انگلستان, انگلیس, کاری

کار پس از تحصیل در انگلستان

کار پس از تحصیل در انگلستان

کار پس از تحصیل در انگلستان

بسیاری از کسانی که در انگلستان تحصیل می کنند در فکر کار پس از تحصیل در انگلستان هستند. در این راستا آن دسته از افراد متقاضی که در نظر دارند پس از اتمام تحصیلات و فارغ التحصیلی از دانشگاه در بازار کار انگلستان مشغول به کار شوند می بایست نسبت به دریافت ویزای مورد نیاز برای اجازه کار در این کشور اقدام نمایند. انواع ویزاهای کاری که امکان کار در انگلستان را برای علاقه مندان فراهم می سازد بسته به نوع فعالیت کاری که فرد متقاضی می خواهد داشته باشد و نیز بسته به این که قصد دارد چه مدت زمانی پس از تحصیل در کشور انگلستان اقامت داشته باشد متفاوت می باشد.

در این مجال در نظر داریم به معرفی انواع ویزاهایی که افراد متقاضی می توانند جهت کار پس از تحصیل در انگلستان دریافت نموده و به کمک آن مشغول به فعالیت اقتصادی در این کشور شوند بپردازیم.

کار پس از تحصیل در انگلستان از طریق ویزای Tier1
ویزای Tier1 به دو نوع تقسیم بندی می شود:
ویزای Tier1 با عنوان ویزای کارآفرینی در کشور انگلستان
ویزای Tier1 با عنوان ویزای کارآفرین فارغ التحصیل در کشور انگلستان
کار پس از تحصیل در انگلستان از طریق ویزای Tier2

چنانچه فرد متقاضی قصد داشته باشد به کار در انگلستان بپردازد معمول ترین نوع ویزایی که می تواند نسبت به اخذ آن اقدام نماید ویزای Tier2 است. بسته به این که فرد متقاضی در چه شرایط کاری قرار گرفته باشد اخذ ویزای Tier2 این فرصت را برای او مهیا می سازد که تا مدت زمان ۵ سال اجازه اقامت پس از تحصیل در کشور انگلستان را داشته باشد. اگر فرد متقاضی درصدد آن باشد که ویزای Tier4 خود را به ویزایTier2 تبدیل کند می بایست یکی از شرایط زیر را احراز نماید:

داشتن مدرک کارشناسی
داشتن مدرک کارشناسی ارشد
داشتن مدارک فنی و حرفه ای

اگر فرد متقاضی دانشجوی مقطع دکتری باشد می بایست حتما دوره یک ساله تحصیلی خود را سپری کرده و به اتمام رسانده باشد تا قابلیت تغییر ویزای خود را داشته باشد.
حمایت: کارفرمای فرد متقاضی باید گواهی ضمانت مالی ارائه نماید و نیز ضامن Tier2 را دارا باشد.
حقوق: حقوق فرد متقاضی قبل از مالیات باید به میزان حداقل ۲۰۸۰۰ پوند باشد.

اثبات توانایی در زمینه زبان انگلیسی:

ممکن است فرد متقاضی نیازمند اثبات توانایی خود در زمینه زبان انگلیسی باشد. همچنین فرد متقاضی قادر به جایگزین نمودن آزمون زبان انگلیسی به عنوان آزمون B1 خواهد بود.
هزینه: فرد متقاضی می بایست به میزان حداقل ۹۴۵ پوند به مدت ۳ ماه در یک حساب بانکی داشته باشد.
کار پس از تحصیل در انگلستان از طریق ویزای Tier5
علاقه مندان به کار پس از تحصیل در انگلستان می توانند از طریق اخذ ویزای Tier5 نسبت به کار در کشور انگلستان اقدام نمایند.

ویزای Tier5 طرح جوانان پویا جهت کار پس از تحصیل در انگلستان

افراد متقاضی کار در انگلستان از این امکان بهره مند خواهند بود که با توجه به طرحی در انگلستان با عنوان طرح جوانان پویا به مدت دو سال در خاک کشور انگلستان اقامت نموده و مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است این طرح به جوانان بین ۱۸ تا ۳۰ سالی تعلق گرفته است که یکی از ملیت های کانادا، استرالیا، ژاپن، هنگ کنگ، نیوزیلند، تایوان، جمهوری کره و مونوکو را داشته باشند و نیز آن دسته از اتباع انگلیسی که بیرون از خاک انگلستان اقامت دارند.

فرد متقاضی به منظور اخذ این ویزا و اقامت پس از تحصیل در کشور انگلستان می تواند خارج از خاک انگلستان نیز اقدام نماید. فرد متقاضی جهت اقدام برای اخذ این ویزا نیازمند آن است که مدرک تائیدیه ای را از سوی کارفرمای خود ارائه دهد. اتباع کشورهایی همچون تایوان، کره و هنگ کنگ نیاز به ارائه مدارک دیگری نیز دارند که باید آنها را از طریق دولت های خود تهیه کنند. چنانچه فرد متقاضی از سایر کشورهایی که مورد تایید هستند باشد و یا جزو اتباع انگلستان به شمار رود تنها لازم است که از طریق پاسپورت به عنوان مدرکی معتبر جهت اخذ ویزا اقدام نماید. همچنین در زمان اقدام جهت اخذ ویزای مورد نظر فرد متقاضی می بایست مبلغ ۱۸۹۰ پوند در حساب بانکی خود داشته باشد.

ویزای Tier5 کارگر موقت جهت کار پس از تحصیل در انگلستان

اخذ این نوع ویزا این امکان را برای افراد متقاضی فراهم می نماید که به مدت ۱ تا ۲ سال به عنوان کارگر موقت در کشور انگلستان اقامت نموده و مشغول به کار شوند. مدت زمانی که فرد امکان اقامت و کار در کشور انگلستان را خواهد داشت بستگی به طرحی دارد که جهت فعالیت در آن اقدام کرده است و همچنین بستگی به زمان تائیدیه ای دارد که فرد از طرف کارفرمای خود در کشور انگلستان دریافت نموده است.

مشاغلی که فرد متقاضی از طریق اخذ این ویزا می تواند نسبت به کار در انگلستان در مورد آنها اقدام نماید عبارتند از:

مشاغلی که در ارتباط با ورزش و امور ورزشی هستند.
مشاغل مرتبط با امور خیریه و داوطلبانه
مشاغل مرتبط با فعالیت های مذهبی
مشاغل مرتبط با مبادله مقامات ذیصلاح دولتی
مشاغل مرتبط با توافقات بین المللی

در رابطه با کسب اقامت پس از تحصیل در کشور انگلستان در اکثر موارد لازم است که فرد متقاضی از خاک کشور انگلستان خارج شود تا بتواند نوع ویزای خود را به این ویزا تغییر دهد. تنها موردی که در رابطه با آن استثناء وجود دارد ویزاهای Tier5 است که در چنین شرایطی فرد می تواند در داخل خاک انگلستان اقدام نماید و این مساله هم مربوط به زمانی می باشد که مقامات دولتی دوره های کارآموزی حرفه ای را در کشور انگلستان طی نمایند.

برای تمامی مواردی که بیان شد فرد متقاضی نیاز به وجود اسپانسرشیپ یا ضامن درجه ۵ خواهد داشت. اما چنانچه فرد متقاضی یکی از مقامات ذیصلاح دولتی باشد این مساله تا حدی متفاوت خواهد بود.
منابع مالی: فرد متقاضی می بایست از وجود مبلغ ۹۴۵ پوند در حساب بانکی خود اطمینان خاطر داشته باشد.
مدارک: مدارک لازم به صورت خاص در بین انواع گوناگون ویزاهای Tier5 مشابه و یکسان است. مجموعه هایی به زبان انگلیسی و چینی توسط اداره مرکزی تهیه شده اند و افراد متقاضی از این طریق می توانند به طور کامل نسبت به مدارک لازم مطلع شده و جهت تهیه آنها اقدام نمایند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *