انگلستان, کاری

شرایط کار در انگلستان

شرایط کار در انگلستان

کشور انگلستان در نیمه جنوبی بریتانیای کبیر واقع شده و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی می باشد. انگلستان نقش بسیار مهمی در معادلات جهانی ایفا می‌ کند و به دلیل طبیعت زیبا و چشم‌ نواز و همچنین آثار تاریخی زیبا و ارزشمندش، یکی از مقاصد مهم گردشگری و مهاجرتی محسوب می شود. اگر شما نیز جز افرادی هستید که قصد مهاجرت کاری به انگلستان را دارید، توصیه می کنیم قبل از انجام هر اقدامی، ابتدا اطلاعات جامع و مفیدی در مورد شرایط کار در این کشور به دست آورید. با مطالعه این مقاله بدون شک شما اطلاعات نسبتا کاملی در خصوص شرایط کار در انگلستان، به دست می آورید. در این مقاله همراه ما باشید تا همه چیز را در مورد شرایط کار در کشور انگلستان بدانید.

نگاهی اجمالی به کشور انگلستان

این کشور با اسکاتلند از سوی شمال و با ولز از سوی غرب دارای مرز مشترک است اما در جنوب مرز آبی با کانال مانش دارد که آن را از اروپای قاره‌ ای و کشور فرانسه جدا کرده است. آب و هوای انگلستان معتدل و ملایم است و باران جزء جدا نشدنی از آن می باشد.

شهرهای مهم انگلستان بعد از لندن، بیرمنگام، منچستر، لیورپول، کمبریج می باشند. زبان رسمی کشور انگلستان انگلیسی است. واحد پول بریتانیا پوند استرلینگ  (Pound Sterling)  با نماد £ می باشد.

بیشتر از هفتاد درصد مردم انگلستان مسیحی هستند، البته وابستگی به کلیسا بیشتر در جمعیت میان سال و ثروتمندان دیده می شود. پانزده درصد از مردم انگلستان بی‌ دین شناخته شده و باقی افراد مذاهب گوناگونی مانند اسلام، هندوئیسم، یهودیت و بودیسم را دارند.

کار در کشور  انگلستان

کشور انگلستان بدون شک یکی از توسعه یافته ترین کشور های جهان است. این کشور از لحاظ اقتصادی نیز دارای قدرت قابل توجهی می باشد. در مطالعات آماری سال 2015، انگلستان رتبه پنجم را در میان اقتصادهای بزرگ جهان و رتبه  سوم را در بین کشور های  اروپا کسب کرده است. واحد پولی انگلستان (پوند استرلینگ) سومین ارز مهم جهان پس از دلار آمریکا و یورو اتحادیه اروپا محسوب می شود.

به طور کلی اقتصاد انگلستان از چهار بخش کشاورزی و ماهیگیری، سرمایه گذاری، تولید و صنعت گردشگری تشکیل شده است. همچنین صنایع خودروسازی، لوکوموتیو سازی، هواپیما سازی، نساجی و تولیدات شیمیایی انگلستان از جمله صنایع قوی و خوش نام در دنیا می باشند.

میزان تورم در این کشور همواره ثابت بوده و در حدود 2.6 % تخمین زده می شود. در سال 2021 نرخ بیکاری در کشور انگلستان 5% برآورد شده که نشان دهنده شرایط مطلوب اقتصادی و کاری این کشور می باشد.

کار در انگلستان برای ایرانیان

ایرانیان و مهاجرانی که قصد دارند، از طریق کار به این کشور نقل مکان کنند، باید شرایط معینی داشته باشند تا بتوانند در این کشور موقعیت شغلی مناسبی به دست آورند. به عبارتی بتوانند از طریق کار در انگلیس، اقامت دائم و تابعیت انگلستان را به دست آورند. همچنین با کار در این کشور زندگی مناسبی را برای خود و خانواده شان در این کشور بسازند.

به طور کلی، مهاجرانی که از ایران به انگلستان مهاجرت می کنند، از سه طریق می توانند وارد بازار کار این کشور شوند:

 • ابتدا به تحصیل در این کشور بپردازند و پس از فارغ التحصیلی به بازار کار انگلیس وارد شوند.
 • قبل از مهاجرت به انگلستان، موقعیت شغلی در این کشور پیدا کنند و با اخذ دعوت نامه کاری از کارفرمای انگلیسی، به این کشور نقل مکان کنند و مستقیما وارد بازار کار انگلستان شوند.
 • کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنند و از طریق سرمایه گذاری وارد بازار کار این کشور شوند.

در ادامه شما را بیشتر با شرایط کار مهاجران ایرانی آشنا می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

مزایای کار در  انگلستان

کشور انگلستان دارای استاندارد زندگی بالایی است. با وجود اینکه یکی از گران ترین کشور های جهان به شمار می رود (خصوصا شهر لندن) اما شما با کار در این کشور می توانید زندگی خوبی برای خود بسازید. از جمله مزایای کار در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کار در کشوری با نرخ بیکاری و فقر پایین
 • امکان دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی دولتی رایگان
 • زندگی در کشوری با تنوع فرهنگی بسیار
 • زندگی و کار در یکی از قطب های گردشگری دنیا
 • دریافت دستمزد نسبتا بالا و در نتیجه امکان پیشرفت مالی
 • زندگی در کشوری بدون محدودیت مکانی و شهری
 • راهی برای رسیدن به اقامت دائم و دریافت تابعیت انگلیس
 • و…

شرایط کلی کار در  انگلستان

همانطور که گفته شد نرخ بیکاری در کشور انگلستان پایین است و شرایط اقتصادی و کاری این کشور مطلوب می باشد. البته باید توجه داشت اولین گام برای کاریابی در این کشور داشتن رزومه قوی و برخوداری از تخصص بالا است. مخصوصا شهر لندن یکی از رقابتی ترین شهرهای انگلستان برای پیدا کردن کار محیطی است و به طور کلی همیشه چنین بوده است.

برای شما پیدا کردن کار در انگلستان می توانید بسیار آسان یا بسیار سخت باشد. این تماما به حرفه شما بستگی دارد. اگر شما محقق، هر نوع مهندس، متخصص در فناوری اطلاعات، معمار، تحلیلگر، طراح، برنامه نویس، پزشک، معلم علوم، آشپز، موسیقی دان و ارکستر حرفه ای هستید، احتمالا به آسانی می توانید در انگلستان کار پیدا کنید. زیرا کشور انگلستان در خصوص این مشاغل با کمبود نیروی کار رو به رو است. مهمانداری و خرده فروشی نیز دارای تغییرات بالا در کارکنان است، بنابراین در این بخش ها نیز اغلب جای خالی موجود می باشد. البته اگر در حوزه های دیگر فعالیت دارید نیز می توانید در انگلیس کار پیدا کنید. اما برای پیدا کردن کار در سایر کشاغل موجود در این کشور باید تلاش بیشتری داشته باشید.

فرهنگ کار در انگلستان

کشور انگلستان دارای ساختار سازمانی هرمی است و از چندین سلسله مراتب عمودی تشکیل شده است. محیط کاری به صورتی است که اعضای تیم و شرکت می توانند به راحتی نظرات خود را بیان کنند، ولی در نهایت مدیر تصمیم گیرنده اصلی است.

انگلیسی ها در خصوص سبک لباسشان بسیار سختگیرانه عمل می کنند. اگر چه با گذشت زمان تغییرات زیادی ایجاد شده اما همچنان به طور کلی، مردها باید از کت و شلوار، کراوات با کفش های مشکی استفاده کنند. از طرف دیگر خانم ها باید کت و دامن / شلوار، پیراهن به همراه کفش های پاشنه بلند بپوشند.

قوانین کار در کشور  انگلستان

طبق قوانین و مقررات کار در انگلستان دانش آموزان زیر 18 سال مجاز به حداکثر 40 ساعت در هفته یا 8 ساعت کار در روز هستند اما برای افراد ۱۸ سال به بالا، ۴۸ ساعت در هفته می باشد. میانگین حقوق کار در انگلیس سالانه حدود 36000 پوند است. طبق قانون کار در انگلستان تمام کارگران این حق را دارند که از مرخصی حداقل ۵ تا ۶ هفته‌ ای با حقوق استفاده کنند. جالب است بدانید بلا فاصله بعد از شروع کار شما مشمول قانون مرخصی هستید. طبق این قانون:

 • مرخصی تعطیلات شما با حقوق است (حقوق روزهای عادی).
 • وقتی کار خود را تمام کنید برای هر روز تعطیلی که به مرخصی نرفته‌ اید حقوق دریافت می‌ کنید.
 • برای شامل شدن شرایط حق مرخصی سالانه، حتما باید نام شما به عنوان یک کارگر در وزارت کار ثبت شده باشد. اگر شغل آزاد داشته باشید مرخصی سالانه با حقوق به شما تعلق نمی‌ گیرد.

شرایط لازم برای کار در  انگلستان به عنوان یک مهاجر غیر اروپایی

فرقی ندارد که برای مدت زمانی کوتاهی می خواهید در انگلستان کار کنید یا برای مدت طولانی. در هر صورت مهاجران غیر اروپایی برای کار در انگلستان به ویزای کار نیاز دارند. شرایط اجازه و ویزای کار در انگلیس برای ایرانیان به این صورت است که باید از طرف یک کارفرمای محلی حمایت شوید. به عبارتی باید از طرف یک کافرمای انگلیسی، دعوت نامه کاری دریافت نمایند. ویزاهای کاری انگلستان به مشاغل عادی داده نمی شود. علاوه بر این، تسلط کامل به زبان انگلیسی از جمله شرایط لازم برای مهاجران غیر اروپایی است. عدم تسلط به این زبان ممکن است شانس پیدا کردن کار در این کشور را نیز از مهاجران غیر اروپایی بگیرد.

سایر شرایط لازم برای مهاجران غیر اروپایی برای کار در انگلستان عبارتند از:

 • عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه
 • داشتن  اقامت قانونی انگلیس و ورود قانونی به این کشور
 • داشتن سابقه کار مرتبط و مهارت کافی
 • و…

انواع کار در کشور انگلستان برای مهاجران

مهاجرانی که برای کار به انگلستان مهاجرت می کنند، می توانند در طیف گسترده ای از مشاغل مشغول به کار شوند. به طور کلی انواع مشاغل در کشور انگلیس را می توانیم به 5 گروه تقسیم کنیم:

مشاغل تمام وقت

مشاغل تمام وقت، مناسب افرادی است که قصد دارند با مهاجرت از طریق کار به انگلستان، اقامت دائم و حتی تابعیت این کشور را به دست آورند.

اکثر مهاجران با تسلط خوب به زبان انگلیسی، برخورداری از مهارت بالا، داشتن رزومه شغلی قوی و… می توانند به کار در مشاغل تمام وقت این کشور، مشغول شوند. درآمد حاصل از مشاغل تمام وقت انگلستان، این فرصت را به مهاجران می دهد که زندگی ایده آلی را برای خود در این کشور بسازند.

مشاغل پاره وقت

مشاوره پاره وقت، بیشتر مناسب دانشجویانی است که با هدف تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. البته مهاجرانی که قصد دارند از طریق تحصیل به بازار کار انگلستان نیز ورود پیدا کنند، می توانند با کار در این مشاغل، زمینه مناسبی را برای ورودشان به بازار کار انگلیس فراهم نمایند.

درآمد حاصل از این نوع مشاغل، نمی تواند تمامی هزینه های زندگی فرد در انگلستان را تامین کند.

مشاغل تابستانی و فصلی

در انگلستان بیشتر مشاغل تابستانی به صنعت گردشگری، هلتداری، ورزش های آبی و… حتی مربوط می شود. در این کشور برخی مشاغل فصلی، مربوط به مناسبت های خاص مثل کریسمس هستند.

به طور کلی می توان گفت هتل‌ ها، کافه‌ ها و رستوران‌ های شهرهای بزرگ و مناطق توریستی، همیشه و همیشه در هر موقع از سال، به کارگران فصلی نیاز دارند.

مشاغل آموزشی

فرانسه، اسپانیایی و آلمانی زبان‌های اصلی هستند که در مدارس انگلستان تدریس می‌شوند. اگر در یکی از زبان‌ های گفته شده مهارت دارید، به احتمال زیاد می توانید به عنوان یک معلم مشغول تدریس آن به افراد ساکن در این کشور شوید.

خوداشتغالی یا کارآفرینی

با توجه به شرایط اقتصادی، سیاسی و… انگلستان، همچنین وجود بستر مناسبی برای رشد و پیشرفت، هر ساله مهاجران بسیاری با هدف راه اندازی کسب و کار خود به انگلستان نقل مکان می کنند.

افرادی که قصد خوداشتغالی یا کارآفرینی در این کشور را دارند، می توانند طبق شرایطی از طریق ثبت شرکت در انگلستان یا سرمایه گذاری انگلستان و… به این کشور نقل مکان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس حاصل فرمایید.

مشاغل موجود در  انگلستان برای مهاجران

در بازار کار انگلیس، برای مهاجران اروپایی و مهاجران غیر اروپایی، مشاغل مختلفی وجود دارد. ما در این بخش شما را با رایج ترین و محبوب ترین مشاغل موجود در این کشور برای مهاجران، آشنا خواهیم کرد.

برخی از مشاغل محبوب موجود در انگلیس برای مهاجران عبارتند از:

 • مشاغل مرتبط با کشاورزی
 • مشاغل مربوط به ماهیگیری
 •  مشاغل حوزه صنعت مانند صنایع خودروسازی، لوکوموتیو سازی، هواپیما سازی، نساجی و تولید شیمیایی
 • مشاغل مرتبط با گردشگری و هتلداری
 • و…

مشاغل مورد نیاز  انگلستان

همیشه پیدا کردن کار در مشاغلی که آن کشور با کمبود نیروی کار در آن ها مواجه است، آسان تر است. کشور انگلستان نیز از این قاعدع مستثنی نیست.

برخی از مهم ترین شغل های مورد نیاز در کشور انگلستان که مهاجران می توانند در آن ها به راحتی مشغول به کار شوند، به شرح زیر هستند :

 • توسعه دهنده نرم افزار
 • آرشیتکت
 • استخدام کننده
 • توسعه دهنده وب
 • دستیار اجرایی
 • مهندسی نرم افزار
 • تحلیلگر اجرایی
 • مدیر طراحی
 • مدیر اجرائی
 • مدیر مالی
 • مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات
 • رشته های مربوط به پزشکی و پیراپزشکی
 • و…

درآمد حاصل از کار در  انگلستان

میانگین حقوق نیروی کار در انگلستان سالانه، حدود 36.000 پوند برآورد شده است. البته این، حداقل دستمزد ملی برای کسانی است که در سنین  بین 16 تا 24 سال قرار دارند. به عبارت دیگر، با توجه به اینکه معمولا هزینه های زندگی در انگلیس بیشتر از از این مقدار بوده و به افرادی که بیشتر از 25 سال دارند، حقوقی بیشتر تعلق می گیرد.

در این بخش می توانید میانگین درآمد ماهانه بعضی از حوزه های کاری در این کشور را مشاهده فرمایید. توجه کنید که فاکتورهایی مانند میزان سابقه کار، مهارت ها، تحصیلات، شهر و شرکتی که در آن مشغول به کار هستید و…همگی بر میزان درآمد شما موثر هستند.

معرفی شغل حقوق و دستمزد (ماهانه)
تحلیلگران بانکداری و سرمایه گذاری  50725 پوند
مهندس نرم افزار 34106 پوند
تحلیلگر کسب و کار 32142 پوند
دانشمند داده  30791 پوند
تحلیلگر مالی 28717 پوند
توسعه دهنده نرم افزار  28609 پوند
مهندس عمران 28475 پوند
دستیار حسابرسی 28288 پوند
مهندس طراح 28288 پوند
مهندس مکانیک 28273 پوند

چگونه در  انگلستان کار پیدا کنیم؟

یافتن شغل در انگلستان به صورت مستقل و تجربی، شاید بسیار زمان بر، پرهزینه و سخت باشد. زیرا شما حتی در صورت ارتباط با چند نفر که تجربه زندگی و کار در انگلیس را داشته اند، باز هم نمی توانید جامع ترین اطلاعات را در خصوص موقعیت های شغلی موجود در این کشور به دست آورید. کمک گرفتن از موسسات و بنگاه های کاریابی معمولا بهترین راه برای پیدا کردن کار در انگلستان می باشد. به دست آورید. برخی از موسسات و بنگاه های کاریابی که می توانید از آن ها راهنمایی بگیرید، از قرار ذیل هستند:

 • adzuna
 • indeed
 • jobsite
 • fish4
 • و…

البته برای پیدا کردن کار در انگلیس می توانید از روش های مختلفی  اقدام کنید. برخی از این کارها عبارتند از:

 • جستجو در سایت های کاریابی،
 • جستجو در سایت کاریابی دولتی انگلستان،
 • کمک گرفتن از موسسات کارورزی،
 • جستجو آگهی های استخدام در روزنامه ها،
 • جستجو در سایت های شرکت های انگلیسی،
 • و…

کارهایی که شانس پیدا کردن کار در  انگلستان را افزایش می دهد

کارهای بسیاری هستند که شانس شما برای پیدار کردن کار در انگلیس را افزایش می دهند. مهم ترین عاملی که شانس شما را در این خصوص افزایش می دهد، تسلط بالا به زبان انگلیسی است. هر چه بیشتر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، راحت تر می توانید در این کشور کار پیدا کنید.

داشتن رزومه قوی، مهارت بالا، تجربه کاری مرتبط، مدارک تحصیلی مرتبط، گواهینامه های حرفه ای و… از دیگر مواردی هستند که می توانند در افزایش شانس شما برای پیدا کردن کار در این کشور، تاثیر قابل توجهی داشته باشند.

لازم به ذکر است افرادی که در انگلستان یک مقطع تحصیلی را گذرانده باشند خیلی راحت تر از متقاضیان خارج از انگلستان می توانند برای جستجو و پیدا کردن کار اقدام نمایند.

علاوه بر این، دانشجویان فارغ التحصیل برخی از رشته های دانشگاهی نیز، به طور کلی برای پیدا کردن کار در این کشور با توجه به بازار کار موجود شانس بیشتری دارند. برخی از این رشته ها عبارتند از:

 • دندانپزشکی
 • دامپزشکی
 • پرستاری
 • فناوری پزشکی
 • معماری
 • کار درمانی
 • شنوایی سنجی
 • بینایی سنجی
 • و…

چگونه صلاحیت ها و مهارت های خود را به کارفرماهای  انگلیسی نشان دهیم

کارفرماهای انگلیسی، به مهارت بالا، اهمیت ویژه ای می دهند. اگر بتوانید رزومه قوی مطابق با استاندارد های رزومه های کاری انگلیسی به آن ها ارائه دهید، می توانید به راحتی صلاحیت ها و مهارت های خود را به آن ها نشان دهید.

البته برای اثبات آن باید مدارکی مبنی بر داشتن سابقه کاری مرتبط ارائه دهید، مدارک تحصیلی را تان معادل سازی کنید، اگر گواهینامه حرفه ای که مرتبط با شغلتان است و دارای اعتبار بین المللی می باشد ارائه نمایید و…

همچنین توجه کنید که برای کار در برخی از مشاغل موجود در این کشور، باید مجوزهای به خصوصی را کسب فرمایید.

الزامات زبان برای کار در کشور  انگلستان

تسلط به زبان انگلیسی برای کار در کشور  انگلستان لازم است. در واقع اگر به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشید، پیدا کردن کار در این کشور، تقریبا برایتان غیر ممکن است.

تسلط به زبان های فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی، در کنار تسلط به زبان انگلیسی، شانس پیدا کردن کار در انگلیس را برای شما بیشتر می کند. البته این موضوع می تواند بر بیشتر شدن درآمدتان نیز تاثیر داشته باشد.

نکته مهم در خصوص کار ایرانیان در انگلستان

ایرانیانی که قصد کار در کشور انگلستان را دارند، باید به این منظور ویزای کار انگلستان را دریافت کنند. انگلستان از جمله کشور هایی است که با توجه به نوع مشاغل، انواع مختلفی از ویزاهای کاری را به متقاضیان ارائه می دهد.

به طور مثال افرادی که به صورت تمام وقت قرار است در انگلستان مشغول به کار شوند، یک نوع ویزای کاری دریافت می کنند و افرادی که کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی می کنند، نوع دیگری از ویزای کاری را اخذ می نمایند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

 1. اخذ اقامت دائم و تابعیت انگلستان از طریق مهاجرت کاری به این کشور، امکان پذیر است؟
 • بله، مهاجرت کاری به انگلستان می تواند یکی از راه های اخذ اقامت دائم و تابعیت انگلستان باشد. اصولاً افراد می توانند با درخواست ویزای کار و ورود به این کشور ابتدا یک اقامت 5 ساله را دریافت نموده و در صورت کار مداوم در این مدت ، اقامت خود را تمدید نمایند. و نهایتا و با گذشت 10 سال از ورود خود به خاک این کشور ، برای اخذ تابعیت انگلستان اقدام کنند.

2. آیا برای یافتن کار در انگلستان داشتن پیشنهاد کاری لازم است؟

 • بله، برای یافتن کار در انگلستان باید حتما یک کارفرما اسپانسر شما شود و یک پیشنهاد کاری برای شما در نظر بگیرد البته پیدا کردن چنین کارفرمایی در این کشور راحت نیست.

اگر با مطالعه این مقاله همچنان سوالی در خصوص مهاجرت از طریق کار به انگلیس، شرایط کار در انگلستان و… در ذهنتان دارید، می توانید آن را همین حالا با ما و سایر همراهانمان به اشتراک بگذارید تا کارشناسان آوات در اسرع وقت، به شما پاسخ دهند.

4.8/5 - (19 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *