آذربایجان, مهاجرت

برای مهاجرت و دریافت پاسپورت آذربایجان چه نکاتی مهم است؟

برای مهاجرت و دریافت پاسپورت آذربایجان چه نکاتی مهم است؟

در ادامه این مطلب همراه من باشید تا نکات مهم در رابطه با مهاجرت و دریافت پاسپورت آذربایجان را با هم بررسی نماییم. مهاجرت یکی از راه هایی است که به انسان فرصت تجربه های جدید و لذت بخش را عطا می کند. اما در زمان انتخاب مقصد باید نکته های بسیاری را مدنظر قرار دهیم تا با انتخاب گزینه درست به آنچه به دنبال آن هستیم دست پیدا کنیم. بنابراین لازم است تا نکته های مهم در باب مهاجرت را بررسی و سپس اقدام به تصمیم گیری نماییم. اگر آذربایجان جز یکی از مقصد های مورد نظر شما برای مهاجرت و زندگی در خارج از مرز های ایران است.

شرایط زندگی و دریافت پاسپورت آذربایجان

اولین چیزی که در زمان تصمیم گیری و انتخاب مقصد برای مهاجرت باید به آن توجه کنیم شرایط زندگی است. شرایط زندگی فاکتور های زیادی مانند وضعیت مسکن، حمل و نقل، فرهنگ عمومی مردم، وضعیت اشتغال و… را شامل می شود. در مورد مهاجرت و دریافت پاسپورت آذربایجان با توجه به نزدیکی بسیار زیاد این کشور از نظر مرزی به ایران به صورتی که تقریبا با سه الی چهار ساعت رانندگی با ماشین شخصی خود می توانید از مرز زمینی از ایران وارد این کشور شوید. یا با استفاده از خطوط هوایی فعال بین این دو کشور با یک پرواز تقریبا یک ساعته بین ایران و باکو که پایتخت کشور آذربایجان است منتقل شوید. بنابراین از نظر نزدیکی به به مرز های ایران در زمان دلتنگی یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای شما است.

یک نکته

اما علاوه بر این ها نکات بسیار مهم دیگری هم است که برای دریافت پاسپورت آذربایجان باید مد نظر قرار دهید. یکی از این نکات تسلط به زبان آذری است. پس از آنکه شما با اقامت موقت که ممکن است به واسطه کار و یا سرمایه گذاری، تحصیل در یک رشته خاص و یا تدریس در دانشگاه های آذربایجان، ازدواج، پناهندگی و سایر موارد وارد این کشور شدید و پس از گذراندن حداقل 5 سال در این کشور و داشتن منبع مناسب درآمدی، عدم ارتکاب به جرایم کیفری و اثبات الزام به قانون اساسی آذربایجان می توانید اقامت دائم دریافت کنید که یه مرحله قبل از دریافت پاسپورت آذربایجان است.

برای آنکه بتوانید پاسپورت آذربایجان را دریافت کنید باید حداقل سه سال دیگر در این کشور زندگی کنید و تمامی شرایطی را که پیش از به آنها اشاره شد را در طول مدت این سه سال نیز رعایت کنید. علاوه بر آن باید بتوانید به راحتی و با تسلط کامل به زبان آذری صحبت نمایید. اگر تسلط شما به زبان آذری به شکلی بود که در زمان برقرار ارتباط با مردم این کشور هیچ مشکلی نداشتید، دیگر شرایط نیز پایدار بود درخواست دریافت پاسپورت آذربایجان برای شما مورد قبول واقع می شود.

نکته بسیار مهم دریافت پاسپورت آذربایجان

برای مهاجرت و دریافت پاسپورت آذربایجان چه نکاتی مهم است؟

برای مهاجرت و دریافت پاسپورت آذربایجان چه نکاتی مهم است؟

یکی از نکاتی که در زمان تصمیم گیری برای دریافت پاسپورت آذربایجان حتما باید مد نظر قرار دهید این نکته است که در قانون آذربایجان تابعیت مضاعف پذیرفته نیست و برای آنکه بتوانید اقامت و تابعیت این کشور را به دست آورید تا پس از آن موفق به دریافت پاسپورت آذربایجان شوید باید از تابعیت قبلی خود انصراف دهید و تنها تابعیت آذری را قبول کنید. این نکته ممکن است برای بسیاری از افراد مطلوب نباشد که تابعیت ایرانی خود را از دست بدهند و بنابراین کشور دیگری را برای دریافت تابعیت و پاسپورت انتخاب کنند.

چرا پاسپورت آذربایجان؟

اگر با انصراف از تابعیت ایرانی خود مشکلی ندارید و به دنبال انگیزه های بیشتری برای مهاجرت هستید، احتمالا این سوال در ذهن شما به وجود می آید که با وجود گزینه های بسیار بهتر در دنیا چرا باید یک فرد به فکر بررسی شرایط دریافت پاسپورت آذربایجان بپردازد.  این کشور را به عنوان هدف در خارج از کشور برای تحصیل و یا زندگی در یک محیط بین المللی انتخاب کند؟ در پاسخ به به این سوال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

یکی از مهم ترین دلایل انتخاب این کشور پایین بودن هزینه های زندگی اعم از هزینه مواد غذایی، درمان و هزینه های تحصیل در آن نسبت به بسیاری از نقاط دیگر در سراسر جهان است. به طور کلی در باکو و جمهوری آذربایجان هزینه های زندگی با میانگین درآمد مردم هم تراز است. از این رو می توان با داشتن یک کار معمولی و یک حقوق مکفی زندگی نسبتا نرمالی را در این شهر داشت و بنابراین شرایط دریافت پاسپورت آذربایجان از نظر مالی راحت تر است.

مرز زمینی با ایران

یکی دیگر از اصلی ترین دلایل برای انتخاب این کشور نزدیکی آن به ایران و وجود مرز زمینی از ایران به باکو است که پیش از این نیز اشاره کوچکی به آن شد. تقریبا با سه ساعت رانندگی از مرز ایران تا مرز آذربایجان می توان به باکو رسید. همچنین فاصله هوایی از فرودگاه مهرآباد تا فرودگاه باکو تنها یک ساعت است بنابراین شرایط دریافت پاسپورت آذربایجان از نظر رفت و آمد برای افراد ایرانی بسیار راحت تر است و حتی خانواده ها با دریافت ویزای توریستی می توانند به این کشور سفر کنند و به دیدن عزیزان خود بروند.

درباره پاسپورت آذربایجان

برای مهاجرت و دریافت پاسپورت آذربایجان چه نکاتی مهم است؟

برای مهاجرت و دریافت پاسپورت آذربایجان چه نکاتی مهم است؟

اگر موفق به دریافت پاسپورت آذربایجان شدید با استفاده از آن می توانید به 63 کشور بدون دریافت ویزا سفر کنید. که این 63 کشور شامل کشورهایی از جمله گرجستان، ترکیه، روسیه، بلاروس و… است. و به طور کلی پاسپورت آذربایجان در 72 کشور جهان معتبر است. اما با توجه به اینکه این کشور بیشتر آسیایی محسوب می شود تا این که یک کشور اروپایی باشد اگر هدف اصلی شما دریافت پاسپورت معتبر اروپایی است بهتر است. درباره دریافت پاسپورت آذربایجان تجدید نظر کنید و به فکر دریافت کشور هایی همچون آلمان و اتریش و… باشید.

نکته مهم آخر

اگر از مهاجرت به باکو هدف دریافت اقامت دائم در کشور آذربایجان را دارید. به اطلاعات دقیق و درست و موثق درباره شرایط زندگی، تحصیل و کار در این کشور خواهید داشت و همه این مراحل نیاز به هزینه دارد. بنابراین قبل از تصمیم گیری به همه جوانب آن با دقت فکر کنید. در صورت امکان حتما از یک وکیل مجرب آشنا به فرایند های مهاجرت کمک بگیرید. تا بتوانید تا جای ممکن از اتلاف هزینه مالی و زمانی خود جلوگیری کنید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی مزایای اقامت در آذربایجان مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *