انگلستان, تحصیلی

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

در این مجال بر آنیم شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان را جهت اطلاع آن دسته از متقاضیانی که قصد مهاجرت به انگلستان و ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند بیان کنیم. چنانچه در نظر دارید به منظور ادامه تحصیل در انگلستان به این کشور سفر کنید و می خواهید از شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان مطلع شوید با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان شامل چه مواردی است؟

دانشجویان بین المللی مقیم انگلستان دغدغه زیادی در ارتباط با کار ضمن تحصیل در این کشور دارند و به همین جهت همواره سوالات زیادی راجع به این مساله در ذهن آنان شکل می گیرد. از همین رو آگاهی از شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان سبب ایجاد انگیزه جهت ادامه تحصیل در کشور انگلستان و آسودگی خیال و اطمینان خاطر این دانشجویان می گردد.
طبق قوانین کشور انگلستان دانشجویان خارجی مقیم این کشور از این امکان برخوردار خواهند بود که به اشتغال در مشاغل پاره وقت در بازار کار انگلستان بپردازند. این امکان تنها برای دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه های انگلستان هستند فراهم است و دانش آموزانی که در مدارس و کالج های کشور انگلستان در حال تحصیل هستند و زیر ۱۶ سال می باشند مشمول این قانون نمی شوند.

بر اساس قوانین تحصیل در انگلستان دانشجویان مقیم انگلستان اجازه دارند به میزان ۲۰ ساعت در طول یک هفته به کار بپردازند. این امکان برای آن دسته از دانشجویانی فراهم خواهد بود که در کالج ها و دانشگاه های تایید شده موجود در لیست UKVI در حال تحصیل می باشند.

یکی از مزیت ها در رابطه با شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان برای دانشجویان اتحادیه اروپا آن است که این افراد هیچگونه محدودیت زمانی جهت اشتغال به کار در حین ادامه تحصیل ندارند. فرصت های شغلی فراوانی به منظور اشتغال به کارهای پاره وقت در کشور انگلستان برای دانشجویان مقیم این کشور وجود دارد و تعدادی از موسسات فعال در انگلستان نیز در تلاشند که به منظور کمک به افراد متقاضی موقعیت های شغلی مناسب را به آنان معرفی نمایند. همچنین در بعضی از دانشگاه های کشور انگلستان بخشی وجود دارد که به منظور یافتن کار برای دانشجویان متقاضی مشغول به فعالیت است.

 مزیت ها

دانشجویان متقاضی کار در انگلستان با آگاهی از شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان از این فرصت برخوردار خواهند بود که جهت یافتن شغل مورد نظر در زمان تحصیل در مراکز علمی کشور انگلستان اقدام نمایند. درآمدی که این دانشجویان از طریق اشتغال به کار دانشجویی در کشور انگلستان کسب می کنند می تواند در جهت تامین بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در انگلستان موثر واقع شود. اما مساله مهم دیگری که در رابطه با این موضوع وجود دارد آن است که اشتغال به کار در زمان تحصیل در دانشگاه و کسب تجارب کاری در این مدت سبب می شود دانشجو پس از اتمام تحصیلات و فارغ التحصیلی از دانشگاه موقعیت بسیار بهتری جهت جستجوی کار و یافتن کار دلخواه و مناسب داشته باشد.

بدیهی است کارفرمایان نیز همواره تمایل بیشتری به استخدام کسانی دارند که از تجربه کاری بالاتری برخوردار می باشند. به دلیل حساسیت بالایی که در رابطه با بحث کار دانشجویی در انگلستان وجود دارد تعداد زیادی از موسسات کاریابی فعال در کشور انگلستان به منظور یافتن کار مناسب به دانشجویان متقاضی کمک می کنند. آن دسته از دانشجویان بین المللی که متقاضی کار ضمن تحصیل در انگلستان هستند در صورتی که از مهارت های فنی بهره مند باشند خیلی سریع تر خواهند توانست شغل مورد نظرشان را بیابند.

محدودیت های موجود در مورد شرایط کار ضمن تحصیل

بر طبق قوانین مهاجرتی انگلستان، دانشجویان مقیم این کشور با احراز شرایط لازم و با رعایت محدودیت هایی که در این رابطه مشخص گردیده است اجازه دارند در زمان تحصیل به اشتغال به کار بپردازند. برخی از محدویت های موجود در زمینه کار در انگلستان عبارتند از:
دانشجویان آموزش عالی این امکان را دارند که در طول ترم به میزان حداکثر ۲۰ ساعت در هر هفته به کار با حقوق و یا کار بدون حقوق مشغول شوند.
دانشجویان مرکز زبان این فرصت را در اختیار دارند که در طول ترم به میزان حداکثر ۱۰ ساعت در هر هفته به کار با حقوق و یا کار بدون حقوق اشتغال ورزند، در طول تعطیلات اشتغال به کار تمام وقت برای دانشجویان مجاز می باشد.

بر طبق ضوابط موجود در زمینه کار در انگلستان افرادی که متقاضی کار ضمن تحصیل در انگلستان هستند نباید در زمینه خوداشتغالی در حال فعالیت باشند. این موضوع شامل انجام کار مستقل، کارهای مشاوره ای و راه اندازی کسب و کار (حتی اگر فرد سهامدار اصلی نباشد) توسط فرد متقاضی می باشد.
به لحاظ محدودیت های موجود در زمینه کار در انگلستان افرادی که متقاضی کار ضمن تحصیل در انگلستان هستند نباید به عنوان افراد حرفه ای در زمینه فعالیت های ورزشی به طور مثال: مربیان ورزش و یا فعالیت های مرتبط با سرگرمی مشغول به کار باشند.

عواقب عدم توجه به شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

افراد متقاضی کار ضمن تحصیل در انگلستان در رابطه با محدودیت های موجود جهت اشتغال به کار در انگلستان باید به این مساله دقت کافی نمایند که در صورت عدم توجه و رعایت این موارد ممکن است دچار عواقب جبران ناپذیری شوند. کشور انگلستان به منظور اعمال قانون در رابطه با زیر پا گذاشتنکار در انگلستان مجازات هایی را در قبال دانشجویان غیر اروپایی مقیم انگلستان که بدون مجوز قانونی بیش از ۲۰ ساعت در طول یک هفته به اشتغال به کار بپردازند در نظر گرفته است.

این مجازات ها عبارتند از:

  • شخص متخلف تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و می بایست به منظور رسیدگی به تخلفات در دادگاه حاضر شود.
  • عدم توجه به قوانین کار دانشجویی در انگلستان سبب جریمه نقدی تا مبلغ ۵۰۰۰ یورو خواهد بود.
  • فرد متخلف به ۶ ماه زندان محکوم می شود.
  • فرد متخلف از کشور انگلستان اخراج می شود.
  • فرد متخلف به مدت ۱ تا ۱۰ سال اجازه بازگشت به انگلستان را نخواهد داشت.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =