امارات, کاری

شرایط کار در دبی چیست؟

کار در دبی

کار در دبی برای افراد متخصص و حرفه ای بسیار شگفت انگیز و در واقع بهشت محسوب می شود. البته شرایط کاری در دبی به گونه ای است که افراد متخصص مسلط به زبان انگلیسی یا متخصصینی که تقریبا به زبان عربی مسلط هستند راحت تر می باشد.

افراد جویای کار  توجه داشته باشند که کار کردن در یکی از غنی ترین و ثروتمندترین و پیشرفته ترین شهر های جهان می تواند به شیرین ترین تجربه زندگی شما تبدیل شود.

همچنین این افراد باید توجه داشته باشند از آن جایی که هزینه زندگی در دبی بسیار بالا است باید به دنبال کاری باشند که درآمد بالایی داشته باشد و از طریق آن درآمد بتوانند هزینه های زندگی خود در دبی را تامین نمایند.

زیرا اگر این افراد در یک کار ساده با درآمد معمولی مشغول به کار شوند 70 در صد از درآمد این افراد صرف هزینه های بالای زندگی در دبی می شود.

دبی پایتخت تجاری کشور امارات است. این شهر از موقعیت اقتصادی بسیار مطلوبی برای تجارت و کسب و کار برخوردار است. علاوه بر این دبی مرکز اصلی کسب و کار در میان کشورهای عربی است.

اولین قدم و مهم ترین مرحله یافتن یک کارفرمای اماراتی است. که در این صورت فرد متقاضی با پیدا کردن کار این امکان را خواهد داشت تا برای اخذ ویزای کاری دبی اقدام نماید.

برای کسب آگاهی بیشتر: شرایط کار در دبی برای ایرانیان

کار در دبی

کار در دبی

متقاضیانی که هدف مهاجرت کاری به کشور امارات و دبی دارند توجه داشته باشند به هیچ وجه امکان ندارد که شما ابتدا ویزای کاری به دبی را تهیه نمایید و سپس به دبی سفر کنید و به دنبال کار باشید.

چرا که کارفرمای شما باید نسبت به اخذ ویزای شما اقدام نماید و خود متقاضی نمی تواند مستقیما و شخصا برای اخذ ویزای کاری دبی اقدام نماید. به همین دلیل است که یافتن کارفرمای اماراتی در ابتدا ضروری می باشد.

در حال حاضر کشور آلمان بهترین شرایط را برای جذب نیروی کار دارد. پیشنهاد ما این است که مقاله ویزای کار آلمان یا شرایط کار در آلمان را هم مطالعه کنید.

کاریابی در دبی

متقاضیان جویای کار در کشور امارات و دبی می توانند به دو روش به دنبال کار باشند. روش اول این که اگر فرد متقاضی دارای دوست یا ﺁشنایی در دبی است.

که می تواند برای او شغلی پیدا کند که در این صورت این فرد بسیار خوش شانس است و به راحتی می توانند مهاجرت کاری به این شهر داشته باشند و روش دوم روشی است که اکثر متقاضیان جویای کار انجام می دهند و آن هم ارسال رزومه به سایت های کاریابی دبی است.

افراد متقاضی به راحتی می توانند در سایت های کاریابی دبی با توجه به سوابق کاری، تخصص، تحصیلات و سطح دانش خود به دنبال کارفرمای اماراتی باشند. یا اینکه مستقیما رزومه خود را برای کارفرمایان مرتبط ارسال نمایند که در صورت پذیرش با متقاضیان تماس می گیرند.

مقاله پیشنهادی: شرایط اخذ اقامت دائم در دبی

شرایط کار در دبی

کار در دبی

در یک دهه گذشته کشور امارات و شهر دبی رشد و پیشرفت های بالایی در زمینه های اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و .. داشته اند که این روند رو به رشد سریع در این یک دهه واقعا شگفت انگیز و ستودنی است.

از آنجایی که هدف کشور امارات و شهر دبی رسیدن به مهمترین مقصد گردشگری دنیا است لذا طبیعی است که برای تحقق این هدف به تعداد زیادی نیروی متخصص برای بهبود و رشد صنایع خود نیاز داشته باشند.

افراد جویای کار مطمئنا از درآمدها و دستمزدهای بالای افراد در دبی باخبر هستند. از این رو برای این افراد،یکی از گزینه هایی است که به واسطه آن می توانند درآمد و حقوق بالایی داشته باشند و فرصت زندگی در شهری پیشرفته، با رشد اقتصادی بسیار بالا را تجربه نمایند.

حتی بسیاری از افراد اروپایی و آمریکایی نیز هدف و رویای آن دارند و برای تحقق این هدف رزومه هایشان را به شرکت های بزرگ اماراتی ارسال می کنند تا از این طریق بتوانند به دنبال فرصتی برای کار کردن در کشور امارت و شهر دبی باشند.

دلیل این علاقه آن ها هم معاف بودن مالیات بر درآمد در دبی می باشد. همین عامل به مهم ترین دلیل و مزیتی ویژه برای متقاضیان و علاقه مندان کار در دبی تبدیل شده است که برای رسیدن به این هدف تمام تلاش خود را به کار گیرند.

بنابراین اگر شما قصد جدی برای کار دارید توجه داشته باشید که رقابت برای اخذ ویزای کاری دبی زیاد است. از این رو اگر می خواهید که در این رقابت پیروز شوید و شغل مورد نظر خود را پیدا کنید نیاز به یک رزومه خوب دارید.

برخی تخصص های مورد نیاز برای کار در دبی

کار در دبی

افراد متقاضی جویای کار که می خواهند مهاجرت کاری به دبی داشته باشند اگر یکی از تخصص های زیر را دارند می توانند برای اخذ ویزای کاری دبی و تجربه کار با حقوق بالا اقدام نمایند. این تخصص ها عبارتند از:

  • مهندسی IT و نرم افزار، طراحی گرافیک: یکی از مهم ترین تخصص های مورد نیاز برای کار  و حتی تمام دنیا تسلط بر مهارت ها و دانش های علوم کامپیوتر است.
  • امروزه با پیشرفت اینترنت و همچنین برای اینکه بسیاری از فرﺁیند ها به صورت آنلاین انجام می گیرد شرکت ها و صنایع مختلف نیاز شدیدی به این علم و تکنولوژی دارند. از این رو متخصصین علوم کامپیوتر موقعیت کاری بسیار خوبی در دبی دارند.
  • معماری و مهندسی: ساخت و ساز، طراحی و معماری یکی دیگر از تخصص هایی است که امروزه در دبی بسیار مورد نیاز است. از آنجایی که این شهر پیشرفته در حال احداث تعداد زیادی از:
  • ساختمان ها، برج ها، آسمان خراش ها، مراکز خرید و تفریحی، هتل ها با امکانات پیشرفته و بسیاری دیگر از طرح های عمرانی است لذا اگر متقاضیان کار در زمینه معماری و عمران متخصص باشند می توانند شغل پر درآمدی پیدا نمایند.
  • خدمات درمانی: یکی دیگر از شغل هایی که دبی بسیار حائز اهمیت است و در حال توسعه و تقویت آن است خدمات درمانی می باشد. به دلیل کمبود نیروی کار در این زمینه، متقاضیانی که در شغل های پرستاری، پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی متخصص هستند شغلشان در دبی کاملا تضمین شده است.
  • کار در هتل: به دلیل وجود هتل های بسیار زیاد و کمبود نیروی انسانی در این شهر اگر علاقه مند این حرفه هستید به راحتی می توانید در این حرفه مشغول به کار شوید. سران دبی نیز برای جلب رضایت این افراد امکانات خاصی نظیر سرویس رفت و آمد و غذای رایگان، محل اسکان و حقوق متناسب برای آن ها در نظر گرفته اند.

مقاله پیشنهادی: شرایط ثبت شرکت در دبی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *