ازدواج, فرانسه

اخذ اقامت از طریق ازدواج در فرانسه             

اخذ اقامت از طریق ازدواج در فرانسه             

از روش‌های گوناگونی به فرانسه مهاجرت کرد و بعد از مدتی اقامت این کشور کسب کرد که از جمله این راه ها  اخذ اقامت از طریق ازدواج در فرانسه می باشد. گاهی بعضی از افراد تصمیم می گیرند کشور خودشان را ترک کرده و به یک کشور دیگر با شرایط و امکانات بیشتر مهاجرت کنند. در این میان کشورهای اروپایی بیشتر باب میل اشخاص از سرتاسر جهان برای مهاجرت کردن می باشند. از جمله این کشورها، کشور فرانسه است که ویژگی های منحصر به فردی دارد که همین باعث شده از میان کشور های دیگر متمایز شده و تقاضای نسبتاً بیشتری  نسبت به کشورهای دیگر برای اقامت داشته باشد. ما در ادامه این مقاله به  چگونگی اخذ اقامت از طریق ازدواج در فرانسه اشاره می کنیم پس برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید:

اخذ اقامت در فرانسه از طریق ازدواج چگونه انجام می شود؟

فرانسه یک کشور بسیار زیبا با داشتن میراث فرهنگی متفاوت و غنی است همین عاملی است که گردشگران زیادی را جذب خودش می کند و خیلی از این گردشگران بعد از دیدن فرانسه تصمیم به ماندن در این کشور را می گیرند. همان‌گونه که در متن بالا اشاره کردیم راه های گوناگونی برای  مهاجرت و گرفتن اقامت در فرانسه وجود دارد که ساده ترین راه ازدواج با یک فرد فرانسوی است. شما اگر با یک فرد فرانسوی ازدواج کنید و تمام مراحل و قانون هایی را که دولت فرانسه برای این روش وضع کرده است را انجام دهید می توانید بعد از چند سال به اخذ اقامت فرانسه از راه ازدواج دست یابید.

هنگامی که اقامت فرانسه را کسب کردید می توانید به عنوان یک شهروند فرانسوی به زندگی‌تان ادامه دهید. می توانید در این کشور تحصیل کنید، مسکن بخرید، شغل داشته باشید و یا حتی مثل سایر شهروندان فرانسوی می توانید رأی بدهید. یک مزیت مهم دیگری که این کشور دارد این است که شهروندان فرانسوی بدون داشتن هیچ مدرکی مثل ویزا یا پاسپورت می توانند به هر کشور اروپایی که دوست دارند سفر کنند

به چهار روش اخذ اقامت از طریق ازدواج در فرانسه انجام می شود:

 • اگر یک فرد با یک فرانسوی ازدواج کرد باید از ازدواجشان حداقل 4 سال گذشته باشد تا بتواند اقامت خود را در فرانسه کسب کند در غیر این صورت نمی تواند کاری از پیش ببرد.

 

 • اگر یک فرانسوی با یک فرد غیر فرانسوی ازدواج کند و شرایط به گونه ای باشد که همسر وی نتواند به‌صورت موقت در فرانسه زندگی کند و دچار مشکل شوند در این  صورت به همسر او اقامت داده می شود.

 

 • اگر زن و شوهری در خارج از فرانسه زندگی می کنند و همسر فرد فرانسوی قصد اقامت در فرانسه را داشته باشد می تواند با ثبت نام کردن در دفاتر فرانسه این کار را انجام دهد.

 

 • باید مدارک افراد متقاضی نشان دهد که آن‌ها حداقل 4 الی 5 سال در فرانسه اقامت داشته اند تا بتوانند به صورت دائم در این کشور زندگی کنند.

شرایط اخذ اقامت فرانسه:

اگر یک فرد توانست با یک فرانسوی ازدواج کند برای اخذ تابعیت باید مدارکی داشته باشد که با همسر فرانسوی‌اش زندگی مشترک دارند و هنگامی که مدارکشان در این زمینه کامل شد می‌تواند تقاضای اقامت در این کشور را بدهد. لازم است فرد متقاضی مدارک زیر را به همراه داشته باشد که بتواند در صورت لزوم آن‌ها را ارائه دهد. سپس این امکان برای او به وجود بیاید که بتواند اخذ اقامت از طریق ازدواج در فرانسه را کسب نماید.

مدارک لازم جهت گرفتن ویزا در فرانسه:

 • داشتن یک عکس رنگی و جدید درزمینه ی سفید که چهره در آن کاملاً مشخص باشد.
 • گذر نامه باید حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد و 2 صفحه مهر نخورده داشته باشد و نیز کپی آن هم باید ارائه داده شود.
 • کپی همه صفحه‌های گذر نامه  را داشته باشد، تا مشخص شود به کدام کشورها سفر کرده است.
 • کپی کارت ملی و گذر نامه فردی که قرار است متقاضی با آن ازدواج کند.
 • مدارکی که نشان می‌دهد فرد متقاضی از تمکن مالی خوبی بهره‌مند‌است.
 • بیمه نامه بین‌المللی پزشکی که بیانگر سلامت جسمی و روانی فر می باشد.
 • به همراه داشتن 60 یورو برای پرداخت هزینه های پرونده.

ازدواج با یک فرد فرانسوی یک راه حل مطمئن و سریع برای دریافت اقامت فرد در فرانسه است ولی فرد متقاضی باید حتماً اثبات کند که ازدواج او با شهروند فرانسوی واقعی است و این که وضعیت مالی زوجین باید خوب باشد به گونه‌ای که بتوانند یک زندگی مناسب داشته باشند.

اگر فرد متقاضی می‌خواهد از تمام حقوق شهروندی در فرانسه بهره‌مند باشد، فقط ازدواج کافی نیست چرا که حتماً برای اخذ اقامت از طریق ازدواج در فرانسه باید اقدامات لازم باید انجام دهد تا بتواند اقامت دائم را در فرانسه کسب کند در این صورت می‌تواند یک شهروند فرانسوی شود.

تابعیت فرانسه

اگر فرد متقاضی تابعیت نروژ را پذیرفت باید قراردادی را امضا کند که بیانگر این است که این فرد به‌عنوان یک شهروند فرانسوی پذیرفته شده است.

با تبدیل شدن فرد به‌عنوان یک شهروند فرانسوی تمام راه‌های شغلی برای او باز می‌شود و می تواند به راحتی مثل سایر شهروندان فرانسوی به تحصیلاتش در این کشور بپردازد. فرد می تواند بعد از 4 سال سپری شدن از زمان ازدواج ملیت خود را در این کشور می‌تواند کسب کند و اینکه باید بدانید اگر زن و شوهر به‌ طور مدام با هم زندگی نکنند این امکان هست که کسب ملیت به 5 سال هم برسد.

حرف آخر

خب همان‌گونه که در مقاله بالا اشاره کردیم فرانسه کشور بسیار پیشرفته‌ای است که تقاضا در این کشور برای مهاجرت فراوان است. چرا که دولت فرانسه توانسته است یک شرایط ایده آل برای شهروندانش فراهم کند. از طرفی افراد از سرتاسر جهان وسوسه می‌شوند که ادامه زندگی‌شان را در این کشور زیبا و البته با فرهنگ، سپری کنند. بیشتر افراد برای اخذ اقامت از طریق ازدواج درفرانسه اقدام می‌کنند که اگر از روش‌ های قانونی پیش روند می‌توانند به‌سادگی اقامت خود را در فرانسه کسب کنند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *