سوئیس, کاری

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در سوئیس

ويزاي كاري در سوئيس

مرحله دوم پس از تأییدیه ورود به کشور سوئیس، آگاهی درباره مدارک لازم جهت اخذ ويزاي كاری در سوئيس می­ باشد. گاهی افراد برای تأمین آینده کاری و زندگی خود به دنبال مکانی امن برای ادامه شغل خود می گردند، تا امنیت خود و خانواده­ شان تأمین شود. با توجه به اقتصاد پایدار و امنیت اقتصادی کشور سوئیس افراد زیادی به این کشور روی می­ آورند. یکی از راه های راه یابی به این کشور و داشتن یک شغل مناسب یا توسعه آن، از طریق ویزای کاری و تکمیل مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در سوئیس می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ويزاي كاری در سوئيس

سوئیس یک کشور معتدل است و دارای سرمایه­ های زیاد می ­باشد. صنعتی بودن این کشور و مدیریت صحیح منابع انسانی و طبیعی باعث ایجاد شغل مناسب برای هر فرد شده است. بطوری که آمار بیکاری 7/1 درصد می ­باشد و این آمار بیکاری برای یک کشور فوق العاده می ­باشد. کار در سوئیس به چند شکل انجام می ­گیرد

خود اشتغالی در سوئیس بعنوان یک شغل

در صورتی می­ توان کار در سوئیس را به عنوان خود اشتغالی شروع کرد که به مدت پنج سال یا 10 سال بسته به شرایط زمانی در سوئیس سکونت کرد. در صورت قصد سکونت در سوئیس از طریق کار باید ویزای کاری داشت و باید تمام مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در سوئیس را نیز به طور کامل و بدون نقص آماده کرد تا بتوان به مراحل صادر شدن ویزای کاری سرعت بخشید.

در صورتی می­ توان خود اشتغالی در سوئیس داشت که با یک فرد سوئیسی ازدواج کرد و دیگر نیازی نیست به مدت 5 سال یا 10 سال در سوئیس زندگی کرد تا بتوان یک شغل ایجاد کرد.

اثبات هدفمندی شغل مورد نظر: در صورتی می ­توان خود اشتغالی ایجاد کرد که بتوان ثابت کرد تجارت یا کار مورد نظر در جهت ایجاد شغل و یا صرفه اقتصادی انجام می­ گیرد.

اشتغال در سوئیس به عنوان مهمان

اگر فرد متقاضی در سنین بین 25-18 باشد از طریق یک مؤسسه کاریابی معتبر دارای تأییدیه از طرف دولت سویس در امور اقتصادی (seco) اقدام کند. می­ تواند به عنوان مهمان به اشتغال در این کشور بپردازد.

انجام کارآموزی بین المللی برای اخذ ويزاي كاری در سوئيس

بعضی از کشورها توافقات کارآموزی دارند و سوئیس جزو این دسته از این کشورها محسوب می­ شود. توافق کارآموزی به این معناست که کشور مورنظر به افرادی که قصد یادگیری یک حرفه یا شغل را دارند و یا می ­خواهند در حرفه یا تخصصی تجربه و علم بیشتری کسب کنند، اجازه کار داده می شود.

برای همین کشورهای دارای توافق کاری به فرد متقاضی اجازه اشتغال به مدت 18 ماه را می ­دهند تا به کشور مورد توافق کارآموزی سفر کرده و بتواند شغل خود را ارتقا بدهد.

برای این نوع اشتغال هم نیاز به ویزای کاری می ­باشد و یکی از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در سوئیس بیمه­ نامه می باشد. افراد حتما باید بیمه نامه داشته باشند و ماهیانه مبلغی را به عنوان حق بیمه از فرد متقاضی یا کارفرمای آن دریافت می کنند.

در حال حاضر کشور آلمان بهترین شرایط را برای جذب نیروی کار دارد. پیشنهاد ما این است که مقاله ویزای کار آلمان یا شرایط کار در آلمان را هم مطالعه کنید.

مراحل کلی پیدا کردن یک شغل در سوئیس

سوئیس کشوری با تنوع غذایی و آب و هوایی معتدل است. این کشور از نظر شغلی مورد توجه بسیاری از افراد قرار می ­گیرد. چرا که سوئیس دارای یک وضعیت اقتصادی و رفاهی بسیار عالی می­ باشد. که هر فردی شرایط مطلوب زندگی در سوئیس را می پذیرد. اما سوئیس کشوری با شرایط سخت پذیرش برای افراد خارجی می­ باشد. چندین سال قبل سوئیس خود را از اتحادیه اروپا خارج کرد و دیگر جزو کشورهای اتحادیه اروپا محسوب نمی ­شود.

اما امکانات ویژه­ ای به شهروندان جزو اتحادیه اروپا می­ دهد و پذیرش آنها در سوئیس برای تحصیل، اشتغال و زندگی به مراتب آسانتر از افراد خارجی می ­باشد. این را می ­توان یکی از راه ­های زندگی در سوئیس دانست. به این صورت که کشورهای جزو اتحادیه اروپا سفر کرده و بعد اقدام به اشتغال یا تحصیل در سوئیس را انجام داد. اگر قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید باید در نظر بگیرید؛ هزینه­ های زندگی در این کشور بالا می ­باشد و یکی از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در سوئیس داشتن یک پشتوانه مالی می ­باشد. برای ورود به عنوان یک فرد شاغل به سوئیس نیاز است این مراحل طی شود:

مرحله 1

ابتدا باید از طریق روزنامه ­ها، وب سایت­ های معتبر سوئیسی برای افراد جویای کار یا اتاق بازرگانی که منبع وب سایت­ های آنلاین افراد جویای کار هستند، مراجعه کرد و یک شغل که مختص حرفه­ شما می­ باشند، انتخاب کنید. در لیست احتیاجات شغلی دولت سوئیس هم می توان این شغل ­ها را پیدا کرد که برای جذب نیروهای خارجی اطلاع رسانی می­ شود.

مرحله 2

بعد از جستجوی شغل و پیدا کردن آن می­ توان درخواست آن شغل را داد و رزومه­ کاری معتبر را ارسال کرد تا بتوان از طریق آن به کارفرما متصل شوید و به مراحل بعدی وارد شوید.

مرحله 3

پس از تأیید رزومه ­فرد متقاضی کار، یک درخواست کار به فرد ارسال می­ شود تا برای انجام کار به آن کشور برود. آماده سازی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در سوئیس مرحله بعدی خواهد بود.

البته این نکته فراموش نشود که کارفرما باید درخواست کاری خود را که در روزنامه، وبسایت یا هر منبع دیگری که در معرض دید برای جذب نیرو گذاشته است همراه با رزومه کاری شما به اداره فدرال مهاجرت (fom) ارسال کند. در fom درخواست شما بررسی می­ شود. در این بررسی­ ها عواملی مانند مهارت زبانی، سن و توانایی­ های دیگر مورد توجه قرار گرفته و بعد مجوز کار برای شما ارسال می ­شود.

ابتدای این مرحله که پیدا کردن یک شغل مناسب در سوئیس می ­باشد تا انتهای کار که تکمیل مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در سوئیس می­ باشد. همه این مراحل باید با دقت انجام بگیرد چرا که یک اشتباه کوچک در مراحل انجام گرفته می ­تواند پای شما را برای همیشه از کشور سوئیس بیرون بکشد. پس صبر و حوصله، دقت و تمرکز در انجام این مراحل ضروری است.

مدارک لازم جهت اخذ ويزاي كاری در سوئيس

برای تکمیل مراحل ویزای کاری باید اطلاع کافی از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در سوئیس را داشته باشید:

  • کپی از مدارکی چون مدرک گواهی یا دیپلم یا تخصص ­های دیگر که باید به زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و یا انگلیسی باشد.(بهتر است توسط مترجم رسمی ترجمه شود)
  • کلیه مدارک تحصیل مانند: مدارک دکترا و ریز نمرات، مدراک فوق لیسانس و ریز نمرات، مدارک لیسانس و ریز نمرات.
  • مدارک زبان مانند: انگلیسی یا آلمانی
  • در صورت ازدواج گواهی ازدواج یا سند طلاق(به طور کلی وضعیت تجرد یا تأهل باید مشخص گردد)

بعد از تکمیل مدارک لازم جهت اخذ ويزاي كاری در سوئيس باید به سفارت یا کنسولی کشور سوئیس مراجعه کرده و برای ویزای ورود به سوئیس و یا اقامت طولانی مدت درخواست دهید.

البته اگر قصد اقامت طولانی مدت در سوئیس وجود دارد. این نکته فراموش نشود که پس از ورود به سوئیس به مدت 14 روز فرصت دارید تا برای ثبت نام در اداره کار و ثبت اطلاعات شهروندان از طریق دفاتر مهاجرت استانی محلی اقدام کنید. اجازه اقامت خود را دریافت نمایید. هر گونه نقص در ارائه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در سوئیس می­ توان مشکل ساز شود. بنابراین باید دقت لازم و اطلاعات کاملی از تکمیل بودن مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری در سوئیس را داشت.

منبع: سفارت سوئیس

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *