اقامت, انگلستان

راه های اقامت انگلستان

راه های اقامت انگلستان

کشور انگلستان یکی از مدرن ترین نقاط جهان است که متقاضیان زیادی برای اقامت دارد و راه های اقامت انگلستان برای افرادی که تمایل به ادامه تحصیل و اشتغال و همچنین زندگی در این کشور دارند بسیار مهم و قابل توجه می باشد.

کشور انگلستان در بخش جنوبی جزیره‌ی بریتانیا قرار دارد و یکی از چهار قسمت بریتانیا و ایرلند شمالی است و به بیانی می توان گفت انگلستان اصلی ترین و پراهمیت ترین بخش بریتانیا می باشد.

پایتخت کشور انگلستان شهر لندن می باشد که به بیانی پایتخت بریتانیا نیز محسوب می شود، مساحت کشور انگلستان 395/130 کیلومتر مربع می باشد و جمعیت این کشور در آخرین آمارگیری که در سال 2018 میلادی صورت گرفته 57/66 میلیون نفر بوده است.

اقامت کشور انگلستان از طریق شغل

یکی از راه های اقامت انگلستان این است که فرد متقاضی به این کشور درخواست شغل بدهد، ویزای مربوط به شغل، Tier 2 نامیده می شود که برای صدور این ویزا لازم است که فرد متقاضی joboffer داشته باشد تا بتواند از آن به عنوان یک دعوت نامه شغلی بهره ببرد.

هنگامی که فرد متقاضی دعوت نامه ای از جانب joboffer مناسبی به منظور اخذ ویزای Tier 2

مربوط به کشور انگلستان داشته باشد لازم است که به مدت زمان 90 روز و یا 3 ماه مبلغی به میزان 945 پوند را به صورت ماهانه در حساب بانکی خود پس انداز نماید.

در مورد اقامت کشور انگلستان از طریق شغل قابل ذکر است اضافه بر دارا بودن اسپانسر، اگر فرد متقاضی یکی از شرایط زیر را دارا باشد مجاز است که برای اخذ ویزای شغل (Tier 2) اقدام نماید.

  • فرد متقاضی نیرویی کاملا کارشناس باشد.
  • فرد متقاضی کارآفرین باشد.
  • فرد متقاضی دارای استعدادی ویژه باشد.
  • فرد متقاضی در مقطع دکترا و یا در رشته‌ی دندان پزشکی فارغ التحصیل شده باشد.
  • فرد متقاضی ویزای مخصوص به ورزش داشته باشد.

ذکر این نکته لازم است که اقسام ویزاهای Tier1 ،Tier 4، Tier 5 قابلیت تبدیل به ویزای Tier2را نیز دارند و همچنین گرفتن اقامت انگلستان از طریق شغل و داشتن ویزای شغلی انگلستان ویزای همراه را نیز شامل می شود.

اقامت کشور انگلستان از طریق تحصیل

یکی از راه های اقامت انگلستان این است که فرد متقاضی ویزای  Tier 4داشته باشد که ویزای مربوط به تحصیل در انگلستان است و ویزای دانشجویی نیز نامیده می شود که دو نوع دارد:

Tier 4 General و Tier 4 Child که نوع چایلد آن مربوط به رده‌ی سنی زیر 16 سال و نوع جنرال آن مربوط به رده‌ی سنی 16 سال به بالا می باشد.

به منظور اخذ اقامت کشور انگلستان از طریق تحصیل و برای گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان لازم است که فرد متقاضی حدود 3 ماه قبل از اینکه ترم تحصیلی در این کشور شروع شود اقدام به اخذ آن نماید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی بستگی به نوع دوره‌ی آموزشی داشته و متغیر است ، هنگامی که فردی متقاضی ویزای تحصیلی می شود به نامه‌ی CAS نیاز دارد و پس از صدور این نامه به مدت 6 ماه فرد اجازه دارد که از آن استفاده کند.

امتیاز مربوط به نامه‌ی CAS به منظور اقامت انگلستان بستگی به سن فرد متقاضی دارد به این صورت که برای اشخاص 16 سال به بالا امتیاز 40 و برای اشخاص زیر 16 سال امتیاز 30 در نظر گرفته می شود که 10 امتیاز بیشتر برای بزرگسالان مربوط به مدرک زبان انگلیسی می باشد که برای آن‌ها الزامی است.

اقامت کشور انگلستان از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های اقامت انگلستان این است که فرد متقاضی در این کشور سرمایه گذاری نماید و این کار از طریق اخذ ویزای Tier 4 میسر می باشد، اقامت انگلستان از این طریق به دو روش امکان پذیر است که عبارتند از: سرمایه گذاری 50000 پوندی و 200000 پوندی که شرایط خاصی دارد.

برای گرفتن اقامت کشور انگلستان از طریق سرمایه گذاری نکته‌ ای که باید مورد توجه واقع شود این است که برای اخذ ویزایTier1  فرد متقاضی که تمایل به اقامت دائم در کشور انگلستان را با سرمایه گذاری دارد باید ثابت نماید مخارج لازم برای زندگی در انگلستان را به مدت 12 ماه و یا یک سال در حساب بانکیش دارد و لازم است به مدت 90 روز برابر با 3 ماه قبل از اقدام برای این ویزا همواره این مبلغ را در حساب بانکی خود ذخیره داشته باشد و گزارش بانکی از آن را تحویل دهد .

اقامت کشور انگلستان از طریق تولد

یکی از راه های اقامت انگلستان تولد در این کشور می باشد که دارای شرایط خاصی می باشد:

  • مثلا کودکی که از تاریخ 1 ژانویه 1983 تا 2 اکتبر سال 2000 از والدینی در انگلستان متولد گردد که شهروند مناطق اقتصادی مربوط به اروپا باشند مجاز است تابعیت و اقامت کشور انگلستان را اخذ نماید.
  •  مورد دوم کودکی است که یکی از والدین او از طریق روش های قانونی قادر به زندگی در کشور انگلستان به صورت مداوم و به مدت 5 سال شده اند و چنانچه این کودک از تاریخ 30 آپریل 2006 در کشور انگلستان متولد گردد قادر به اخذ اقامت این کشور خواهد بود.
  •  کودکی که پس از تاریخ 1 ژانویه 1983 در کشور انگلستان متولد گردد و به صورت مداوم و به مدت 10 سال در این کشور زندگی نماید مجاز است با تکمیل فرم مربوط به در خواست اقامت، برای این کار اقدام نمایند .

اقامت کشور انگلستان از طریق ازدواج

یکی از راه های اقامت انگلستان ازدواج در انگلستان می باشد، همچنین اگر فرد متقاضی با شخصی ازدواج نماید که از لحاظ قانونی علقه به این کشور داشته باشد و یا اگر هم خارج از کشور انگلستان باشد با دولت این کشور ارتباط کاری داشته باشد و به کاری تمام وقت اشتغال داشته باشد، شخص متقاضی قادر خواهد بود به همراه فردی که شرایط مذکور را دارد برای اقامت انگلستان اقدام نماید.

فردی که تبعه‌ی انگلیس است و برای همسر خود که خارج از این کشور است تقاضای ویزا و اخذ اقامت می نماید لازم است که بتواند مخارج زندگی او را به مدت چندین سال ابتدایی زندگیش در کشور انگلستان تامین نماید.

اقامت کشور انگلستان از طریق پناهندگی

یکی از راه های اقامت انگلستان درخواست پناهندگی به این کشور می باشد و شرط ضروری آن ترک کردن همیشگی کشور می باشد و فرد متقاضی نمی تواند دوباره به کشور خویش باز گردد.

این نکته شایان ذکر است که بیش از 90 درصد از افرادی که به کشور انگلستان در خواست پناهندگی می دهند و می خواهند از این طریق اقامت این کشور را بگیرند اگر در این مورد اطلاعات لازم را دریافت نمایند می فهمند که واجد شرایط دیگری هستند که بسیار مناسب بوده و در خور شأن یک فرد ایرانی می باشد.

این روش اخذ اقامت هرگز توصیه نمی گردد چرا که فرد متقاضی را دچار ضرر جانی و مالی می نماید و همچنین پیگرد قانونی دارد .این مقاله راجع به راه های اقامت انگلستان می باشد و شامل شرایط و اطلاعاتی مفید در این زمینه است ، شما می توانید با خواندن این مطلب با چگونگی اخذ اقامت در کشور انگلستان آشنا شوید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *