اتریش, کاری

کار ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش

هزینه زندگی و تحصیل در اتریش از یک سو و یادگیری حرفه و مهارت در کنار تحصیل از سوی دیگر، از مهم ترین دلایلی می باشد که کار ضمن تحصیل در اتریش را مطرح می سازد. اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی می باشد که از نظر اقتصادی و سطح رفاه عمومی، دارای جایگاه ویژه ای در سطح دنیا می باشد. درصد بیکاری در این کشور نزدیک به صفر بوده و از نظر شاخص های توسعه انسانی، در رده های بالای جهانی قرار دارد. این کشور کوهستانی با برخورداری از انواع آب و هواها، کوهستان های سر به فلک کشیده، دریاچه های عمیق، زیبا و متعدد کوهستانی، جنگل های سرسبز و مراتع مخمل گون در تابستان و کوهستان های سفید پوش با پوشش برف بسیار ضخیم در زمستان و رواج و رونق انواع ورزش های زمستانی در این کشور، جزو جذاب ترین کشورها برای مهاجرت می باشد.

این پتانسیل ها و وجود ده ها پتانسیل دیگر، سبب شده است تا این کشور جزو پر طرفدارترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت باشد و سالانه هزاران نفر از کشورهای مختلف و به ویژه کشور خودمان، با اهداف گوناگون، قصد مهاجرت به این کشور مرفه اروپایی را دارند.

زمانی که متقاضیان اقدام به مهاجرت به اتریش می کنند، با توجه به نوع مهاجرتی که در نظر گرفته اند، لازم است اقامت خود را قطعی نمایند، بخصوص اگر متقاضی مهاجرت به اتریش، جزو دانشجویانی باشد که قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشند.تحصیل در اتریش از متداول ترین و محبوبترین انواع روش های مهاجرتی است که امروزه متقاضیان زیادی دارد. کار در اتریش، زمانی امکان پذیر خواهد بود که متقاضی آگاهی لازم از کلیه مواردی نظیر، شرایط کاری، نوع فرهنگ، انواع بیمه ها، میزان مهارت، نوع کار و تخصص مرتبط با آن و غیره را داشته باشد، تا براحتی و بدون کوچکترین مشکلی، از انجام کار ضمن تحصیل در اتریش لذت ببرد.
در این مطلب قصد داریم مهمترین موضوعات مرتبط با کار ضمن تحصیل در اتریش را تشریح نماییم، از جمله این موضوعات عبارتند از:

چگونگی یافتن کارضمن تحصیل در اتریش

در اتریش دانشجویان در حال تحصیل، در هر مقطعی می توانند در کنار تحصیل خود، مشغول به کار شوند. کار ضمن تحصیل در اتریش می تواند به صورت های مختلف پاره وقت، تمام وقت و ساعتی طبق قرار داد با کار فرما انجام شود. دانشجویان نباید تحت تأثیر کار و محیط کار قرار بگیرند؛ به طوری که به درس و تحصیل آنها خدشه ای وارد شود. این در حالی است که کار ضمن تحصیل در اتریش، هیچگونه انحصار و تعهدی را برای اقامت متقاضی در اتریش به همراه نخواهد داشت.

کار ضمن تحصیل در اتریش اگر در دسته بندی مشاغل تحقیقاتی و علمی یا بر اساس قرار دادهای خود اشتغالی باشد، لازم است هزینه بیمه درمانی و مالیات بر درآمد توسط متقاضی پرداخت گردد. برای برخی کارها، نیاز به مجوز کار می باشد. این مجوزها معمولاً برای انجام کارهای نیمه وقت صادر می شود. مجوز های کار، برای حداقل درآمد و حداکثر 3 ماه کار، کاربرد خواهد داشت. کسب آگاهی از شهرهایی که هم دارای دانشگاه برتر می باشند و هم مکان اشتغال و منبع درآمدی مناسب هستند، از مهم ترین الزاماتی است که دانشجویان متقاضی کار ضمن تحصیل در اتریش، می بایست بدانند. شهرهایی مانند وین، پولتن، لینز، گراز از جمله شهرهای مهم اتریش می باشند، که هر دو شرط لازم برای کار و تحصیل ایده آل را برای دانشجویان به همراه دارند.

چگونگی یافتن کارضمن تحصیل در اتریش

یافتن کار ضمن تحصیل در اتریش، نخست با جستجوی حضوری، مراجعات مکرر به سازمان های خصوصی و دولتی و یا کسب اطلاعات کاریابی از روزنامه ها یا شرکت های کاریابی توسط دانشجویان آغاز می شود. انواع کار ضمن تحصیل در اتریش، برای دانشجویان به دو روش ممکن می باشد. در روش اول، دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت، یعنی 3 ماه به طور کامل مشغول به کار شوند (در این روش هیچ محدودیتی در نوع کار و درآمد برای دانشجویان وجود ندارد).
در روش دوم، دانشجویان می توانند به صورت نیمه وقت، یعنی به صورت دوازده ساعت در هفته مشغول به کار شوند (این روش دارای محدودیت هایی در نوع کار و درآمد برای دانشجویان می باشد).

کار ضمن تحصیل در اتریش، در هر دو حالت ذکر شده، با اخذ ویزای کار و اجازه دولت اتریش برای دانشجویان امکان پذیر خواهد بود. نکته قابل توجه دیگر در ارتباط با کار ضمن تحصیل در اتریش، توجه به مقاطع تحصیلی دانشجویان است؛ زیرا در اتریش بر حسب مقاطع تحصیلی دانشجویان، مدت زمان کار تعیین می شود؛ که معمولاً برای مقاطع دکتری سی ساعت در هفته، برای مقاطع فوق لیسانس بیست ساعت در هفته و برای مقاطع لیسانس ده ساعت در هفته در نظر گرفته می شود. بنابراین کارفرما، طبق قانون کار، با دانشجویان متقاضی کار ضمن تحصیل در اتریش، بر حسب مقاطع مختلف تحصیلی، قرارداد کاری می بندد.

کاریابی در اتریش

جستجوی کار ضمن تحصیل در اتریش، می تواند از طریق شرکت های کاریابی و خدمات آنها، جهت یافتن کار مناسب، بر اساس مهارت و توان متقاضیان انجام شود.
معمولاً جستجوی کار، با ارائه درخواست به صورت حضوری یا آنلاین امکان پذیر خواهد بود.

خدمات کاریابی در اتریش، توسط سازمانی به نامAMS، انجام می گیرد. این سازمان با ارسال تقاضا نامه های شرکت های کاریابی جهت یافتن کار برای دانشجویان و سایر افراد بیکار، فعالیت خود را به انجام می رساند.

به این ترتیب متقاضی می تواند به صورت رسمی، به عنوان فردی بیکار درخواست خود را در سامانهAMS، ثبت نماید و مدارک و رزومه خود را بارگذاری کند. این سازمان بعد از بررسی های لازم و ارزیابی توانایی، مهارت و رزومه علمی متقاضیان و دانشجویان، برای کارهایی که نیازمند نیروی انسانی مرتبط با توانایی دانشجویان می باشد، آنها را معرفی می نماید. یافتن کار ضمن تحصیل در اتریش از طریق مراجعه به اینترنت، مجلات، روزنامه ها، رابط های شخصی و سایر آژانس های کاریابی نیز مسیر خواهد بود.
برخی از شرکت های فعال کاریابی که بتوانند کار ضمن تحصیل در اتریش را برای دانشجویان، براحتی و با حداقل زمان مهیا سازند، به قرار زیر می باشند:

شرکت کاریابی ادیکو به آدرس اینترنتی http://www.adecco.at.
شرکت کاریابی من پاور به آدرس اینترنتی http://www.manpower.at.
شرکت کاریابی اوم پرسونال به آدرس اینترنتی http://www.avm-personal.at

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *