداران برای اطمینان سپرده 40% از وام ­دهندگان درخواست می ­کنند.

خرید مسکن چه مراحلی را به همراه دارد ؟

 1. وام مسکن و دریافت آن
 2.  ملک مناسب برای خرید پیدا نمایید که میتوانید از طریق موسسه مهاجرتی اوات و کارشناسان ما در آلمان اقدام نمایید.
 3.  دفتر اسناد رسمی برای سند
 4.  امضای قرارداد
 5. یک ماه بعد از زمان تکمیل خرید مالیات فروش ملک باید پرداخت شود. مالیات ها به 25% افزایش یافته است.

وام مسکن برای خرید ملک در آلمان

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

متقاضیان سرمایه گذاری از طریقت وام مشاوره های لازم را می دهند و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارشان قرار می دهند. بسیاری از بانک ها سیستم آنلاین برای درخواست وام دارند. البته این تنها مرحله اول است. بعد از آن خریدار به صورت تلفنی و مراجعه حضوری باید برای دریافت وام مسکن اقدام نماید. وام مسکن در آلمان معمولاً در دوره های 25 تا 30 ساله ارائه می شود.

خرید ملک در آلمان چه هزینه­ های جانبی دارد؟

همانطور که گفته شد هزینه های معمول نماینده املاک برای خرید و فروش ملک معمولاً توسط فروشنده پرداخت می شود ولی این بدین معنا نیست که خریدار ملزم به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نیست. به طور کلی، تمام هزینه های مربوط به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان در حدود 10% کل مبلغ خرید ملک است که شامل چند مورد مختلف می شود:

 • هزینه اسناد رسمی 2/1 تا 5/1%
 • مالیات بر انتقال اموال بین 5/3 تا 5/6%
 • هزینه ثبت نام 8/0 تا 2/1%
 • هزینه­ های نمایندگی و مالیات بر ارزش افزوده

البته باید خاطرنشان کرد که میزان این هزینه ها در مناطق مختلف آلمان ممکن است متفاوت باشد و اگر شخصی قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را دارد در محاسبه هزینه های خود بهتر است حد بالا را در نظر بگیرد.

مقاله پیشنهادی: راه های مهاجرت به آلمان

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1. برای خرید یک آپارتمان کوچک در کشور آلمان چه میزان باید سرمایه داشت؟

 • بستگی به شهر که درآن قصد خرید دارید چیزی حدود 70 الی 80 هزار یورو قیمت یک آپارتمان کوچک است.

2. آیا با خرید ملک در آلمان می توان اقامت دائم این کشور را گرفت؟

 • خیر . خرید ملک به تنهایی بریا شما اقامت دائم به همراه نخواهد داشت.

3. با خرید ملک در چه کشورهای میتوانم اقامت دائم آن کشور را بدست آورم؟

 •  خرید ملک در آلمان به تنهایی موجب دریافت اقامت دائم این کشور نمی شود اما باخرید ملک در کشورهای مثل اسپانیا، یونان، پرتغال و… می توانید اقامت دائم این کشورها را بدست آورید.

4. بهترین شهر آلمان برای ایرانیان کدام شهر است؟

 • شهر برلین محبوب ایرانیانی است که به کشور آلمان مهاجرت کرده اند. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد که خوب بودن سطح زبان انگلیسی مردم این شهر و البته مناطق سرسبز و زیبای آن می تواند دلایل اصلی باشد.

5. برای پرداخت هزینه ی  ملک چه طور می توانم به آلمان پول انتقال بدم؟

 • روش های مختلفی برای انتقال پول به آلمان وجود دارد اما برای انتخاب بهترین روش باید با یک وکیل خبره مشورت کنید.

6. بهترین مکان برای زندگی در آلمان کجاست؟

 • بعد از برلین که یکی از محبوبترین شهرهای آلمان است. دوسلدورف به واسطه ی مهاجران انگلیسی در حال تبدیل شدن به شهری محبوب در این کشور است.

7. با خرید ملک در این کشور چه نوع اقامتی دریافت خواهم کرد؟

 • با خرید ملک در کشور آلمان به شما ویزای توریستی بلند مدت تعلق می گیرد.

8. گرانترین مکان برای زندگی در آلمان کدام شهر است؟

 • طبق آمارها اشتوتگارت گرانترین کلان شهر آلمان است. پس از آن مونیخ از شهرهای گران برای اجاره ملک و زندگی است.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *