تحصیلی, روسیه

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه چه می دانید؟

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه چه می دانید؟

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه چه اطلاعاتی دارید؟ مدارک لازم برای تحصیل در این رشته ها در روسیه چیست؟ هزینه تحصیل چقدر می باشد؟ آیا شما کاندیدای مناسبی برای تحصیل در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی هستید؟ برای اطلاع از پاسخ سوالات درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با ما همراه باشید زیرا در این بخش از مقاله در نظر داریم به طور کلی راهنمایی لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، رضایت شما اعتبار ما است به همین دلیل در صدد آن هستیم که بتوانید پروسه ی تحصیلی خود در کشور روسیه را در کوتاهترین مدت زمان نهایی کنید.

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه چه می دانید؟ بدون تردید اگر شما نیز جزو علاقه مندان تحصیل در روسیه باشید نیازمند اطلاعات مختلف در مورد خط و مشی های حاکم برای تحصیل در این کشور خواهید بود. هرچه در این زمینه راهنمایی دقیقی به دست آورید به مراتب موفق خواهید بود که بهترین فرصت های تحصیلی را انتخاب کنید.

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه لازم است بگوییم که هزینه ی زندگی و تحصیل در کشور روسیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه است به همین دلیل توانسته توجه افراد زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جلب کند.

اگر بتوانید از مزایای بورس های تحصیلی ارائه شده نیز بهره مند شوید در این صورت قادر خواهید بود که به آسانی با پرداخت هزینه های کمتر در این کشور به ادامه تحصیل مشغول باشید.

اطلاعات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

"درباره

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی و یا آمریکا همانطور که یاد آور شدیم شما هزینه ای کمتری را پرداخت خواهید کرد، امکان گذراندن دوره های خاص برای آموزش زبان در این کشور در اختیار دانشجویان بین المللی است.

مزایا ویژه ای که برای تحصیل در روسیه برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است، سبب می شود هر ساله تعداد بسیار زیادی از افراد به دنبال دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور باشند.

دانشگاه های مختلف کشور روسیه که فرصت تحصیل در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی را برای شما فراهم می کند معمولا جزو دانشگاه های معتبر بین المللی بوده و بسیاری از آن‌ها نیز مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان است.

اگر شما نیز علاقه مند به تحصیل در این رشته ها در کشور روسیه هستید پیشنهاد می کنیم اطلاعات کامل درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درروسیه را به دست آورید تا از به وجود آمدن هرگونه مشکل در مراحل بعدی جلوگیری کنید.

پیشنهاد میکینم به مقاله ی هزینه های تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟ نگاهی بیندازید.

مدارک مورد نیاز تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درروسیه لازم است بدانید که مدارک ویژه ای نیز برای این امر از شما درخواست می شود، وجود نقص و یا جعل در هر یک از مدارک ارسال شده می تواند فرصت تحصیل در این کشور را برای شما سلب کند به همین دلیل سعی کنید با دقت کافی مدارک درخواستی را آماده کنید. از جمله مدارک لازم درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درروسیه می توان موارد زیر را در اولویت قرار داد:

 1.  اصل پاسپورت
 2.  اصل شناسنامه
 3.  ترجمه و اصل مدرک دیپلم با ریز نمرات آن‌ها
 4.  ترجمه و اصل مدرک پیش دانشگاهی با ریز نمرات آن
 5.  ارائه فرم ثبت نام

مدت دوره ی آموزش عالی پزشکی روسیه

دوره آموزشی درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با توجه به مقطع و پارامترهای دیگر متفاوت است. از جمله دوره ی آموزشی می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

 •  پزشکی عمومی 6 سال
 •  پزشکی ورزشی 6 سال
 •  متخصص کودکان 6 سال
 •  دندانپزشکی 5 سال
 •  داروسازی 5 سال
 •  روان شناسی بالینی 5 سال
 •  کارورزی/ دوره ی انترنی 1 سال
 •  رزیدنتی بالینی 2 تا 5 سال)
 •  دکترا 3 سال

هزینه ی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درروسیه

در تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه لازم است نگاهی نیز به هزینه های مربوط بیندازیم. هزینه های کم پرداخت شده برای تحصیل در این مقاطع همان‌طور که در بخش های قبلی نیز اشاره شد، هزینه ی کمتر پرداخت شده از مهم‌ترین مزیت های آن است. دریافت پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور بسیار آسان است، دانشجویان ایرانی می تواند به راحتی از این فرصت ها بهره مند شوند.

پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

"درباره

 1.  آکادمی پزشکی سچینوا در مسکو ( Moscow i.m.sechenov medical institute )
 2.  دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی رودن یا دوستی ملل روسیه در مسکو ( peoples friendship university )
 3.  دانشگاه پاولوف در سن پترزبورگ ( sp pavlov medical state university )
 4.  آکادمی پزشکی سن پترزبورگ ( st. petersburg state medical academy )
 5.  انستیتو دندانپزشکی در مسکو ( moscow medical stomatology institute n.a )
 6.  انستیتو چشم پزشکی فیدروف ( the s.n fyodorov eye microsurgery state institution )

دانشگاه های روسی مورد تایید وزارت بهداشت

 •  دانشگاه دوستی ملل ( RUDN )
 • دانشگاه کازان ( Kazan )
 •  دانشگاه ملی سنت پترزبورگ
 •  دانشگاه نووسیبیرسک

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی مزایای تحصیل در روسیه نگاهی بیندازید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1.آزمون ورودی برای پذیرش در رشته ی دندانپزشکی در کشور روسیه موجود است؟

 • بله. این آزمون شامل دروس شیمی، زیست و زبان می باشد که به زبان روسی اخذ می شود ولی در دانشگاه های بین المللی که امکان تحصیل به زبان انگلیسی است، می توانید با ارائه ی مدرک زبان خاص در این آزمون ها به زبان انگلیسی شرکت کنید.

2.معایب تحصیل در کشور روسیه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی چیست؟

 • از آنجا که بیشتر مردم این کشور به زبان روسی صحبت می کنند اگر تسلط کافی به این زبان نداشته باشید در روزهای اول ممکن است گرفتار سختی بوده ولی به مرور زبان با افزایش تسلط زبانی به راحتی می توانید با دیگران در ارتباط باشید.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *